Proti strachu (6)

Verze pro tisk |

Otvírám další pokračování tématu, protože nás jen tak neopustí.
(A v seriálu č. 5 už jsme načali druhou stranu příspěvků.)

Poslední debata: Benjamin Kuras ironizuje o extrémismu - staříci a stárnutí - Freud a dada - šmejdi - a taky vltavínův citát měsíce o sešlosti věkem: Bude to ještě horší než si sama nemyslíte :o)

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Proti strachu (6)

Vltavín napíše "Pravicovy extremismus se v Evrope vysplhal na 55 % celkove populace. Pravicovy extremista, vime, je kazdy, kdo se domniva, ze migracni toky z islamskych zemi by se mely zastavit." A na zbytek obrazovky připojí dva Kurasovy odstavce.

Na výzvu, aby prokázal aspoň jeden "sílící" zločin popsaného druhu z Česka, ještě lépe z Liberecka nebo Českolipska, reaguje: "Citován byl Kuras." No a? To přece víme. Proč ale najednou ten alibismus? PROČ to sem teda kopírujete? A nebylo vám zima?

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Já si ten výzkum prohlédl u "kováře". To, čím se Kuras nezabývá, je, proč proti uprchlíkům tak výrazně brojí starší občané z postkomunistických zemí. Proč, když tu žádní nejsou a ani sem přijít nechtějí? Čeho se bojí?
Na západě byli vychováváni sebevědomí občané v duchu křesťanských tradic lásky k bližnímu a toleranci, V socialismu to bylo jinak. Byly vychovány masy ve strachu. A hlavně k nenávisti. Ta byla živena denně. Kapitalisti, sionisti, fašisti, oportunisti, buržousti, klerici, kulaci, třídní nepřátelé atd.
Výsledek je znatelný. Někoho je přeci potřeba nenávidět a bát se ho. To většině evidentně schází. Takový Kuras a plejáda našich populistických politiků to dobře ví. V tomto kalkulu má pravdu.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Pane Tichý,
Ne vltavín, ale Benjamin Kuras napsal:

Pravicový extrémismus se v Evropě vyšplhal na 55 % celkové populace. Pravicový extrémista, víme, je každý, kdo se domnívá, že migrační toky z islámských zemí by se měly zastavit. Pramenem takovéto domněnky je obava ze sílícího terorismu islámských radikálů a sílící islamizační činnosti neradikálů – jakými jsou třeba i jen ty mírumilovné nositelky hidžábů, čádorů, nikábů a burek a ještě mírumilovnější halal řezníci, praktikanti mnohoženství, sexu s předpubertáními dívkami a uřezávání poštěváčku dívenkám. Tato obava sama o sobě se jmenuje islamofobie a chystá se na žádost OSN v Evropské unii stát trestným činem. Takže z 55 % Evropanů by se brzy mohli stát zločinci.
Atd, atd
takže pane Tichý, já jsem předložil článek, který zveřejnil "Neviditelný pes."
Toť vše pane Tichý. Lepší Vám to vysvětlí pan Kuras. Je to jeho názor.
http://neviditelnypes.lidovky.cz/evropa-tsunami-pravicoveho-extremismu-fce-/p_zahranici.aspx?c=A170223_215006_p_zahranici_wag
Jinak pod článkem v " Neviditelném psu" je bohatá diskuze. Více příspěvků je kladných.
Pane Tichý, tím, že zde předkládám zajímavé názory, neznamená to, že se s nimi ztotožňuji. Budeme si to asi muset vysvětlit

Pane Tichý v případě sešlosti věkem to bude ještě horší než si sám nemyslíte.Pane Tichý bude to ještě horší.

Držme se Kurase a nebojte se jeho názorů.
Pan Tichý mne prý vyzval, abych prokázal aspoň jeden "sílící" zločin popsaného druhu z Česka, ještě lépe z Liberecka. Pane Tichý , zkuste černou kroniku, nebo se zeptejte Benjamina Kurase.Jsou to jeho názory a jsou zajímavé.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Hlavní je, že se s tím, co sem (furt znova) kopírujete, vůbec NEZTOTOŽŇUJETE.
Bingo! A nebylo vám zima?

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Bylo mu zima. A ještě víc, než si nemyslel.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Držme se Kurase a nebojte se jeho názorů.
Pan Tichý mne prý vyzval, abych prokázal aspoň jeden "sílící" zločin popsaného druhu z Česka, ještě lépe z Liberecka. Pane Tichý , zkuste černou kroniku, nebo se zeptejte Benjamina Kurase. Jsou to jeho názory a jsou zajímavé.

Pane Tichý nemějte strach z cizích názorů, zejména ne názorů pane Kurase, nebo z průzkumu veřejného mínění.

Re: Nejen vědci proti strachu (5) Překvapivé výsledky průzkumu
25. Únor 2017 - 8:33 | vltavín
Těmito slovy jsem zveřejnil informaci o článku Benjamina Kurase.
Pan Tichý jako věštec, ihned sděluje,že zveřejněním tohoto článku, dávám všem na vědomí, že se s tou to informaci ztotožňuji.
Tak to jste, pane Tichý, hodně mimo.

O tom s čím se ztotožňuji dávám najevo slovy " Mluví mi z duše", nebo nějak podobně a těchto článku je velmi málo.

.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)Troll

Troll je v internetovém slangu účastník online diskusních fór, chatů či blogů, který zasílá záměrně provokativní, urážlivé nebo irelevantní (off-topic) příspěvky k citlivým tématům, jejichž hlavním smyslem je vyprovokovat ostatní uživatele k emotivní odezvě nebo jinak narušit normální, věcnou diskusi
Cílem trolla je bavit se rozvracením diskuse. Pokud jej diskusní komunita bude ignorovat, přestane jej jeho činnost bavit.
Takže - Do not feed the trolls. – nekrmte trolly !!!

Nahoru

Re: Proti strachu (6) To křesťanská Evropa už nemusí přežit.

http://neviditelnypes.lidovky.cz/migrace-tohle-uz-krestanska-evropa-nemusi-prezit-f7r-/p_zahranici.aspx?c=A170224_222010_p_zahranici_wag
Takto to vidí Tomáš Jirsa, senátor za ODS ( 59 let)
Zkráceně. Strávil jsem několik dní v Bruselu a bylo to poučné. Po ulicích chodí vojáci se samopaly v plné polní s prstem na spoušti, policie občas uzavře celou ulici nebo park a do hotelu se chodí přes bezpečnostní rám jako na letišti. Naše průvodkyně razantně odmítla návrh na návštěvu arabských čtvrtí: „Zbláznili jste se? Nebudeme riskovat!“ V Paříži se chystají stavět za půl miliardy eur skleněný plot okolo Eiffelovy věže. Každoroční karneval v Nice se koná za betonovými zátarasy a ploty. Tajné služby všech zemí jsou v pohotovosti a monitorují potenciální radikály. Bezpečnostní opatření jsou důležitá, ale teroristé zcela jistě vymyslí nový způsob, jak zabít několik desítek civilistů...................................
A na závěr říká: Nová hvězda německé politiky a žhavý kandidát na německého kancléře, donedávna předseda Evropského parlamentu, Martin Schulz prohlašuje: „Migranti jsou pro nás cenní v tom, že přinášejí to, co Evropané již ztratili: víru v Evropu!“ Martin Schulz se v průzkumech veřejného mínění dostal na úroveň Angely Merkelové.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Každopádně má pan Tichý pravdu, když hovoří o užitečných idiotech, šířících nenávist.
Díval jsem se na zprávu ZDF o tom útoku autem v Heidelbergu.
Ačkoliv Němci vyloučili teroristický útok, Češi mají jasno...Nejmenoval se náhodou ten duševně narušeny germán Mustafa?....Ovšem i etnický Němec se může přidat k muslimům... Muslim s psychickými problémy.
Takových tam mají 2 miliony. atd. atd.
Němce však daleko více zajímá toto
http://www.bild.de/news/inland/fluechtlingsheim/angriffe-zahl-der-schande-50604980.bild.html
Za rok 2016
3533 uprchlíků bylo fyzicky napadeno (jen případy, která řešila policie)
217 útoků na dobrovolníky, kteří jim pomáhají
560 zraněno, z toho 43 dětí
Výsledek práce Kurasů, jejich naslouchatelů a jim podobných.
Když se nějaký uprchlík uprd... nahlas už o tom víme. A teď si srovnejme kriminalitu, kterou páchají a která je těmi 55% Kurasových pravicových radikálů páchana na nich.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

(storno)

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

- a to jste neuvedl útoky na ubytovny s milionovými náklady na opravy, zásahy hasičů a policie. I na nich mají morální spoluvinu užiteční... trollové, kteří bez zábran šíří "zajímavé názory" (ačkoli se s nimi neztotožňují :o)

"V Německu se od začátku roku (tj. do dubna 2016) citelně zvýšil počet žhářských útoků proti ubytovnám uprchlíků a přistěhovalců. Podle šéfa německé kriminální policie Holgera Müncha jich už bylo zaznamenáno 45, zatímco za celý rok 2015 bylo takovýchto případů 92 a ještě o rok dříve dokonce jen šest."
http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/zharske-utoky-na-ubytovny-bezencu-nemce-strasi-nova-cisla_383573.html

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Kuras je fešák a umí
... zde předkládám zajímavé názory ( Kurase)
Držme se Kurase a nebojte se jeho názorů
Lepší Vám to vysvětlí pan Kuras

Takže podle vltavína je Kuras fešák a umí, má zajímavé názory, kterých se není třeba obávat a máme se jich držet. A pak otočka a...

prý dávám všem na vědomí, že se s tou to informaci ztotožňuji.
Tak to jste, pane Tichý, hodně mimo.

Horší, než jsem si nemyslel.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Kult osobnosti jak vyšitý.

Nahoru

Re: Proti strachu (6) další terorista?

Tak Francie zažila další teroristický útok. Na idnes vyšel článek ve 13.22 Střelba na škole ve Francii: student zranil osm lidí, měl pušku i granáty
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/strelba-skola-francie-grasse-dgx-/zahranicni.aspx?c=A170316_131956_zahranicni_ert
Do 17 hodin bylo 700 diskuzních příspěvků, jak nám mohamedáni ničí Evropu, určitě to byl Syřan, Maročan, černoch atd. A co nám ta EU udělala, když se teď těm teroristickým vetřelcům nemůžem bránit střelnými zbraněmi.
V 17 hod se objevila zpráva
Václav Vostradovský 50254
Dospívající syn pravicového francouzský politika provedl útok ve své škole, zranil střelbou tři lidi, včetně ředitele.
Kylian Barbey, 17, spustil palbu na Alexis de Tocqueville lyceu ve města Grasse, v blízkosti francouzského pobřeží Středozemního moře.
A taky fotka
http://www.lexpress.fr/actualite/societe/fait-divers/fusillade-dans-un-lycee-a-grasse-ce-que-l-on-sait-du-tireur_1889872.html
A je v diskuzi klid. Jak to jeden pán vtipně shrnul

Typický průběh české diskuze v případě ještě nevyjasněných útoků v cizině:

1) jasně, udělal to muslim
2) ve Francii žije hodně muslimů
3) islám navádí k násilnostem
4) tak proč už hergot neřeknou, kdo to byl a jak se jmenoval
5) vsadím se, že se jmenoval Ahmed
6) aha, tak on to byl čistý Francouz. No vida, kdo by to řekl!
7) byl to zoufalý čin zoufalého člověka, který neviděl východisko. S činem nesouhlasím, ale plně chápu.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Podle toho, co jsem si našel na webech, je to tak, jak píše Růženín. Bublina splaskla. Nevadí, ti u nichž je přání otcem myšlenky, si zas najdou jinou příležitost. A ani se nezastydí.

Nahoru

Reakce na nenávist: Turci mějte pět dětí, jste budoucnost Evropy

Mírový program - okupace plozením. .
https://www.novinky.cz/zahranicni/432481-mejte-pet-deti-jste-budoucnost-evropy-vyzval-erdogan-turky-zijici-v-eu.html
Mějte pět dětí, jste budoucnost Evropy, vyzval Erdogan Turky žijící v EU
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan vyzval krajany žijící v Evropě, aby se nebáli být úspěšní a měli pět, ne tři děti. Erdogan tak opět vyostřil napjaté vztahy mezi Ankarou a Bruselem. Výzvu pronesl během projevu ve městě Eskisehir, informovala agentura AFP. Vztahy Turecka a EU se zhoršily poté, co Německo a Nizozemsko zabránilo tureckým ministrům, aby na jejich území vedli kampaň před tureckým ústavním referendem.
Říkám mým bratrům a sestrám v Evropě: vzdělávejte své děti v lepších školách, bydlete v lepších čtvrtích, mějte ta nejlepší auta a domy,” řekl Erdogan v projevu v jihotureckém městě Eskisehir.
„Mějte pět dětí, ne tři. Jste budoucnost Evropy. To je ta nejlepší odpověď na neslušnost, nenávist a křivdy, kterým jste vystaveni,” dodal prezident v projevu, který přenášela televize. Erdogan je sám otcem čtyř dětí a v minulosti vyzýval turecké ženy, aby měly nejméně tři děti. To by podle prezidenta pomohlo nastartovat tureckou populaci. Atd. atd.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Konečně prozření? Vltavín šíří návod na úspěšnou integraci (která byla dosud podle něj naprosto nemožná)...

PS: Jestli se Vltavín dnes děsí situace v Evropě, až ti malí (a integrovaní) Turci budou dospělí, to bych teda jeho starosti chtěl mít :o)))

BTW: Neměl by začít rozlišovat Turky v Turecku - Turky v Evropě - muslimy - tureckou armádu - a teroristy? Nějak mu to splývá všechno dohromady.

Nahoru

Proti strachu Evropu dobudeme dělohami našich (muslimských) žen

Pane Tichý, tak si to čtu z nova , ale nezlobte se, o teroristech tady nemám ani zmíňku. Nemá co s čím splývat.

Pane Tichý, opět jste vedle. Tuto mírovou okupaci Evropy vymyslel, dávno před léty, Muammar Kaddáfí..

Prohlásil , není třeba bojovat : "Evropu dobudeme dělohami našich žen."
Nebo:"Zalidníme Evropu našimi dětmi, zničíme bezvěrce dělohami našich žen."

Řekl bych, že muslimům jejich záměry vychází. Přivádět ženy do jiného stavu je věc zábavná, příjemná. Ty co je rozmnožování na zemi přestane bavit, výbuchem odejdou do Nebe, kde na ně čeká 40 urostlých panen. Okupace množením v Nebi, má zcela určitě ideální podmínky.

Vltavín se neděsí, pane Tichý a vůbec se nediví, že se neděsíte Vy.

Nemáme se čeho bát. Turecká armáda je 2. nejsilnějš) armáda NATO. Máme kliku. Ta nám pomůže určitě udělat pořádek i v Evropě.
Zřejmě to nebude třeba. Okupace plozením, je mírový proces. Však Vy víte.
http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/asie-a-oceanie/turecka-armada-v-nato-druha-nejvetsi-po-usa-super-vycvicena_391027.html
S 510 600 vojáky v činné službě je turecká armáda početně druhou největší v rámci NATO po americké armádě a platí za jednu z nejlépe vycvičených na světě. Údaje o ní zveřejnila agentura AFP v souvislosti s nezdařeným pokusem části turecké armády o vojenský převrat.

Turecké ozbrojené síly mají podle letošní zprávy londýnského Mezinárodního ústavu pro strategická studia (IISS) 402 tisíc mužů v pozemních silách (77 tisíc profesionálních vojáků a 325 tisíc odvedenců), zhruba 48 600 příslušníků vojenského námořnictva (14 100 a 34 500) a 60 100 ve vzdušných silách (28 600 a 31 500).

K této kapacitě je možné dodat přes 102 200 příslušníků polovojenských sil Národní gardy (údaj z roku 2015). Navíc má Turecko v uvedených třech armádních složkách k dispozici 378 700 záložníků.

Nahoru

Re: Proti strachu (6) Evropu nedáme našimi údy

Plány Kadáffího zhatí
naše údy, hoši zlatí
Tak přidat v posteli, Vezměme si příklad ze Země kde zítra znamená včera -Ruska
Valentina Vasiljevová z ruského města Šuja porodila svému muži Fjodorovi celkem 69 dětí.
Tak molodci do toho! Na Slovany žádní muslimové nemají!

Nahoru

Proti strachu.WCH:"Žádné problémy se nevyřeší uložením k ledu".

W.Churchill:“ Žádné problémy se nevyřeší uložením k ledu“.
http://roberttroska.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=496446
Přírůstek muslimů v Evropě je strmý.
V rámci migrační vlny se odhaduje pro rok 2030 nárůst až na 8% (v celé Evropě), což znamená, že v celé řadě západoevropských zemích bude podíl muslimů již dvouciferný!
Tím, že původní populace se snižuje a naopak muslimská přibývá výrazným gradientem růstu každým rokem, je zvyšující se podíl muslimského obyvatelstva Damoklovým mečem nad Evropou.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Asi na tom něco bude, co říkáte, vždyť i vy tu od jisté doby mluvíte turecky.

Nahoru

Proti strachu.WCH:"Žádné problémy se nevyřeší uložením k ledu".

Konečně Vám to Mirku došlo. V Evropě se hodně hovoří turecky. Všichni rozumní evropané se již turecky učí. Brzy se stane úředním jazykem EU, lépe řečeno TU.
Argumenty v turečtině zní jasně. Když neporozumíte, odložte k ledu, nic tím ale nevyřešíte.

Žádné problémy se nevyřeší uložením k ledu.

Nahoru

2. nejsilnější partner NATO: EUROPA je fašistická a krutá

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/432720-evropa-je-fasisticka-a-kruta-jako-pred-valkou-rekl-erdogan-v-nemecku-uz-ho-nechteji-videt.html
Prezident Recep Tayyip Erdogan pokračuje v nevybíravých útocích na evropské země a jejich představitele, aby vyburcoval turecké voliče před referendem o ústavních změnách. V úterý svoji mantru zopakoval a Evropu označil za „fašistickou a krutou“. A jelikož se referendum koná za tři týdny, dá se očekávat, že do té doby Erdogan s invektivami nepřestane.

Nahoru

Re: Proti strachu (6) nenávist zamořuje Česko

Nenávist zamořuje Česko, neživte xenofobii, vyzvali zástupci menšin politiky
 Se zásadní prosbou se k české veřejnosti obrátili představitelé menšin, kteří působí v jedné z poradních komisí ministerstva kultury. Atmosféru v zemi vůči minoritám vnímají jako vyhrocenou, velký podíl na tom podle jejich mínění mají politici. Komise tak vyzývá veřejné činitele, aby naopak přispěli k utlumení xenofobních nálad. Ministr kultury s jejich pohledem souzní.
Zdroj: http://www.lidovky.cz/komise-vyzvala-politiky-k-toleranci-dvi-/zpravy-domov.aspx?c=A170316_154606_ln_domov_jho

Nahoru

Re: Proti strachu (6) česká vlastenecká scéna, kdo to je?

Velice dobře napsáno a doloženo
http://patak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=594238
"Nejste fašisti ani xenofobové, jste vlastenci. A Sobotka ať si trhne nohou !"
Nejvášnivější Zemanova fanynka, Jelena Vičanová

Nahoru

Proti strachu TE: Evropané jsou na scestí a půjde jim o život

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/432829-erdogan-dal-vyhrozuje-evropane-jsou-na-scesti-a-pujde-jim-o-zivot.html
Erdogan dál vyhrožuje: Evropané jsou na scestí a půjde jim o život
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan ve středu znovu kritizoval evropské země za postoj vůči dění v jeho zemi. Při setkání s novináři prohlásil, že Evropa je na nebezpečné cestě, a pokud ji neopustí, nebudou její občané nikde na světě v bezpečí.
„Vyzýváme evropské země, aby dodržovaly demokracii, lidská práva a svobody,“ řekl ve středu turecký prezident. Dodal, že se Evropa vydala na nebezpečnou stezku.
„Pokud se budete dál chovat takto, tak žádný Evropan, Zápaďan, nebude zítra v bezpečí, jakmile vykročí kdekoliv na světě na ulici. Jakmile otevřete tuto nebezpečnou cestu, zaznamenáte velkou ztrátu,“ poznamenal Erdogan.

