INAUGURACE

Verze pro tisk |

Říci, v dnešní zvláštní době, že se někdo chová jako dobytek, je stále častěji pro skutečný dobytek urážkou. Na stránkách "Necyklopedie" se uvádí: "Dobytek je titul, který lid uděluje svým zástupcům za jejich výkony ve veřejných funkcích... Češi totiž nenazývají členy své vlády a parlamentu dobytkem pro jejich užitečnost, ale pro jisté návyky a chování těchto příslušníků společenských elit." Souhlasím, že předešlá citace je diskutabilní, výjimky jsou pravidlem a citace má dosah i na další čelné představitele státu.

V zájmu zachování duševní integrity, psychického zdraví, jsem si původně dal závazek nedívat se na dnešní prezidentskou inauguraci a dát raději nějaký přiblblý seroš neb zablokovaná záda nic jiného, respektive aktivního, neumožnila. Měl jsem však dočasnou poruchu na příjmu TV, fungovala pouze ČT, tak jsem závazek bohužel nedodržel. Prezident mě vskutku nezklamal, dokonce naprosto předčil očekávání možného i nemožného. Pochopil jsem smysl titulu "dobytek". A to nejenom pro žlučovitě nenávistné plivání na některé novináře a média v době, kdy u slovenských sousedů rezonuje vražda jejich kolegy!

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: INAUGURACE

Dodatek k úvodu mého příspěvku:
Vážím si těch, kteří si chtěli zachovat sebeúctu a v průběhu "projevu" MZ odešli. Ono zvracet v prostorách slovutného sálu českých králů by nebylo dobré...

Nahoru

Re: INAUGURACE

Odchod Němcové, Kalouska, Feriho atd., ze společné schůze Poslanecké sněmovny a Senátu, při inauguračním projevu prezidenta, je znevážení přímé volby, znevážení demokracie, prezidentské funkce, neslušnost, neschopnost se vyrovnat demokraticky s prohrou ať již ve volbách parlamentních, tak prezidentských.

Nahoru

Re: INAUGURACE

Projev jsem poslouchal v radiu, cestou z práce. Dýchavičný stařík, který se potřebuje po dvou slovech zhluboka nadechnout. Lepší to nebude.
Důkaz tady
https://www.novinky.cz/domaci/465628-neprijatelny-utok-na-svobodu-slova-kritizovali-politici-zemanuv-projev.html

Nahoru

Re: INAUGURACE

Každopádně došlo k bezprecedentní historické události : Poprvé za mnoho staletí opustili zástupci rodů Schwarzenbergů a Czerninů slavnostní ceremoniál zahájení výkonu funkce hlavy státu na Hradě. S výjimkou bolševické éry tam taky nic strašnějšího nesedělo...
Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/prezident-zeman-inaugurace-ct-kritika-protest-odchod-hrad-poslanci-top-09-nemcova-g10-/domaci.aspx?c=A180308_140728_domaci_kop

Nahoru

Re: INAUGURACE

Souhlasím se zdejší entitou Tonda B. Skutečně šlo o znevážení přímé volby, znevážení demokracie, znevážení prezidentské funkce, neslušnost, neschopnost se chovat demokraticky. Toto vše i jiné pan Zeman bez sebemenších výčitek předvedl v přímém přenosu. Dokonce premiér v demisi nebyl schopen projev komentovat ač byl opakovaně dotazován - pouze říkal, že čekal jiný projev... Pravda, někteří se netajili takřka nadšením: Filip, Okamura, Zimola..., tak to mě osobně vskutku netrápí!

Mnohé bylo vypovídající i mimo onen prazvláštní projev, který by byl špatně přijatelný i na úrovni starostky některého pověřeného města... Trapnosti s pozvánkami či nepozvánkami, extrémní zvláštnosti kolem protokolu inaugurace a jiné. "Detaily" typu, že v první, tedy nejčestnější řadě (prezidentské) sedí manželka hradního úředníka, v několika jiných řadách porůznu dovezení sympatizanti (klaka) MZ a hochštapleři, raději nekomentovat. Nezapomínejme, že nešlo o privátní večírek MZ, ale o společné zasedání komor Parlamentu České republiky. Ti, z řad poslanců a senátorů, kteří odešli, na to mají plné právo, je to jejich společné zasedání, svým odchodem dávají najevo svůj nesouhlas s průběhem (projevem), jinou slušnou možnost v dané situaci ani nemají!

Nahoru

Re: INAUGURACE

Njn, někdo má smůlu, že se narodí v africké vesnici a celý život je hladový. Jiný zase za polárním kruhem a věčně má tmu a depku. Já mám pech, že žiju ve státě se Zemanem, Babišem, Ondráčkem, Okamurou a skoro třemi miliony debilů, co je volí. Jeden si nevybere, ale pořád lepší, než první dvě možnosti.

Nahoru

Re: INAUGURACE

To je ale slabá útěcha na dalších 5 let, pane kolego... Čekali jsme (možná) důstojný státní akt - a viděli jsme ostudu v přímém přenosu. A to nemyslím drobné výpadky PP z nepozornosti ("vyvraždění 60 milionů slovenských občanů"), ale nesmyslné útoky na média a na veřejnoprávní ČT.

Takže Soukupův "Týden s prezidentem" i tohle byla jen dohodnutá dělostřelecká příprava:
http://forum24.cz/jaromir-soukup-chtel-spinit-ct-ta-mu-online-vyvracela-jeho-lzi-na-twitteru/

Nahoru

Re: INAUGURACE

Pane Tichý, vedle "drobných výpadků z nepozornosti" jsem zaznamenal nemalé zdravotní problémy, byť se PP dosti snažil, aby vidět nebyly, ale nepříliš úspěšně. Moldavitem vzpomenutá dýchavičnost, silný třes rukou maskovaný svíráním řečnického stolu, problémy se zrakovou orientací a slábnoucím sluchem ... PP má pochopitelně svoje léta, to mu neberu, ale dalších pět let ve funkčním stavu, tak na to bych nevsadil... Njn, vlastně vyhlásil závazek žít do devadesáti, tak nevím, to se ti čínští léčitelé budou muset polepšit, na PP zatím moc dobrou práci neodvádí...

Nahoru

Re: INAUGURACE

To Milan Bárta: mám rád cestopisné filmy, je dosti afrických vesnic, kde (primárně oproti našim poměrům) dost možná trpí hlady, ale jsou šťastní, radují se ze zdánlivých maličkostí, nezávidí si, vzájemně pomáhají. Pravda, nemají politické strany a hnutí, dokonce ani v přímé volbě zvoleného pana prezidenta či zlotřilá média (tím pochopitelně nemyslím Barrandov či Jirku Ovčáčka)... :)

Nahoru

Re: INAUGURACE

Myslím, že Miloš Zeman předvedl výborný výkon. Duševně je na tom podstatně lépe než předchozí prezidenti, svůj projev Miloš Zeman opět nečetl, nevím, kdo z jeho kritiků by to zvládl.
Vzpomeňme, jakou neskutečnou ostudu provedla před pěti lety, kritička Miloše Zemana, Němcová, když Miloši Zemanovi podstrčila text prezidentského slibu s chybou. Miloš Zeman slib samozřejmě řekl správně protože ho nečetl, ale podepisovalo se kvůli Němcové dvakrát.

https://m.zpravy.tiscali.cz/v-prezidentskem-slibu-byla-chyba-zeman-ho-podepsal-odpoledne-znovu-209958

Trapnosti s pozvánkami jdou samozřejmě na vrub Poslanecké sněmovny, jednalo se o společnou schůzi Poslanecké sněmovny a Senátu.

Nahoru

Re: INAUGURACE

No jo, provokatér Antonín...

O souladu formy a obsahu v projevech PP už jsme kdysi polemizovali. Pokud není obé v harmonii, selskej rozum dává přednost státnické MOUDROSTI (viz třeba zadrhávající britský panovník v době WW2, který své projevy četl)!
I když se žlučovitý a mstivý stařík vyjadřuje "dokonale", furt je to jen nesympatický a mstivý Bimbo.

Radek Vondráček odpovídal za pozvání poslanců, senátorů, snad i hejtmanů, rektorů apod. (proto taky dodatečně musel zvát ty, na které "se nedostalo"). Takže je jasné, že si mezi ostatními účastníky vybíral Hrad: Soukup ano, Dvořák ne, Hrdlička ano, Drahoš ne, atd. Další trapná kaňka na ústavním aktu, včetně toho Ovčáčkova mlžení.

(Podle výše uvedené hypotézy paní Němcová před 5 lety - vedle snaživého přepisování textu - dělala úplně všechno sama, asi odpovídala i za židle v zákrytu... To je ale jen pokus o odvedení pozornosti a diskreditaci nenáviděné osoby podle receptu proruských trollů, úplně stejný jako Antonínův legendární slib učitelů z roku 1972, kterej vytasí vždycky znova, když neví kudy kam... :o)

To všechno ale většina z nás přece vidí a ví.
Že místo ostudy vidí "výborný výkon" právě jen Okamura a náš "Antonín", to taky o něčem vypovídá. Sice si dnes přečtou o výhradách i od těch, kteří neodešli, a komentáře našich i zahraničních médií, ale jejich rozum to sotva ovlivní :o)

Nahoru

Re: INAUGURACE

Obdivovat, že někdo je schopen řečnit půl hodiny o sobě a svých bolístkách...takových žvanilů se najde i v hospodě hafo. Někdo na to zkrátka nemá, tak to obdivuje.
Státnický projev, to je jiná.

Nahoru

Re: INAUGURACE - Ostrá kritika Zemana od Klause

Určitým překvapením je pro mě stanovisko Institutu Václava Klause. Na VK nikdy neodkazuji, ale v tomto případě (rád) činím výjimku. Během Zemanova "obdivuhodného" projevu jsem zaznamenal, jak exprezident zjevně "trpí"...

Nebývale kriticky se o prezidentovi Miloši Zemanovi a jeho čtvrtečním inauguračním projevu vyjádřil institut jeho předchůdce Václava Klause. Exprezident text četl a odsouhlasil! "Byl to nedůstojný, bohužel často i ponižující pohled. Pana Zemana podporujeme, ale za tohle si zaslouží kritiku." Miloš Zeman podle IVK dal průchod své mstivosti. "A posvátnost chvíle poskvrnil skrytým vyrovnáváním si svých osobních účtů. Bylo nemístné, aby část svého prezidentského poselství svému národu věnoval zbytečným útokům na média," píše institut.

"Nemohu, ač bych si to přál, najít v projevu nové hlavy České republiky jediný silnější moment, jednu vážnější úvahu, jedno nadčasové zamyšlení, které by se pokusil vtělit do poselství svému národu," kritizuje Zemana Ivo Strejček (podepsaný pod stanoviskem IVK), podle nějž byl na inauguraci smutný pohled... "Zeman neovládnul sám sebe a nepochopil, že inaugurační projev je jiný žánr než beseda s občany v Ostravě," dodal institut.

(celý text pro nevěřící Tondy viz: https://zpravy.aktualne.cz/domaci/klaus-ostreluje-za-inauguraci-zemana-byl-to-nedustojny-poniz/r~fe0f7310238411e88b47ac1f6b220ee8/?utm_source=atlasHP&utm_medium=newsbox&utm_content=recombee1&utm_term=position-1&redirected=1520605432)

Nahoru

Re: INAUGURACE-tak pravil Jiří Padevět

Jiří Padevět
·
Možná jsem moc náročnej, ale od prezidenta své vlasti bych rád slyšel při inauguraci zhruba něco takového:

Především jsem rád, že v první řadě sedí ti, kteří nezvítězili v prezidentské volbě. Pevně věřím, že se naše klání po mém vítězství nezměnilo v doživotní nenávist a touhu po odplatě, ale v respektované partnerství. Názory a postoje mých protivníků během kampaně mne utvrdily v tom, že jsem měl kvalitní soupeře a že se od nich mohu učit i během svého mandátu. Stejně tak budu rád naslouchat všem občanům naší vlasti, kterým je přednější její osud a její budoucnost, než osobní prospěch a krátkodobé výhody. Budu nesmírně vděčen politikům všech demokratických názorových proudů za diskusi, za korekci mého konání a jednání a za společné chvíle, které budou chvílemi pro republiku. Budu vděčen každému občanu, který se ozve se skutečným problémem, i při vědomí toho, že jako prezident mám velmi omezené pravomoci, ale zároveň silný hlas ve veřejném prostoru. Byl bych moc rád, kdyby tento silný hlas dokázal překřičet populisty a extremisty a povzbudil skutečné demokraty, byl bych rád, kdybych svým hlasem dokázal jasně deklarovat, jaké chování považuji za demokratické a jaké za parodické. Budu také vděčen všem podnikatelům, bez ohledu na velikost jejich firem, že svým zaměstnancům, kteří odvádějí dobrou práci, dokáží nabídnout odpovídající mzdu a pracovní podmínky. Budu vděčen úředníkům státní správy, že dokáží nalézt smysluplnou cestu mezi dodržováním práva a mezi lidským přístupem, budu vděčen všem, kdo se starají o potřebné tam, kam stát obtížně dosáhne, ať už to jsou církve, charity, nebo jiné neziskové organizace. Budu vděčen novinářům za břitkost a nestrannost, se kterou budou upozorňovat na věci a skutky, které bychom mohli v běžném společenském provozu přehlédnout. Budu vděčen vědcům, umělcům a sportovcům, šířícím dobrou zvěst o České republice v zahraničí a povzbuzujícím sebevědomí nás všech. Budu se obracet na historiky, sociology a další odborníky, aby mi pomohli pochopit, proč musela naše země v minulosti trávit tolik času v područí odporných totalitních režimů, které zabily a vyhnaly tolik schopných a proč bylo tolik lidí ochotno naslouchat zlu, nebo se tvářit, že neexistuje. Budu pohrdat všemi, kdo napadnou slabší, kdo projeví sebemenší toleranci k rasismu, xenofobii a totalitním režimům. Také se budu snažit vrátit do veřejného prostoru to, co tam normálně patří. Slušnost, hrdost a názorovou pevnost.