Nahoru

Re: Proti strachu (6) Kdo tady mluví turecky

Taky doporučuju k zamyšlení Patáka (jako Růženín):
"Ano, EU řeší problém se sociálně vyloučenými muslimy a především s radikálním islámem, ale řeší ho už třeba dvacet let a ačkoliv se jí, na rozdíl od nás, bytostně dotýká, není rozhodně tak žhavým tématem, jakým se zdá být v české společnosti. Čím to může být, že ČR, bez muslimů a uprchlíků, je nejvíc odmítající islám, muslimy a také pomoc uprchlíkům ze zemí EU?
A čím to je, že jiné země žijící s početnou muslimskou menšinou, hostící statisíce uprchlíků a dokonce už i zaživší islamistický terorismus, jsou mnohem méně vyhraněné proti imigraci, než země těchto jevů neznalé? A čím to je, že se po okupaci Ukrajiny Ruskem vyrojilo po celé východní Evropě tolik věrozvěstů, kteří tehdy, a vlastně dodnes, nevnímají jako žádný problém ruskou hybridní válku proti východní Evropě, která už prokazatelně probíhá, (viz několik posledních výročních zpráv BIS), ale naopak velmi akcentovaně varují před islamizací a uprchlickou krizí, která zde neprobíhá a nikdy neprobíhala?"
http://patak.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=594238

Typické je, že pod článkem hned nastoupili "vlastenci" do boje...
A náš Vltavín? Jako by do dubu mluvil... Mirek už předevčírem trefně poznamenal, že od jisté doby mluví turecky = šíří tady Erdoganovu předvolební propagandu. Ale jestli přestane vycházet na ulici, jeho škoda. Mě teda vůbec nepřesvědčil :o)

Nahoru

Erdogan říká turecky: Evropané v EU, půjde Vám o život

Pane Tichý jste zcela mimo. Vltavín nic neříká. Vltavín uvádí pouze to, co říká president Turecka, president země, která má druhou nejsilnější armádu NATO, náš spojenec..
Nic víc , nic míň. Je to velmi smutné a nelze to bagatelizovat.
T.Erdogan říká: Evropané jsou na scestí a půjde jim o život.

Pro Vás ještě jednou:

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/432829-erdogan-dal-vyhrozuje-evropane-jsou-na-scesti-a-pujde-jim-o-zivot.html
Erdogan dál vyhrožuje: Evropané jsou na scestí a půjde jim o život
Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan ve středu znovu kritizoval evropské země za postoj vůči dění v jeho zemi. Při setkání s novináři prohlásil, že Evropa je na nebezpečné cestě, a pokud ji neopustí, nebudou její občané nikde na světě v bezpečí.
„Vyzýváme evropské země, aby dodržovaly demokracii, lidská práva a svobody,“ řekl ve středu turecký prezident. Dodal, že se Evropa vydala na nebezpečnou stezku.
„Pokud se budete dál chovat takto, tak žádný Evropan, Zápaďan, nebude zítra v bezpečí, jakmile vykročí kdekoliv na světě na ulici. Jakmile otevřete tuto nebezpečnou cestu, zaznamenáte velkou ztrátu,“ poznamenal Erdogan.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Mimo je ten, kdo říká, že pan Tichý říká, co vltavín neříká. :o)))

Nahoru

Re: Proti strachu (6) Von nic neříká -

- jen opakuje? A pak že prej opakování je matka MOUDROSTI ???

Nahoru

Erdogan:žádný Evropan, Zápaďan, nebude zítra v bezpečí,tzn. i JT

pro pana Tichého ještě jednou (Erdogan , pane Tichý, vyzývá i Vás, i Vy zítra nebudete v bezpečí).

„Vyzýváme evropské země, aby dodržovaly demokracii, lidská práva a svobody,“ řekl ve středu turecký prezident. Dodal, že se Evropa vydala na nebezpečnou stezku.
„Pokud se budete dál chovat takto, tak žádný Evropan, Zápaďan, nebude zítra v bezpečí, jakmile vykročí kdekoliv na světě na ulici. Jakmile otevřete tuto nebezpečnou cestu, zaznamenáte velkou ztrátu,“ poznamenal Erdogan.
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/432829-erdogan-dal-vyhrozuje-evropane-jsou-na-scesti-a-pujde-jim-o-zivot.html
Erdogan dál vyhrožuje: Evropané jsou na scestí a půjde jim o život

Kdyby řekl něco podobného Putin, to by byla mela

Zpráva z dneška:
Po londýnském atentátu v krátké době přichází další informace o možném útoku automobilem. V autě se našly zbraně.V Antverpách se dnes dopoledne muž označený policií jako "člověk ze severní Afriky" pokusil autem najet vysokou rychlostí do nákupní zóny.
Uvedla to belgická policie, podle níž ve spolupráci s armádou pachatele policisté zadrželi. Policie na místo vyslala posily a ve městě byli rozmístěni vojáci.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Sevgilisi, evlilik yıldızı, evlilik yıldızı, doğum günün kutlu olsun, kız kardeşi ve kız kardeşi. Cırcır böcek ilacı, Erdoğan.
Dal jsem to sem v turečtině. Teď to snad pochopí všichni, než přijde páté překopírování.

Nahoru

Re: Proti strachu Šest důvodů proč Turci nepatří do Evropy

http://zpravy.tiscali.cz/proc-turci-nepatri-do-evropy-294964
Proč Turci nepatří do Evropy

Konec pokrytectví, Turecko v Evropské unii nemá co pohledávat. Nejvyšší čas zpravit o tom Turky.
Evropská unie vede s tureckou vládou rozhovory o vstupu země půlměsíce do bruselské Evropy. Odhodlá se konečně k tomu, aby Turky vykázala z unijní čekárny? Nebo snad osmadvacítka kapitulovala, když Turci pohrozili, že do Evropy pustí další statisíce uprchlíků?
Na místě není nějaké zmrazení či pozastavení přístupových rozhovorů, ale jejich odvolání.
"Přehodnotím náš vztah s Evropou," pohrozil před několika dny turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Na co Evropa čeká, proč nepřehodnotí ještě dřív svůj vztah k Turecku? Je přece jasné, že Turecko do Evropy nepatří – jak kulturně, tak zeměpisně.
To je šest důvodů, proč Turky držet na Bosporu a v Malé Asii:
1. Evropu pokládají za bazar
2. …a mají v ní pátou kolonu
3. Opovrhují demokracií
4. Vydírají
5. Masakrují Kurdy
6. Unii by převálcovali

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Tak atentát v Londýně nespáchal Arab, ale Brit. Jmenoval se Adrian Elms a narodil se 17. leté matce Janet Ajao, která žila na kuřecí farmě. Byl učitelem angličtiny.
Tady učitel musí mít čistý trestní rejstřík a v Britanii klidně učí člověk s kriminální minulostí, včetně opakovaného pobodání.
Více
http://www.dailymail.co.uk/news/article-4344596/Life-Westminster-terrorist-Khalid-Masood-s-mother.html

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

btw k útoku se přihlásil Islámský stát

Pán Bůh nebo Příroda nás vybavili jak xenofobií tak i altruismem. Oboje jsou mechanismy chování, které jsou sociálně potřebné pro přežití. Jsou jimi vybaveni živočichové i lidé. Je to jen o míře. Když si představíte Gausovu křivku tak nalevo jsou extrémní altruisté a napravo extrémní xenofobové Obojích je velmi málo a oba tábory xenofobních i altruistických extrémistů rozumnou většinu jenom štvou.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Ta Gausova křivka by měla něco vypovídat. Co je zajímavé (pokud jste včera poslouchal debatu v Britském parlamentu, nebo názory v Německu), že v těchto zemích, kde jsou běženci i muslimové, se výrazně posunuje do leva. Naopak u nás, v Polsku, Maďarsku, Slovensku, kde nejsou, se posunuje do prava. Není to proti přírodě?

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Polsko, Maďarsko a Slovensko jsou zajímavé země s jedním společným fenoménem. Sami jsou zdrojem imigrace, respektive mají velké počty svých obyvatel v zahraničí. Maďaři k tomu přišli jako slepí k houslím po Trianonu. Poláky a Slováky vyhnala z vlastní země chudoba + u Poláků speciálně zasáhly ještě změny hranic po 2.sv.v. To, že sami mají tolik vlastních občanů v zahraničí, je myslím hlavní zdroj jejich odporu vůči imigrantům. My jsme na tom trochu jinak, v české kotlině se uživíme a máme zde i dost imigrantů, se kterými v pohodě vycházíme. Nezapalujeme střechy tak často jako Němci, kteří nás neprávem kritizují a nejsou s to pochopit stanovisko Visegradu ke kvótám. Stanovisko determinované i fenoménem výše.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Neřekl bych, že u zemí V4 je vysoká emigrace oproti západním zemím. Našel jsem, že Čechů žije v zahraničí 2-2,5 mil. A Velká Británie může být příkladem emigrace do celého světa, stejně jako Holanďané, Němci atd. Viz USA, Kanada, Austrálie, Nový Zéland atd.
To zapalování střech a útoků na cizince je daleko více na územích bývalé NDR než SRN. Proč?
Žili jsme hodně dlouho v totalitě, založené na strachu obyvatel a neustálém pocitu obav z nepřátel (vnějších i vnitřních) a to vykonalo své.
Žili jsme izolovaně za železnou oponou a viděli jsme tak akorát Vietnamce, či Kubánce. Známe je a nebojíme se. O kriminalitě Vietnamců by se dalo napsat také mnohé, ale vidíme je jako milé, vstřícné lidi.
Už jste viděl uprchlíky, muslimy, hovořil jste s nimi?
Zato strach z nich, živený i politiky očekávajících plus body, je nám předkládán ze všech stran.
Ta debata v britském parlamentu byla pro mne jak z jiného světa. Nesla se v duchu asi toho, co vyjádřil jeden poslanec-muslim. "Ten člověk není jeden z nás, to není naše víra".
A stanovisko V4? Když chceme ty stovky miliard, tak bychom měli taky něčím přispět k řešení společných problémů.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

To že jsme nepřijali kvoty neznamená,, že nepřijímáme uprchlíky. Kvóty jsou bruselská drzost. Povolení k pobytu je a bude vždy národní kompetencí, nikoli bruselskou. V4 přispěla uzavřením balkánské cesty. Přispíváme finančně Jordánsku. Že by u nás byla větší xenofobie než v Německo je úsměvné.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Kolik jsme těch uprchlíků přijali?
Státy V4 zastavili balkánskou migraci? Když byly tisíce migrantů v Maďarsku, mohli to vzít na Slovensko a Čechy. Zoufalou situaci vyřešila Markelová tím, že jim vyjednala průchod do Německa. A naše uznání? Hoax o tom, jak Merkelová pozvala všechny migranty do Německa, tak ať si je tam nechá. Asi tak. Moc úsměvné to není.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Proč nejsme cílovou zemí pro uprchlíky z bývalých kolonií je určitě zajímavé téma se spoustou historických perliček. My jsme cílovou zemí pro migranty z jiných částí světa a počet cizinců s pobytem u nás neustále stoupá.
Nejsme žádným xenofobním státem, jak je nám podsouváno.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Je pravda,že nejvíc jsou slyšet a vidět ti z levé nebo pravé strany toho gaussiánu,jak Bon in Bor popsal. Někdy se i u nás "roztomile " useknou jako třeba ti Turci,kteří nedávno místo nizozemských vlajek pálili francouzské .Trikolora jako trikolora,že.
Dnes při průjezdu amerického a britského konvoje měl nějaký Čech na autě napsáno War is ower.
Hezký večer.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Ty trikolory jsou stejně zajímavá věc. V listopadu 89 měla třetina ovčanů trikolory francouzské, třetina holandské a třetina trefila správné pořadí barev a směrovou orientaci pruhů.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Ono je to složitější. Stran té xenofobie bych přinejmenším rozlišoval mezi státem a společností (veřejností). Taky bychom si mohli vyprávět, jak náš vztah k cizím závisí nejen na tom, jak se ti kteří cizí chovají, ale taky kterými cizíme jsme cíleně strašeni a kterými ne. Které desetiletí známe, včetně třeba z osobního kontaktu, a které ne. A samozřejmě o mnohém jiném. V neposlední řadě i o tom, že bychom se nad kritikou měli zamýšlet a ne ji a priori odmítat. Umět tohle je konec konců svého druhu komparativní výhoda. Vždyť kritika je mimo jiné informace zadarmo, i když někdy šifrovaná.

Nahoru

Re: Proti strachu (6) k narozeninám EU

Macháčkův jubilejní komentář stojí za přečtení:
http://www.lidovky.cz/k-sedesatinam-evropske-unie-dps-/monitor-jana-machacka.aspx?c=A170327_123807_monitor-jana-machacka_ELE#utm_source=email&utm_medium=text&utm_campaign=lidovky.directmail

V textu nepřehlédněte link na tuhle 6minutovou řeč Guy Verhofstadta mj. na téma, jestli potřebujeme více, nebo méně Evropy:
https://www.facebook.com/NovaEvropskaUnie/videos/1609175785763474/?pnref=story

Nahoru

Re: Proti strachu (6) něco to připomíná

Robejšek to vidí takto....
a pro Vás ještě jednou pane Tichý....
http://gif.zlatkovsky.cz/zbran.gif

Nahoru

Re: Proti strachu (6) muslim v nemocnici

Tak zase obletělo video o údajném napadení nemocničního personálu ve Španělsku muslimem. Hit pro islamofoby. Jak se ukázalo, není to muslim, ale Rus v Novgorodu. V zemi, kde ročně umírá na 12 000 žen na domácí násilí.
https://medrussia.org/1919-velikom-novgorode/

Senátor Jaroslav Doubrava a poslanci Pavlína Nytrová, Jana Lorencová, Zdeněk Ondráček nebo Stanislav Huml zas u nás uvěřili, že zlá EU chce zrušit písmeno ř a šířilo to dál. Tak čemu se divit

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

S tím ř to byl asi před rokem dobrej troll. Doubrava s mlátičkou Ondráčkem-tam se nedivím,ale Lorencová je bývala novinářka, myslela jsem si,že více přemýšlí. Zdání klame.Třeba je pod vlivem chemtrails nebo iluminátů nebo trpaslíků.Ti mohou za všechno,potvory vlezou všude.Možná,že mají na svědomí i ten hackerský útok v Lánech. Zlé jazyky tvrdí,že bylo nejtěžší sehnat disketu 5,25....

Nahoru

Re: Proti strachu (6) Okamurovci a Zemanovci

Jeden bloger, pan Máca, se rozhodl k sociálnímu experimentu s Okamůrovci a Zemanovci. Vyprovokovala ho sdílená fotomontáž Chebského nádraží a indického vlaku plného lidí doprovázený textem "Toto jsou migranti z Německa, které k nám vyhostili! A ČT mlčí! " Co na tom, že na únorovém fotu jsou zelené stromy. Posílej dál !!!!
Výsledek 2180 sdílení, protože ČT o takové převratné informaci samozřejmě mlčí a skutečná "pravda" tak musí vyjít najevo až na Facebooku.
Udělal experiment
1. vložil fotografii vily Tugendhat s popiskem, že se jedná o vilu Kalouska v Bechyni a doplnil ji pro "vlastence" tak atraktivní rétorikou, že ČT o tom mlčí, důchodci nemají co do úst a na děti se musí sbírat víčka.
2. vyobrazil pražskou vilu bezprověrkového prezidentova kancléře Mynáře a byl nahrán do skupin k zemanovcům s tím, že jde opět o vilu Kalouska
3. nahrál Zemanovu tvrz a opět tvrdil, že si ji koupil Kalousek
Kdo chce vidět, jak to dopadlo a jak tyto skupiny zbaštily tyto hoaxy
http://maca.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=596199

Závěr pana Mácy
Manipulovat a ovlivňovat mínění nemalé skupiny osob je neskutečně snadné. Stačí si vymyslet nějaký příběh, se kterým dotyční vnitřně souhlasí, který potvrzuje jejich předsudky a následně jim ho servírovat. Vezmou ho jako autentický a o nějaká "zbytečná" a jejich přesvědčení odporující fakta nemají zájem.
A to samozřejmě dobře vědí naši "vlastenečtí" politici a další tvůrci dezinformačních kampaní u nás i ze zahraničí a byli by hloupí, pokud by nevyužili hlouposti hlupáků. Jejich volební hlas má přece stejnou váhu jako hlas vysokoškolského profesora.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Když si uvědomíme, že ti, co takto skočí na každý špek a které zmanipuluje, kdokoliv si zamane, mají taky volební právo a rozhodují svým hlasem i o našich osudech ...

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

... tak je zapotřebí jim volební právo odebrat, a ponechat ho jen naší "elitě": panu Drahošovi, panu Hudcovi ...

Co, pane doktore?!

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Pane Chote, vy jste opravdu vizionář! Příspěvek pana Hudce upozorňuje na manipulaci veřejného mínění u lidí, kteří si neověřují informační zdroj. Vy také podsouváte někomu něco co neřekl, a jedovatá slina běží dál..... Nikde nečtu, že pan Hudec navrhuje někomu odebrat volební právo, natož, že se považuje za "elitu". Vzdělaní a slušní lidé, kteří nikoho nemanipulují , ale vyjadřují svůj názor , vám jsou asi opravdu proti srsti.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Je to věčné a vděčné téma, soudruhu Chote: "Nejlepší argument proti demokracii je pětiminutový rozhovor s průměrným voličem" (nedoložený výrok Winstona Churchilla).

PS: http://forum24.cz/bolsevici-vsech-stran-kdo-nechce-referendum-treba-drahos-j-proti-demokracii/

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Referendum je v zastupitelské demokracii cizí prvek. Hodí se pouze pro rozhodování lokálních záležitostí. Pan Drahoš má pravdu. Vážím si toho, že není populista a řekl to, co si myslí, i když věděl, že to jeho oponenti zneužijí k jeho dehonestaci.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Od počátku bylo jasno,že zejména ti,kteří se bojí,že by Zeman nebyl znovu prezidentem, budou prof.Drahoše dehonestovat pomocí" elit". Já nevím,ale já za elitu považuji jakéhokoliv člověka,který rozumí své práci, vystupuje normálně,je s ním normální řeč bez větších urážek a ponižování a veřejného zesměšńování ostatních. Měla jsem v ordinaci dosti pacientů,kteří byli pyšní,že jako dělníci se základním vzděláním ,čili asi dle pana Chota nepříslušníci "elit",mohli dát své dítě studovat,aby dosáhlo určitého postavení a možná se stalo i příslušníkem té dehonestované"elity". Vždy jsem jim držela palce, protože to nic jednoduchého nebylo a neníJá sama jsem to zažila,rodiče pracovali celý život v továrně,otec byl pak v době mého studia v plném inv. důchodu díky prodělané TBC . Elita neznamená povyšování se.Elita znamená dodržování základních a přirozených pravidel společenského chování a vědomí si vlastní důstojnosti. A je jedno,zda jsem třeba posunovač u drah nebo doktor filosofie.
Přeji hezký den!

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Vidím to stejně. Přirozená elita jsou lidé samostatně myslící a mravně pevní. Bez ohledu na to, jaké mají formální vzdělání, pracovní zařazení nebo společenské postavení. Právě ale, že se sebou nenechají manipulovat, mají z nich nejrůznější manipulátoři strach a útočí na ně. Pomlouvají je, pokoušejí se je dehonestovat ze strachu, aby se nestali vzorem pro další.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

"Teorie elit vycházejí z faktu, že lidé jsou si biologicky a psychologicky nerovni. Tato přirozená nerovnost je základem nerovnosti společenské, která je také přirozená a věčná. Důsledkem je hierarchické rozvrstvení každé společnosti.
Hlavním činitelem hierarchické stratifikace je fenomén moci. Ta společnost dělí na dvě základní části:
vládnoucí třídu, tj. elitu
ovládanou třídu, tj. non-elitu.
Dle teorií elit je rozdělení společnosti na elitu a non-elitu historickým zákonem každé společnosti.
Většina teoretiků elit tvrdí, že elita si uchovává své dominantní postavení prostřednictvím kombinace nátlaku a manipulace.
Relativně malý počet příslušníků elity umožňuje jejím členům jednat společně, vědomě a soudržně. Procesy komunikace v elitě jsou snazší a její členové mohou být rychle zmobilizováni k formulaci politické linie a převzetí iniciativy.
Elita má výhodu ve své organizaci. To je v přímém kontrastu s „masou” obyvatelstva, která se většinou považuje za atomizovanou a neschopnou rychlé spontánní akce, není-li vedena nějakou elitou či „kontra-elitou”.
Elita většinou udržuje své pozice k uchování dominance. Rozhoduje o dosazování na vedoucí místa a může se pokusit zvýhodnit vlastní rodiny, příbuzné či přátele. Elitisté také často zdůrazňují význam ideologie v ospravedlnění elity a její držby moci, i když se stává, že elita v zájmu svého udržení použije nátlaku.
Elity vládnou velkou mocí, přesto nejsou vždy schopny si své postavení udržet. Pro teoretiky elit jsou dějiny záznamem střídání elit. Pád elity se obvykle vysvětluje selháním politické obratnosti či politické vůle. Běžným vysvětlením je, že elita může být čím dál uzavřenější a nemusí se jí zdařit otevřít se novým ideám a asimilovat nové členy. Hodnoty a priority elity tak narážejí na hodnoty a priority společnosti jako celku, což vyvolává vznik kontra-elity, která je schopna mobilizovat masu a najít v ní oporu pro nahrazení zavedené elity novou vládnoucí skupinou"

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

To ale mluvíme každý o trochu jiných elitách.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

To ano, nicméně pokud jdou jelita proti ovaru a koblize, jde o uchopení moci, jak je kompaktně popsáno v citaci z wikipedie.výše.

Nahoru

Re: Proti strachu (6) - přehled dějin islámu v Evropě

"Kvůli současné vlně islamistického terorismu stále více pociťuje Evropa (potažmo celý Západní svět) jistou dávku ať již částečně oprávněné či iracionální antipatie k islámské etnicitě, přestože se tyto projevy týkají především okrajové extremistické formy islamismu, jako je militantní džihádismus.

Zdaleka tedy neodpovídají většinovému mínění „běžného“ muslima, hlásícího se k tradici proroka Muhhamada a jeho učení zjevené ve svaté knize islámu – Koránu. Protože o islámu, především v řadách islamofobů, stále kolují různé dezinformace, hoaxy a nepravdy, zde je krátký přehled dějin islámu na Evropském kontinetu, dle odborných zdrojů."

http://manipulatori.cz/muslimove-v-evrope/

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Pěkný článek. Jenže politici neustále přesvědčují, že na vině je islám. A co muslim, to terorista.
Je to obdoba, jako kdybych tvrdil, že co Severní Ir to terorista a křesťanství - katolíci a protestanté, je zločinnou ideologií. A není to tak dávno (1998 ) co tam terorismus ustal. Jenom příslušníků bezpečnostních sil při potlačování střetů a bombových útocích zemřelo přes tisích. A civilních obětí bylo podstatně více.

Nahoru

Re: Proti strachu (6) - o "selském rozumu" kdysi a dnes

Doporučená četba k diskuzi o elitách (a o nás ostatních):

V televizi se mluvící hlavy, lobbisti a politici ... dovolávají velice často „selského rozumu“, díky němuž prostě člověk sám správně vše pochopí a rozhodne – a to v oborech, o nichž neví nic nebo jen málo. A tak se z prodavačů, kadeřnic, dělníků, horníků, sklářů, úředníků, učitelů, bankéřů, umělců, zahradníků a řidičů tramvají mají stát experti na všechny složité otázky bezpečnosti, zdravotnictví, technologií, vzdělávání, makroekonomiky či mezinárodních vztahů. A nikomu to nepřijde divné. Proč taky? Jsme přece hluboce přesvědčeni, že zvládneme pochopit, posoudit a rozhodnout i ty nejsložitější záležitosti, na něž specialisti musejí studovat mnoho let, jen díky jedné, té nejsilnější zbrani – selskému rozumu.

„Prosím odpovězte jednoduše – ano, nebo ne!“ tlačí novinář na politika a všichni předstírají, že veřejné rozhodování nemůže vypadat jinak. A politik, místo aby zodpovědně vysvětloval, že nic většinou není tak jednoduché, tváří v tvář selskému rozumu rezignuje. Jenže jak říká známé heslo – „Na každou složitou otázku existuje jednoduchá a špatná odpověď“. A selský (přesněji řečeno lidský) rozum, který má nejjednodušší řešení tak rád, často nejjednodušší řešení volí. I když nedávají smysl.

http://reportermagazin.cz/a/iBxWi/prokleti-selskeho-rozumu
Úvaha Jána Simkaniče stojí za přečtení celá!

Nahoru

Re: Proti strachu (6) Nejvíce muslimů je v Moskvě a co Putin?

V Rusku je více než 30 milionu muslimů. V roce 2014 bylo v Rusku 8000 mešit. Mešita Cobornoy na Prospektu Mira v Moskvě má rozlohu 19 000 m2, Je čtyřpatrová mešita s dvěma 76m minarety. Záštitu nad mešitou převzal prezident Putin V Rusku je 60 muslimských škol, které navštěvuje 50 000 muslimů. Moskva je dnes největší muslimské město v Evropě (nepočítáme-li Istanbul), jen v samotné Moskvě je dnes více muslimů jako v celé Velké Británii. Žije zde kolem 2 - 3 milionů muslimů. V roce 2007 bylo v Moskvě otevřeno lékařské centrum, které působí podle práva šaría. Lékaři zde mají speciální školení a kvalifikaci, aby splňovali požadavky podle Koránu. V roce 2005 se Rusko stalo přidruženým členem OIC (Organizace islámské konference – „Organizace islámských států“) s deklarovaným zájmem o co nejrychlejší plnoprávné členství a přivedl ho tam právě Putin, za podpory Rijádu a Teheránu.

Oslavy Kuran Bajran - až 2 000 000 muslimů v ulicích Moskvy, terorista vedle teroristy :o)))
https://www.youtube.com/watch?v=xfKq57aBqac

Názory Putina to se asi mnohým líbit nebude
https://www.youtube.com/watch?v=_0NFUL1QOuQ

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Překvapuje mne, že se zde neřeší volby ve Francii. Volby ve Francii jsou hodně svázány s terorismem a uprchlíky. Situace v Evropě je špatná a mám poněkud obavy, jak to tam dopadne.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

To bude asi tím, že můžeme zatím jen čekat, jak Francouzi rozhodnou...

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

hmmm, takový pasivní přístup bych u zdejších matadorů nečekal. Já osobně doufám, že volby skončí tak, že Francie v Evropě zůstane. Byla by velká škoda ničit EU. V následujících minimálně stu letech by už nic takového nevzniklo. I když EU je prohnilá a jestli chce nadále přežít, reformy jsou nutné, tak ale její základní myšlenka je úžasná.
Naopak, volby v Německu dopadnou pak doufám dobře ... :-)

Nu což, čekejme, jak Francouzi rozhodnou....

hezký nedělní podvečer :-)

Nahoru

Re: Proti strachu (6) - pohled zpátky

Takzvaný „efekt Schulz“ se vytrácí. Sociální demokracie (SPD) přišla o svou baštu a německá kancléřka Angela Merkelová se svou CDU zřejmě zůstane u moci další roky – nejlidnatější Severní Porýní-Vestfálsko je totiž považováno za lakmusový papírek nálad před celostátními volbami v září. (konec aktuality)
Tak mě napadlo podívat se, jak naši regionální politologové prorokovali neslavný a rychlý konec kancléřky už loni v září:

No, nějak to holce nevyšlo: (odkaz na tehdejší volebni-vyprask-pro-merkelovou-v-zemskych-volbách) - Je to logické vyústění její politiky, nebo to je zase jen důsledek nesolidárního chování východu EU s ČR v čele? Co vy na to, zdejší neomylní?

Tak ji to Němci spočítali. Blíží se její Konec? Realisté říkají, že již brzy.

Já si prostě myslím, že je škoda, si neumíme chlapsky, popř. konkrétně u Frau Merkel i žensky :-) , přiznat, kde byly chyby, co jsme zvojtili, a pokusili se to odstranit. Že neumí podchytit lidi tak, aby věřili v politiku a EU.

Snake dance - Chřestýšší tanec - Merklová / Je to známá píseň - někdo jí předělal s Merklovou.
Mrkni na super video:...

Nezvládneme to, bojí se německá spisovatelka, která pomáhá uprchlíkům

„Přijde dobytí Evropy islámem? Mnoho muslimů po tom touží a říká, že s Evropou je konec,“ prohlásil Schönborn s tím, že hrozí nebezpečí „zániku našeho křesťanského dědictví“. Pak požádal Boha o smilování nad Evropou, která už podle něj utrpěla ztráty, a to „nejen ekonomické, ale především lidské a náboženské“.

atd. Poučné... voliči v Německu asi vědí něco, co my tady dodnes nevíme?

Nahoru

Re: Proti strachu (6) Dobrá zpráva z Rakouska

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/437992-rakousky-parlament-schvalil-zakaz-zahalovani-tvare-na-verejnosti.html

Rakouský parlament schválil zákaz zahalování obličeje na veřejnosti. Opatření je součástí „integračního balíčku”, který také konkretizuje způsob začleňování žadatelů o azyl do rakouské společnosti a ztěžuje agitaci ve prospěch šíření radikálních myšlenek. Pro zákon hlasovaly strany dosluhující koalice sociálních demokratů (SPÖ) a lidovců (ÖVP), napsala agentura APA.

Nahoru

Re: Proti strachu (6) Dobrá zpráva z Čech

Tady je zahalování tváří na veřejnosti zakázáno na veřejnosti dávno. Díky pravicovým radikálům a fotbalovým rowdies

Nahoru

Re: Proti strachu Arabové systematicky islamizují Kosovo

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/438345-arabove-systematicky-islamizuji-kosovo-tvrdi-nemecka-vlada.html
Arabové systematicky islamizují Kosovo, tvrdí německá vláda
Bohatí Arabové systematicky islamizují Kosovo a přetváří ho v líheň islámského terorismu v Evropě. Činí tak navíc před zraky mírové mise KFOR. V odpovědi na dotaz poslankyně z německé strany Die Linke to podle serveru Deutsche Welle uvedla spolková vláda. Činí tak prostřednictvím imámů obracejících muslimskou komunitu v Kosovu na radikální wahhábismus. Na islamizaci se navíc podílejí i saúdskoarabské humanitární organizace.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

co voliči v Německu vědí, to ve Francii ještě asi nepochopili:
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/438545-zeny-z-parizske-ctvrti-se-kvuli-obtezovani-migranty-boji-vychazet.html

Já se sebekriticky přiznávám, že některým věcem a činům nerozumím...

Nahoru

Re: Proti strachu (6)Při výbuchu zemřelo nejméně 19 lidí

https://www.novinky.cz/zahranicni/438559-pri-vybuchu-na-koncerte-v-manchesteru-zemrelo-nejmene-19-lidi.html
Při výbuchu na koncertě v Manchesteru zemřelo nejméně 19 lidí
Devatenáct mrtvých a několik desítek zraněných si v pondělí večer vyžádala exploze v multifunkční hale v anglickém Manchesteru, kde koncertovala americká zpěvačka Ariana Grande. Oznámila to místní policie, která výbuch do zjištění dalších podrobností vyšetřuje jako „teroristický incident”.

Nahoru

Re: Proti strachu (6) - rozhovor M. Šmoka k tématu

"Podobné názory a zneužívání toho, co se dá označit jako ´židovská karta´, byly populární vždycky. Západoevropská společnost si podle mého naprosto vygumovala historickou paměť. Základní protižidovská konstrukce dneška, která se označuje jako ´nový antisemitismus´, je komunistický vynález z konce 40. let. Dnešní voliči na Západě nevědí, že boj se ´sionismem´, obrazem jakéhosi celosvětového spiknutí, byl oficiální politikou zemí za železnou oponou a byl součástí ideologie komunistických stran na Západě. Pozoruhodný je pro mě posun, který nastal během posledních tří čtyř let: z klasického obrazu nepřítele se vyšouplo slovo ´židovský´ a strčilo se tam slovo ´muslimský´. Rasisté se tváří jako přátelé Židů a Izraele. Jinak má ten koncept úplně stejné vlastnosti − běžní lidé mají islám nenávidět jako podivné náboženství s nepochopitelnými tradicemi. Mluví se o spiknutí směřujícím k ovládnutí Evropy. Muslimové jsou − stejně jako Židé v nacistické propagandě − krutí ke zvířátkům, jsou orientálně sexuálně posedlí a znásilňují naše blonďaté dcery."

https://archiv.ihned.cz/c1-65742490-dnesni-protizidovske-pomluvy-jsou-komunisticky-vynalez-rika-poradce-usc-shoah-foundation-martin-smok

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Projev prezidenta Zemana letos v Lidicích:
V minulosti byl mezinárodní terorismus reprezentován především rasovou nenávistí, kterou ztělesňovalo nacistické Německo. Dnes je mezinárodní terorismus charakterizován náboženskou nenávistí islámského fundamentalismu, ale výsledky jsou v obou případech stejné," zahájil projev Miloš Zeman…..
"A tím chci závěrem svého vystoupení přejít k analogii se současno situací. I my jsme dnes zbabělci, a vím, že přihlouplí novináři mě budou za tuto kritiku kritizovat. Jsme zbabělci proto, protože často otevíráme náruč islámským radikálům, často mluvíme o toleranci vůči nim, často mluvíme o přizpůsobení se jejich kultuře, byť je tato kultura neslučitelná s evropskou kulturou, která zde vznikala a vyrůstala po mnohá a mnohá staletí," bouřil Miloš Zeman…..
"Myslím si, že dnes bychom si měli uvědomit, že teroristické útoky v Evropě jsou právě dílem naší zbabělosti, která je vydávána za multikulturní toleranci. Česká republika se nemá za co stydět. Bojujeme proti islámskému terorismu v Afghánistánu, v Iráku, na Sinaji, v Mali i v jiných zemích. Ale co dělají ti ostatní? Před dvěma dny jsem se vrátil ze summitu NATO v Bruselu a na pracovní večeři, když všichni vyjadřovali kondolence britské premiérce, jsem říkal, já nechci na každém summitu NATO někomu kondolovat, protože se jednou může stát, že budete kondolovat mně. A aby k tomu nedošlo, potřebujeme dosáhnout toho, aby islámští radikálové, kteří jsou dnes viditelní na sociálních sítích, nebyli považování za zbloudilé ovečky evropské civilizace, ale naopak za nepřátele této civilizace, a aby byli deportováni, případně uvrženi do vězení.

Nahoru

Re: Proti strachu (6) Zeman je nebezpečný extremista

Zeman s Babišem jsou nesmírně nebezpeční extremisté, říká expertka
„Moc bych si přála, aby Babiš a Zeman zmizeli z české politiky, protože jsou nesmírně nebezpeční. Vidím v nich mnohem větší nebezpečí než v lidech typu Vandase nebo Konvičky. Ti nemají šanci ovládat hlavní média, podplácet lidi a nemohou ve svůj prospěch zneužívat státní správu a rozkrádat stát,“ řekla otevřeně v rozhovoru pro INFO.CZ Lenka Buštíková, která přednáší na Arizona State University v USA a která je považovaná za expertku na radikální pravici ve střední Evropě.

http://www.info.cz/cesko/babis-a-zeman-jsou-nesmirne-nebezpecni-vic-nez-vandas-s-konvickou-varuje-expertka-na-extremisty-10720.html

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Extremisté, soudruhu Ludko, vulgo Skaláku, jsou vaši souvěrci z Klubu českého pohraničí. Jsou trvale sledováni policií ČR a již třikrát jsou tito levicoví extremisté zmíněni ve zprávách BIS v kapitole neobolševická sdružení.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Na Klub českého pohraničí dejte bacha, dokud jeho členové žijou. Pozdravný dopis jim nedávno poslal náš politik světového formátu,na kterého celé delegace klidně čekají, až bude schopen pohybu.
Hezký den.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Čeština soudruha Ludky je kouzelná. Člověk aby to četl dvakrát, než pochopí, o co vlastně jde.
Odborníci na extremismus již píší o nebezpečném extremistovi Zemanovi. Každý k svému. O jeho zdravici
si lze také přečíst ...
Zeman posílá pozdravné dopisy pohraničníkům, kteří stříleli ty, kdo utíkali na Západ
Klub českého pohraničí je organizace lidí, která soustavně legitimizuje zločiny komunistického režimu. Zejména se to týká těch, kdo bránili lidem utíkajícím před rokem 1989 za svobodou. Téměř 300 osob bylo pohraničníky zabito. Nyní se ale tato zločinecká organizace zařadila mezi přátele prezidenta Miloše Zemana, který v rozhovoru pro TV Barrandov uvedl, že jim zaslal pozdravný dopis.
Nebo....Zeman poděkoval "za vlastenectví" Klubu českého pohraničí. Ten přitom vnitro a tajné služby řadí k extremistům
Zeman určitě dostane nějaké vyznamenání od této zločinecké a extremistické organizace. Zdaleka není sám, že.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Kdo jsou Zemanovi pohraničníci? Přečtěte si, jak překrucují dějiny a lžou
Klub českého pohraničí je organizace, která se zabývá zejména popíráním zločinů komunistickému režimu. Zveřejňujeme jejich otevřený dopis, který zaslali ministru kultury Danielu Hermanovi poté, co ve sněmovně správně uvedl, že je ostudou, že v ní ještě dnes sedí komunisté, tedy zločinecká organizace.
http://forum24.cz/kdo-jsou-zemanovi-pohranicnici-prectete-si-jak-prekrucuji-dejiny-a-lzou/
Vážený vyznavači zločinecké ideologie, čímž se řadíš po bok nacistů, pomlč.
Ty psi pohraničníků tzv SUPI. jste dobře omrkli u strážních jednotek SS. I zde je vidět vzor komunistů -pohraničníků sdružených v, jak se píše, zločinecké organizaci., Ta fotka u článku . To je dílo členů KČP na hranicích ČSSR nebo jednotek SS v nějakém koncentráku?

Nahoru

Re: Proti strachu (6) Slušní lidé o KČP. pravda J.Padevěta

Ještě stručně k propagandistickému excesu hlavy státu, kdyby někdo nepochopil hloubku hnusu.
Od jara 1945 se dral v Československu k moci brutální komunistický režim, reprezentovaný partou bezskrupulózních parchantů, postrkovaných jejich chlebodárci z Moskvy. Když se moci v únoru 1948 chopil moci definitivně, postupně pozabíjel, ponížil nebo vyhnal ze země intelektuály, politické protivníky včetně demokratické levice, kněží a církevní hodnostáře, sedláky a nakonec i dělníky. Komunisté postupně ovládli armádu, policii, soudnictví, školství, zemědělství i kulturu a rozvrátili všechno tak, že jizvy jsou patrné dodnes. Nakonec hnusný bolševický režim zadrátoval hranice, vycvičil pohraničníky a jejich čokly k zabíjení lidí, kteří chtěli komunistický ráj opustit, a položil k těm drátům ještě nášlapné miny. Po pádu komunismu a odstranění drátů, zátarasů a min vznikl spolek, který nostalgicky a ve lži vzpomíná, jak střežil tábor pokroku a míru a jak u toho beztrestně zabíjel lidi, jejichž jediným proviněním bylo, že chtěli žít jinde. Ohání se tehdejší zákonností a dodržováním rozkazů velmi podobně, jako se stejnými kecy oháněli dozorci nacistických koncentračních táborů a ostrostřelci z Einsatzgruppen, vraždící všechny jiné na Ukrajině. Tento spolek, nostalgicky vzpomínající na možnost beztrestně vraždit a překrucující českou historii, pozdravil prezident demokratického státu, tedy České republiky dopisem a poděkoval mu za střežení historické pravdy. Je rok 2017, ne rok 1953.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

"německá kancléřka Angela Merkelová se svou CDU zřejmě zůstane u moci další roky" - a tohle já považuji za tragedii.
Evropa je změněná, bohužel špatným směrem. A nad tím, že Němci nemají odvahu, z historických důvodů, říci, že nesouhlasí s politikou Frau Merkl a s migranty, já plesat nemohu, naopak, považuji to za tragedii.

Jinak zde i v jiných thematech, uvedené zvratky jsou taky tragedií. Ovšem s hořce komediální příchutí...

Nahoru

Re: Proti strachu (6) pane Ludko

Zdeněk Ludka, agent StB od 9.11.1976, krycí jméno Jáchym, veden O-StB Liberec. Narozen 6 .11.1949. Věk by odpovídal jistému členu KSČM, kandidátu v komunálních volbách v České Lípě.
To jste vy? Přihlašte se hrdě, přeci to není dle smýšlení KČP a mnohých komunistů nic špatného.
Nebo to popřete, za Ludku se pouze vydáváte a jedná se o omyl.
Co je tragičtější ten Ludka se taky prezentuje jako mjr. v. v. Zdeněk Ludka, organ. tajemník OV ČSBS, J ČsOL Česká Lípa.
Pokud to sedí, to je komedie, co pane Beneši. Dalšího majora, vysokého funkcionáře ČSBS a ČSOL jsem poznal na PF Ústí n. L. To jsem se divil, kde k majorovi přišel a jak se k těmto organizacím dostal.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Na ty otázky dá jistě brzy odpověď J. Doškář vyšetřovateli policie. A bude veřejně informovat. Příslušníky Říše byli i rodiče Z.Ludky. Jako občané protektorátu to měli i v občance.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Pane učiteli Valtře, nezatahujte mne do Vašich nekonečných diskusí. Nemaťte čtenáře, žádní vyšetřovatelé mně nenavštívili a nenavštěvují. Nemají důvod.

Nahoru

Re: Proti strachu (6) viz Pavel Šafr

Tak zase k věci (místo těch exhibic a pitomostí jistého s. Ludky):

"Prezident Miloš Zeman zavolal do Evropy mocným hlasem, že se před ní neskloníme. A Andrej Babiš si přisadil, že nám Brusel nebude nic diktovat. Mělo by jasně zaznít, že takové chování je nedůstojné, ubohé a zahanbující.

Pojďme si nalít čistého vína. Chováme se vůči našim partnerům jako naprostí podrazáci. Systém migračních kvót je jistě sporný. Ale jeho aplikace by České republice nijak neublížila. Bylo by tu místo současných dvanácti (!) 2600 uprchlíků. Větší část Čechů by prostě uprchlíky nikdy nepotkala.

Češi se chovají jako podrazáci zejména proto, že nemají inteligentní politické vedení. V čele státu a v čele nejsilnější strany stojí lidé bez ideálů a bez páteře. Oni přitom vytvářejí obraz nás všech. A ten obraz je trapný.

V následující tabulce je přehled, kolik prostředků čerpaly či naopak dodaly jednotlivé státy Evropské unie v období 2006 až 2014..."

http://forum24.cz/cesi-se-vuci-partnerum-v-evrope-chovaji-jako-podrazaci/
ČR za 9 let dostala v přepočtu stovky miliard korun (trochu jiná otázka je, za co jsme je utratili).