Tak napsal Jiří Padevět,ředitel nakladatelství Academia. Hezké dny!

Nahoru

Re: INAUGURACE

Protože tu máme skutečné odborníky na nacismus, fašismus event kombinaci obojího, podívejme se na část projevu věnovanou DSSS. Prezident ji označil za nacistickou a kdo s nimi spolupracuje, je sám neonacista. Němci prý mají hezké přísloví..spolu chyceni, spolu pověšeni.
Tak se na to podívejme očima investigativního novináře, kteří (možná pro odhalování pravdy) mají býti likvidováni.
ČSBS založila s několika "vlasteneckými organizacemi" tzv. Vlastenecké forum na podporu M.Zemana.
V něm je např. Slovanský výbor. V jeho předsednictvu je člen DSSS Mlejnecký Vladimír. Zde jsou na fotografii s Vandasem u příležitosti Výročí dne bitvy u Sokolova
http://old.dsss.cz/fotoreport_-dsss-si-pripomnela-sokolovo
V republikovém výboru je pak i zastupitelka za DSSS Anna Holešínská.
Několikrát tu bylo jedním diskutérem připomenuto, že to prý s Čechy myslel dle své manželky Heydrich dobře. Již nám nepřipomněl , že dobře to s Čechy myslela i manželka J. Ondráčka (matka Mlátičky). Jak řekl do televize
...„Pořád slyšíme, že za nás bylo všechno špatně. Nezlobte se, ale jak říká moje žena, Prahu jsme měli oplotit pětimetrovým plotem a nechat vychcípat,“ míní Ondráček o listopadu 1989
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Prahu-jsme-meli-nechat-vychcipat-Havel-behal-nahaty-po-pivovaru-rekl-v-CT-otec-poslance-KSCM-507316
Kde najdeme pana Jaroslava Ondráčka bývalého to člena ÚV KSČ ? Jistě u názorově blízkém Klubu českého pohraničí. Zde navštívil soudruha Papíka, nositele Řádu KČP, aby si popovídali o dovršení normalizačního procesu na XV. sjezdu KSČ, kde se oba účastnili. Bylo tam veselo, těch vtipů!
http://www.klub-pohranici.cz/news/jaroslav-ondracek-vzpomina-na-oslavu-90narozenin-soudruha-zdenka-papika/
Ty, kteří trvale spolupracují a podporují KČP známe.
Zajímavé bylo i urputné hájení knihy Vondrušky např. vltavín..Breviář pozitivní anarchie, se mi velmi líbí ..můžete si ho koupit u pana Rady
Dodám, že nemusíte chodit do knihkupectví, bylo totiž čteno ve Svobodném rádiu, kde hlavními sponzory je DSSS a SPD. Stejně jako základ antisemitismu, ruský falzifikát Protokoly sionských mudrců.
Pan Ondruška, asi názorově blízký, je také častým hostem Svobodného radia např. zde Svobodné rádio 16.10.2016 Vondruška ukazuje, od jakých zrůd se učí obhájci Bruselu a imigrace .
https://www.youtube.com/watch?v=RY8SvQx81Ug
Ještě doplním, že na stejném radiu má svůj pořad Vandas předseda DSSS, téměř každý měsíc. Teď tam slyším Konvičku. Každý měsíc také promlouvá skrz toto radio Tomio Okamura SPD.
Obrázek ať si udělá každý sám.

Nahoru

Re: INAUGURACE

Jako politiky napojené na neonacistické kruhy spíše vnímám tyto politiky:
Největší česká média bohužel většinou dlouhodobě fatálně selhávají v úloze objektivně informovat veřejnost. Okolo před několika lety neznámého brněnského politologa Petra Fialy tato velká média postupně účelově vytvořila umělý obraz "nadějného politika" a "odborníka". O jeho minulosti a ideovém zázemí média systematicky mlčí, účelově vytváří představu "schopného ministra", "nadějného zachránce ODS" atd.
Existují ale i fakta, o kterých média mlčí: Petr Fiala patřil v 90. letech k ostře konzervativním katolickým kruhům, skeptickým k naší státnosti a pěstujícím ideu „Panevropy“ (navazující na meziválečného, klerofašismu a stavovskému státu blízkého hraběte Coudenhove-Kalergiho), které zvaly do naší republiky Bernda Posselta, Otto Habsburka a jiné osoby a umožňovaly jim tu agitaci v rámci tzv. Panevropského hnutí (Bernd Posselt byl v Československu v Brně tajně agitovat už v září 1989).
V katolicko-konzervativním časopise Proglas (Fiala byl zástupce šéfredaktora a sám do něj psal) se vedle jiného (např. článku L. Jedličky obhajujícího tzv. druhou republiku) systematicky překládaly a otiskovaly články Bernda Posselta a Otty Habsburka. Pro ilustraci tématu připojuji článek z Proglasu, ročník 1990, číslo 9/10, napsaný Petrem Fialou, ve kterém mj. cituje z projevu Otty Habsburka, který přijel do Brna přesvědčovat, že Češi mají na Západě své největší přátele v sudetských Němcích. Článek obsahuje i tři fotografie (Petr Fiala je sám vybral jako sebeprezentační doprovod svého článku), na kterých Fiala pózuje s Berndem Posseltem, Otto Habsburkem, politikem KDU-ČSL Tollnerem a praporem „Moravské zemské Panevropské unie“, jejímž byl předsedou. Oslabené ODS může nyní předsednictvím Petra Fialy hrozit postupné převzetí konzervativně-katolickými skupinami a následně sloučení s TOP 09.

https://blisty.cz/art/64567-nadejny-zachrance-ods-a-sudetske-panevropy.html

Obrázek ať si udělá každý sám.

Nahoru

Re: INAUGURACE

Článek jak z pera příslušníka KČP otištěný v jejich plátku Hraničář. Tonda B. má totiž k bývalým ochráncům hranic míru a socialismu velice blízko. Takže je jejich články dobře zásobován. Není ten důchodce Jaroslav Horák náhodou pplk.RSDr. Jarda Horák dopisovatel a člen KČP?

Co vadí Tondovi B.?

1.Samotná Panevropská unie byla hrabětem Coudenhove-Kalergim založena roku 1922, respektive 1924, jako přímá reakce na hrůzy první světové války.
2.Jejími členy byli EDVARD BENEŠ, Albert Einstein, Thomas Mann, Charles de Gaulle
3Vytvořily se podskupiny Panevropské unie, které v zemích východního bloku napomáhaly zhroucení komunistického systému. Tak byla například založena ještě před sametovou revolucí Panevropská unie Čechy a Morava
4. Programové cíle
Evropa má být nadále utvářena k „politické vnější i vnitřní jednotě se schopností jednat“, a „nebýt podřízena žádné jiné mocnosti“. Doporučuje „sebevědomé jednání Evropské unie v mezinárodní politice“ na základech vojensky jednotné Evropy, jež „na celém světě vystupuje na obranu svých zájmů a ideálů svobody a lidských práv“.
Panevropská unie usiluje o Evropu postavenou na základech křesťanství a bojuje proti veškerým tendencím, které podkopávají duchovní a morální sílu Evropy

Tondovi B. tedy vadí
1. Snaha předcházet novým válečným hrůzám.
2. Vadí mu Edvard Beneš a další uvedené osobnosti
3. Rok 1989 a zhroucení komunistických režimů
4. Neztotožňuje se s cíli výše uvedenými.

Svý k svému. Obrázek si udělejte sami

Nahoru

Re: INAUGURACE

Pouze jsem označil Petra Fialu, jako politika napojeného na neonacistické kruhy, dodal k tomu důkazy a zdůraznil jeho nepřipomínanou zajímavou minulost, kterou je jeho politická orientace na Sudetoněmecký landsmannschaft a jeho úzká spolupráce s Berndem Posseltem a Otto Habsburkem. Byl i zástupcem šéfredaktora konzervativně katolického časopisu Proglas, ve kterém vychvaloval politiku Sudetoněmeckého landsmannschaftu a prosazoval myšlenky ultrakonzervativních německých kruhů. Toť vše.
Jen připomínám, že nedílnou součástí Sudetoněmeckého landsmannschaftu je i Witikobund (česky Svaz Vítků či Vítkův spolek) je organizace založená v roce 1948 sudetoněmeckými nacisty. Nacionálně šovinistická, početně nejmenší, avšak nejradikálnější součást Sudetoněmeckého landsmanšaftu. Od roku 2001 je německou tajnou službou BfV považována za extremistickou.

Ministerstvo vnitra ČR o Witikobundu
Ve své zprávě o situaci v oblasti veřejného pořádku a vnitřní bezpečnosti na území České republiky v roce 2004 uvádí Ministerstvo vnitra o Witikobundu následující
Pozornost si rovněž zaslouží organizace bývalých sudetoněmeckých nacistů – Witikobund, který v prostředí landsmanschaftů šíří protičeské názory. Programem organizace je odstranění tzv. „zločinných Benešových dekretů“ a odčinění údajných válečných zločinů Spojenců a jejich stoupenců na německém národě. Dále program obsahuje vymýcení tzv. lží o zločinech Němců za druhé světové války a pranýřování tzv. holocaustové kultury jakožto projevu neněmeckého způsobu myšlení. Kromě Bavorska je na německém území jeho nejsilnější složkou organizace v Severním Porýní – Vestfálsku. Od r. 2001 je Witikobund považován ze strany německé zpravodajské služby BfV za extremistickou organizaci. Působí též v Rakousku, kde provádí patrně nejostřejší protičeskou propagandu. Vliv Witikobundu ve Spolkové republice Německo v poslední době vzrostl.
Bláboly moldavita jsou nesmyslné, sami si můžete dosadit, kdo je podle moldavita neonacista: "kdo s nimi spolupracuje, je sám neonacista."

Nahoru

Re: INAUGURACE

Do tohoto tématu jistě patří i údiv nad tím, jak PP moudře rozlišuje fašismus od nacismu (nedávno o tom veřejně poučil i p. Soukupa) a odsuzuje DSSS, zatímco jiným extrémistům na oslavě znovuzvolení nabídne tykání a polibek.

Ale Posselt i (zesnulý) Habsburg jsou politici evropského formátu a jednat nebo i jen setkat se s nimi není žádný zločin. "Antonínovy" pitomosti jen oprašují bolševickou propagandu "o zlých Sudeťácích". Dnes si přece nemusíme vymýšlet virtuální nepřátele. Stejně jako mezi námi už nežijí Rabovací gardy, v Německu nemají žádné slovo ortodoxní nacisté. Nové generace chválabohu uvažují a jednají jinak než v roce 1945.

Pár extrémistů najdete v každé svobodné zemi. Politolog Fiala ani jmenovaní lidovci k nim ale rozhodně nepatří.

http://www.revuepolitika.cz/clanky/1171/politika-jaka-nema-byt
Napsal tohle extrémista nebo dokonce neonacista?

Nahoru

Re: INAUGURACE

Problém je ale v tom, že "sudeťáci", či bývalí čsl. občané německé národnosti (aby mi zase nebyl podsouván zlý úmysl v označení :-) ) se nikdy pořádně, na rozdíl od nás, nevypořádali se svou minulostí. A to je to, co především živí extremisty na obou stranách.