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

exhibování a psaní pitomostí tu provádí vícero lidu, abychom si nalili toho čistého vína :-)

Ale k věci, k původnímu thematu - je to víno nalité p. Tichým skutečně čisté? Není, je to jen jeden z možných úhlů pohledu nic víc, nic míň, neboť se na celou situaci nechá podívat i jinak, jeden z možných pohledů:
- politika byla je a bude svinstvo, tedy kdo je a kdo není podrazák je více než diskutabilní, žádný stát se nechová jako Marek Dušín, ani žádný politik. Ani Německo, ani Frau Merkel.
- je větší podrazák na Evropě ten, kdo nechce hloupé kvóty, nebo ten, který nechá do Evropy vpustit statisíce lidí, o kterých vůbec nic neví a kteří jsou tak ohromným bezpečnostním i jiným rizikem? A ještě nás všechny oblbuje, jak jsou ti uprchlíci pro Evropu přínosem?

Jsem teď měsíc v Německu. Německo už není co bývalo, je to tuze vidět. Ve městech hlavně, čím větší město, tím horší, na venkově to skoro vidět není, tady imigranti moc nejsou. I názory lidí, se kterými jsem o tom mluvil, jsou proti uprchlíkům. Až tedy asi na jednu čestnou vyjímku.

Ale souhlasím s tím, že nemáme inteligentní vedení - Sobotka, Babiš, Zeman a další - jeden za 1á a druhý....

hezké slunečné odpolko ze Zwickau .-)

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Němci jsou proti uprchlíkům, ale ta "Frau Merkel" mezi voliči vede. Trochu protimluv.
Jinak typická alibistická česká demagogie
Ti podrazáci si dovolili nepotápět čluny ve Středozemním moři. Vždyť přeci na dně toho moře je pro ty Mohamedány, jak tvrdí tisíce českých diskuterů , místa dost a dost. A tak se dostali do Evropy.
Ti podrazáci je nevrátili do válečných konfliktů ať si užijí.
Ti podrazáci dokonce klidně přihlíželi tomu, jak se mladí mužové, vyslaní rodinami a vyzbrojerní dokonce mobily a bundami, vydali na tisícikilometrové pochody. Jako by nemohly jít babičky s poštovními holuby.
Ti podrazáci dokonce dbají mezinárodních smluv a starají se o ty vesměs lumpy jako o uprchlíky. Místo toho, aby řešili své řecké problémy. Sami nemají pořádně do pusy, tak ať se ti lumpové třeba napasou.
Ti podrazáci zavalení deseti tisícovkami lidí si dovolili dokonce řádně nezkoumat původ, smýšlení, národnost, občanku , řidičák, rodný list a posudek ze střední školy, s kterými má být řádný uprchlík vybaven. To my tu máme jiné borce, dokonce i v naší organizaci. Ti prověří Waltera, pana Tichého, Gebrta, paní doktorku do pátého pokolení zpátky. A když se nic nenajde, tak se něco vymyslí, řádně upraví.
Ti podrazáci úplně zapomněli, že v každém národě je jisté procento Kájínků. A teď s nimi budou problémy.
Ti podrazáci si dokonce mysleli, že když valí jako pomoc ke zvednutí životní úrovně stamiliardy do Čech, tak mohou očekávat pomoc s trapným počtem 2 600 uprchlíků. To přeci národ Čechů nezvládne.
Ti podrazáci zapomněli jedno. V Čechách se blíží volby. Je zde rozehrána hra co Arab, to muslim, to vrahoun.
A vyplašený národ přeci musí volit toho, kdo ho ochrání. Ať to stojí, co to stojí. Na tom se dá nahrabat volebních bodů.
V tom Německu to není, co to bývalo. Už pochopili, že národnostní státy zpívají labutí píseň. A potřebují vizi do příštích let. To jim paní Merkelová dává.
U nás ? Zase rozezníme ten Zradizvon.

Nahoru

Re: Proti strachu (6) - mýtus o "vině" kancléřky Merkelové

Je to únavné, pane Beneši, ale už 28. srpna 2016 jsem vás tady (v předchozím dílu č. 5) upozornil na tato fakta:

"Mýtus o tom, že uprchlickou krizi loni "zavinila" výhradně kancléřka Merkelová svým neuváženým pozváním, vyvrací několik komentátorů, např. Jan Jandourek:

...Podstatná je ale manipulace s fakty. To takzvané zvaní přišlo v době, kdy se uprchlíci hromadili v Maďarsku na nádražích a tamní vláda s tím nebyla schopna nic udělat. Zůstalo to na hanobených neziskových organizacích. Už loni (=2015!) v březnu se psalo o tom, že do Maďarska proudí tisíce uprchlíků denně a vláda se obává, že to nezvládne. Když předtím v únoru zavedly balkánské země přísnější opatření na hranicích, hromadili se běženci v Řecku. Bylo to za této situace, kdy Merkelová řekla, že Německo Syřany přijme. Kdyby to Němci neudělali, mohli být dnes i tady. Zeman opět jednou nevyužil příležitost mlčet. Chovat se neslušně vůči někomu, kdo vyřešil v dané době i náš problém, je neslušné. Vnější hranice schengenského prostoru zatím neumí na dlouhém a členitém evropském pobřeží bránit nikdo. V době, kdy je uprchlíků v Německu milion, se u nás vedou vášnivé debaty o desítkách lidí. Ani takový počet někteří lidé nejsou schopni zkousnout."
atd. viz:
http://svobodneforum.cz/zdroj-perel-poslanec-stanislav-huml-pochvalil-cesky-narod-tak-to-je-to-s-nami-uz-vazne/

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Pane Tichý, jestli Vás unavuje, že nesouhlasím s Vašimi závěry, resp. se závěry svobodného fora, tak nechte raději moje příspěvky plavat. Nechtěl bych Vás mít na svědomí. To by mne mrzelo.

A co se týká oné paní Merkelové, ve svém posledním příspěvku, na který reagujete, ji přeci neoznačuji za viníka uprchlické krize. Nebo z čeho tak usuzujete?
Je ale jednou z představitelek politiky, která vede ke změnám v Evropě - změna složení obyvatel, změna tradic, náboženství, zvyklostí apod. A to se mi prostě nelíbí. Stejně tak se mi nelíbí, že se po Evropě potulují statisíce lidí, o kterých vůbec nikdo nic neví, o jejich minulosti. Dostávají dávky a to je asi vše.
Nerozepisuji se více, abych Vás neunavoval. Přeji příjemné slunečné odpolko :-)

Nahoru

Re: Proti strachu (6) Ind premierem v Irsku

Irský parlament zvolil ve středu novým premiérem předsedu strany Fine Gael Lea Varadkara. Ten se stal vůbec prvním politikem v čele této silně katolické země, který se otevřeně hlásí k homosexualitě.
Osmatřicetiletý potomek indických přistěhovalců je vůbec nejmladším člověkem, který zastával úřad irského premiéra

A vo tom to je. Západní země a její obyvatelé již dávno pohřbili nacionalismus a s ním spojené národnostní státy. Hledají osobnosti které nabízí perspektivu v multi-kulti atd.změněném světě, který přichází.
Státy, kde se hlásá Nic než národ a hraje na nacionalistickou strunu žádnou perspektivu nemají a tak se neustále vnucuje pohled k "tradičním hodnotám". Dost to připomíná konec monarchií a nástup republik. Také mnozí vzpomínali na "staré dobré mocnářství".
Pan Beneš tvrdí...Je ale jednou z představitelek politiky, která vede ke změnám v Evropě - změna složení obyvatel, změna tradic, náboženství, zvyklostí apod.
To není o politice. To je o přirozeném vývoji v čase celosvětové dopravy, obchodu, turismu, volného pohybu osob, nadnárodních firem atd. A o těch, kteří na to reagují a nereagují U nás to neumíme.

Nahoru

Re: Proti strachu (6) trenér v SRN měl vábit uprchlíky k džhádu

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/440940-fotbalovy-trener-v-nemecku-mel-vabit-uprchliky-k-dzihadu.html
Fotbalový trenér v Německu měl vábit uprchlíky k džihádu
Německá kontrarozvědka v Hamburku zjistila, že muž působící jako fotbalový trenér a tlumočník je významným činitelem zakázané islámské Strany osvobození (Hizb at-Tahrír). V rámci svého postavení měl přístup k mladým uprchlíkům, čehož zneužíval k jejich získávání pro radikální islamistickou ideologii.
Úřad ve čtvrtek na svém webu uvedl, že dotyčný Mustafa H. trénoval týmy z uprchlických táborů, včetně uprchlického týmu neupřesněného hamburského sportovního klubu. Kromě toho občas působil i jako tlumočník. Zda proti němu byly podniknuty nějaké kroky, úřad ve své zprávě neuvádí.
Mezinárodní panislámská Strana osvobození byla založena už v roce 1953 jako sunnitská muslimská organizace v Jeruzalémě. Jejím cílem je sjednotit muslimské země do velkého chalífátu.

Nahoru

Re: Proti strachu (6) - a o kvótách

Nevím, co je na tom k nepochopení: řešení uprchlické krize bude efektivnější a rychlejší, když VŠECHNY ZEMĚ EU budou solidárně spolupracovat a nenechají to sobecky na "nárazníkových" státech.
Když už jednou většina odhlasovala postup podle kvót, tak to platí, dokud se většina nedohodne jinak. (Ačkoli Finsko se hlasování zdrželo, kvóty plní.)

Námitky ministra Chovance jsou alibistické a od sociálního demokrata, který by měl být k lidem na dně solidární, navíc nepochopitelné. Je to jen předvolební populismus. Ale státníci by neměli voličům slibovat jen modré z nebe...

Copak by to byla pro Česko nějaká tragédie? Přijměme těch 1600 lidí, důkladně prověřme jejich totožnost a důvody. I kdyby pak třeba odešli "jinam" (= do přátelštější země!), nebudou už nebezpeční, a pomůžeme tím Itálii, Řecku a Evropě.
Jak už mnozí přede mnou konstatovali: ani pak většina z nás živého uprchlíka nikdy nepotká.

PS pro vltavína, jako obvykle bijícího na poplach: - a už 64 let se jí to nějak nevede...
(Stačí umět číst + porozumět přečtenému, dokonce vlastnímu textu: "Strana osvobození byla založena už v roce 1953, jejím cílem je sjednotit muslimské země do velkého chalífátu." Omlouvám se VŠEM ostatním, že to tady zase musí číst zbytečně třikrát.)

Nahoru

Pane Tichý ,příspěvek z 15.6 je text kontrarozvědky SRN

Pro pana Tichého. trenér v SRN měl vábit uprchlíky k džhádu
Nebiji na poplach, a už vůbec nechápu , že se nějaké "jí" již 64 let to nevede.
Máte na mysli nějakou trenérku, která nemá již 64 let výsledky a nedaří se ji svěřence dostat k džihádu?
Já takovou neznám.

15. Červen 2017 - 20:07 | vltavín

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/440940-fotbalovy-trener-v-nemecku-mel-vabit-uprchliky-k-dzihadu.html
Fotbalový trenér v Německu měl vábit uprchlíky k džihádu
Německá kontrarozvědka v Hamburku zjistila, že muž působící jako fotbalový trenér a tlumočník je významným činitelem zakázané islámské Strany osvobození (Hizb at-Tahrír). V rámci svého postavení měl přístup k mladým uprchlíkům, čehož zneužíval k jejich získávání pro radikální islamistickou ideologii.
Úřad ve čtvrtek na svém webu uvedl, že dotyčný Mustafa H. trénoval týmy z uprchlických táborů, včetně uprchlického týmu neupřesněného hamburského sportovního klubu. Kromě toho občas působil i jako tlumočník. Zda proti němu byly podniknuty nějaké kroky, úřad ve své zprávě neuvádí.
Mezinárodní panislámská Strana osvobození byla založena už v roce 1953 jako sunnitská muslimská organizace v Jeruzalémě. Jejím cílem je sjednotit muslimské země do velkého chalífátu.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Tak než to bude, jako obvykle, zkopírováno potřetí. Přidám také něco o muslimech v Londýně
https://www.youtube.com/watch?v=zvEjjmiI0GU

Nahoru

Ve Švédsku masivně vzrostl počet islamistů, varuje rozvědka

http://zpravy.idnes.cz/rozvedka-islamiste-svedsko-narust-du0-/zahranicni.aspx?c=A170617_083319_zahranicni_zt
• Ve Švédsku masivně vzrostl počet islamistů, varuje tamní rozvědka

„Nikdy v minulosti jsme nezaznamenali takové množství,“ uvedl v pátek ředitel Säpo Anders Thornberg, podle kterého se odhady vztahují na islámské radikály ochotné sáhnout k násilí i na ty, kteří financují terorismus či rekrutují bojovníky pro teroristické organizace, především na Blízkém východě. „Nárůst extremismu je výzvou historických rozměrů,“ uvedl.
Nejvíce radikálů žije ve městech Stockholm, Göteborg, Malmö a Örebro. Příčina nárůstu jejich počtu v zemi tkví podle šéfa Säpo ve zvýšené míře propagandy, kterou do světa vysílá teroristická organizace Islámský stát a jí podobné skupiny. Války v Iráku a v Sýrii přispěly k semknutí radikálních islamistů, dodal Thornberg. Podle Säpo se do bojů v Sýrii či v Iráku od roku 2012 zapojilo kolem 300 Švédů

Nahoru

Panu Doškářovi masivně vzrostla paranoia, varuje rozvědka

„Nikdy v minulosti jsme nezaznamenali takové množství,“ uvedl v pátek ředitel Klement Jdoupomně, podle kterého se odhady vztahují především na strach z radikálů ochotných sáhnout k výměně střešní krytiny na úkor stávajících došků.

Nahoru

Re: Proti strachu (6) Dobrý nápad

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/441278-europoslankyne-chce-do-vychodni-evropy-presidlit-cele-syrske-vesnice.html
Europoslankyně chce do východní Evropy přesídlit celé syrské vesnice
Europoslankyně chce do východní Evropy přesídlit celé syrské vesnice
Celé syrské vesnice by chtěla do zemí ve východní části Evropské unie přesídlit německá europoslankyně za stranu Zelených Ska Kellerová. Mohlo by to usnadnit integraci uprchlíků, uvedla v rozhovoru poskytnutém listu Neue Osnabrücker Zeitung. Kellerová, která je spolupředsedkyní frakce zelených stran v Evropském parlamentu, rovněž kritizovala Česko, Polsko a Maďarsko za jejich odmítání kvót na uprchlíky.

Nic nového pod sluncem. ..:" Východní prostor se pro nás stane tím, čím byla Indie pro Anglii.."

Nahoru

Re: Proti strachu (6) I německý ministr varuje

https://www.novinky.cz/zahranicni/441126-z-afriky-muze-prijit-100-milionu-migrantu-varuje-nemecky-ministr.html
Z Afriky může přijít až 100 milionů migrantů - varuje německý ministr.

Každý týden se v Africe počet obyvatel na tomto kontinentu zvýší o milión. Tito lidé musejí mít podle Müllera ve svých domovských zemích ekonomickou perspektivu. „Pokud se bude pokračovat v současném trendu a nic se nezmění, lidem nezbyde nic jiného, než se dát na cestu,“ varoval.
Chce proto pro Afriku prosadit „Marshallův plán“, který má zlepšit ekonomický rozvoj a snížit nezaměstnanost ve vybraných afrických zemích.
Situace v Africe bude jedním z hlavním témat summitu G20, který se bude konat v Hamburku ve dnech 7. a 8. července.
Někteří ekonomové ale varují, že plán na rozvoj nepomůže zamezit ekonomické migraci z Afriky, protože na cestu se nevydávají ti nejchudší. Dalším problémem je různorodost problémů jednotlivých afrických zemí.

Další problémy. Viz:NEMECKO__Plan_n______hrady_populace_je_skutecnosti_-_Christina_Baum__AfD___CZ_titulky____Cum.sk.mp4

Nahoru

Re: Proti strachu (6) Plán náhrady populace v SRN již nastal

Viz:
NEMECKO__Plan_n______hrady_populace_je_skutecnosti_-_Christina_Baum__AfD___CZ_titulky____Cum.sk.mp4

Nahoru

Re: Proti strachu (6) a propagandě nenávisti

"Logické" následky propagandy strachu a nenávisti v Polsku:

http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/nemecti-stredoskolaci-dostali-v-polsku-aktualni-lekci-z-rasismu/1501504

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Vždyť i u nás se také někteří "vlastenci" snaží. V Detěnicích mají středověk na vlastní kůži v postkomunistických zemích máme zase rasismus na vlastní kůži.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

V SRN se objevují problémy.
NEMECKO__Plan_n______hrady_populace_je_skutecnosti_-_Christina_Baum__AfD___CZ_titulky____Cum.sk.mp4

Nahoru

Re: )Frankfurt nad Mohanem - rodilí Němci jsou v menšině

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/442320-ve-frankfurtu-nad-mohanem-jsou-rodili-nemci-v-mensine.html
Ve Frankfurtu nad Mohanem jsou rodilí Němci v menšině
Z celkového počtu obyvatel německého Frankfurtu nad Mohanem netvoří rodilí Němci ani polovinu, těsnou většinu tvoří přistěhovalci, ukázala poslední statistka, o které informoval list Frankfurter Allgemeine Zeitung. Žádná z etnických skupin není ve finančním centru Německa dominantní, uvedla zástupkyně města pro integraci Silvia Weberová z SPD. Naprostou většinu přistěhovalců tvoří občané EU.
Frankfurt na Mohanem
Frankfurt na Mohanem
FOTO: Profimedia.cz
Dnes 8:40 - Frankfurt nad Mohanem
Podle poslední statistiky má 51,2 procenta obyvatel Frankfurtu na Mohanem původ v cizině. Může jít o cizince, potomky migrantů, ale i o Němce narozené v zahraničí.

„Jsme městem bez většiny. Máme ve Frankfurtu velký počet menšin, ale žádná skupina nemá jasnou většinu,“ řekla listu Weberová.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

A to má být špatné nebo co?
O Franfurktu se učí v 9.ročníku v zeměpise jako o městě budoucnosti v kapitole Lidská sídla. Další příklady New York, Londýn, Brusel, Berlín, Bonn apod. Charakterizuje je soustředění obchodu, služeb, bankovnictví, výzkum, vysoké školy, vedení firem, zde i veletrhy. Díky tomu jsou zde mzdy mnohokráte vyšší než v Německu a vykazují i vysoký odvod daní. Samozřejmě tyto sídelní oblasti přitahují "mozky" z celého světa.
Naši vlastenci by se měli spíše zamyslet, proč se tu děti učí o Praze, části středních Čech a Brněnsku jako o městech současnosti -služby, lehký průmysl, sklady a některé aktivity výše uvedeného.
Ostatní naše regiony jsou řazeny do oblastí minulých-těžký průmysl, těžba surovin, tzv. montovny.
Předčí nás pouze regiony Afriky, Asie a středu a jihu Ameriky, kde převládá podíl zemědělství. Tzv. zastaralé, či rozvojové regiony.
Němce ty problémy, na rozdíl od Čechů zjevně netrápí. I díky Frankfurtu mají trvale přebytkové rozpočty a socialně slabí či nezaměstnaní dostanou příspěvky od státu ve výši, o které se u nás většině pracujícím pouze zdá.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

:-)))

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Proč vltavína/Doškáře udivují věci ve světě běžné, viz -
https://de.wikipedia.org/wiki/Einwohnerentwicklung_von_Frankfurt_am_Main#Ausl.C3.A4ndische_Bev.C3.B6lkerung
Na prvních místech jsou Turci, Italové, Chorvati, Poláci, Srbové... V článku je dokonce řeč i o Němcích narozených v zahraničí...

Marně čekám, že se zamyslí nad tím, co kopíruje, a smaže aspoň zbytečné nesmysly:
Frankfurt na Mohanem / Frankfurt na Mohanem / FOTO: Profimedia.cz / Dnes 8:40 - Frankfurt nad Mohanem

Nahoru

Re: Proti strachu (6) Česko bude obklopeno migranty, soudí Pirk

Pane Tichý neudivují. Udivujete mne Vy. Jasný , rozhodný a neomylný. Jako strana a vláda před rokem 1989.

Neztrácím s Vámi čas. Kopíruji moudré, zajímavé, či provokativní články. To vše Vás zaměstnává. Máte co dělat. Je to zábavné. Řešíte i moje překlepy.
Některé věci však již nepochopíte. Bude to ještě horší, pane Tichý, než si sám, nemyslíte.

Trochu jinak :Viz: :NEMECKO__Plan_n______hrady_populace_je_skutecnosti_-_Christina_Baum__AfD___CZ_titulky____Cum.sk.mp4iz

http://domaci.eurozpravy.cz/spolecnost/193877-zeman-a-babis-skonci-cesko-bude-obklopeno-migranty-soudi-renomovany-lekar-pirk/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

V jednom rozhovoru jste řekl, že naše civilizace je ve válce a hrozí její pád z vrcholu. Je vůbec nějaký způsob, jak tomuto dějinnému koloběhu čelit?
Když tak poslouchám projevy západoevropských politiků, mám velkou obavu, že tomuto dějinnému koloběhu nejsme připraveni čelit. Naši politici jsou naštěstí natolik rozumní, že tomuto tlaku nepodléhají. Jenom je otázka, jestli můžeme jako izolovaný ostrůvek v Evropě, obklopeni zeměmi s miliony nepřizpůsobivých imigrantů, přežít.
Evropa vymírá, zároveň se prodlužuje věk dožití, sociální systémy mnoha evropských zemí jsou na pokraji kolapsu. Jaký by měl být recept na zvládnutí tohoto stavu? Německo si od přijetí velké části migrantů slibovalo, že tento trend mohou nově příchozí zvrátit.
Samozřejmě, že přijetí velké části migrantů nedokáže zvrátit trend v tom, že stále více lidí bude závislých na sociálních systémech. Vidíme to, že se jedná většinou o nekvalifikované pracovníky, kteří ani nemají velkou tendenci pracovat a chtějí žít svojí kulturou, zvyklou z domova. Na druhé straně však jsou migranti, kteří se dokáží zcela přizpůsobit a jsou pracovití. Jako příklad bych uvedl migranty z Dálného Východu či Ukrajiny.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Až si založíte SVOJE téma "Vltavínova agentura pro šíření strachu a xenofobie" a budete tam kopírovat "moudré, zajímavé, či provokativní články" na jedno brdo, nebudu to číst. Veřejnost to taky vůbec nezajímá :o)

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Pane Tichý, pane Tichý zatím je čtěte hlavně Vy a jak jsem uvedl minule
Neztrácím s Vámi čas. Kopíruji moudré, zajímavé, či provokativní články. To vše Vás zaměstnává. Máte co dělat. Je to zábavné. Řešíte i moje překlepy.
Některé věci však již nepochopíte. Bude to ještě horší, pane Tichý, než si sám, nemyslíte.
. Určitě to není jedno brdo. Jso to minimálně brda 4, někdy i brd 5. Brda neustále přibývají, stejně jako čarodějnice přesto, že se každý rok v EU upalují.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Pane Tichý, vy si myslíte, že ty bludy tady ještě někdo čte?

Jinak mě osobně se taky nelíbí, bez ohledu na souvislosti ve zdejší žumpě, že ve velkých evropských městech jsou, či budou, domácí v menšině. Vede to jen a jen k rozmělňování a postupné plíživé likvidaci evropské kultury s křesťanskými základy.

Ale už dávno jsem vzdal tady tlachat, protože tady se nediskutuje no a na tlachání nemám čas. Občas si to zde ale přečtu, to je fakt, a pak nevím, zda se mám smát, či brečet.

Hezký večer oběma zdejším znesvářeným stranám o)

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Vážený pane Beneši ! Ke zdejší žumpě mohu dodat, že se hojně účastním diskuzí pod blogy či články na idnes. K dnešnímu dni mám za diskuzi a četbu blogů, která je monitorována a mazána
Jiří Walter 10661
Počet íček: 21074
Smazané příspěvky: 0
Příspěvky mimo téma: 0
Zde, pokud si přečtete příspěvek nad Vaším stojí, opakovaně...
Neztrácím s Vámi čas. Kopíruji moudré, zajímavé, či provokativní články. To vše Vás zaměstnává. Máte co dělat. Je to zábavné. ...
Některé věci však již nepochopíte. Bude to ještě horší, pane Tichý, než si sám, nemyslíte....
Udivujete mne Vy. Jasný , rozhodný a neomylný. Jako strana a vláda před rokem 1989.

Takto se vyjadřuje člověk, který se neustále prezentuje jako vlastenec, funkcionář ČSBS a ČSOL atd ?
To skutečně Vaše organizace pracuje na principu předkládání provokativních mouder a pak se baví tím, že někdo reaguje odlišným názorem? Považujete takovou činnost za zábavnou, jak píše vltavín? A dále se "bavíte" urážkami na adresu diskutéra.?
Již jednou jsem Vám psal, že pokud chcete něco udělat pro nápravu zdejší žumpy, tak by jste si měl se svým
kolegou Doškářem promluvit. Věřím doposud, že styl ČSOL to není.
Byl jste dlouho v Německu. Napište něco o osobních zkušenostech s migranty. Abychom nediskutovali mimo téma.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Pane Beneši, nejde jen o vltavínovy "zábavné" provokace.
Velmi často je totiž úplně vedle: připomeňte si jeho někdejší jásání nad brexitem, vítězstvím Trumpa, údajným koncem Merkelové a úspěších AfD apod. - a navíc to kopírování bizarních pitomostí z druhého konce Evropy, jejichž vyhledáváním tráví svůj volný čas (např. že se kdosi kdesi porval nebo promluvil jako idiot).

To nejsou podložené "názory", ale jen hlouposti. Za které se, doufám, za čas sám autor bude stydět.
Co třeba ta "Pozitivní změna v NY" (správně: ve Washingtonu, D. C.)?

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Pane Tichý, nejde o vltavínovy zábavné provokace.
Jde o názory ministra , uznávaného doktora a odborné pracovnice. Jim v diskuzi odpovídejte. Vy si s nimi nedokážete poradit. Je to často velmi zábavné.Vy se mnou diskutujete jako by to byl názor můj a on je to zatím názor doktora Pirka, nebo ministra SRN..
Před přílivem 100 milionů Afričanů do Europy nevaruji já. Varuje ministr pro místní rozvoj SRN. Atd.atd.atd.
Jinak jste slíbil, že již nebudete na mne reagovat. Reagujte na ministra , uznávaného doktora a odbornou pracovníci. Jde o názory vysoce chytrých a vzdělaných lidí. Chápu, že pro Vás je velmi těžké se s nimi popasovat, zejména když mají jiné názory než Vy.

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/442320-ve-frankfurtu-nad-mohanem-jsou-rodili-nemci-v-mensine.html uvedla zástupkyně města pro integraci Silvia Weberová z SPD.
https://www.novinky.cz/zahranicni/441126-z-afriky-muze-prijit-100-milionu-migrantu-varuje-nemecky-ministr.html
Z Afriky může přijít až 100 milionů migrantů - varuje ministr pro místní rozvoj Gerd Müller (CSU)

http://domaci.eurozpravy.cz/spolecnost/193877-zeman-a-babis-skonci-cesko-bude-obklopeno-migranty-soudi-renomovany-lekar-pirk/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
S AfD sympatizoval především Václav Klaus.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

ano, zdejší thema je plné bizarních pitomostí. Jásat na Brexitem je hloupost, ale nikdo se na druhou stranu neptá proč k němu došlo? Nikdo se neptá proč bylo vystoupení z EU velké thema i voleb ve Francii. Proč se nikdo nezabývá s tím, že EU přestává lidi táhnout. Vždyť je to skvělý projekt. Ale asi se díky "elitám" dostal jinam, než by ho chtěli mít obyčejní lidé. Nebo je problém jinde?

Merklová by již měla skončit na smetišti dějin, to není bizarní pitomost, to je fakt. Invaze nelegálních imigrantů zničila Evropu a evropští lídři tomu aktivně pomáhali.
Rád zde ukazujete na to, jak je ČR špatná, že neplní a nechce plnit kvóty na příjem uprchlíků. Proč se nikdo nezabývá s tím, že jiné země neplní pravidla pro vstup nelegálů do Šengenu. Proč neplatí pravidlo, že vracení cizinců kteří nelegálně vstoupili do jedné země EU, se mají vrátit do té země EU, odkud přišli. Ono se toho neplní asi možná trošku víc...

Je to hodně složité téma a my ho nevyřešíme. My, resp. naše děti, budou již jen oběti.

A co říci na tohle:
https://www.novinky.cz/zahranicni/442497-svedsko-skoncilo-s-dvermi-dokoran-pro-migranty.html
Pro Švédsko jakož i pro Evropu je již pozdě. Jednáme našimi otevřenými a rovnými pravidly s lidmi, kteří o to nestojí a chtějí nás jen využít a na konci zničit.

Nahoru

Pane Tichý, pozitivní změna přišla z NY 9.11.16

Tady ji máte POZITIVNÍ ZMĚNA Z NY Z 9.11.2016. I malé dítě ví co je Washington, D.C. a co je NY. Vám se to již plete. Ta pozitivní změna přišla z NY, tak jsem ji zveřejnil. Vám to nedošlo ani po 8 mi měsících.

Pro Vás Washington, D.C. je hlavní město Spojených států amerických, sídlo prezidenta, Kongresu a Nejvyššího soudu. Zaujímá celé území federálního distriktu District of Columbia (zkráceně D.C.), nacházejícího se na východě Spojených států, v Jihoatlantské oblasti jižního regionu USA. Na severu a východě hraničí s Marylandem, přirozenou jihozápadní hranici s Virginií tvoří řeka Potomac. Založeno bylo roku 1790, jeho jméno vzniklo jako pocta prvnímu prezidentovi USA Georgi Washingtonovi. Hlavním městem Spojených států je od roku 1800, předtím mělo obdobné postavení osm jiných měst. V roce 2010 byl Washington 24. nejlidnatějším městem USA.

Ale ta pozitivní zpráva přišla viz níže:

http://www.lidovky.cz/volby-vrcholi-mistnosti-se-zaviraji-u-jedne-v-kalifornii-se-strilelo-1-mrtvy-3-zraneni-gox-/zpravy-svet.aspx?c=A161109_004125_ln_zahranici_gib

9. LISTOPADU 2016 4:47, AKTUALIZOVÁNO 21:02 LIDOVKY.CZ > ZPRÁVY > SVĚT
Trump bude 45. prezidentem USA. Clintonová uznala porážku, Putin doufá ve spolupráci


NEW YORK / PRAHA Donald Trump se stane 45. americkým prezidentem USA. V amerických prezidentských volbách zvítězil překvapivě a proti všem prognózám republikánský kandidát. Skandály pronásledovaný miliardář zvrátil očekávaný vývoj v souboji o Bílý dům a vystřídá Baracka Obamu. Kandidátka demokratů Hillary Clintonová uznala porážku a Trumpovi telefonicky gratulovala vítězství.
Zdroj: http://www.lidovky.cz/volby-vrcholi-mistnosti-se-zaviraji-u-jedne-v-kalifornii-se-strilelo-1-mrtvy-3-zraneni-gox-/zpravy-svet.aspx?c=A161109_004125_ln_zahranici_gib

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Pane Beneši, škoda, že nečtete příspěvky
1. Jelikož jsem byl v době Brexitu a diskuze kolem nemocen, sledoval jsem tamní tv přenášené diskuze, které se konaly dokonce i na fotbalových stadionech. Brexit nebyl jednoznačně o uprchlících, ale o zemích V4 a Bulharsku s Rumunskem. O tom se ale u nás mluvilo velice "opatrně". Zamyslete se prosím nad výrokem jednoho staršího diskutéra, který sklidil asi největší potlesk a nesl se v duchu ostatních. "Bohužel tu nyní máme stále více zločinců, které ale nemůžeme vyhostit". Další diskuze se především nesla o tom, jak přistěhovalci berou práci místním za podprůměrné mzdy.
2. Osobně se domnívám, že paní Merkelová bude druhým Helmutem Kholem.
Co kdyby byla ČR místo Řecka. Také by jste mluvil stejně? Taky by jste požadoval, aby všichni migranti byli vráceni na naše území. Nebo měl radost z těch, co by nám od tohoto břemena solidárně, jak se v zemích EU předpokládá, pomáhali? Naše pomoc - pár policistů na hranicích je slušně řečeno symbolická, lidově řečeno k.... .
Mimochodem mohl by jste nám popsat, co by se stalo, kdyby Merkelová místo přijetí desítek tisíc migrantů z Maďarska uzavřela hranice? Docela by mne zajímalo, jak bychom si poradili.
Učím nyní na škole, která je v daném městě pokládaná za elitní. Víte , že "původních Čechů", pokud nepřičtu Romy je tam ve třídě tak 60-70 % ? A to nejsou jen Romové, ale hlavně Vietnamci, Ukrajinci, Poláci i černouškové :o ))). Ocenění na konci roku dostala vítězka krajského kola Olympiády v českém jazyce. Byla to Vietnamka. Nebo Češka?
3. Máte -li možnost sledovat zpětně sledovat televizi, dejte si včerejší reportáž rozhovor o dalším regionu budoucnosti- Singapuru, kde jsou původní obyvatelé v menšině. Něco, o čem se běžnému Čechovi ani nezdá a proto se sem, samozřejmě jako migranti, snaží dostat. Běžný pracovník má plat v průměru 64 tis. Kč, nižší manažer 140 tis. Co je ale důležité, dávají na vědu a výzkum, školství v rozpočtu přes 20 % oproti našich 4%. A to je jejich HDP s naším nesrovnatelný. Zase to samé. Utíkají sem "české mozky", které jak zaznělo, mají pro svou práci naprosto nesrovnatelné podmínky.
Jen pro zajímavost, protože je téměř vše zastavěno a volná půda je pouze pro parky, Singapur si kupuje v okolních státech zemědělskou půdu, kde si nechává pěstovat bio potraviny. např. ředkvičky v Číně.

Spíš než obavu z toho, jak budou naše děti mít problémy s nadvládou Muslimů, mám obavu, abychom jednou nepěstovali ředkvičky pro německá města budoucnosti.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Pane Beneši,
tvrdíte, že "Merkelová by již měla skončit na smetišti dějin"? To už ale říkáte nejmíň rok - a voliči v Německu vás nějak neslyší, nemyslíte? Aktuální předvolební průzkumy připisují CDU/CSU 37 až 40 procent hlasů.
"Obyčejným lidem" je EU většinu času ukradená, ale kdyby se nedejbože zhroutila, otevřely by se jim oči (vám taky!) podobně jako té půlce obyčejných Britů po "úspěšném" brexitu :(
Schengen je logický systém, ale v normálních časech: všiml jste si vůbec, proč Itálie zrovna prosí evropské země o pomoc?

To vltavín je úplně jiný kafe (a není mu zima)?
On bude pořád znova kopírovat někdejší jásání... Ale nějak mu ušlo, že nejen ve světě, ale i po Americe se ozývají stále hlasitější obavy, co zas ten DT zatweetoval, rozhodl, udělal.
Už v předvolební kampani byla jeho tvrzení v 68 % "většinou nepravdivá, nepravdivá, nebo totálně nepravdivá" (odtud novotvar "post-truth")! "Svých lží se Trump drží jako opilec objímající prázdnou láhev ginu", "nejmocnější muž světa je líný, hloupý, nečestný a pomstychtivý", svůj geopolitický názor v rozhovoru představil jako "nekoherentní slovní salát smíchaný s poznámkami o veřejné dopravě" = citace z amerického tisku.
Ministři, poradci, soudci a kongres opakovaně žehlí jeho přešlapy. Ani o historii toho DT moc neví - jinak by nerecykloval heslo "America First", tj. jméno výboru, který se v 30. letech pokoušel legitimizovat fašismus a později bránil vstupu USA do WW2.
To vše jsou ovšem podle našeho regionálního politologa pozitivní změny!?

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Pane Tichý,

uznávám, že Vaše příspěvky jsou konzistentní a mají svoji vnitřní logiku. I když s Vašimi názory až na vyjímky nesouhlasím, můj světanázor je zcela odlišný od Vašeho.

To, že Merklová má výborné preference vím, a mrzí mě to.

To, že je obyčejným lidem EU ukradená je přeci špatně!!!! Zásadně špatně!!! A to je to, o co by se měly elity starat, aby jim nebyla ukradená! EU, Šengen, Euro jsou krásné projekty. Tak proč se od nich lidé odvrací? To je to, co by mělo vládce zajímat.

Že Itálie prosí jsem si všiml. A je to přesně o tom, že EU je nefunkční moloch. A tím nemyslím hloupé kvóty, kterými mi odpovíte ;-)

Co píše Vltavín nevím, jsou tady autoři, které nečtu.

Jdu na Zlatého Bažanta, jsem pod Chopkom v Jasné a je tu krásně. Mějte hezký večer i v Boru :-)

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

A co říci na tohle:
https://www.novinky.cz/zahranicni/442497-svedsko-skoncilo-s-dvermi-dokoran-pro-migranty.html

Mě to přijde děsivé, ale současně logické, logický vývoj, který Vy nepřipouštíte. Proto i píši, že naše světonázory jsou zcela odlišné.

A to naivně předpokládám, že tohle nemá s imigranty nic společného:
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/442558-nejvetsi-svedsky-hudebni-festival-konci-kvuli-znasilnenim-a-obtezovani-zen.html

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Pane Tichý, nemá se cenu vltavínovou "žumpou" zabývat. Již tehdá jsem mu napsal...
...Taky by měl opravil nadpis. Jestli se domnívá, že Trump sídlí v New Yorku, je to tristní. Neměl by nám zamlčovat informaci, že Trump sídlí ve Washingtonu D.C. Doufejme, že je to schopen pochopit....
Bohužel byl zmaten, popletel si změnu v prezidentském úřadě a zprávu odkud přišla, původ informace, New York Times.
Např.NEW YORK/PRAHA Dvě ženy obvinily Donalda Trumpa z nevhodného osahávání. Jejich příběhy ve středečním vydání zveřejnil list The New York Times.
Zdroj: http://www.lidovky.cz/trump-hrozi-zalobou-new-york-times-za-clanek-kde-jej-zeny-obvinuji-ze-sexualniho-obtezovani-icg-/zpravy-svet.aspx?c=A161013_090141_ln_zahranici_fas
Ani jedna v New Yorku nebydlí.

Docela se obávám, že pozitivní změna nakonec dle vltavína přišla z Prahy, taktéž 9. listopadu.

9. listopadu 2016 13:30 Lidovky.cz > Zprávy > Svět
PRAHA Baracka Obamu vystřídá v lednu 2017 na postu „nejmocnějšího muže planety“ Donald Trump. Američané upřednostnili republikánského kandidáta, miliardáře a podnikatele před demokratkou Hillary Clintonovou jednoznačně.....
Zdroj: http://www.lidovky.cz/kdo-je-novy-americky-prezident-donald-trump-ve-20-bodech-p1s-/zpravy-svet.aspx?c=A161109_103119_ln_zahranici_rsa

Nahoru

Pane Tichý, pozitivní změna přišla z NY 9.11.16, uznejte omyl!

Pane Tichý přešel jste snadno a lehce Vaší hloupost :Co třeba ta "Pozitivní změna v NY" (správně: ve Washingtonu, D. C.)?
Náročnější text nejste zřejmě již správně vyhodnotit. Je mi to líto. Nemám z toho radost.

Pane Tichý Pozitivní změna přišla skutečně z NY. Ta zpráva nepřišla z Washingtonu, viz níže

http://www.lidovky.cz/volby-vrcholi-mistnosti-se-zaviraji-u-jedne-v-kalifornii-se-strilelo-1-mrtvy-3-zraneni-gox-/zpravy-svet.aspx?c=A161109_004125_ln_zahranici_gib
9. LISTOPADU 2016 4:47, AKTUALIZOVÁNO 21:02 LIDOVKY.CZ > ZPRÁVY > SVĚT

Citovaný Dr. Pirk, německý ministr Gerd Müller a Silvia Weberová z SPD jsou kvalitními , vzdělanými celebritami. Určitě jejich názory jsou tak závažné, že stojí nad nimi se zamyslet. Viz níže:

https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/442320-ve-frankfurtu-nad-mohanem-jsou-rodili-nemci-v-mensine.html uvedla zástupkyně města pro integraci Silvia Weberová z SPD.
https://www.novinky.cz/zahranicni/441126-z-afriky-muze-prijit-100-milionu-migrantu-varuje-nemecky-ministr.html
Z Afriky může přijít až 100 milionů migrantů - varuje ministr pro místní rozvoj Gerd Müller (CSU)
http://domaci.eurozpravy.cz/spolecnost/193877-zeman-a-babis-skonci-cesko-bude-obklopeno-migranty-soudi-renomovany-lekar-pirk/?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Pan Beneš....A to naivně předpokládám, že tohle nemá s imigranty nic společného:
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/442558-nejvetsi-svedsky-hudebni-festival-konci-kvuli-znasilnenim-a-obtezovani-zen.html
Další klasická ukázka zavádějícího článku ... přejímá asi 20 zpravodajských serverů. Nejprve je 11 postižených, jak se to přejímá dále, tak to roste až na 26.
Vyšetřovatelé zatím neidentifikovali žádné podezřelé, ale kvitovali rozhodnutí organizátorů festival pro příští rok zrušit. 
Ale Češi mají dopředu jasno již píší...Multikulturně obohacené Švédsko: Kvůli znásilňování žen končí největší hudební festival

A co u nás? Stejný server novinky cz.

V Česku se ročně spáchá dvanáct tisíc znásilnění
Průzkum seskupil skutečné údaje policie a soudů v kontrastu s míněním a informovaností lidí. Ukázalo se, že realita je daleko horší, než si veřejnost myslí. Jediné, v čem se lidé trefili, je skupina nejvíc ohrožená sexuálním násilím; sem patří mladé ženy a pak děti.
Že pachatel je cizinec útočící v noci v parku, je jen mýtus. Dvě třetiny pachatelů sexuálního násilí jsou totiž osoby obětem známé, často jde o příbuzné.
https://www.novinky.cz/domaci/416523-v-cesku-se-rocne-spacha-dvanact-tisic-znasilneni.html
Ale nás hlavně trápí nějaký festival ve Svédsku.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Odborník na šíření strachu zase nezklamal...