Nahoru

Re: INAUGURACE

Jane Tichý, Witikobund založili nacisté sleduje ho německá tajná služba BfV a je součástí Sudetoněmeckého landsmannschaftu jehož předsedou je Posselt a nijak se od Witikobund nedistancuje.
Fakta:
Mezi zakládající členy Witikobundu patří:
Walter Brand, člen NSDAP od roku 1931, šéfredaktor propagandistických novin SdP Die Zeit, vedoucí úřadu Konrada Henleina, organizátor Sudetendeutsches Freikorps a Hauptsturmführer SA, předsedou Witikobundu 1950–1952;
Frank Seiboth, Parteisekretär SdP v Jablonci, Gauschulungsleiter v NSDAP a vedoucí výcvikového tábora, Hauptsturmführer SS, předsedou Witikobundu v letech 1953–1955;
Walter Becher, před válkou redaktor propagandistického deníku SdP Die Zeit, předseda Witikobundu v letech 1956–1958 a mluvčí Sudetoněmeckého landsmanšaftu v letech 1968–82;
Heinz Lange, člen NSDAP, příslušník tankové divize SS Das Reich, která má na svědomí několik válečných zločinů, předseda Witikobundu v letech 1959–1983[zdroj?];
Walter Stain, bývalý člen Sudetendeutsches Freikorps, po Mnichovu člen NSDAP a do roku 1945 mládežnický velitel Hitlerjugend, předseda Witikobundu v letech 1986–1989;
Siegfried Zoglmann, vysoký činitel Úřadu říšského protektora a zároveň hlavní vůdce Hitlerjugend v protektorátu Čechy a Morava, v roce 1942 vstoupil jako dobrovolník do Waffen-SS, spoluzakladatel Witikobundu, v letech 1957–76 poslanec Německého spolkového sněmu.
Kromě zakládajících členů i mají i další „Witikové“ nacistickou minulost, která se neomezovala na pouhé členství v NSDAP.
Ernst Anrich, člen NSDAP, člen SS, ideologický historik a děkan nacistické Říšské univerzity ve Štrasburku (budovala např. sbírku židovských koster, pěstovala rasovou anatomii a byla rozpuštěna spojenci v roce 1944);
Konstantin Höß, člen SdP, za protektorátu oblastní šéf NSDAP v Praze, v Jičíně a Hradci Králové;
Franz Karmasin, zakladatel Karpatoněmecké strany, důstojník Waffen-SS, odsouzen v Bratislavě k trestu smrti, jemuž unikl;
Karl Kraus, hlava gestapa a SS-Obersturmbannführer v Bělehradu;
Albert Smagon, oblastní šéf NSDAP v Bratislavě;
Rudolf Staffen, oblastní šéf (Gauamtsleiter) NSDAP;
Dr. Walter Hergl, člen SdP, Agent SD a NSDAP-Hauptstellenleiter. SS-Hauptsturmführer[3], úzký spolupracovník K.H.Franka .
To vám nestačí???
Je potřeba vždy odsoudit zločiny minulosti!!! Mimo jiné nehájit nacisty vyznamenaného nacistického děda nebo otce, stanného soudce, který nechá pověsit starou německou ženu v procesu vedeném v češtině přesto, že je jejím advokátem upozorňován, že tato žena jemu a ani průběhu procesu nerozumí, protože rozumí jenom němčině. Pomíjím to, že následně se prokázalo, že je nevinná a svého manžela 18x trestaného zločince neudala, německé rozsudky máte k dispozici.
Od těchto zločinů a zločinců je potřeba se neustále veřejně distancovat.

Nahoru

Re: INAUGURACE

...Problém je ale v tom, že "suděťáci", či bývalí čsl. občané německé národnosti (aby mi zase nebyl podsouván zlý úmysl v označení :-) ) se nikdy pořádně, na rozdíl od nás, nevypořádali se svou minulostí.
No takový nesmysl jsem dlouho neslyšel
Varhany v Raspenavě sežral červotoč, na nové přispěli němečtí rodáci nemalou částkou
https://liberec.idnes.cz/varhany-raspenava-cervotoc-nemecti-rodaci-fji-/liberec-zpravy.aspx?c=A180305_181430_liberec-zpravy_jape
To je ukázka spolupráce a vyrovnávání s minulostí. Jiná neexistuje
Pochody v dobových uniformách po hranicích jsou asi taky vyrovnáváním se minulostí
A o tom, jak se Češi vyrovnali s minulostí svědčí nedávné desetitisícové demonstrace V Praze a velkých městech.
Už nám pomalu vládnou stoupenci a protagonisté totality. Smutné.

Nahoru

Re: INAUGURACE

Jak jsme se podle vás, mbbb, "pořádně vypořádali" se svou minulostí my? Aktuálně včetně té bolševické?
Viz články a publikace o tradovaných mýtech a báchorkách vzorového národa, který byl vždycky jen obětí, nikdy viníkem. Nic nového: psychologické obranné mechanismy (racionalizace), biblické břevno v oku tvém...

Vždycky je zavádějící takhle paušalizovat, mluvit o "jednolité" skupině lidí:
Mezi vyhnanými miliony Němců byli jistě skuteční nacisté (pokud nebyli ve vězení), ale taky obyčejní venkovani, které politika moc nezajímala (a "jen" se před válkou při sčítání lidu přihlásili k německé národnosti), někteří "antifašisti" (tehdejším slovníkem), dokonce i židovští navrátilci z KL, "protože" taky mluvili německy - a mohli bychom ve výčtu pokračovat.

Vynášet o všech najednou (vlastně o jejich dětech a vnucích!?) nějaká hodnocení a soudy není moc moudré a už z podstaty věci nemůže být pravdivé.

(To je určeno panu Benešovi. Pro kafemlejnek elektrárenský jen: a nebylo vám zima?)

Nahoru

Re: INAUGURACE

Toto je téma inaugurační projev Miloše Zemana.
Miloš Zeman označil ty, kteří spolupracují s DSSS za neonacisty. Doložil jsem, že ČSBS spolupracuje organizací Slovanský výbor, kde ve vrcholových orgánech jsou zastoupeni členové DSSS

Dnešním dnem uzavírají uvedené spolky Společenskou smlouvu o kolektivní spolupráci pod názvem Vlastenecké fórum, v souladu se zákonem č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, ve znění pozdějších právních předpisů.
Více zde: http://www.zasvobodu.cz/news/prohlaseni-obnoveneho-vlasteneckeho-fora-dne-10-rijna-2017/
Podepsán Vodička, Minář

Minář je podporovatelem Národní demokracie Adama B. Bartoše, jehož osobu dvakrát odsouzenou za antisemitismus a zpochybňování holokaustu nemusím představovat. Snad jeho tabulka s výrokem je dost výmluvná„ "nutnost vyřešení židovské otázky, která nebyla dosud uspokojivě vyřešena“.
http://narodnidemokracie.cz/podpora/volby-referendum/

Chápu, že Tondovi je to značně nepříjemné, zvlášť, když je napojen na ČSBS a KČP. Snaží se odvést řeč jinam.

Nahoru

Re: INAUGURACE

Jane Tichý, odsunutí Němci rozhodně nebyli v roce 1938 vůči českým spoluobčanům milí, natož abychom je nazývali krajany. Na náměstích a ulicích našich měst a obcí vyřvávali „Ein Volk, ein Reich, ein Führer“. Páchali násilí na občanech české národnosti, se zbraní v ruce se postavili na opor našim policejním a vojenským orgánům. Ještě jsou mezi námi občané, kteří si tato zvěrstva pamatují.
Jane Tichý přestaňte mluvit jazykem Sudetoněmeckého landsmannschaftu, a proto vám, ale i jiným, lze doporučit, aby jste si ujasnili rozdíl mezi pojmy „vyhnání“ a „odsun“ a užívali je adekvátně k jejich významu a v souladu se závěry Postupimská konference.
Nikdo nevynáší o dětech zločinců a vrahů nějaké soudy, ale pokud potomci zločinců a vrahů obhajují zločiny svých zločinných předků, tak je nutno na ně pohlížet, jako na spoluviníky těch zločinů.
Jen závěrem, Bernd Posselt řekl po hlasování o rozšíření EU o Českou republiku v Evropském parlamentu a kde odůvodňoval, že všech deset poslanců CSU bylo proti žádosti ČR: "jsme proti nelidským rasistickým Benešovým dekretům, a proto jsme řekli NE, dokud tyto dekrety nebudou odstraněny." Dále není pravdivé tvrzení, že snad landsmanchaft vypustil ze stanov majetkové požadavky. Již v červnu 2015 mnichovský správní soud to označil za neplatné usnesení a dále tedy platí ustanovení čl. 16 programu, který se jmenuje "Pohled do budoucna" a zní, cituji: "O osudu sudetských Němců a jejich území může být rozhodováno jen s jejich výslovným souhlasem."

Nahoru

Re: INAUGURACE

Jak pravil děda Homolka:
"Abyste s tim šel do hajzlu."
:-)

Nahoru

Re: INAUGURACE

Veksláček Toník, protože se s ním na CL deníku už nikdo nebaví, se přesunul na i- noviny, aby plkal dokolečka to samé.
Nevím, co tu pohledává, když psal na Deníku...
internetový plátek vedený Milanem Bártou, který před revolucí pracoval v domě komunistické hitlerjugend na Praze-východ!!!
Takže, abyste s tím šel do hajzlu, Toníku. Přeci nebudeš aktivní na stránkách komunistické Hitlerjugend.

Nahoru

Re: INAUGURACE

Ale kam jsem s tím směřoval. Výše bylo uvedeno: Já mám pech, že žiju ve státě se Zemanem, Babišem, Ondráčkem, Okamurou a skoro třemi miliony debilů, co je volí.
Ty tři miliony lidí se sešikovali pod pojmem vlastenci. Jenom Zeman je ten pravý vlastenec, co nás ochrání.
Před Pražskou kavárnou, Havloidy,mainstreamem, novinářskou žumpou, ČT, kapitalisty, imigranty, Sorosem muslimáky atd. Jako bývalý komunista bude jistě hájit nás, co jsme z jednoho hnízda. A nepotáhne nás na Západ, když my Slované inklinujeme k Východu.
Dnes se všichni zaštiťují Panem prezidentem Masarykem. Dokonce i ČSBS. Trefně okomentováno zde
https://www.lidovky.cz/svaz-bojovniku-si-pripomene-masaryka-recnika-klause-uvede-byvaly-konfident-vb-vodicka-glu-/zpravy-domov.aspx?c=A180302_122357_ln_domov_jho
Také KČP vyměnil na titulní straně foto člověka zodpovědného za vraždy na Hranicích míru a socialismu Masarykem.

Co tedy psal o vlastencích TGM?. Moho poučného, včetně odkazů na to, co již psal kdysi K.H.Borovský.
Nejznámější výroky?
Vlastenectví je láska k vlastnímu národu, nikoli nenávist k jiným.
Opravdová láska k národu je věc velmi krásná. U slušného a čestného člověka se rozumí sama sebou, proto se o ní mnoho nemluví, tak jako slušný muž nevytrubuje do světa svou lásku k ženě a rodině.

Takže. Až zase někdo bude propagovat TGM, měl by se především řídit jeho morálními názory. Jinak kamen zůstane kamenem. Nebo, jak psal vltavín, půjde o sněm lišek vychvalující si své ocasy.

Nahoru

Re: INAUGURACE

Osobní urážky a dehonestující výmysly jsou naprosto zbytečné. Zrovna tak je velmi důležitá svoboda projevu a pokud má někdo pocit, že byl projevem pana prezidenta Miloše Zemana poškozen, tak se může obrátit na nezávislý soud.
Dnes je tedy naprosto jasné, že pokud pan prezident myslel nějaké politiky napojené na neonacistické kruhy, tak si troufám říci, že se zřejmě jedná o ty, kteří jsou prokazatelně napojeni na Sudetoněmecký landsmannschaft nebo jeho předáky, Fiala, Hermann, Bělobrádek aj. O tom, že Sudetoněmecký landsmannschaft vystupuje proti České suverenitě a zákonům v otevřeném nepřátelství svědčí mé předchozí příspěvky.
Co se týká DSSS, která má znaky fašismu, nikoliv neonacismu, tak dostala v minulých parlamentních volbách pouhých 10402 hlasů, což je cca 0.20% a myslím, že nestojí ani za zmínku.

Nahoru

Re: INAUGURACE

Nebyla tahle diskuse původně o inauguraci toho hradního senilního samoliba?

Nahoru

Re: INAUGURACE

Pane Bárto, diskuze byla skutečně o inauguračním projevu. Jako např. server Demagog jsem se zaměřil na jeho výroky o neonacismu a skutečnosti, které investigavci mají k jeho vyměňováním metálů a zdravicím. Pokud má MZ tým, který zjišťuje podrobnosti o vesnici kam jede (aby vypadal chytře), mohl by se také zaměřit na to, koho a kým je podporován.
Osoba Miloše Novaka , dnes Tondy. V Cl deníku mu převážně jeho kydy, stále stejné , často mažou. Nevhodné, neslušné.
Přesto, že Vás vulgárně napadal, se přemístil sem. Tam o něj nestojí. Už se s ním nikdo nebaví, tak akorát P. Danys.
Z článku M Poláka Blázen nebo patriot
Mnozí si možná mysleli, že jako hrdina dokumentu Hra o kámen, který obíhá česká kina, se novoborský aktivista Pavel Danys definitivně zesměšnil a už o něm nebude slyšet. (dodám nejen on)
Bude záležet na tom, s kým se Pavel Danys spojí. Pokud to budou opět lidé, kteří se prezentují jen vytahováním špíny na druhé a vyhrožováním, skončí Hrdobci nejspíš podobně tristně a rychle jako Danysova kandidatura za Zemanovce.

Zdroj: https://www.denik.cz/liberecky-kraj/nove-hnuti-z-boru-chce-do-politiky-sazi-na-vlastenectvi-a-patriotismus-20130413-.html

Hrdobci skončili tristně a spojenci se nezměnili

Pokud chcete udržet určitou úroveň diskuze, mažte urážlivé, nepodložené příspěvky. I ty které nejsou k tématu.
Nějaký povyk o cenzuře nechte být. Zvláště od těch, co jenom všechny uráží

Přeji zkvalitnění diskuzí

Nahoru

Re: INAUGURACE Pavel Kohout píše Zemanovi

Vážený pane prezidente Miloši....
Sleduji televizní Týden s prezidentem a stále čekám, kdy Ti někdo někde zdvořile sdělí odlišný názor. Zkusím to tedy sám v Týdeníku Echo způsobem, jejž považuji za úměrný čapkovské tradici. Nevím, kdo pořad připravuje, ale Tvůj moderátor mi připadá jako odzírač od Tvých rtů, i když mlčíš.....
...zvedl jsem ruku a vykročil vstříc už druhému vyloučení z KSČ. Proto mi teď zatrnulo, když při Tvé inaugurační řeči nečekaně nastoupila paní poslankyně Němcová odchod středem Vladislavského sálu, což je i ve svobodných poměrech výrazem chlapské odvahy; až po ní se zvedly tři desítky mužů, aby ji následovaly. Ale u Tebe jsem nezažil obdobnou kuráž, abys ten zásadní zjev v české politice komentoval! Jak souzní s Tvou válkou proti České televizi, když právě Tvé oblíbené soukromé médium událost zatajilo?
.Neochotu pana Ondráčka k omluvě podobnou neochotě dozorců z koncentráků, kteří rovněž tvrdili, že neporušili tehdejší zákony, jsi označil velmi přesně za pravý důvod kauzy. Proč jsi ale neopravil tvrzení svého konferenciéra, že ten člověk je obětí štvanice? Vždyť si dokonce dovolil označit své kritiky za ‚demokratickou žumpu‘? Cítil jsem, jak nás v duchu bije svým pendrekem dál.....

Vážený pane prezidente Miloši, přeji Ti více zdraví a méně pohrdání pro naši – zdůrazňuji většinově poctivou! – žurnalistiku, i pro pražskou kavárnu, z níž jsme vzešli i Ty a já!

https://echo24.cz/a/Svfgp/vazeny-pane-prezidente-milosi?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Nahoru

Re: INAUGURACE

Zcela jistě si každý vzpomene na období mezi dvěma prezidentskými volbami, kdy na nás Kalousek vykoukl z ČT častěji než ten zelenej skřet z reklamy. Také je jasné, že moderátor hlavního politického pořadu "spí" s politikem jedné strany. Každý člověk pak jistě chápe, že přeci jen chce mít doma asi klid, a proto je nad slunce jasné proč Václav "odpískal" poslední prezidentskou debatu na ČT.

Co vyplývá z analýzy Centra pro mediální studia Univerzity Karlovy?
Analýza, kterou si nechala zpracovat Rada pro rozhlasové a televizní vysílání za 327 000 korun, měla podle smlouvy posoudit, zda veřejnoprávní Česká televize a Český rozhlas dodržely před loňskými krajskými a senátními volbami zásadu objektivity a vyváženosti. Ani televize, ani rozhlas pak dle závěrů tohoto dokumentu nedávaly všem subjektům stejný prostor, trvale podle něj znevýhodňovaly všechny neparlamentní strany, a naopak stranily TOP 09.

Také si myslíte, že se prezident dopustil útoku na nezávislost ČT, když závěry této analýzy zmínil ve svém inaugurační projevu?
To už ani pátá nejstarší univerzita na světě, náš klenot, Univerzita Karlova, není po chuti a smrdí politickým odpůrcům Miloše Zemana?

Nahoru

Re: INAUGURACE

Jak jsme se podle vás, mbbb, "pořádně vypořádali" se svou minulostí my? Aktuálně včetně té bolševické?
Diskuse začala o čsl. Němcích. Tudíž jsem reagoval na toto. Jak jsme se vypořádali my a jak oni? Což třeba i tak, že u nás se točí filmy o problémech po válce v pohraničí a o odsunu, o násilnostech, píší se o tom knihy apod. Na druhé straně ale odsunutí/vyhnaní a jejich potomci se velmi intenzivně věnují thematu Vertreibung, ale události z doby před válkou přecházejí mlčením, či je velmi bagatelizují až zamlčují. Proč?
Vypořádání s bolševickou minulostí je náš problém a je to jedna z věcí, která mi vadí na polistopadové vládnoucí garnituře v čela s Havlem.

Viz články a publikace o tradovaných mýtech a báchorkách vzorového národa, který byl vždycky jen obětí, nikdy viníkem. Nic nového: psychologické obranné mechanismy (racionalizace), biblické břevno v oku tvém...
Zde buďte prosím konkrétní. Tyto Vaše věty jsou napsané velmi obecně a nechají se vyložit různě. Jde z vaší strany o paušalizaci. Podle mne toto Vaše vyjádření již neodpovídá aktuálnímu stavu. I díky novým generacím. Spíše se jedná o klišé, kteří ti, co chtějí takto vidět svět, stále dokola opakují stejné fráze, i když svět je již dál.

Vždycky je zavádějící takhle paušalizovat, mluvit o "jednolité" skupině lidí:
Mezi vyhnanými miliony Němců byli jistě skuteční nacisté (pokud nebyli ve vězení), ale taky obyčejní venkovani, které politika moc nezajímala (a "jen" se před válkou při sčítání lidu přihlásili k německé národnosti), někteří "antifašisti" (tehdejším slovníkem), dokonce i židovští navrátilci z KL, "protože" taky mluvili německy - a mohli bychom ve výčtu pokračovat.

Paušalizace je zavádějí, ano, ale jednak se ji nedá zcela vyhnout a jednak ji používáte stejně jako já.

Vynášet o všech najednou (vlastně o jejich dětech a vnucích!?) nějaká hodnocení a soudy není moc moudré a už z podstaty věci nemůže být pravdivé.
A jak by jste si představoval výklad historie?

Nakonec zde jen opět chci zopakovat, že nic na světě není a nebylo černobílé. Že je spotřeba se na historii dívat nezatíženě a otevřeně a pokud možno zohledňovat dobové pohledy. Dívat na historii starou téměř sto let optikou dneška nepovede ke korektním závěrům.

hezký večer :-)

Nahoru

Re: INAUGURACE

Nakonec se snad v tom základním shodneme: Vyhneme se paušálním, černo-bílým soudům, k dobovým motivacím aktérů přidáme současný nadhled. I tak bude možné chápání historie dál doplňovat se zdůrazněním varovných paralel a souvislostí.

Ohledně našich tradovaných mýtů jsem měl na mysli například Macuru, Grušu, Kosatíka...
http://www.iliteratura.cz/Clanek/26997/kosatik-pavel-ceske-sneni-in-mfd

Kolik našich současníků to ale skutečně zajímá?

PS: Znáte Jaspersovu otázku viny z roku 1946?
https://search.mlp.cz/cz/titul/otazka-viny/2586440/

Nahoru

Re: INAUGURACE

Nakonec se snad v tom základním shodneme: Vyhneme se paušálním, černo-bílým soudům, k dobovým motivacím aktérů přidáme současný nadhled. I tak bude možné chápání historie dál doplňovat se zdůrazněním varovných paralel a souvislostí
Nejsem si jist, že se shodneme, i když napsané je to hezky.

Skutečně si myslíte, že se čsl. Němci a jejich potomci vyrovnali se svou historií lépe, než my?

Nahoru

Re: INAUGURACE

S kolika Sudetskými Němci o tom pan Beneš mluvil?

Tady se asi taky neshodnete
Starosta Kravař...
Byla to sudetská obec, která po válce dostala své rány.
Diskuze
Sudety byly jsou a budou! Toť pravda pravdoucí a žádní pabouci jí nezničí! Nádherný report hoden Lánského, děkuji! A kravařský starosta je FRAJER; jen vydržet. Ještě tak cca 10 volebních období. Že by to nešlo ... ?

Sudetská obec to byla tenkrát i dnes. Sudety byli, jsou a budou. Ostatně i v Polsku jsou Sudety a jako sebevědomý národ s tím nemají žádné problémy.

https://liberec.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A180316_131738_liberec-zpravy_tml

Nahoru

Re: INAUGURACE

Bohužel moldavit to má opět pomíchané. Tenkrát to totiž byly Německé Čechy (německy Deutschböhmen) byl to region v Čechách, který vznikl a trval krátce po první světové válce. Rozkládal se v severních a západních Čechách, jakož i v Orlických horách, v oblastech obývaných především Němci.
Sudetsko (německy Sudetenland) byla jednou z dalších Němci vyhlášených provincií vzniklých po vyhlášení samostatného Československa. Byla vyhlášena dne 30. října 1918 německými poslanci ze Slezska a severní Moravy
Až nacisté začali pro celé České pohraničí užívat název Sudety (německy Sudetenland).
Dokonce dne 22. května 1945 vešla v platnost vyhláška, hovořící o nepřípustnosti užívání pojmu Sudety: „Název ”Sudety” nepřípustný: ministerstvo vnitra upozorňuje, že používání názvu ”Sudety”, jeho odvozenin a podobných výrazů, obvyklých v době okupace, je nepřípustné. Pro označení příslušného území buď užíváno názvu ”pohraniční území”. Opatření tohoto dlužno dbáti zejména v úředním styku veškeré veřejné správy.“
Teprve až v roce 2004 v souvislosti s naším vstupem do EU, dle Stanoviska Odboru legislativy a koordinace předpisů a kompatibility s právem Evropských společenství Ministerstva vnitra České republiky k používání názvu Sudety ze dne 13. srpna 2004 však nejsou vyhlášky z 22. května 1945 a z 31. srpna 1942 (navržená 14. února 1942) součástí platného právního řádu České republiky.[

Nahoru

Re: INAUGURACE

Hezky jsi to okopíroval. A teď, když všechno víš, poraď, ať to nemám popletené. V době, kdy byl očekáván slib prezidenta, byl fanoušek M. Zemana nejvěrnější, Pavel Danys velice smutný.
Tento novoborský umělec musí přemístit své monumentální dílo-Srdce lásky, míru, štěstí a mezinárodního přátelství. Co teprve děti, které převzali patronát?
Prý Galerie Egermann změnila majitele. Nejde mi na rozum, proč se někdo zbavuje takové lukrativní nemovitosti na místě, které by se dalo nazvat zlatý kříž Nového Boru. Tondo poraď, vysvětli. Ty rozumíš všemu lépe.

Nahoru

Re: INAUGURACE Květiny pro Němcovou

Němcová je příjmení našich statečných žen Božena, Dana, Miroslava
Posledně jmenované se dostalo úžasného ocenění, tisícovka květů za statečné vystoupení proti malosti a hulvátství, linoucího se z Hradu.
Úžasné video Němcová převzala „květiny díků“ za odchod při Zemanově projevu
https://echo24.cz/a/SapYm/nemcova-prevzala-kvetiny-diku-za-odchod-pri-zemanove-projevu

Nahoru

Re: INAUGURACE

Bohužel docela málo lidí na to, že se svolávali takovou dobu přes facebook.
Miroslavu Němcovou vnímám, jako neskutečnou prospěchářku, která ačkoliv měla z titulu své funkce k dispozici luxusní BMW i s řidičem, tak si nafasovala, ačkoliv nemá řidičský průkaz, ještě služební Octavii s kartou na pohonné hmoty, kterou užívali vesele její rodinní příslušníci. Tohle není statečnost, ale prachsprostá lumpárna.

https://www.novinky.cz/domaci/69830-sluzebni-octavii-nemcove-jezdi-jeji-syn.html

Nahoru

Re: INAUGURACE

Skutečně si myslíte, že se čsl. Němci a jejich potomci vyrovnali se svou historií lépe, než my?
tak odpověď se již asi nedozvíme. Škoda. Asi je jednodušší papouskovat forum24 apod, než se postavit sám za své názory a zdůvodnit je. Ale není to opravdu škoda?
Hezky večer :-)

Nahoru

Re: INAUGURACE

Jak jsme se vyrovnali se svou minulostí?
Máme Zákon o protiprávnosti komunistického režimu a o odporu proti němu
Bývalými komunisty jsou : prezident, předseda vlády, předseda senátu, místopředseda sněmovny, předseda ČSBS (dvojnásobný), "mlátička" Ondráček zvolen na dozor nad policí atd. atd.
Komunisté jsou parlamentní stranou.

Nahoru

Re: Inaugurace / panu Benešovi

dodám pár poznámek (viz 13. březen a včera):

"odsunutí/vyhnaní a jejich potomci se velmi intenzivně věnují thematu Vertreibung, ale události z doby před válkou přecházejí mlčením, či je velmi bagatelizují až zamlčují. Proč?"
PROTOŽE v Německu proběhla hned po válce (pod tlakem okupačních mocností) denacifikace. A po dalších 20 letech mladá generace znovu vyzpovídala (pra)rodiče, čím se účastnili na tragédii Německa a jak to vůbec mohli dopustit. Takže je tam povědomí o zločinném hitlerovském režimu samozřejmé a málokdo se například odváží posílat jiné "do plynu", protože ví, že kromě právního postihu by ho odsoudilo i 99% veřejného mínění.
(Na rozdíl od území bývalé DDR, kterému se zamrzlými očistnými společenskými procesy podobáme. Například tou pitomou teorií "příčiny + následku": protože se někteří Němci provinili neodpustitelnými válečnými zločiny, jsou naše poválečné zločiny na JINÝCH Němcích OK...)