Vltavín fandí bizarním politikům, protože je považuje za pozitivní změnu. Dodnes nepochopil, že Trump v mnoha oblastech zhoršuje situaci ve světě. A protože řídí velmoc, ohrožuje i nás!
K migrační krizi: Zkuste si vzpomenout, jestli někdy zkopíroval taky článek, který popisuje nebo aspoň navrhuje ŘEŠENÍ současných evropských problémů (kromě nesmyslů jako zákaz islámu nebo burek).

Konfucius: Lépe zapálit malou svíčku, než proklínat tmu. - Vltavín naopak jednostranným výběrem kopírovaných post-truth-informací (často z podezřelých zdrojů) pomáhá tmu šířit.

Nahoru

Re:Pane Tichý, pozitivní změna přišla z NY 9.11.16, uznejte omyl

Pane Tichý opět opakovaně mluvíte o něčem jiném. Vraťte se zpět k moji informaci,že pozitivní změna přišla z NY 9.11.16, a uznejte omyl, že během 8 mi měsíců Vám utekla souvislost a že do dnes vůbec nechápete, že informace z NY, není oficielní prohlášení z Washingtonu, ale ......

3. Červenec 2017 - 19:27 | vltavín

Pane Tichý přešel jste snadno a lehce Vaší hloupost :Co třeba ta "Pozitivní změna v NY" (správně: ve Washingtonu, D. C.)?
Náročnější text nejste zřejmě již správně vyhodnotit. Je mi to líto. Nemám z toho radost.

Budeme si to proto muset vysvětlit (Vaše texty) někde v klidu. Pro pořádek jde o tyto Vaše příspěvky viz níže:

2. Červenec 2017 - 10:47 | Jan Tichý

Pane Beneši, nejde jen o vltavínovy "zábavné" provokace.
Velmi často je totiž úplně vedle: připomeňte si jeho někdejší jásání nad brexitem, vítězstvím Trumpa, údajným koncem Merkelové a úspěších AfD apod. - a navíc to kopírování bizarních pitomostí z druhého konce Evropy, jejichž vyhledáváním tráví svůj volný čas (např. že se kdosi kdesi porval nebo promluvil jako idiot).

To nejsou podložené "názory", ale jen hlouposti. Za které se, doufám, za čas sám autor bude stydět.
Co třeba ta "Pozitivní změna v NY" (správně: ve Washingtonu, D. C.)?
Re: Proti strachu (6)

4. Červenec 2017 - 11:13 | Jan Tichý

Odborník na šíření strachu zase nezklamal...

Vltavínův dovětek:
Chybí Vám zde "akurát" informace, že souhlasím s pálením čarodějnic (30. dubna) v ČR i v zahraničí.

Nahoru

Re: Proti strachu (6) Freude, Freude,

vždy na tebe dojde nás učili na psychologii. Třeba taková

Histrionská porucha osobnosti
Typické je neustálé napětí, které dotyčný řeší konflikty s okolím.Přitom má tendenci manipulovat s jedinci, intrikovat a obviňovat je.

Klinický obraz

sklon k teatrálnosti a dramatizování
infantilní projevy
touha být středem pozornosti
dobrodružná povaha
prudké afekty
obviňování druhých osob
manipulace
pomstychtivost
sklon k bájivé lhavosti
účelové reakce

Nahoru

Re: Proti strachu (6) znásilněnou ženu táhl přes půl města

Než ženu znásilnil, táhl ji zbitou přes půl Brna. Nikdo jí nepomohl
Marné bylo volání o pomoc, pláč a slzy devětadvacetileté ženy. Neobměkčily jejího o tři roky mladšího přítele a nechaly chladnými i drtivou většinu lidí, které tato dvojice na cestě potkala. Muž zbitou ženu přes půl Brna táhl za vlasy. Ženě nikdo nepomohl ....I kvůli lhostejnosti okolí muž ženu znásilnil. Obžalovaného Jiřího Karla Černického policie nakonec dopadla....„Bohužel ženě nikdo za celou dobu nepomohl, i když celý děj trval několik hodin. Při prvním bití byly v okolí otevřené desítky oken a její křik museli lidé slyšet. Nikdo nezasáhl, ani když ji za vlasy táhl k autobusu a dál ji bil,“ řekl Právu zdroj obeznámený s případem. „Násilí muselo být slyšet i v domě, kam se poté uchýlili. Pouze dva lidé za celou dobu udělali něco, co je nevystavovalo žádnému nebezpečí, a zavolali policii. Bohužel ani to nebylo nic platné,“ dodal.
https://www.novinky.cz/krimi/442610-nez-zenu-znasilnil-tahl-ji-zbitou-pres-pul-brna-nikdo-ji-nepomohl.html

Čemu se diví? Češi jsou plně vytíženi imigranty, ohrožením své kultury, znásilněním ve Švédsku a vůbec.
Na takové prkotiny nemají čas

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Lépe zapálit malou svíčku, než proklínat tmu

otázkou jest, co je svíčka a co tma. Sebezničení Evropy pod návalem mladých výrostků z Afriky je tma, nebo svíčka?

Nahoru

Re: Proti strachu (6) - o tmě a svíčce

Co je na tom sporného? "Svíčka" je jakýkoli příklad, že se na mnoha místech Evropy (i jinde) rozumní politici i dobrovolníci zdola snaží proti krizi něco udělat - a leckde jsou i úspěšní.

"Tma" je nesmyslné šíření strachu a paušalizovaného odporu a nenávisti. Jak to tady ale můžete posoudit, když co píše Vltavín, nevíte, protože "jsou tady autoři, které nečtu"?

Viz například poslední velký průzkum, který dokazuje, že vltavínův pohled na Trumpa i Merkelovou je menšinový:
http://zpravy.idnes.cz/trump-popularita-pruzkum-pew-research-center-f4i-/zahranicni.aspx?c=A170627_131411_zahranicni_san

Nahoru

Re: Proti strachu (6) o křesťanských základech

Je dnes naprosto módní ohánět se ohroženými křesťanskými základy naší Evropy
Kupodivu Vatikán to vidí jinak
. „Zdá se že Evropa pozbyla dědictví svých základních hodnot. Na vás je, aby vaši mladí poznávali Boží království skrze bratrskou lásku, pomoc uprchlíkům a nemocným, skrze přátelství a uměleckou tvořivost,“ pronesl k věřícím.
kardinál Marc Ouellet
Ti naši "vlastenci", které člověk v kostele neviděl, bibli neznají, ale rozumí všemu, okamžitě přešli do protiútoku a náležitě mu to vysvětlili
Jen jim pomáhejte.. Až jich tu ale bude dostatek, budete první, koho popraví.
Tak už snad většině začíná docházet, že mocní tohoto světa se rozhodli zničit evropskou kulturu a civilizaci.
Nastal čas se postavit na odpor jinak zahyneme. čím Dřív, tím méně krve bude prolito
Tak se mi zdá, že šéfové katolické církve už přestali vyznávat křesťanství a přešupačili se na podporu islámu.
Zatím jsem viděl prchat akorát róma z drogerie s deodorantem v ruce

A pak druhý svátek Jan Hus. Kladně hodnocený blog začíná slovy
Tyhlety dva státné svátky nejsou vůbec špatná věc. Díky nim si lépe a intenzivněji uvědomíme své židovsko-křesťanské kořeny, díky nim víme, kdo jsme a kam kráčíme napříč dějinami ...

Přiznám se, že jsem z toho jelen, minimálně.

Nahoru

Re: Proti strachu (6) o křesťanských základech

Nejlépe to vyjádřil Miroslav Kalousek z Velehradu
Jsem tady. S úctou ke kořenům křesťanské kultury. A s modlitbou za to, aby si je nebral do úst každý nácek.

Nahoru

Re: Proti strachu (6) Čte to a sdílí třetina Čechů?

http://forum24.cz/7-rad-jak-poznat-rusky-web-od-nazvu-az-po-titulky/

1. V podtitulu má „bez cenzury“, „nezávislý“, „pravda o…“, „nekorektní“, popř. „bez falešné politické korektnosti“, poslední dobou i „svobodné … (cokoliv),“ „jen fakta“, „bez mlžení“. Cílem podtitulu je opatřit zdroj razítkem kvality pro nejisté, kteří už podlehli první části ruské kampaně na téma „všichni všem lžou“. ATD.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Nejsem sice ctitel Miroslava Kalouska, ale pod jeho výrok na Velehradě se mohu podepsat. Myslím si své o těch, kdo teď z ničehož nic objevili své křesťanské kořeny a ohánějí se jimi jako klackem v ruce na posměch skutečně křesťansky cítícím. Našli si jen novou módní záminku pro páchání starých lumpáren, pro své staré sobectví, pro svou starou ignoranci.

Nahoru

Re: Proti strachu (6) odpůrci islámu :o)) neskutečná podívaná

https://www.facebook.com/politbizar/videos/672125962975928/?pnref=story
I takovoutu píseň nacvičili. Vokály jistí Volfová

Nahoru

Re: Proti strachu (6) Hamburk

Jan Jandourek dnešní Hamburk popisuje přesně:

Levicoví radikálové, protestující proti kapitalismu a globalizaci, rabovali obchody, zapalovali auta, útočili na policisty a blokovali příjezdové cesty k zóně, kde se jednání konalo.

Pokud někdo hledá mýtické mladé svalnaté muže s mobily, dobře živené a odhodlané rozvrátit společenský řád, nemusí se dívat na čluny přeplněné uprchlíky z Iráku a Sýrie. Jsou to bílí muži, kteří jsou ve skutečnosti plodem západní společnosti.

Recept na řešení problémů světa tito lidé žádný nemají. Vědí, co nechtějí. Západu vyčítají nečinnost ohledně problémů Třetího světa. Kdyby se Západ pokusil nějak zasáhnout, vytknou mu, že je imperialistický a vměšuje se. Kdyby nebyl svržen Kaddáfí, sdělili by, že ho Západ podržel kvůli ropě. Když svržen byl, řekli, že to bylo kvůli ropě. A tak je to pořád kolem dokola.

Existuje typ lidí, který je vůči světu, ve kterém žije, tak negativistický, že by toho snad žádný islámský uprchlík nebyl schopen.

http://forum24.cz/httpforum24-czdobre-zivena-bila-mladez-s-mobily-se-nudi-a-tak-bojuje-proti-globalizaci/

PS jeden z komentářů k trapné Volfové a spol.:
Mark Robinson A takoví lidi o volbách rozhodnou, kde budu žít. Kxxxx!!!! Do pxxx s demokracií!
(O důvod víc, proč bychom my normální měli jít volit!)

Nahoru

Re: Proti strachu Šílenci, nic jim nechybí, nechápou migranti

Arabští uprchlíci, kteří v německém Hamburku sledovali pouliční řádění levicových radikálů během summitu G20, byli překvapeni intenzitou protestů. Podle svých slov nechápou, co demonstrantům v tolerantní a bohaté zemi vadí.
„Stát poskytuje všechno: bydlení, podporu v nezaměstnanosti a vzdělání. Přesto tihle lidé nejsou spokojeni. Nechápu to,“ dodává Ali.
On a dva další migranti ze Sýrie a Egypta dění sledovali z restaurace s blízkovýchodním jídlem, kde pracují. „Jsou šílení. Nemůžu uvěřit svým očím,“ řekl dvaatřicetiletý Mohammed Halabi, Syřan, který do Německa dorazil před 18 měsíci. „Mají tak nádhernou zemi a oni ji ničí,“ dodává nechápavě.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/migranti-nemecko-hamburk-summit-g20-radikalove-f4i-/zahranicni.aspx?c=A170709_134232_zahranicni_fka
Migranti a pracují? Jaké překvápko !

Nahoru

Re: Proti strachu (6) o muslimech v Česku

Zas jednou věcný a i pro vltavína srozumitelný rozhovor se sociologem o našich muslimech:

http://zpravy.idnes.cz/rozhovor-s-karlem-cernym-o-muslimech-v-cesku-f3m-/domaci.aspx?c=A170712_142428_domaci_zt#utm_source=rss&utm_medium=feed&utm_campaign=zpravodaj&utm_content=main

Obecně jsou na tom čeští muslimové, co se týče vzdělání, zaměstnání nebo příjmů, daleko lépe než velká část muslimů ve Francii, Německu nebo Velké Británii. Ale jejich postavení je velmi rozmanité. Máme tady poměrně důležitou část vysokoškoláků, kteří mají velmi dobře placená zaměstnání, často to jsou lékaři nebo inženýři a patří k vyšší střední třídě. Zároveň zde žijí i velice bohatí obchodníci ze zemí Perského zálivu nebo Egypta, kteří patří do vyšší vrstvy. A pak tady máme také poměrně dost studentů, kteří žijí jako běžní čeští studenti, relativně skromně. Dále zde máme Čečence nebo Bosňáky, kteří do Česka přišli jako váleční uprchlíci v devadesátých letech, ti patří obvykle k nižší nebo nižší střední vrstvě. Určitě se ale dá říct, že většina českých muslimů jsou lidé, jejichž integrace se povedla, chodí do zaměstnání, platí daně a česká společnost z nich profituje.

Nahoru

Re: Proti strachu (6) vyfoť svého imigranta

Naše společnost začíná být asi nemocná. Spouští se hon na imigranty
Mnoho měsíců lze sledovat po celé ČR a ponejvíce ve velkých metropolích (hlavně v Praze a v jejích okrajových částech) enormní nárůst podivných individuí snědě až černé pleti nehovořících žádným z evropských jazyků, občas lámanou angličtinou. Pomozme nejen našim bezpečnostním složkám, ale i našim sousedům upozorněním na možné nelegální migranty, kteří se nám tu postupně množí geometrickou řadou a kromě nebezpečné ideologie s sebou často přináší infekční nemoce a násilí.Rodiny s dětmi zejména ocení infromace, že se v blízkosti jejich dětí – škol, školek či obydlí – začala pravidelně vyskytovat podezřelá individua
http://www.vyfot-imigranta.cz/
Nebylo to tu již dříve?

Nahoru

Re: Proti strachu (6) další web neužitečných idiotů?

Nevím, proč děláte reklamu xenofobům? Tihle hlupáčci přece společnost nereprezentují.

Na fotkách "nelegálních imigrantů" jsou možná turisti, lázeňští hosté, zahraniční studenti nebo i "naši Romové" a dokonce běžná zákaznice večerky (focená pro jistotu odzadu).
Zaujalo mě třeba "multikulturní obohacení z Liberce městské hromadné dopravy" - ve skutečnosti je to vlak kdekoli uprostřed lesa a mladíci by mohli být i Indové?
Popisy anonymní (asi se obránci vlasti trochu stydí?), celý web taky. Jak jinak, když je to soubor nesmyslů.

PS: V seznamu Poslední nahlášení (všech není za 1/2 roku o moc víc) je dole 5 hledaných Arabů, ale když se podíváte na pátrání po osobách na stránkách PČR, žádného Abdullaha ani Mohammeda tam nenajdete.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

To není reklama, ale jeden z dalších příkladů fašizující se společnosti
Hezky o tom dnes píše Zdeněk Horner- Svět podle Daliborka
http://horner.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=615057
Některé z myšlenek
Není tolik podstatné, jak doopravdy smýšlí Daliborek a zdali je to o něm zcela pravdivě natočeno. Pravdivost obstarávají další popsané případy jedinců podobného smýšlení a nakonec i masová základna pudově smýšlejících zmanipulovaných diskutujících nebo i bloggerů na idnes. Otevřete dnes jakoukoli diskuzi se stopovou souvislostí s migrací a najdete okamžitě desítky, stovky, tisíce Daliborků.
Každé rozpoutání kulturně rasistického svinstva vyvolá vzrušení mezi pudově zaměřenými „Daliborky“. Takový štváč pak sklízí pocity lolitky, která se nemůže nabažit vzrušení muže, jenž jí nedokáže nic odmítnout.
„Daliborci a @Matějové“ ve veřejném prostoru se zase skrývají za těžko prokazatelnou virtuální identitu. Odvahu jim dodávají postoje politiků k různým otázkám nebo tématům. Pokud proti migrantům zavelí postupně prezident, politické strany a dokonce vládnoucí koalice, to se potom cítí virtuální hrdina na koni. Pocit triumfující beztrestnosti narůstá.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

kluci, vaše starosti bych opravdu chtěl mít :-)))

příjemné nedělní odpoledne :-)

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Máte pravdu, pane Beneši. Ti dva si zjevně vystačí sami. Stejně jako dva čtenáři Blesku probírající do nekonečna ,co bulvár přináší.A tohle téma je dávno bulvár ..

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

No já bych naopak chtěl mít bohorovnou jistotu vás dvou tatíků, že to vůbec nic neznamená.

Policie i Úřad na ochranu osobních údajů už stránky (= vyfoť imigranta) monitorují. Provozovatelům i přispěvatelům hrozí trestní postih.
http://forum24.cz/cesi-posilaji-fotografie-udajnych-imigrantu-na-rasisticky-web-stranky-uz-monitoruje-policie/

Nebo:
Zdá se, že již přecházíme od slovní nenávisti k činům. Ve středu byla napadena žena – muslimka jinou ženou, incidentu přihlížely děti. Zdá se, že nenávist je u nás živena velmi dobře, a slovní nenávist vůči ženám v burkinách a šátcích již překonává všechny meze. Zásadně neomluvitelné je poté jednání ústavních činitelů, kteří místo toho, aby situaci mírnili a přispívali k uklidňování zjitřených nálad ve společnosti, se chovají zcela opačně. Nenávist ve společnosti záměrně podporují, získávají na ní totiž politické body.
http://forum24.cz/kdo-ohrozuje-nase-demokraticke-hodnoty-muslimske-matky-nebo-babis/

Volby se blíží - a populisti všeho druhu budou s přispěním xenofobů, rasistů a prosťáčků o naší budoucnosti spolurozhodovat.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Já se opravdu divím, že Vy, pane Beneši, zase zůstáváte v klidu. Čekal bych opak. A ty starosti má spousta našich spoluobčanů.
Zajímáte se o historii v r. 38-9. Myslím, že toto studium by mělo především přinášet ponaučení pro dnešek.
Jste členem ČSOL. Ta má...
Uchovávat, rozvíjet a předávat příštím generacím demokratické a humanitní tradice, za kterých vznikla naše samostatnost v letech 1914 – 1918
ČsOL přijala za svůj program zásady hlásané TGM a jeho Washingtonskou deklarací. Legionáři byli vždy plně oddáni demokracii a svobodě svého národa. Uplatnění těchto zásad se vždy snažili prosazovat i v politickém životě státu.
Výchovu k vlastenectví
Možná je dobře připomenout ty zásady přímo z projevu TGM
https://www.youtube.com/watch?v=ap9_q0rHEIM

Jaká je situace.
Ti ,co dnes vystupují jako vlastenci ,nazývají demokraty havloidy, pražskou kavárnou, neomarxisty, sluníčkáři. Stačí napsat blog namířený proti havloidům a TOP karma zaručena
Naši vlastenci mají i své noviny. Přispívá do nich Okamura, Hannig, Valenta, Forejt, Robejšek, Paroubek, Veleba, Cvalín, A.B. Bartoš a další vlastenci
Také vydali knihu Hvloidi. Ukázka nadpisů...Perverzní jedinci v šiku havloidní fronty opět útočí. Zhovadilá havloidní sekta ČT s chilským pérem. Jsou Schwarzenberg a Kalousek největšími zmrdy české politiky? To jsou názvy tří namátkou vybraných kapitol. Dozvíme se v nich o „havloidních prasatech“, „gumákách od hnoje“, o „Mirkovi arcikokotovi“, „zmrdských útocích“ a dalších takových věcech

Dnešní ochutnávka
Pánek opět ukázal, že je havloidní imbecil
V rozhovoru pro Deník.cz vyjadřuje ředitel neziskové organizace Člověk v tísni Šimon Pánek obavy o osud české demokracie. Naše demokracie je stále velmi mladá a křehká a bohužel bychom o ni mohli rychle přijít. Obratem také dodává, že by naši společnost mohli obohatit uprchlíci, míní toto hovado..... To je ještě dost slušné oproti následujícímu

Já jsem organizován pouze ve Svazu včelařů. Mohu tak akorát poukazovat na to, co se dnes děje, jako spousta dalších lidí. Ti, co si to dali "Do vínku" mlčí. A cesta V4 vede pomalu, ale jistě k další totalitě. S podporou mnoha Čechů. Ač hlasitě, nebo mlčky.

Ještě dodám, že ty muslimky byly napadeny poté, co tu ženu slušně požádali, ať je nefotí.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Pánové, co si od těch svých příspěvků slibujete ? Vidíte snad přece , že je nikdo nečte , ne ?

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Tak je otázka, jestli 30 čtenářů za den (7985-7955) znamená "nikdo"?
PS Do večera dalších 40, ve čtvrtek 15:15 už od úterka 99!