"Viz články a publikace o tradovaných mýtech a báchorkách vzorového národa, který byl vždycky jen obětí, nikdy viníkem. Zde buďte prosím konkrétní."
Možná se k tomu příležitostně budeme vracet, dnes uvedu jen příklad Mnichova: verze "Halasův zrady zvon", která se dostala i do maturitních otázek a která dodnes traduje, jak náš národ úplně všichni opustili a zradili, neodpovídá historické pravdě. A přece jí většina z nás dodnes věří. (Německo, Spojené království, Francie a Itálie, vzhledem k dohodě, které již BYLO DOSAŽENO (!) ve věci odstoupení území Sudet Německu, ujednali následující podmínky...)

"Vždycky je zavádějící takhle paušalizovat, mluvit o "jednolité" skupině lidí: ... skuteční nacisté ... obyčejní venkovani ... někteří "antifašisti" ... židovští navrátilci z KL ... a mohli bychom pokračovat..." - a přesto mi vytýkáte paušalizaci?
Vynášet o všech najednou (dnes vlastně o jejich dětech a vnucích!?) nějaká hodnocení a soudy není moc moudré a už z podstaty věci nemůže být pravdivé.
A jak by jste si představoval výklad historie?"
PRÁVĚ TAK. Přihlédnout k tomu, že různé skupiny/vrstvy lidí měly různé motivace a chovaly se proto různě. Což lze názorně ilustrovat individuálními osudy, vzpomínkami, deníky apod. Teprve jejich souhrn a opatrné zobecnění dává celkový obraz historie (z pohledu dneška, jak jinak).

Nahoru

Re: INAUGURACE

Snad nám pan Beneš vysvětlí, jak byly vybrány GB, F, a I. To také žádné učebnice dějepisu nevysvětlují

K motivaci. Z posledního čísla Cvikovského zpravodaje
Bohumil Hynek ( znám panu Benešovi ) ve svých pamětech popisuje, jak časté byly zde bouře a demonstrace. Pořádaly se také hladové pochody do Nového Boru, lidé mávali transparenty s nápisy Chceme chléb. Radnice se tehdy ocitla takřka před krachem. Za této situace interpeloval v parlamentu cvikovský poslanec, pozdější senátor a diplomat Karel Kreibich, Interpelaci podepsalo spousta českých poslanců, je ve Zpravodaji zveřejněna. Pomoc státu nulová. Totéž se lze dočíst o Novém Boru, Kamenickém Šenově. To bylo to podhoubí.
Srovnejme z dneškem uprchlíci a migranti, kteří tu nejsou. A je to téma, na kterém se získávají v nemalé míře politické body

Nahoru

Re: INAUGURACE

Ještě je možné vysvětlit vyrovnání s minulostí postojem třeba B.Posselta a exprezidenta Klause.
Známe AfD. Chce "vyčistit německý prostor od nežádoucích elementů", jak se o ní píše. Takové Čechy Čechům.
Požadavky na zrušení Benešových dekretů, oslava hrdinství vojáků Wehrmachtu, střílet civilisty prý bylo legální, neb to byli partyzáni, antisemitské výroky , za Heydricha byli Češi na vzestupu atd.
Posselt je trvale kritizuje. Za výrok, že to byl právě nacionalismus, který rozdělil Čechy a Sud. Němce, což vedlo v důsledku k útlaku Čechů Německou Říší a následnému vyhnání Sud. Němců, se mu dostalo pěkné nakládačky.
Náš prezident AfD přeci podporuje, jezdí jim vykládat na sjezdy, oslavuje zisk ve volbách.
A co si to tento sudeťáckej slouha Führera v sukních dovoluje! Vždyť Klaus jezdí jako hlavní hvězda na jejich sjezdy!

Šéf Sudeťáků zaútočil na Václava Klause: Dostávají německé "močály" před volbami strach? Nikoli nenávist - ale láska! Exprezident v Norimberku za Prahu. A jak poznat na domácí scéně stranu, která opravdu chce bránit náš národní zájem?
http://www.protiproud.cz/politika/3341-sef-sudetaku-zautocil-na-vaclava-klause-dostavaji-nemecke-mocaly-pred-volbami-strach-nikoli-nenavist-ale-laska-exprezident-v-norimberku-za-prahu-a-jak-poznat-na-domaci-scene-stranu-ktera-opravdu-chce-branit-nas-narodni-zajem.html

Prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček přijal na Hradě bavorského šéfa protiimigrační strany Alternativa pro Německo (AfD) Petra Bystroně. Setkáním pověřil mluvčího prezident Miloš Zeman, který se s Bystroněm nemohl setkat z časových důvodů.
https://www.novinky.cz/domaci/403600-pravomoci-mluvciho-neprekracuji-rekl-ovcacek-a-prijal-na-hrade-zastupce-nemecke-afd.html

Nahoru

Re: INAUGURACE Denacifikace-cenný start pro Německo. Ne pro AUT.

Denacifikace v SRN proběhla. Obecně známé jsou příklady bývalých vysoce postavených členů SS v politických postech v SRN. Ještě více křičely posty bývalých členů SS v soudnictví V SRN. Uplatnili se i bývalí členové wafen SS.
V ČSR však denacifikace sudetských Němců neproběhla důsledně. Je to patrné zejména na postojích některých nacistických potomků ve Cvikově i v N. Boru
Omlouvají zločiny nacismu, zločiny komunismu.

Panu Tichému bych chtěl připomenout, že ve Cvikově , v Kam. Šenově i v Novém Boru žila česká menšina a trpěla zde také hlady. Za 1. SV i během krize v třicátých letech. Jednoduché to nebylo i ve 2 SV i po ní.

Cituji z Echo 24 ( je mi jedno , zda je pravicové, středové, nebo makové) :https://echo24.cz/a/wuzr5/mytus-nemecke-denacifikace-tady-jsou-fakta
.

Adenauer po srsti
Přesným vzorem nemůže být z toho důvodu, že Němcům s ní lvím podílem pomohla totální porážka a kapitulace. Oni jaksi neměli na vybranou, jestli denacifikovat, nebo ne.
Zpočátku ani ne jak. NSDAP, wehrmacht, SS a řada dalších nacistických organizací včetně médií byla zrušena rozhodnutím spojenců na podzim 1945. V listopadu pak začal Norimberský proces, na něj navazovaly další a paralelně jednotlivé okupační mocnosti prováděly procesy s níže postavenými zločinci ve svých okupačních zónách. Odsouzeny byly tisíce lidí, bylo vykonáno 486 rozsudků smrti. V západních zónách bylo internováno 200 000 bývalých nacistů, o práci přišlo 150 000 úředníků a 73 000 činovníků v soukromém sektoru. Přes patnáct milionů lidí prošlo dotazníkovými prověrkami. Veřejnost se povinně seznamovala se zločiny nacismu (například tak, že vydání potravinových lístků bylo podmíněno zhlédnutím dokumentárního filmu). To byla spravedlnost vítězů.

http://www.i-noviny.cz/hydepark/inaugurace#comment-36908
Podle Eduarda Stehlíka byl Norimberský proces odrazovým můstkem pro německé zúčtování s minulostí. "Byl to rozhodně nesmírně cenný start denacifikace Německa, která, na rozdíl například od Rakouska, proběhla velice důsledně. I když v některých oblastech společenského života, třeba mezi soudci nebo lékaři, byla celá řada lidí, kteří později v Německu působili a přitom neměli svědomí docela čisté."

Nahoru

Re: INAUGURACE

Mohl by nám Josef Doškář přiblížit, ty nacistické potomky ve Cvikově a Novém Boru? Jak omlouvají zločiny komunismu a nacismu? Konkrétně? Nebo jsou to jen další urážky ?
Josef Doškář už mne nejednou svým lhaním urážel. Např.....Jiřího Waltra schválilo do funkce ředitele školy OV KSČ, jako perspektivního soudruha... Omluvíte se?

Nahoru

Re: INAUGURACE

A k těm menšinám. Ve Cvikově to byli především čeští úředníci a státní zaměstnanci, kteří "vystřídali" ty místní. Měli příjmy od státu, takže hlady rozhodně netrpěli. Tak nám tu nepovídejte pohádky.

Nahoru

Re: INAUGURACE

Tvrzení, že v Sudetech žili především čeští úředníci, tvrdili to vždy především bývalí nacisté, žijící v Sudetech, a jako argument to uvádějí často i představitelé sudetoněmeckého hnutí v SRN.
V Boru žilo něco mezi 800 až 1000 českých obyvatel, především sklářských dělníků.
Sklářská huť Flora ( Hantyška) ( cca 80 Čechů) založená před 105 lety, byla kompletně celá česká, včetně vrátného. Němec byl pouze majitel a 2 úředníci. Podobná situace byla v Rudi huti" v Polevsku.
Češi měli v Boru bytové družstvo Svornost- vybudovali rodinné domy v České ulici. Dále zde měli konzumní družstvo Marx. Byl zde Sokol, česká škola, FDTJ, ochotnické divadlo, významný FC, ČsOL, NJS založená v roce 1885 atd.atd. Do Skalice, Boru, Cvikova,Rousínova a Cvikova se od roku 1890 začali stěhovat kuliči skla z Jihlavského rajonu.
Podobně probíhalo obsazování skláren českými skláři v hutích ve Skalici, Šenově, v Kytlicích a ve Chřibské.
Nedělejte tady, pane Valtře, sudetoněmeckou propagandu.

Nahoru

Re: INAUGURACE

Opět podsouvání nevyřčeného a urážky. Mluvil jsem o Cvikově. Tak kolik tu bylo Čechů? Kolik dětí chodilo do české školy? Kolik v Kunraticích? Přestaňte konečně podsouvat a urážet. Kde jste se dočet, že bývalí nacisté tvrdí, že zde žili především úředníci?
Mimochodem opět jste si opět naběh. Jihlava se svým okolím byla druhou největší německou jazykovou enklávu na území českých zemí.
Je evidentní, že jste zformován ideologií ČSBS , které jste funkcionářem, možná i spolupracovníkem Cincibusem, místopředsedou KČP.
Více i s podklady.. Arcibiskup Duka ve spárech obskurního spolku
http://manipulatori.cz/arcibiskup-duka-ve-sparech-obskurniho-spolku/
I takové jsou názory na vaši organizaci, jejíž jste funkcionářem
Není to tak dlouho co pan Bárta napsal...hnusná argumentace pana Doškáře, který z každého, kdo s ním nesouhlasí, udělá neonacistu ...
Dodnes je to stejné...

Nahoru

Re: INAUGURACE

2. Duben 2018 - 20:14 | Josef Doškář

Tvrzení, že v Sudetech žili především čeští úředníci,je tvrzení bývalých nacistů, žijících v Sudetech. Totéž uvádějí představitelé sudetoněmeckého hnutí v SRN.
V Boru žilo něco mezi 800 až 1000 českých obyvatel, především sklářských dělníků.
Sklářská huť Flora ( Hantyška) ( cca 80 Čechů) založená před 105 lety, byla kompletně celá česká, včetně vrátného. Němec byl pouze majitel a 2 úředníci. Podobná situace byla v Rudi huti" v Polevsku. V Boru byla celá řada českých firem. Např. Blažek, Janák, Pavel, Ziml. Na Práchni Jindrové, v Kam. Šenově Jílek, ve Skalici významná česká sklárna R¨ckel a synové a další a další.
Češi měli v Boru bytové družstvo Svornost- vybudovali České ulici rodinné domy . Dále zde měli konzumní družstvo Marx. Byl zde Sokol, česká škola, FDTJ, ochotnické divadlo, významný FC, ČsOL, NJS založená v roce 1885 atd.atd. Do Skalice, Boru, Cvikova,Rousínova a Cvikova se od roku 1890 začali stěhovat kuliči skla z Jihlavského ragionu.
Podobně probíhalo obsazování skláren českými skláři v hutích ve Skalici, Šenově, v Kytlicích a ve Chřibské.
Nedělejte tady, pane Valtře, sudetoněmeckou propagandu a neschovávejte se za pana Bártu!
Máte-li pocit, že Vás urážím, stačí se obrátit na přestupkovou komisi. Budu li vinen , rád zaplatím. Zatím jsem nic nezaplatil. Vámi avizované trestní oznámení na moji osobu zatím nedorazilo. Avizujete ho již rok ( nebo dva?), zatím nic. Zkuste změnit právníka, nebo lampárnu.
Tak dobrou!

Nahoru

Re: Inaugurace / Tak jsem si myslel,

že si tady s panem Benešem povídáme o historii.
A pan Šádek se jistě taky diví...

Nahoru

Re: INAUGURACE

Nejde o diskuzi. Pan Doškář jenom opět někoho uráží. Mimochodem ve vyjádření Státního zastupitelstva, které jsem Vám přeposlal stojí... Napadání diskutující osoby, namísto argumentů k věci je jednání neférové, pokud je navic dislkutující napadán pro (údajnou) politickou angažovanost jeho prapředků, pak je to i jednání lidsky velmi ubohé. .. Skutečně velmi ubohé
Já o Cvikovu, on o Boru. Já o voze on o koze.
Jen si nedovedu vysvětlit, jak někdo, kdo hladoví, současně staví celou ulici a má bytové družstvo.
Jestli má někdo zálibu ( dle četnosti udání v různých přestupkových komisích ) v zatěžování úředníků, je to jeho věc. Co jsem chtěl od Státního zastupitelství mám. Jak s tím naložím je moje věc.