Nahoru

Re: Proti strachu (6) Páta kolona islamistů

Páta kolona islamistů

... to jsou trochu vystrašení a snad i jen proto hodně nenávistní lidé, kteří si mnohdy ani neuvědomují, že dělají přesně to, oč teroristům jde; a tak šíří strach a paniku a ta nabírá na síle, logickým důsledkem je pouze jediné
***
... totiž to, že tam, kde zatím téměř žádní migranti nejsou, a velmi pravděpodobně ani nikdy ve větším počtu nebudou, otáčí se jejich zloba a nenávist proti svým spoluobčanům, kteří mají jiný názor nebo jen postoj k imigraci, k imigrantům - a třeba i k přijímání pár set uprchlíků ročně. Což byl závazek ČR, který je stejně nadále zpochybňován a tedy i nenaplněn
...najděte si třeba diskuzi pod článkem o KFF (Karlovarský filmový festival), kde se prezident vyjádřil, že jde jen o snobskou záležitost; tak málo stačí k tomu, aby to vyvolalo v diskuzi rasistické a nesnášenlivé reakce, a to od zastánců a podporovatelů Zemana, kde pak tito mluví o Bartoškovi, tedy řediteli festivalu, jako o židákovi. To pravda nemá už vůbec nic společného s nějakou hrozbou imigrace a islamizace u nás, spíše naopak, ale důvod je nasnadě a jasně to dokládá, jak idiotská je právě ona zloba, a jak zaslepení jsou lidé, kteří podlehli oné davové psychóze a strachu z islamizace České republiky, která je zde stále popírána.
Zdroj: http://abelovsky.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=614894

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Ono je od samého začátku jasné, aspoň lidem, kteří dovedou myslet vlastní hlavou, že tady vůbec nejde o nějaké migranty, uprchlíky, islamisty, terorismus atd. Cílem využívání těch slov a témat je vyvolat strach a vystrašené lidi pak zneužít jako beranidlo, za jehož pomoci se věčně včerejší proderou k politické moci.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Takže vy si Mirku taky myslíte, že panu Tichému i růženínovi zde jde o to vyvolávat - lépe řečeno udržet mezi lidmi strach a proto to téma tady do nekonečna propírají ?
A s těmi počty čtenářů pane Tichý je to trochu jinak , já jsem si toho všiml dávno. Kdykoliv někdo klikne na Hydepark,tak naskočí 1 přečtení u všech témat . Si to vyzkoušejte.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Proč jim? Mluvím o některých známých českých politicích, kteří si potřebujou posílit preference. Pěkně lidi postrašit, a pak se prohlásit za zachránce, metoda politické manipulace stará snad jako lidstvo samo.

Nahoru

Re: Proti strachu (6) si to vyzkoušejte?

Kdyby měl MZ pravdu, měly by nejstarší témata nejvíc přečtení - a témata ze stejného času (Moudra skolila politiky) by jich měly stejně (ne 254/162)! Jenže tak to není, stačí se podívat na první stránku seznamu témat Hydeparku. MZ si zas jednou spletl své dojmy a pojmy. Divím se, že redakce i-n neprotestovala.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Dobrý nápad, nebylo by od věci, kdyby se k tomu počítání přečtení redakce vyjádřila . Zajímalo by mě to.
Oceňuju vás pane Tichý, jak jste ty počty podrobně sledoval :-) a vydedukoval, že jsem se zas jednou spletl.

Nahoru

Re: Proti strachu (6) Češi jsou největší rasisté v Evropě

Jak ukázal více jak desetiletý výzkum vycházejího z Implicitního projektu Harvardu na téměř 300 tis. bílých obyvatelech Evropy, tak v rasistických náladách k lidem jiné barvy pleti jasně vedou Češi
http://metro.co.uk/2017/05/03/this-map-shows-the-most-racist-countries-in-europe-and-how-britain-ranks-6612608/
Zde přehledná mapa

Nahoru

Re: Proti strachu (6) doporučuju k přečtení

http://forum24.cz/bludy-o-migrantech-a-lzi-o-evropske-unii-zatemnily-mnoha-cechum-zdravy-rozum/

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Vy dva si teda notujete :-)

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Dobře si notujeme např. i s hercem Hrušínským
https://video.aktualne.cz/dvtv/hrusinsky-v-cesku-slusni-lide-mlci-nejvetsi-zlodeji-hlasaji/r~dae0e0fc737811e7832f0025900fea04?redirected=1501664619

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

A od kdy herci dělí lidi na slušné a zloděje ? A proč ? Video jsem neshlédl, předesílám, nemám důvod .

Nahoru

Re: Proti strachu (6) ohlasy na Šafrův článek

http://forum24.cz/nad-dopisy-ctenaru-safr-zlehcuje-rozsah-migrace-v-italii-bezpecnostni-hrozby-a-zlociny-muslimu/

Nahoru

Re: Proti strachu (6) Češi pomáhají (petice)

...V minulém století naše společnost mnohokrát prokázala schopnost soucitu a pomáhala lidem v krajní nouzi. Ve 20. letech jsme podali pomocnou ruku lidem, kteří prchali před ruskými bolševiky, ve 30. letech uprchlíkům z nacistického Německa, koncem 40. let Řekům a v 90. letech utečencům před hrůzami balkánských válek, mezi nimiž byly i tisíce bosenských muslimů. Kdybychom nepomohli, mnoho z těchto lidí by zemřelo. Dříve jsme považovali za normální pomáhat, nyní máme v zahraničí pověst prospěchářů a egoistů. Velká část naší společnosti bohužel podléhá iracionálnímu strachu, který navíc šíří řada politiků a médií.

„Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, nemá smysl.“ – Edmund Burke

Česká vláda neplní ani závazky, které si stanovila sama. Dne 8. července 2015 padlo rozhodnutí přijmout 1500 migrantů, zatím jsme jich ale přijali jen pár desítek. Vyzýváme proto vládu České republiky, aby tento slib naplnila a aby v rámci tohoto vlastního závazku přijala především syrské matky s dětmi, neboť to je nezranitelnější skupina, která dnes strádá v přeplněných utečeneckých táborech. Vžít se do pocitů těchto matek je snadné, neboť mateřská láska nezná hranic států ani rozlišnost kultury či rasy. Každá matka se bojí o své dítě a jejich situace je opravdu zoufalá...

http://cesipomahaji.cz/

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

http://forum24.cz/nad-dopisy-ctenaru-safr-zlehcuje-rozsah-migrace-v-italii-bezpecnostni-hrozby-a-zlociny-muslimu/

tohle jsou hrozné bláboly, je to stále ode zdi ke zdi. U nás to snad už ani jinak nejde. Málokdo je schopen myslet realisticky.

Stejně tak tohle:
http://cesipomahaji.cz/

je to hezky napsáno, aby to působilo na city a u labilních jedinců vyvolávalo ty správné emoce. Ale je to k něčemu dobré a přínosné prakticky? Budu se opakovat, ale chybí tady realistická opatření s výhledem na budoucnost a udržitelný rozvoj. Uprchlíkům a potřebným je třeba pomáhat, na tom se všichni civilizovaní lidé snad shodnou. Ale každá pomoc má míti svá pravidla, pro darující i obdarované. A to zde v Evropě chybí.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

... Ale každá pomoc má míti svá pravidla, pro darující i obdarované. A to zde v Evropě chybí....
Svatá pravda. Stovky milard od Německa, Francie, Rakouska atd ano, pomoc jim s uprchlickou krizí ne !
Jdeme příkladem.

Nahoru

Re: Proti strachu (6) Pane Beneši,

tak jste nám jenom sdělil, že nevěříte Šafrovi - ale nevíme, proč? Měl byste aspoň na několika příkladech FAKTICKY dokázat, že "jsou to bláboly", například:

"Teroristé, kteří vraždili v nedávné době ve Francii, ve Velké Británii nebo v Německu, jsou obvykle příslušníci druhé či třetí generace přistěhovalců. I kdyby tedy současná migrační vlna neprobíhala, teroristické útoky by tyto země zažily stejně." Blábol?

"Českou republiku neohrožuje migrace, nýbrž postupné vyřazení ze slušné společnosti rozvinutých evropských demokracií." Blábol?

"Po celé západní Evropě jsou mešity a komunity muslimů, kteří žádné rysy intolerance nevykazují. ... existují i takové komunity, v nichž se rozvíjí nenávistný poměr k okolí. Jsou v menšině, dokonce výrazné menšině. Z hlediska právního řádu demokratické společnosti ovšem nelze nikdy uplatňovat na žádnou náboženskou, národnostní či jinou komunitu princip kolektivní viny." Blábol?

"...když se v Anglii před brexitem mluvilo o důsledcích imigrace, tak se tím mysleli zejména přistěhovalci z východní Evropy, kteří v nejvyšší míře trápí anglický venkov ohledně zabírání pracovních míst." Blábol?

"Česká republika má na prvním místě pomáhat svým partnerům v Evropské unii, kteří odnášejí největší náraz migrační krize. A neděláme nic. Je to ostudné." Blábol?

Atd.

K druhé námitce: Kdyby vláda splnila slib z července 2015 ve smyslu petice, pro 1500 syrských žen a dětí by to mělo životní význam. Přitom promyšlenou pomocí a péčí o děti bychom snadno předešli tomu, aby se z nich stali frustrovaní atentátníci, a získali bychom si tím i jejich matky...

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

sdělil jsem přesně to, co píšete a trvám si na tom. :-) Pár vět vtržených z kontextu mě nějak nemůže nepřesvědčit.

Sliby se plnit mají. Ale sliby neplní v Evropě kde kdo, kde jaká vláda. Tím neříkám, že je to správné, ale že je to jev bohužel běžný.
Sliby se plnit mají. Jenže ty kvóty nejsou řešení.

Co se ale dělat nemá, je pouštět si do Evropy statisíce lidí, o kterých nic nevíme, kterým tady zajistíme přístřeší, jídlo a lékařskou pomoc (což je správné), ale to neznamená, že se tady mohou začít volně pohybovat, žít, používat a využívat náš sociální systém a naše výhody atd.

Na začátku tohoto tématu nám tady bylo vtloukáno do hlav, že jde o:
- uprchlíky před válkou, ne ekonomické uprchlíky
- vzdělané lidi, doktory a vědce
- celé rodiny
- že uprchlíci zaplní volná pracovní místa v Evropě a zvednou porodnost.
Je to ale pravda? Potvrdilo se to za těch pár let?

Stejně tak nám bylo vtloukáno do hlav, že integrace a multi-kulti na západě i v USA funguje. A najednou je to neustále nějaký teroristický útok druhé či třetí generace přistěhovalců. Už ani na fejsbůku si lidé nestíhají podle místa útoku přemalovávat vlajky na svých fotkách.

Nebylo by lepší si přestat stále lhát do vlastní kapsy a začít věc řešit rozumně s ohledem na budoucnost Evropy? Jestli jsme tedy toho ještě schopni. Jestli nám to naše přesvědčení o své vlastní výlučnosti a neomylnosti a naše politická korektnost ovšem dovolí.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Můžete přece klidně vybrat jiná Šafrova tvrzení, NEvytržená z kontextu (podle vás). Váš nový příspěvek je o něčem jiném.

Mohl byste stručně vyjmenovat, KTERÉ problémy a JAK "rozumně s ohledem na budoucnost Evropy" vyřešili naši politici, za jejichž zvolení jsme spoluzodpovědní?

Slib naší vlády neměl s odhlasovanými "vnucenými" kvótami nic společného. Těch 1500 žen a dětí jste pro jistotu zase ignoroval. Přitom o jejich přítomnosti v ČR by většina z nás ani nevěděla, protože bychom je nikdy nepotkali.

„Nikdo nedělá větší chybu než ten, kdo nedělá nic v domnění, že to málo, co udělat může, nemá smysl“ - a navíc si to racionalizuje, aby měl sám pro sebe alibi.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Blíží se německé volby a byl proveden velký výzkum, co Němce tíží
http://www.bild.de/politik/inland/bundestagswahl2017/hallo-wahlkampf-diese-themen-sind-deutschland-wirklich-wichtig-52925104.bild.html
Zastavit migraci je pro Němce problém až na 18. místě! To tam mají přes milion těch strašných uprchlíků! Důležité je to pouze pro 29 procent respondentů
Kolik jich máme v Čechách? Dvacet? A všichni, jak vidno i zde, jsou z toho podělení. Národovci a "vlastenci" pěkně ty Čechy zblbli, jen co je pravda. Mají žně.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

"Boj proti terorismu" na 4. místě?

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Asi tam neplatí to české: islám je islamismus a co muslim, to terorista

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Info iniciátorů petice Češi pomáhají (viz tady 15. srpna):

Rádi bychom Vám poděkovali za podporu a informovali Vás, že k dnešnímu dni se k inciativě připojilo již přes šest set lidí, což nás velmi těší, protože nejde jen o podpisy, ale o velké množství nejrůznějších forem aktivní podpory.
V blízké době bychom chtěli přistoupit také k realizaci našeho druhého cíle a obrátit se na vybrané zástupce vlády s naším apelem na splnění dobrovolného závazku přijetí 1 500 uprchlíků.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Liberecké Provolání proti xenofobii a šíření strachu z odlišnosti:

http://www.protixenofobii.cz/provolani/

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

xenofobie, rasismus apod. jsou svinstvo, na tom se jistě shodneme. Stejné svinstvo je ale tohle:
https://www.novinky.cz/ekonomika/447999-lidl-na-obalech-vyrobku-umazava-krize-z-reckych-kostelu.html

Ono ale totiž všechno souvisí se vším ......

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Z článku ale vyplývá, že to dělají už čtvrtý rok - a všimli jsme si toho až teď. Zaregistrovali jste nějaké protesty Řeků nebo pravoslavných?

Hloupost ještě není svinstvo. Není to nakonec podobná prkotina jako Bělobrádkův jazykový koutek, který urazil pejskaře?

PS plus rozhořčený Kechlibarův článek, ke kterému má asi pan Beneš blíž:
http://forum24.cz/prevychova-lidlem-ii/

- a vzpomenete si ještě na Lidl na opačné straně barikády?
http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/lidl-se-ohradil-proti-kritice-za-cernosskeho-modela/1433913

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

O to je to smutnější, že to dělají již čtvrtým rokem. Je to svinstvo, takovéhle věci nelze označit za hloupost a mávat nad tím rukou. Není to prkotina, je to obraz ubohosti západní společnosti. Společnosti, která se vám možná líbí, mně ale ne. Politická korektnost dovedená ad absurdum.

Jestliže chceme na světě klid a mír a spolupráci všech lidí bez ohledu na rasu, či náboženské vyznání, tak se k tomu nedostaneme tak, že budeme dělat, že různá náboženství a jejich různé symboly na různých místech neexistují.

Když tu neustále připomínáte nárůst xenofobie a rasismu a dáváte sem odkazy na různé výzvy a prohlášení, které prakticky nic neřeší, napadlo vás někdy, že vzrůstu těchto extremistických nálad v Evropě pomáhají svými činy právě takoví, jako šéfují Lidlu?

ale je to marný, je to marný, je to marný....

A k té vzpomínce - když použil Lidl jako modela černocha, tak mě to nevadilo a nechápal jsem moc ty výpady proti. Spíš jsem si myslel, že je to promyšlená kampaň Lidlu, byznys, jak si udělat levnou, ale přesto ohromnou reklamu. Je to totiž úplně jiný případ, než odmazávání křížků, což by jste při své inteligenci měl být schopen pochopit, jen chtít....

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Pokud to tři a půl roku vůbec nikomu nevadilo, asi to fakt byla prkotina.

Několik lidí v reklamním oddělení Lidlu NENÍ západní společnost, 99.999 % obchodníků nic takového nenapadlo. Blbosti se dělají denně všude ve světě. Předností Západu je, že na ně můžete svobodně upozornit a že se odstraňují - i když to někdy dýl trvá :o)

Ani tu absurdní korektnost přece nelze paušálně nařídit.

Optimistické PS po pár dnech:
http://forum24.cz/lidl-prokazal-ze-cesi-uvazuji-rozumne-hned-dvakrat/

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Tak se Lidl omluvil, přinesl dne 6.9. Die Welt. Pod článkem 49 diskusních příspěvků mnohé v duchu Es gibt keine andere Probleme?
Zprávu okamžitě přejala česká media idnes 326 diskuterů, novinky 188, blog idnes tradičně- kdo napíše něco proti Lidlu TOP karma.
A co tam udelaji skopcaci ted? Hakovej kriz? Hovada ....příspěvky v tomto duchu.

Jak to, že v nejatejističtější zemi EU, kde kostely mimo velikonoc, vánoc, koncertů zejí prázdnotou je to pomalu otázkou bytí a nebytí?? Cože si najednou všichni vzpomněli na své křesťanské kořeny? Kdy byli naposled v kostele? Kde byli, když se tu ještě nedávno ničili kostely, kapličky a náboženské symboly po tisícovkách? Nebo to byli jiní Češi?

A taková zajímavost. Biskup Starořecké církve, pan Podolák byl občanem Cvikova. Biskupství bylo ve Varnsdorfu a v Arnultovicích -Nový Bor mělo taky kostel. Ten kříž už je tam taky umazán.
A když jsem se díval na ty historické obrázky. Nový Bor měl na náměstí krásnou sochu Josefa II. Kdopak ji, stejně jako stovky dalších "vymazal"? A nejen Josafa II. Kdopak nám tu mazal tu naši historii a kořeny?

Pan Beneš píše...že vzrůstu těchto extremistických nálad v Evropě pomáhají svými činy právě takoví, jako šéfují Lidlu? Nemyslí si, že to mazání dějin a symbolů zde žijících lidí tehdá taky vyvolalo ty extremistické nálady?

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

A trochu jinak a asi daleko pravdivěji z blogu paní Palkové. Stejné téma. Es gibt keine andere Probleme?
...
kolem křížů děláme obrovský rozruch. A to je Lidl nezesměšňoval, jen je vyretušoval, nikdo nepožadoval jejich doslovné odstranění z kostelů, jako my požadujeme třeba, aby muslimky nenosily své hábity. Spousta lidí, kteří se dnes tak statečně staví za Řeky, ještě nedávno remcala, když se mělo Řecku pomáhat s obrovským státním deficitem a odlužením, že nehodlají tahat z problémů povaleče, kteří pracují jen v létě, a v zimě odpočívají, a přesto se mají lépe než my. Také by bylo zajímavé, kolik těch, co na Lidla dnes tak ohnivě nadávají, tam půjdou zítra nakoupit, protože co je solidarita s Řeky proti možnosti ušetřit pár korun. Když papež vyzval k solidaritě s uprchlíky, hned se ozvaly hlasy, proč my s protestantskými kořeny máme poslouchat hlavu římsko-katolické církve, najednou ale pro řecko-ortodoxní církev jsme ochotni cedit krev? Nehájím Lidla ani Papeže, muslimy ani Řeky, jen nechápu, kde se bere ta dvojakost v úsudku, měření nestejným metrem, jednomu náboženské symboly pohaníme a pro symboly jiných spustíme křik? Staráme se o porušování práv Tibetu a nesvobodu v Číně, o gorily v Africe a brazilské pralesy, když ale USA odstoupí od dohody o ochraně prostředí, nebo že v některých amerických státech stále praktikují trest smrti, to najednou nevadí. Jsme jak obojetníci, jednou slepí a hluší, jindy bystrozrací a vidíme i to co není, a už dopředu se navzájem strašíme tím, že nám někdo zakáže jíst vepřové. Ale že vodárny jsou v zahraničních rukách a stále zdražují, že máme nejdražší dálnice a bankovní poplatky, že přelet přes naše území je naopak pro cizí letecké společnosti o polovinu levnější než v okolních státech, to neřešíme. Hlavně že řešíme burkiny a řecké kříže. Snad abychom se nemuseli zabývat našimi vlastními problémy? A nebo někdo na ty cizí upozorňuje úmyslně, abychom si nevšímali, co se děje u nás? Třeba, že armáda právě uzavřela kontrakty za pět miliard, které by se hodily ve zdravotnictví? Že zemědělci pěstují všude řepku a spodní vody začínají být nebezpečně zamořeny hnojivy, která nadužívají ve snaze mít co nejvyšší výnosy? Že korupce stále bují a naše politiky zajímá jen blížící se boj o koryta? Neřešte to pane to nemá řešení-tak hurá na reklamu Lidla, ať ukážeme, jak jsme chytří, jak všemu rozumíme a jak všechno víme.

Autor: Libuse Palkova

Tak si říkám, která ta společnost je ubohá a nemocná. Východní či západní?