Nahoru

Re: INAUGURACE 1919 do české školy nastoupilo 224 českých dětí

Reaguji na Vámi nahozené a panu Benešovi , který se ptá otázkou.
Panu Tichému bych chtěl připomenout, že ve Cvikově , v Kam. Šenově i v Novém Boru žila česká menšina a trpěla zde také hlady. Za 1. SV i během krize v třicátých letech. Jednoduché to nebylo i ve 2 SV i po ní.
1. Duben 2018 - 19:42 | mbbb
Skutečně si myslíte, že se čsl. Němci a jejich potomci vyrovnali se svou historií lépe, než my?
tak odpověď se již asi nedozvíme. Škoda. Asi je jednodušší papouskovat forum24 apod, než se postavit sám za své názory a zdůvodnit je. Ale není to opravdu škoda?
V Boru žilo něco mezi 800 až 1000 českých obyvatel, především sklářských dělníků.
Sklářská huť Flora ( Hantyška) ( cca 80 Čechů) založená před 105 lety, byla kompletně celá česká, včetně vrátného. Němec byl pouze majitel a 2 úředníci. Podobná situace byla v Rudi huti" v Polevsku. V Boru byla celá řada českých firem. Např. Blažek, Janák, Pavel, Ziml. Na Práchni Jindrové, v Kam. Šenově Jílek, ve Skalici významná česká sklárna Rückel a synové a další a další.
Češi měli v Boru bytové družstvo Svornost- vybudovali České ulici rodinné domy . Dále zde měli konzumní družstvo Marx. Byl zde Sokol, česká škola, FDTJ, ochotnické divadlo, významný FC, ČsOL, NJS založená v roce 1885 atd.atd. Do Skalice, Boru, Cvikova,Rousínova a Cvikova se od roku 1890 začali stěhovat kuliči skla z Jihlavského ragionu.
Podobně probíhalo obsazování skláren českými skláři v hutích ve Skalici, Šenově, v Kytlicích a ve Chřibské.

Do otevřené české školy v NB v roce 1919/1920 nastoupilo 224 českých dětí.

Nahoru

Re: INAUGURACE

Pokud touží pan Doškář po dalším trestním řízení doporučuji se ohradit proti článku o organizaci, které je členem a dokonce funkcionářem. Pan Nešpor a další tam již nejsou?

Závěr

Je očividné, že Český svaz bojovníků za svobodu je nedemokratickou, protinárodní, bolševickou a prokremelskou organizací, která se bezostyšně paktuje s nacisty, antisemity a konspiracisty. Její tolik vyhlašovaný antifašismus není ničím jiným než zástěrkou k dosažení pochybných cílů, stejně jako jí byl v poválečných dobách pro komunisty, jak o tom výstižně píše Petr Placák v knize Gottwaldovo Československo jako fašistický stát. Stejnou zástěrkou byl antifašismus i při volbě prezidenta v roce 2013 (je skutečně zábavné, že tehdy byl největším protifašistickým bojovníkem oblíbenec Václava Klause a tvůrce seznamů „pravdoláskařů“ a Židů Adam Benjamin Bartoš).

Pokud je to pravda, tak bych se mohl nad slovy J. Doškáře a jeho urážkami pouze pousmát.
Odkaz na článek podložený padesáti odkazy
http://forum24.cz/cesky-svaz-bojovniku-za-rusko-a-milose-zemana/

Nahoru

Re: INAUGURACE

Tvrzení, že v Sudetech žili především čeští úředníci,je tvrzení bývalých nacistů, žijících v Sudetech. Totéž uvádějí představitelé sudetoněmeckého hnutí v SRN.
Hlad měli ti i ti. Češi i Němci.
Krásně to zachytil Josef Hora v básni o našem městě v třicátých letech minulého století
SKLÁŘSKÉ MĚSTO
1
Zvědavě vniká tvář lesů
do ulic, hlučných kdys.

Svěšené brady smrků,
zimomřivá pleť bříz.

Jak k jitřnímu kohoutu kohout
k brusu se přidával brus.

A duha tu tančila po skle
tancem sedmera Múz.

Dnes se však nedočká
v lázni kyselina,

vadnou a pukají
vázy ve vitrínách,

pavouci předou v brusech
a věčná neděle

postává před radnicí
a u žen v kostele.

2.
Nikdo si nepřichází
pro radost průsvitných stěn,

svět přestal připíjet světu
ze sklenky křehké jak sen.

Svítívala tu sklářům,
sestřička, v světlých dnech,
proměňovala v stříbro
jejich robotný dech.

A zhasla a v zahradách
zšedivělého města

ve věčné neděli
zarůstá k brusům cesta

a míří před radnici,
kde vedle skláře sklář
rozbíjí na ulici svou neprůsvitnou tvář.

3.
Níž a níž do tmy zpívá
za okny tmavý alt,

slepnoucí skla, rez ploten
a popraskaný smalt,

a za pasem s hladovou lžicí
do školy děti jdou,

průsvitné ruce mají
a snad jen ze skla jsou,

jen ze skla, jehož křehkost
tříští i duha a hlas,

z křišťálu popraskaného
a z otlučených váz,

z větrné fantazie,
jež formovala tvar

slunečné melodie
v tak marnotratný dar.

TAK TO NAPSAL NĚKDY V TŘICÁTÝCH LETECH Josef Hora. Bylo to v době,kdy v NB začaly hnědnout košile. MUDr. Träger ( pozdější člen NSDAP a SS) začal v NB organizovat hnutí Henleinovy strany.

Nahoru

Re: Inaugurace / Josef Hora

Už zase ty nešťastné kombinace kláves?
Tady -
https://web2.mlp.cz/koweb/00/04/27/36/36/tiche_poselstvi.pdf

- je celá Horova sbírka, Sklářské město na straně 32.

Nahoru

Re: INAUGURACE

Abyste nemusel hledat:
- Hřbitov v Boru (sbírka Tonoucí stíny, str. 217) Sklářské město l, ll a lll (sbírka Tiché poselství, str. 327-330) Jitro v Boru (sbírka Tiché poselství, str. 352).

Ano pane Tichý, jste macher. Máte asi špatnou stránku. Já to mám na stráně 327-330.
Vám se nelíbí když je ta krásná báseň napsaná na celé straně hydeparku, bez hledání. Básně o NB, od Hory, jsou jenom tři. Další krásná báseň je Jitro v Boru.Jenom jedna však zachycuje ten hlad. To Vám zřejmě ušlo, protože jste psal pouze o bídě a hladu německých obyvatel v čsl. pohraničí. Hlad měli Němci i Češi, to však sudetoněmecké noviny nepíší. Do NSDAP však vstupovali převážně jenom Němci.
Josef Hora se ještě jednou vyznal k lásce k našemu kraji. A to nikde nenajdete. To jsem objevil v Památníku písemnictví.
Takže Hora, o tom prokletém období ještě jednou! Zkráceně.

V kraji sklářů. Josef Hora napsal a přednesl v Radiožurnálu před rokem 1938, v závěru uvádí:
„……Je to jeden z nejpodivnějších hřbitovů, tenhle borský lesní hřbitov. Náhrobky se tam krčí nevtíravě pod vysokými lesními stromy, veverky, ptáci a hmyz tam pokračují nad mrtvými ve své práci. Mrtví jsou tu ukryti jako nikde jinde, leží tu ukryti i vojáci, zastřelení v r. 1918 po rumburské vzpouře. Mají pěkný Dvořákův pomník, díky borským sklářům, kteří se ujali jejich památky. A stejně ukrytě pro turistu, jenž zabloudí do této zelené, půvabné krajiny, žije i nouze, horší než jinde, v tomto čistém, výstavném městě. Stejně ukrytě žije tu i česká menšina dělníků a drobných českých lidí mezi Němci, kteří jsou v pravdě jejich soudruhy v Práci, z nichž mnozí však teď propadají henleinovské demagogii. Nikde také necítíte potřebu, sjednotit v rozumné spolupráci pracující lid, jako zde, kde od nedalekých hranic vane demagogický vítr šíleného rasismu.“

Nahoru

Re: INAUGURACE

Takže něco ze vzpomínek B. Hynka, příslušníka SOS. Pozor sudetoněmecká propaganda! Již jsem byl ohledně jeho vzpomínek několikrát napadnut.
Sokol působil od r. 1929 pod organizací Bor ( Roudnický), od r. 1931 samostatně. Předseda (starosta) - přednosta Cvikovské žel stanice J Mochan, jednatel poštmistr Ilk, vzdělavatel - B.Hynek ředitel české malotřídky. Ti snad měli platy jisté.
Dále....
Vlastní sportovní organizaci však neměli. K ustavení české tělovýchovné organizace přispělo postupné obsazování místních úřadů a institucí českými pracovníky, s nimiž přicházely i jejich české rodiny
...Německému prostředí čelila česká menšina výrazným českým nacionalismem. Na zábavy a společenské a tě- lovýchovné podniky byli zváni výlučně Ćeši, hrály jen české hudby (p. Flanderka Cvikov), vstupenky a pozvánky byly tištěny výlučně u fy. Neckář v Brandýse n.L., výčep na zábavách měli vždy čeští hostinští

Jinak, abych potěšil p. Doškáře, zpočátku chodili cvičit i do sklárny Ziml. Největší počet cvičících Sokolů ( 52 )z Kunratic, Svoru, Cvikova a Rousínova byl v r. 1932. Poté klesal.

Nahoru

Re: INAUGURACE

díky za odkaz
https://web2.mlp.cz/koweb/00/04/27/36/36/tiche_poselstvi.pdf

jsou to krásné verše, krásné texty, je z nich vidět láska k zemi a lidem. Ještě vřelejší je pak Zpěv rodné zemi. Tam je vidět odpor k sílícímu fašismu a ohrožení republiky. Když jsem byl malej, tak mi maminka říkala ten závěr a vždy mi z toho šel skoro mráz po zádech:
A tak jdem
mrtví, živí, nezrození,
nekonečné pokolení.
Z bouřných mraků nad světem
stoupáš s námi, ostrov štěstí,
nekonečný život náš,
na němž je nám růst i kvésti,
držet stráž.

Stejně jako když mi citovala z Písní kosmických. Ale to jsem se zasnil a odbočil, nenechte se rušit :-))

Nahoru

Re: INAUGURACE, pro Jana Tichého

odsunutí/vyhnaní a jejich potomci se velmi intenzivně věnují thematu Vertreibung, ale události z doby před válkou přecházejí mlčením, či je velmi bagatelizují až zamlčují. Proč?"
PROTOŽE v Německu proběhla hned po válce (pod tlakem okupačních mocností) denacifikace. A po dalších 20 letech mladá generace znovu vyzpovídala (pra)rodiče, čím se účastnili na tragédii Německa a jak to vůbec mohli dopustit. Takže je tam povědomí o zločinném hitlerovském režimu samozřejmé a málokdo se například odváží posílat jiné "do plynu", protože ví, že kromě právního postihu by ho odsoudilo i 99% veřejného mínění.
(Na rozdíl od území bývalé DDR, kterému se zamrzlými očistnými společenskými procesy podobáme. Například tou pitomou teorií "příčiny + následku": protože se někteří Němci provinili neodpustitelnými válečnými zločiny, jsou naše poválečné zločiny na JINÝCH Němcích OK...)

Nezlobte se na mě, ale tohle není žádná věcná odpověď. Já se Vás zeptám, proč si myslíte, že vyhnanci a jejích děti zamlčují a překrucují události z před rokem 1939 a Vy mi odpovídáte obecně o denacifikaci. Jestli ta chybějící sebereflexe většiny odsunutých a jejich potomků nebude i tím, že vzdor (?) denacifikaci pracovalo v SL mnoho nacistů, kterým se podařilo pláchnout z ČSR...

Já naštěstí, nebo bohužel (?), hodně čtu knížky, které vydávají odsunutí či jejich děti a jestli tam podstatně něco chybí, tak je to je sebereflexe. Události z konce 30. let jsou v lepším případě jen potlačeny a zamlčeny, v horším zcela zmanipulovány. Jak víte, zajímám se hodně o události v Horní Světlé a o přepad tamního celního úřadu. Hodně jsem se sháněl po tom, jak tuto událost popisuje Německá strana. Zmínku jsem našel jen v jedné publikace pana Schuberta, který ji teda fakt zmanipuloval tak, až to bolí. Již je na pravdy boží řadu let a trošku po tom na základě mých informací změnil názor, ale je to jen jeden příklad o vyrovnání se s minulostí u odsunutých či jejich potomků. Jestli chcete, budu jeho vyjádření celého případu citovat, není to dlouhé...
Nebo znáte knihu Železnice v Sudetech? Kromě krásných a úžasných fotografií obsahuje texty, které vůbec nesvědčí o vyrovnání s minulostí. Zarážející je třeba tam obsažená theorie o tom, že pomnichovské hranice byly udělány přísně dle národnostních poměrů. Tato lživá theorie se čas od času v sudetoněmeckých materiálech opakuje dodnes.
Ano, jsou to jen dva náhodně vybrané příklady a nechci se dopouštět paušalizace, ale velmi mi chybí korektní pohled a nadhled ze strany většiny odsunutých a jejich potomků.

"Viz články a publikace o tradovaných mýtech a báchorkách vzorového národa, který byl vždycky jen obětí, nikdy viníkem. Zde buďte prosím konkrétní."
Možná se k tomu příležitostně budeme vracet, dnes uvedu jen příklad Mnichova: verze "Halasův zrady zvon", která se dostala i do maturitních otázek a která dodnes traduje, jak náš národ úplně všichni opustili a zradili, neodpovídá historické pravdě. A přece jí většina z nás dodnes věří. (Německo, Spojené království, Francie a Itálie, vzhledem k dohodě, které již BYLO DOSAŽENO (!) ve věci odstoupení území Sudet Německu, ujednali následující podmínky...)
Mnichov se skutečně minimálně z části dá vykládat jako zrada. Každopádně západ řešil problémy na náš účet. Ta zvýrazněná slova - které spiklenecké teorii věříte? Abych byl v obraze, děkuji :-)
A nakonec, zkusme se na to podívat z druhé strany. Nestaví se spíš čsl. Němci do role oběti a žádného viníka? Vždyť přeci:
- v roce 1918 je Češi násilně připojili ke státu, kam nechtěli - ale že to byli čsl. Němci, kteří bourali monarchii ještě intensivněji, o tom se nemluví
- v roce 1938 je Hitler obelhal, oni mu slepě věřili a on je podvedl, tedy za vše může AH, oni nic
- rok 1945 - zlí krvelační Češi včela se zrůdou Benešem je vyhnali, bez důvodu, vždyť vlastně za nic nemohli.
Dá se na ty všechny události dívat zjednodušeně? Takto, nebo po třeba Vašem? Jaký výsledek dostáváme?

"Vždycky je zavádějící takhle paušalizovat, mluvit o "jednolité" skupině lidí: ... skuteční nacisté ... obyčejní venkovani ... někteří "antifašisti" ... židovští navrátilci z KL ... a mohli bychom pokračovat..." - a přesto mi vytýkáte paušalizaci?
Vynášet o všech najednou (dnes vlastně o jejich dětech a vnucích!?) nějaká hodnocení a soudy není moc moudré a už z podstaty věci nemůže být pravdivé.
A jak by jste si představoval výklad historie?"
PRÁVĚ TAK. Přihlédnout k tomu, že různé skupiny/vrstvy lidí měly různé motivace a chovaly se proto různě. Což lze názorně ilustrovat individuálními osudy, vzpomínkami, deníky apod. Teprve jejich souhrn a opatrné zobecnění dává celkový obraz historie (z pohledu dneška, jak jinak).

Vzpomínky a deníky jsou vždy ošidné a spoléhat se na ně nedá. to snad jako autor víte, že jste se při psaní knížky o událostech v Boru neřídil jen vzpomínkami, to by nebylo objektivní.
Dívat se na historické události dnešní optikou, jak píšete pohledem dneška, není správné. Třeba ten opakovaně zmiňovaný odsun. Z dnešního hlediska by byl neomluvitelný a nemohl by se udát. Tehdy byl ale logický a potřebný.
Hezký večer.

Nahoru

Re: INAUGURACE

Vždyť přeci:
1.- v roce 1918 je Češi násilně připojili ke státu, kam nechtěli - ale že to byli čsl. Němci, kteří bourali monarchii ještě intensivněji, o tom se nemluví
2.- v roce 1938 je Hitler obelhal, oni mu slepě věřili a on je podvedl, tedy za vše může AH, oni nic
3.- rok 1945 - zlí krvelační Češi včela se zrůdou Benešem je vyhnali, bez důvodu, vždyť vlastně za nic nemohli.

,Ad
.1. Neznám to bourání a nevím o Sudetoněmeckých legiích. Rád se přiučím.
2. Gottwald a komunisté nás obelhali a podvedli. Volili jsme je pořád na 99,9%, ale za to nemůžeme.
3. Zlí a krvelační Sudeťáci vyháněli hodné Čechy ( o Slovácích a hlavně Polácích pšt). Že mnozí státní zaměstnanci ČSR se přes noc ocitli na území jiného státu, tomu se také říká vyhánění. (Nemám rád slovo ani činy vyhánění). Neznám, že byl někdo zabit. Opravte mne.
Že ten spořádaný a lidský odsun, schválený v Postupimi měl za následek 20-30 tis. lidských životů, o tom se opravdu mluví.
Každé srovnávání má na jedné straně +, na druhé -. Každý národ je ovlivněn dlouhodobou propagandou státu, to vidíme i dnes.
Mám takové heslo, zamést si před vlastním prahem a pak kritizovat. Platí pro obě strany.
Vraťme se ke Cvikovu. Vzpomínky B. Hynka. Bylo mi podsouváno dvěma pány, že to jsou Zakládající prameny zakázaného Sudetoněmeckého sdružení
Píše... Cvikovské dělnictvo, jinak velice revoluční, bylo po národnostní stránce více internacionální a těžištěm jeho snah byl především sociální boj. ...takže bylo internacionální.
Proč tedy následuje dále.... Německému prostředí čelila česká menšina výrazným českým nacionalismem. Na zábavy a společenské a tělovýchovné podniky byli zváni výlučně Ćeši, hrály jen české hudby (p. Flanderka Cvikov), vstupenky a pozvánky byly tištěny výlučně u fy. Neckář v Brandýse n.L., výčep na zábavách měli vždy čeští hostinští ?
Jak by se nám dnes líbilo, kdyby tu byla parta Němců, dělali zábavy, ale Čechy tam nepustili? Přispívalo to k vzájemnému porozumění?
Pokud chceme nějakou oboustrannou sebereflexi je potřeba opustit ty "barikády " a komunikovat, navzájem vysvětlovat. Jenže to pak...viz, Bělobrádek, Hermann, Posselt ...nakonec ukazuje, jak jsme se s minulostí vyrovnali.

Nahoru

Re: INAUGURACE Chtějí rozložit českou národní identitu

http://www.cepin.cz/cze/prednaska.php?ID=309

Václav Pavlíček: Dekrety, demokratické hodnoty a národní zájmy
seminář Benešovy dekrety: právní, historický, nebo politický problém?, 10.04.2002, Národní dům na Vinohradech

VYŠLO KNIŽNĚ:
Sborník č. 18 "Benešovy dekrety"
184 stran, brožovaná vazba
vyšlo: červen 2002
cena: 70,- Kč

O dekretech prezidenta republiky bylo již dost napsáno, ale málo přečteno a poznáno. V současné době se staly dekrety opět předmětem aktuálních politických diskusí. O rozruch kolem této problematiky se zasloužily zahraniční subjekty, které chtějí přepsat historii druhé světové války. Často spojují své výroky s úvahami, že bylo osudnou chybou rozhodnutí po první světové válce, jehož důsledkem vzniklo i Československo. Nejde tedy jen o Postupimskou konferenci, dohody a smlouvy po této válce, ale i o smlouvu Versailleskou, Saint-Germainskou a Trianonskou. Uzavřené smlouvy a dohody se zpochybňují a spoléhá se na ztrátu historické paměti, tak jak to ukazují některé výroky politiků z Bavorska, Rakouska i Maďarska, které tak mezinárodní vztahy destabilizují. Zřejmě i proto je nedávno dr. Bednář přirovnal ve svém vystoupení v Berlíně, které vyvolalo i mezinárodní pozornost, k "ose zla".
Některé z těchto států vynakládají ze svých rozpočtů i nemalé prostředky, aby vůči České republice i uvnitř české společnosti prosadily své politické zájmy. Za finančního přispění bavorské vlády vyšel nedávno první díl zatím téměř tisícistránkové dvojjazyčné německo-české publikace nazvané Odsun, die Vertreibung der Sudetendeutschen, vyhnání sudetských Němců, vydaný Sudetoněmeckým archivem. Tato rozsáhlá a skvěle vypravená publikace zatím zahrnuje období od roku 1848 (někde zasahuje ještě hlouběji do historie) a končí v roce 1939. V podtitulu knihy se mluví o etnické čistce v letech 1945 až 1946 a v úvodu o tom, že kniha navazuje na výstavu, která byla uspořádána nejdříve v Mnichově v roce 1995, později na jiných místech a také v Evropském parlamentu ve Štrasburku.
Tato soustavná a zkreslující propaganda tak ovlivňuje i poslance Evropského parlamentu a zpracovává veřejné mínění v České republice. Několik let v Evropském parlamentu prosazované rezoluce ohledně dekretů prezidenta republiky namířené proti České republice ukazují, že tyto vynaložené náklady na dezinformace přinášejí užitek. Je třeba si zodpovědět otázku, jak český stát a zejména jeho vláda čelí těmto soustavným útokům a hájí české národní zájmy. Nikdo jiný to za ně neudělá.
Skupina česky mluvících a píšících publicistů od počátku 90. let se snaží přesvědčit český národ a zejména mladou generaci, že jsou národem zločinců, a českému národu jsou vytýkány akty války po boku spojenců. Příkladem mají být dekrety prezidenta republiky, jejichž obsah se zpravidla nezná, proto je účelově zkreslován. Tito publicisté, z nichž někteří byli neúspěšnými politiky, působí nejen v té části tisku, která je v rukou německých subjektů, ale značně, někdy i dominantně ovlivňují zaměření veřejnoprávních médií. Chtějí rozložit českou národní identitu, diskreditovat vědomí hrdosti na staletí trvající českou státnost a demokratické tradice vyjádřené v I. republice prezidenty Masarykem a Benešem. Tato kontinuita české státnosti pokračující vznikem Československa a nyní České republiky je rovněž napadána.

Atd.atd.atd.

Nahoru

Re: INAUGURACE

Tato 16 let stará stať a autor je jen další ukázkou toho, jak jsme se vyrovnali se svou minulostí.
Autor byl přijat do okolí prezidenta V. Klause, dokonce se stal jeho poradcem. Prezident ho pak navrhl na ústavního soudce.
Cituji z rozpravy senátu, kde byl tento kandidát zamítnut
http://www.senat.cz/xqw/xervlet/pssenat/hlasovani?action=steno&O=&IS=2589&T=125

Podle informací svědků se kandidát už aktivně zapojil do třídního boje na střední škole v Mladé Boleslavi jako svazácký předseda. Z životopisu jsme se také dozvěděli, že pan profesor Václav Pavlíček pracoval jako odborný pracovník Univerzity Karlovy a podle informací tam pracoval jako pracovník Ústavu marxizmu-leninizmu pro vysoké školy.

Pan profesor Pavlíček si již nepamatuje, co dělal na střední škole, nepamatuje si, že zasedal ve studentských komisích, které vypracovávaly posudky na studenty, na jejichž základě maturitní komise rozhodovaly o tom, zda studenti budou či nebudou přijati na vysokou školu.
Avšak buržoazní póvl, který patří do fabriky, tak také podle osobních svědectví označovaly tyto komise své kolegy, tak tento buržoazní póvl si to pamatuje. Např. studentka Hana Zákonová, jejímž prohřeškem bylo, že její tatínek měl stáčírnu piva, které rozvážel po Středočeském kraji a zaměstnával čtyři lidi.
Posudky prověrkových komisí se s mladými lidmi táhly řadu let a zásadně ovlivnily jejich život. Já nechci, aby se pan profesor Pavlíček kál, avšak osud lidí, kterým tehdy ublížil, by mu rozhodně lhostejný být neměl.
Za druhé. Pan profesor Pavlíček tvrdí, že byl po roce 1968 odstraněn z Právnické fakulty, neboť svými publikacemi a názory hlásal buržoazní teorii plurality a tím ohrožoval správnou výchovu studentů.
Mám k dispozici v roce 1970 vydané studijní texty pro obor společenská a státní výstavba právnické fakulty. Spoluautorem a editorem této knihy byl tehdy JUDr. Pavlíček, CSc. Přímo byl autorem kapitoly č. 5 – Politická organizace československé společnosti, v níž mimo jiné obhajuje vedoucí úlohu KSČ, marxisticko-leninskou ideologii, systém Národní fronty a sovětskou metodu řízení společnosti. Mohl bych z této knihy obsáhle citovat, neučiním tak.
Za třetí značnou nevraživost vyjádřil profesor Pavlíček vůči senátnímu návrhu zákona o zřízení památníku nesvobody, který měl připomínat hrůzy nacistické a komunistické totality. Odmítl do doby nesvobody zahrnout období 1945 – 1948, přestože již tehdy docházelo k zásadní destrukci demokratického systému, ke znárodňování a když fungovala Národní fronta. Systém Národní fronty byl podle profesora Pavlíčka v pořádku, neboť prý byl akceptován naprostou většinou občanů, jak píše na stránce 29 v pojednání o české státnosti.
V téže publikaci na straně 116 varuje před přijetím zákona o zřízení památníku nesvobody se zahrnutím období 1945 – 48 slovy: Splnil by se tak cíl novodobých kolaborantů a nepřátel české a československé státnosti.

Tak takovíto lidé jsou u nás navrhováni do funkcí nejvyšších a jejich názory nám předkládány.
Zkrátka ukázka, jak jsme se vyrovnali s minulosti. V tomto případě nakonec z části dobře.