Nahoru

Re: Proti strachu (6) Už zase mažou kříže

To bylo pokřiku, co ta západní, prohnilá a upadající společnost reprezentovaná Lidlem provedla s našimi křesťanskými kořeny
Za nedlouho bylo možné přesvědčit se, jak upřímně to bylo míněno.
Mariánský sloup na Staroměstském náměstí. Poděkování symbolu křesťanské čistoty mohl opět stát. Vztyčili ho sami Pražané jako poděkování za to, že ubránili Staré a Nové město před rabujícími a plundrujícími vojsky Švédů, kteří zde nakradli předměty nevyčíslitelné hodnoty.
Stačila řeč opilce Sauera o údajném symbolu Habsburků a stejně zběsilý dav, tentokráte Pražanů, si vybil národní hrdost na uměleckém předmětu, který by byl možná zařazen na listinu UNESCO, stejně jako ten v Olomouci.
15000 lidí podepsalo petici za obnovení. Nyní neschváleno.
„Znovupostavení Mariánského sloupu by znamenalo popření vývoje českých dějin,“ uváděla petice proti
Zdroj: https://praha.idnes.cz/mariansky-sloup-praha-staromestske-namesti-fm0-/praha-zpravy.aspx?c=A170915_063329_praha-zpravy_jj
Tuto větu pražští radní na rozdíl ode mne pochopili. Nevím, jak křesťanský symbol může popírat české dějiny. Názor na úrovni opilce Sauera.
Opět jedno mazání křížů v přímém přenosu.

Nahoru

Re: Proti strachu (6) Jak snadné oblbnout Čechy

Po neustálé masáži migranty snad ztrácíme rozum J.X. Doležal napsal článek s obrovským ohlasem diskuterů o strašlivém maléru. Zločinnosti migrantů.
http://www.reflex.cz/clanek/komentare/81775/nekorektni-mapa-jak-vypada-zlocinnost-imigrantu-v-nemecku.html
Jenže lže
Lež č.1. Není to o Německu, ale všech německy mluvících zemí, až po Lichtenštejnsko.
č.2. Není to pouze o migrantech , najdete tam Rumuny, Bulhary, Poláky....,
sexuálním činem je i polibek, který si nepřála. Za leden až březen 2017 spáchalo asi 1,5 mil. migrantů. 1600 trestných činů.
Srovnejme to s námi. 1,5 mil. obyvatel má asi Praha a okolí
http://www.mapakriminality.cz/
Zjistíte v tom samém období , že bylo spácháno přes 11 tis trestných činů. Tedy MMIGRANTI mají SEDMKRÁT MENŠÍ KRIMINALITU než my! Napáchají tolik trestných činů jako obyvatelé Liberecka.
Tak nějak ztrácíme rozum, neověřujeme si čísla a stáváme se STÁDEM, které vedou politici, kam chtějí.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Šíření strachu a následné nabízení spásy - dávná a osvědčená metoda politických šizuňků, v předvolebním období zvláště oblíbená. Šizuňci vědí, že přemýšliví nenaletí. Ale to jim nevadí, i tak dost hlasů urvou, vždyť zhruba 20% populace trpí neurotickými úzkostnými stavy. A úzkost blokuje myšlení. Těmi nešťastnými lidmi si šizuňci bez skrupulí poslouží.

Nahoru

Re: Proti strachu (6) Co si myslí evropští muslimové

Vídeň/Brusel - Většina muslimských imigrantů, kteří v první či druhé generaci žijí v některé z 15 členských zemí EU, cítí sounáležitost s tímto státem a často důvěřují jeho demokratickým institucím více než většinová populace. Vyplývá to z průzkumu, který mezi více než 10.000 lidmi z 15 unijních zemí uskutečnila vídeňská Agentura EU pro základní práva (FRA). Průzkum také ukázal, že 39 procent dotázaných pociťovalo v posledních pěti letech opakovaně diskriminaci kvůli svému etnickému či imigrantskému původu.

"Každý incident a zločin z nenávisti poškozuje jejich zapojení do společnosti a snižuje šance při hledání zaměstnání," upozornil šéf FRA Michael O´Flaherty. Hrozí tak podle něj riziko, že se tito lidé a jejich komunity odcizí většinové společnosti s možnými nebezpečnými důsledky.

Průzkum FRA uskutečnila mezi 10.527 lidmi, kteří se sami označili za muslimy, v Rakousku, Belgii, na Kypru, v Dánsku, Finsku, Francii, Německu, Řecku, Itálii, na Maltě, v Nizozemsku, ve Slovinsku, Španělsku, Švédsku a v Británii.

Podrobněji:
http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/pruzkum-muslimove-v-eu-citi-sounalezitost-se-staty-kde-ziji/1529651
http://fra.europa.eu/en/press-release/2017/muslims-eu-high-levels-trust-despite-pervasive-discrimination

Nahoru

Re: Proti strachu (6) Klaus starší, Vltavín a Holý

Tak jsem si opět přečetl obhajobu názorů V.Klause ze strany vltavína a Holého. Jejich vzor.
vltavín..Moje prognozy pane Tichý vyšly s prezidentem jsem spokojen
Pan prezident Václav Klaus ve funkci od 7. března 2003 – 7. března 2013.
Pan prezident Miloš Zeman zvolen na roky 2013 - 2018.
I příští pan prezident bude můj prezident. Bude to opět ten , který se Vám nebude líbit.
Bude to opět ten, který bude říkat, že tato země je naše země a že není pro všechny

reakce růženín...Doufám,že se dalších takovýchto nedočkám.I když se najdou tací,co po nich touží a jsou naladěni na stejnou nacionalistickou notu.

Tak se na ty vltavínovy prognozy podívejme. V Německu je na vzestupu AfD a opěvovaný nacionalista Klaus tam jezdí tuto organizaci za frenetického potlesku podporovat. Koho to ale podporuje?
https://www.youtube.com/watch?v=ydnoIY8700Q
Z řeči vybírám.
Musíme být hrdi na naše vojevůdce, jsou součástí našich dějin...např...generál Wehrmachtu Rommel, buďme hrdi na statečnost a činy našich vojáků zaI. a II.sv. války.... Bylo nám vymazáno 12 let naší historie ( Hitler ?), které jsou součástí naší národní identity atd. Doporučuji každému Čechovi, pustit si závěr řeči šéfa AfD Gaulanda. Aby věděl, čemu dává Klaus svůj hlas a bezmeznou podporu.. Nemusí umět německy, tohle je nám dobře známo. Hitler si to taky nacvičoval
Mimochodem v Berlíně vyhlásili neplatnost Benešových dekretů a budou pro Sudetské Němce na naší vládě vymáhat odškodnění.

Hlavně když se nacionalistické prognózy vyplnily a dotyční mohou být se svým prezidentem spokojeni.

Nahoru

Re: Proti strachu (6) Urážka křesťanů

V době, kdy jsme se obrátili ke svým křesťanským kořenům, následují i dosud bezbožní Češi názor svých odpůrců - mohamedánů. Boha nelže urážet. Možná i vy jste zaznamenali reklamy
https://www.youtube.com/watch?v=6smzD4fuJ-s&index=6&list=PLSWGTkcunyi1aE1c8M3jxsNko9B5yoLZ7

Už je neuvidíte. Po důrazných protestech veřejnosti, že reklama uráží jejich křesťanské cítění, vydala Rada pro reklamu prohlášení „Byť Arbitrážní komise uznává, že motivem zadavatele pravděpodobně nebyla snaha zasáhnout do náboženského cítění spotřebitelů, upozorňuje, že rozhodujícím prvkem není subjektivní vnímání reklamy zadavatelem či motivace zadavatele, ale to, jak reklamu vnímá veřejnost.“ ....A reklamu zakázala.

Nahoru

Re: Proti strachu (6) Urážka křesťanů

Jen dvě poznámky:
1. Bývá zvykem uvádět, že "kořeny" naší civilizace jsou "židovsko-křesťanské" (příp. obrácené pořadí). Za sebe bych si dovolil ještě drobnou úpravu, že jsou "pohansko-židovsko-křesťanské". Protože Staré Řecko a starý Řím ...
2. Tento "humor" vypadá jinak například v Životě Briana a jinak v komerční reklamě ...

Nahoru

Re: Proti strachu (6) Václav Klaus - zoufalci v čele EU

https://www.novinky.cz/komentare/386496-komentar-zoufalci-vaclav-klaus-ml.html
Představíte si třeba Winstona Churchilla, že by byl po náletech na Londýn především „otřesen“? A mektal by něco ve smyslu: „Kvůli pár agresivním pilotům nemůžeme soudit celý německý národ. Většina Němců je slušná ... Je věcí Němců, jestli vyznávají nacismus, nebo ne, to my nemůžeme soudit...“
A další by se přidávali: „Největší nebezpečí je teď nárůst xenofobie a protiněmeckých nálad mezi prostými Brity...“ Rektor Oxfordu by varoval: „Hlavně teď nezneužít studentské shromáždění na nějaké patriotické projevy a tupé národovectví...“Státníky ale nemáme od toho, aby byli otřeseni, ale aby něco dělali.

Vidíme výsledky. Německo má přes 80 miliónů lidí a pozice jeho vůdců za poslední měsíc „Přijmeme každého“; za týden: „Každého již nezvládneme – bude nutno přerozdělit“; nově „Budeme všechny vracet do místa vstupu do EU s výjimkou Řecka“. Názorové kotrmelce o 180 stupňů, ale oni asi nemyslí vážně ani jedno z těch stanovisek. To je jen taková hra, média hrají s nimi, tak se to třeba ještě chvíli nějak zvládne.
Evropské špičky se dokážou před kamerami – chráněny policisty – maximálně projít po bulváru.

Nahoru

Re: Proti strachu (6) Václav Klaus - zoufalci v čele EU

Václav Klaus st. To je ten pán, co jezdí do Německa na mítinky AfD, samotnými Němci považovanou za neonacistickou stranu.
Jeho spoluřečníci hřímají takto

K nacistickému období z let 1933 až 1945..."Už není třeba nám těch 12 let předhazovat, s naší dnešní identitou už nesouvisí. Proto máme také právo si vzít nejen naši zemi, ale i naši minulost zpět,“

Němci mají „právo být pyšní na úspěchy německých vojáků ve dvou světových válkách“
.
Další hovořil.." o „hloupé politice vyrovnávání se (s minulostí)“ a také prohlásil, že památník holocaustu v centru Berlína je „památníkem hanby“
.
Na rozdíl od Sudetoněmeckého krajanského sdružení požaduje ZRUŠENÍ NEMRAVNÝCH BENEŠOVÝCH DEKRETŮ.
http://afd-fraktion-sachsen.de/presse/pressemitteilungen/undemokratische-benesch-dekrete-nach-70-jahren-endlich-abschaffen.html

Hlavně, že jsou na správné straně barikády.

Nahoru

Re: Proti strachu (6) - to mektání VK ml.

z poloviny listopadu 2015 (!?) asi objevil JD až včera?

Analogie ale povážlivě kulhá. Ve válce proti sobě stojí státy jako celek (a každá zrada se přísně trestá), zatímco dnes žádná válka neprobíhá. Je to vlna vyšinutých sebevražedných atentátníků, kterým projevuje sympatie jen mizivé procento z 1,6 miliardy světových muslimů. Protože oběti atentátů jsou převážně "špatně věřící" muslimové!

Základní teze: vedení EU prý nedělá nic. Antiteze: milion uprchlíků v jediném roce se už nezopakoval - to se přihodilo nějak samo od sebe?

Až se u nás odehraje první masakr, budou si moci VK ml., JD a jim podobní připsat body za to, že se podíleli na šíření pověsti ČR jako zapřisáhlého nepřítele islámu a muslimů jako celku.

A ano, protože se vydáváme za civilizaci s křesťanskými kořeny, měli bychom dokázat pomoci aspoň pár tisícům lidí, kteří pomoc akutně potřebují. A tím solidárně pomoci taky těm Evropanům, na jejichž problémy zatím velkopansky kašleme.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Pane Tichý, již v lednu se uvidíme v budově B, MěÚ NB.
Jinak je jasné , pane Tichý, že Klausové na Vás nemají. Rád bych Vás pane Tichý znovu upozornil, že jsem zveřejnil článek obecně uznávaného pedagoga i politika a nikde jsem neuvedl, zda s nim souhlasím , nebo zásadně nesouhlasím.

Nahoru

Re: Proti strachu (6) Václav Klaus - zoufalci v čele EU

A co je tohle: "Die Sudetendeutsche Landsmannschaft arbeitet darauf
hin, dass die Tschechische Republik die in den Jahren
1945/1946 vom Präsidenten, der Regierung oder dem
Parlament der damaligen Tschechoslowakei erlassenen
und fortwirkenden Dekrete, Gesetze und Verordnungen,
die Unrechtstatbestände – kollektive Entrechtung,
Enteignung, Zwangsarbeit, Vertreibung und Ermordung
– anordneten bzw. legalisierten, außer Kraft setzt."?

Krásný zbytek posledního dne roku 2017.

EDIT: mělo se to zařadit jako reakce na 31. Prosinec 2017 - 10:18 | moldavit

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Nevytrhávejte z kontextu pokračuje..Vyzývá k přímým rozhovorům mezi zástupci českého národa a zástupci sudetoněmecké etnické skupiny s cílem nalézt řešení, se kterými by se obě strany mohly svobodně ztotožnit
Jinak aby jste si přečetl v originále názor německých historiků
http://peterjosika.blogspot.cz/2015/06/viel-larm-um-wenig-neues-wie-weiter-bei.html

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Tak JD toho VK ml. ve skutečnosti neobjevil včera, ale už PŘEDLONI (to jen občas zapomíná):

Re: Nejen vědci proti strachu (5) Opět V. Klaus Mladší-Zoufalci
28. Duben 2016 - 8:17 | Josef Doškář
KOMENTÁŘ: Zoufalci - Václav Klaus ml.
Na útocích zástupců primitivnější civilizace na náš západní svět není nejstrašnější brutalita nebo počet obětí. Nejstrašnější je zoufalost a bezradnost evropských elit.
Václav Klaus ml.Představíte si třeba Winstona Churchilla...
atd.

Nahoru

Re: Proti strachu (6) rozbor ČSBS

Dnes vyšla analýza organizace ČSBS od Miloše Kadlece podpořená téměř 50 odkazy. A to ještě zapomněl na prodavače podobizen nacistických pohlavárů. Cituji závěr

Je očividné, že Český svaz bojovníků za svobodu je nedemokratickou, protinárodní, bolševickou a prokremelskou organizací, která se bezostyšně paktuje s nacisty, antisemity a konspiracisty. Její tolik vyhlašovaný antifašismus není ničím jiným než zástěrkou k dosažení pochybných cílů, stejně jako jí byl v poválečných dobách pro komunisty, jak o tom výstižně píše Petr Placák v knize Gottwaldovo Československo jako fašistický stát. Stejnou zástěrkou byl antifašismus i při volbě prezidenta v roce 2013 (je skutečně zábavné, že tehdy byl největším protifašistickým bojovníkem oblíbenec Václava Klause a tvůrce seznamů „pravdoláskařů“ a Židů Adam Benjamin Bartoš).
ČSBS v současné podobě a se současným vedením je tak zhola zbytečnou organizací, která si nezaslouží respekt a už vůbec ne finanční podporu od státu. Ať si ji Kreml vydržuje sám.
http://forum24.cz/cesky-svaz-bojovniku-za-rusko-a-milose-zemana/

Upozornění !!! nikde jsem neuvedl, zda s nim souhlasím , nebo zásadně nesouhlasím.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

tohle je děsuplná předpověď:
https://echo24.cz/a/SJGeZ/vyzkum-pocty-muslimu-v-evrope-v-roce-2050-jak-se-zmeni-cesko

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Já bych poslal každého na Kypr. Jen ať se podívají, jak hrůzostrašně to tam vypadá. Asi je to tím, že už je tam tolik muslimů (čtvrtina). Toho západní země nedosáhnou ani v r. 2050.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Také Vám něco přidám ...
https://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/evropa/bernd-posselt-benesovy-dekrety-cesi-jednou-zrusi-tim-jsem-si-jist_461326.html

Hezký zbytek víkendu přeji

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Kde to číslo berete? Doufám, že nemáte na mysli tzv. Severokyperskou tureckou republiku?! Tam by to totiž bylo téměř 100%.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Ze země Vám blízké
V Moskvě žijí podle odhadů přes dva miliony muslimů, více než sto tisíc v Petrohradu. V obou městech je mnoho mešit.
Patnáct milionů muslimů tvoří už více než deset procent obyvatel Ruska. Jejich počet i díky přistěhovalectví ze Střední Asie rychle roste. Mezi etnickými Rusy je však asi jen deset tisíc muslimů
Je tam 7200 mešit
Takže v Moskvě je téměř 20% muslimů. Zase něco ze Země, kde zítra znamená včera. A takhle to v Moskvě vypadá, když se Muslimové modlí
https://www.youtube.com/watch?v=xfKq57aBqac

Nahoru

Proti strachu Žadatelé o azyl nebudou dostávat žádné peníze

Žadatelé o azyl nebudou dostávat žádné peníze. Jejich vlastní hotovost bude při podání žádosti o azyl zadržena na úhradu nákladů (podobně jako v Dánsku a ve Švýcarsku). Skončí snaha o ubytovávání žadatelů o azyl v bytech, ubytováni budou v hromadných zařízeních. Azylové úřady si budoukopírovat obsah mobilních telefonů žadatelů,

http://neviditelnypes.lidovky.cz/tiskni.aspx?r=p_zahranici&c=A171219_223351_p_zahranici_wag

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

Dost podstatná informace: článek je o vládním programu v RAKOUSKU!

Autor článku ale poznamenává:
Opatření ke ztížení finančně motivované migrace jsou dost tvrdá na to, aby mohla způsobit další vlnu přesunu tisíců osob – tentokrát z Rakouska do Německa. Nové nastavení sociálních dávek bude pro usedlé imigranty natolik bolestivé, že budou mít veškerou motivaci pořídit si nové falešné dokumenty a odcestovat někam, kde jim dají víc. Třeba do Německa.
A z Rakouska je blízko i k nám, dodávám já...

Nahoru

Počet radikálních vyznavačích „čistého“ islámu se ztrojnásobil

Údaj ze SRN
Jsou starší, než se původně předpokládalo, dlouhodobě navštěvují jednu z berlínských mešit a mnozí z nich pocházejí z Ruska, Turecka a Libanonu. Řeč je o salafistech, radikálních vyznavačích „čistého“ islámu, kteří žijí v německé metropoli.

Jejich počet navíc podle zjištění německých tajných služeb rychle stoupá, za posledních šest let se téměř ztrojnásobil. Stejně tak roste jejich vůle páchat násilí, jak vyplývá z nové zprávy civilní kontrarozvědky, která zpřesňuje dosavadní údaje o berlínské salafistické scéně.

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/berlin-salafiste-redikalni-islam-narust-tisic-f4a-/zahranicni.aspx?c=A180119_091655_zahranicni_jj

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

já prostě nerozumím světu, ve kterém žiji, sami sobě ničíme svoji kulturu a civilizaci, vždy platilo že jen debil kálí do vlastního hnízda a Evropa to teď dělá zcela záměrně:
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/461878-nemecke-urady-povolily-syranovi-bigamii-muze-si-privezt-druhou-zenu.html

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

uprchlíci před válkou, kteří zachránili pouze své holé životy, rodiny s malými dětmi, vědci a lékaři se multikulturně obohacovali:
https://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/462304-po-hromadne-rvacce-stovek-migrantu-v-calais-jsou-ctyri-lide-v-kritickem-stavu.html

Že Němci zničí sami sebe, to je jejich volba, ale že sebou stáhnou celou Evropu, to už je skutečná katastrofa:
http://www.reflex.cz/clanek/komentare/84834/to-je-islamizace-detsky-diar-v-nemecku-oblekl-velikonocniho-zajicka-do-nikabu.html?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu
Tohle opravdu může vymyslet jen debil.

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

To může vymyslet jenom debil. Nebo odborník na marketink. Obrovská reklama a zadarmo.
Jistě víte, pokud jste byl na vojně v dobách ČSLA, že na každé posádce byla tzv. lítačka. Ta vyjížděla ke rvačkám mezi vojáky samotnými, nebo vojáky a civilisty. Drželi službu celých 24 hodin. Viz. film Černí baroni.
U útvaru, kde jsem sloužil byli rvačky z národnostních důvodů minimálně na měsíčním pořádku. Hlavně Slováci a Maďaři, Slováci a Češi, Slováci mezi sebou. Kolik jich jenom nasluhovalo. Zažil jsem rvačku mezi Slováky, kteří se vrátili z vycházky posilnění alkoholem jenom proto, že se pohádali kdo měl větší grunt, než jim ho komunisté sebrali. Viděl jste někdy stříkat krev 1,5 m vysoko? Já ano.
Rodiny s malými dětmi, vědci a lékaře, jak nám tu podsouváte, na těch snímcích opravdu nevidím. Nevím, kde jste to sebral. Zato vidím mladíky ve věku obdobném našim tehdejším "záklaďakům". Proč?

Nahoru

Re: Proti strachu (6)

někteří Němci pořád nechápu výhody multikulturního obohacení, asi proto, že jsou to ti špatní Němci z východu:
https://usti.idnes.cz/reportaz-mf-dnes-nemecko-chotebuz-migranti-problemy-f9w-/usti-zpravy.aspx?c=A180202_112531_usti-zpravy_vac2
Vždyť ti uprchlíci, co podle Němců zvyšují kriminalitu, nedělají vlastně nic špatného. Jsou frustrovaní, jsou v zemi s jinou kulturou, jsou nepochopení. Němci by je už měli konečně pochopit a přizpůsobit se.

Nahoru