Nahoru

REINAUGURACE Chtějí setřít protiklad mezi zločincem a jeho obě

http://www.cepin.cz/cze/ prednaska.php?ID=309

Na závěr pan prof. píše:

Šedesátiletý odstup od války, kterou vyvolalo Německo, s cílem nastolit takovou "novou Evropu", v níž by "německá vyšší rasa" získala nový "životní prostor", který by byl vyčištěn od národů a ras "méněcenných", určených k vyhubení nebo k zotročení, přispívá k tomu, aby se setřel protiklad mezi zločincem a jeho obětí. Historická paměť se vytrácí. Nezbývá než znovu reprodukovat tehdejší skutečnosti a politické a právní závěry, které z tehdejší války vyplynuly.

Opatření, která Československo ve válce a po válce činilo proti nepříteli, byla srovnatelná nebo shodná s akty ostatních států spojenecké koalice. Cílená, důsledná propaganda má českou společnost přesvědčit o opaku a přimět politické představitele k omluvě a pokání za protinacistický odpor a solidaritu se spojenci. Pokusy některých českých představitelů a publicistů o "morální", či "symbolická" gesta a "vstřícnost" jsou využívané k prosazování právních důsledků. Přiznání české strany ke křivdám a bezpráví je doprovázeno požadavkem vyvodit z takového morálního prohlášení pro český stát aktuální majetkovou odpovědnost. Řada českých historiků i právníků analyzovala dekretální normotvorbu i požadavky a činnost sil, které chtějí nejprve přepsat dějiny a poté prosadit další cíle politické a ekonomické. Požívaly podporu od některých dřívějších německých vlád a podporuje je současná vláda bavorská a rakouská.

I když dochází k určitému uklidnění ve vzájemných vztazích, ukázalo se, že je nejen v zájmu České republiky, ale v zájmu celé demokratické Evropy nenechávat takové pokusy bez povšimnutí. Národní zájmy a národní identita v České republice jsou spojeny se zájmy demokracie dnes stejně, jako tomu bylo v meziváleční době. Tyto hodnoty zůstávají trvalé.

Nahoru

Re: INAUGURACE

Jen dále připomenu slova J. Doškáře z diskuze pod článkem Mein kroj, kdy se za cenu lží snažil dehonestovat moji osobu.
..Jiřího Waltra schválilo do funkce ředitele školy OV KSČ, jako perspektivního soudruha. Mohl vystudovat VŠ, byl aktivní v SSM. Ve studiu marxismu leninismu měl velmi dobré výsledky.
Pan Doškář nesměl studova střední pedagogickou školu a nesměl nastoupit ani na VŠ .... Jako nomenklaturní ředitel jste prosazoval politiku KSČ atd., atd.
V životě jsem nebyl v žádné straně natož nomenklaturním kádrem KSČ, nikdy jsem nebyl ředitelem školy.

Nechápu, jak proč nám tedy předkládá článek člověka, který způsobil mnoha lidem to samé - nemohli studovat. Navíc stopadesáti procenty splňuje to, co J.Doškář považuje za morálně pokleslé? Tedy nomenklaturní kádr KSČ, dokonce organizoval výuku marxismu leninismu na vysokých školách?
Samozřejmě ale svůj názor může p. Pavlíček mít.

Někdy je to ale s odstupem času až tragikomedie.
Druhým navrženým V. Klausem byla Klára Samková. Ta se později stala první členkou "dle známého Tondy " opakovaně zakázaného Sudetoněmeckého sdružení.

A odborník na Benešovy dekrety Pavlíček asi taky V. Klausovi jako poradce do duše moc nepromluvil, když náš prezident jezdí jako volební ozdoba AdF . Tedy strany, označované v Německu mnohdy jako neonacistická a opakovaně prohlašující, že Benešovy dekrety jsou neplatné.

Nahoru

INAUGURACE Chtějí setřít protiklad mezi zločincem a jeho obětí

http://www.cepin.cz/cze/ prednaska.php?ID=309

Na závěr pan prof. Pavlíček píše:

Šedesátiletý odstup od války, kterou vyvolalo Německo, s cílem nastolit takovou "novou Evropu", v níž by "německá vyšší rasa" získala nový "životní prostor", který by byl vyčištěn od národů a ras "méněcenných", určených k vyhubení nebo k zotročení, přispívá k tomu, aby se setřel protiklad mezi zločincem a jeho obětí. Historická paměť se vytrácí. Nezbývá než znovu reprodukovat tehdejší skutečnosti a politické a právní závěry, které z tehdejší války vyplynuly.

Opatření, která Československo ve válce a po válce činilo proti nepříteli, byla srovnatelná nebo shodná s akty ostatních států spojenecké koalice. Cílená, důsledná propaganda má českou společnost přesvědčit o opaku a přimět politické představitele k omluvě a pokání za protinacistický odpor a solidaritu se spojenci. Pokusy některých českých představitelů a publicistů o "morální", či "symbolická" gesta a "vstřícnost" jsou využívané k prosazování právních důsledků. Přiznání české strany ke křivdám a bezpráví je doprovázeno požadavkem vyvodit z takového morálního prohlášení pro český stát aktuální majetkovou odpovědnost. Řada českých historiků i právníků analyzovala dekretální normotvorbu i požadavky a činnost sil, které chtějí nejprve přepsat dějiny a poté prosadit další cíle politické a ekonomické. Požívaly podporu od některých dřívějších německých vlád a podporuje je současná vláda bavorská a rakouská.

I když dochází k určitému uklidnění ve vzájemných vztazích, ukázalo se, že je nejen v zájmu České republiky, ale v zájmu celé demokratické Evropy nenechávat takové pokusy bez povšimnutí. Národní zájmy a národní identita v České republice jsou spojeny se zájmy demokracie dnes stejně, jako tomu bylo v meziváleční době. Tyto hodnoty zůstávají trvalé.

Nahoru

Re: INAUGURACE

A něco jiného a s vlastním názorem by nebylo? Není dnes již známo, že požadavky na odškodnění jsou vyškrtnuty?
Sudetští Němci mění stanovy, už jim nezáleží na majetku, ale na usmíření

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/sudetsti-nemci-vypustili-pozadavek-o-navraceni-majetku-p2m-/zahranicni.aspx?c=A160228_113818_zahranicni_san

To není z tisku v rukou Němců, ale A. Babiše. Jaksi se předpovědi Pavlíčka nenaplňují

Nahoru

Re: INAUGURACE

Ještě k nadpisu dodaným J.Doškářem... aby se setřel protiklad mezi zločincem a jeho obětí. Historická paměť se vytrácí. Nezbývá než znovu reprodukovat tehdejší skutečnosti a politické a právní závěry...,

Nádherná ukázka vyrovnání Čechů s minulostí. O morálce kázající profesor má na svědomí smutné osudy lidí, které označoval jako buržoasní povel a vystavoval nedoporučení k dalším studiím. Jak se jim s touto nálepkou asi žilo především v letech, kdy pan profesor jako komunistický nomenklaturní kádr řídil výuku marxismu - leninismu na vysokých školách?

Ano, je potřebné reprodukovat zločiny nacismu, ale i komunismu. Někdo,(oprávněně) na jedné straně
považuje členství v KSČ, výuku marxismu leninismu, nomenklaturní kádrování a zákazy studia za nemorální a stěžuje si jak byl postižen. Ale obratem nám tu třikrát zkopíruje názor člověka, který pro výše zmíněné skutečnosti byl odmítnut do funkce Senátem ČR. Možná proto, že se můžeme v diskuzi Senátu dočíst...
Dostal jsem dopis od Českého svazu bojovníků za svobodu a od Sdružení domácího odboje a partyzánů České republiky, podepsána Anděla Dvořáková, předsedkyně Svazu bojovníků za svobodu Milan Grus – předseda Sdružení domácího odboje. Píší mi, že se staví jménem svým 20 tisíc členů plně za kandidaturu profesora Pavlíčka. Tak vida, koho podporují.
Ale zaznělo taky v kontextu toho, že svoji obhajobu kandidát evidentně a nepokrytě četl....

Takovéto vystoupení bych od lidí, kteří mají přesvědčit o tom, že si za svými názory stojí, že je dokáží prezentovat a že to, co říkají, není jen deklarace určená pro tuto chvíli, ale něco, za co si ručí, nečekal.

Velice moudrá věta. Deklarace určená pouze pro tuto chvíli.

Nahoru

Re: INAUGURACE

Re: Inaugurace / Tak jsem si myslel,

3. Duben 2018 - 9:51 | Jan Tichý

že si tady s panem Benešem povídáme o historii.

Tady a povídat si o historii? Tady... s těma....
:-))

Hezký víkend :-)

Nahoru

INAUGURACE Chtějí setřít protiklad mezi zločincem a jeho obětí

Přeci to jenom to zkusme .

Článek napsal univerzitní profesor Pavlíček, uznávaný odborník.
Pan profesor pokračoval. Navazuji na můj příspěvek ze dne 6.4.18 20:01

Na dekrety prezidenta republiky se soustřeďují útoky z důvodů ideově politických i s ohledem na
požadavky majetkových restitucí. Z ideově politických důvodů proto, že představují kontinuitu s demokratickými hodnotami I. republiky a obsahují normy, jež upravovaly postavení Československa jako účastníka protinacistické koalice v době války a v poválečném období. V těchto právních normách byla obsažena obdobná opatření, která uplatňovaly i ostatní státy protinacistické koalice proti poraženému nepříteli, který předtím ve jménu ideologie nadčlověka, panské rasy a popření všech principů demokracie a rovnosti lidí způsobil tak hrozné zločiny. Spojenci na ně reagovali takovými opatřeními, aby byly zločiny potrestány a nemohly se znovu opakovat a demokratické hodnoty byly chráněny.

Dekrety prezidenta republiky byly tedy součástí legitimních protinacistických norem demokratického světa a zůstávají jimi dosud.

Druhý důvod spočívá ve snaze získat zpět majetek, který byl konfiskován z důvodu opatření, jež souvisela s reparacemi uvalenými na všechny německé subjekty po válce nejen v Československu, ale i ve všech spojeneckých státech protiněmecké, protinacistické a protijaponské koalice. Česká republika by se tak měla stát prvním státem, který by tato opatření zvrátil.

K tomu cíli vypracoval na objednávku bavorské vlády v roce 1991 rakouský profesor Felix Ermacora, bývalý člen Evropské komise pro lidská práva, v souvislosti s československo-německou smlouvou cca dvěstěpatnáctistránkovou expertízu, jejímž obsahem je podrobný scénář, jaká opatření je třeba učinit, aby byl tento majetek získán a aby byl na československou vládu činěn efektivní nátlak. Analýzu těchto jeho doporučení a expertiz dalších autorů jsme v roce 1998 uveřejnili ve stati "O některých otázkách majetkových nároků v česko-německých vztazích". Pro obranu českých národních zájmů však nebyla tato analýza využita.

Na Ermacorovo dobrozdání navazovaly v lednu 1992 vypracované a uveřejněné požadavky Landsmannschaftu na odškodnění, zpracované tehdy pod vedením poslanců Wittmana a Neubauera, kteří prohlašovali, že gesto Václava Havla je nedostačující a je třeba dosáhnout, jak uváděli, "navrácení uloupeného majetku a z toho vyplývající nároky na odškodnění". Vstřícné kroky některých českých politiků vedly spíše ke stupňování těchto nároků, neboť byly pochopeny jako slabost československé a české vlády.

Ermacora doporučoval mj. označit jednání Čechů za genocidu vůči národní skupině sudetských Němců a konfiskační opatření označit za akt trvalého bezpráví, které bude napraveno teprve tehdy, až bude tento majetek vrácen. Uznat toto údajné bezpráví českou stranou mělo otevřít prostor k jeho "nápravě" majetkovými restitucemi. Takové pojetí má význam i pro současnou diskusi a úvahy o případném zrušení či distancování se od dekretů prezidenta republiky ex nunc, neboť by to vytvořilo základ pro restituční argumenty navazující na tuto jinak absurdní teorii.

Dále... snad někdy příště.

Nahoru

Re: INAUGURACE

Tak univerzitní uznávaný (dle senátorů ale nevhodný pro veřejné funkce) kádrovák ČSSM a vysoškolský učitel marxismu-leninismu, odborník na buržoasní povl a sovětské metody řízení společnosti. Člověk,, který tajil tuto svoji minulost
Pro ČSBS příkladný vědec a uznávaný odborník. No nakonec není jediný, kdo svou minulost tajil, že.

Podstatné je, že se jeho předpoklady jaksi nenaplňují a ta absurdní teorie se spíš hodí na jeho přednášku.

Zajímavé je, že Sudetští Němci jménem Posselta chtějí vzájemné pochopení a usmíření. Klaus, kterému asi moc odborně neradil, úzce spolupracuje s AfD, která opakovaně volá po zrušení Benešových dekretů.

Ještě zajímavější je , že na rozdíl od SN u našich spojenců z V4, Maďarů, za účasti prezidenta, se volá po zrušení Trianonu a vzniku Velkého Maďarska.
https://zpravy.idnes.cz/viktor-orban-fidesz-madarsko-volby-mitink-szekesfehervar-pni-/zahranicni.aspx?c=A180407_112051_zahranicni_aha
Dokonce již mají píseň s požadavkem na splnění těchto požadavků-20minuta, zpívá 14 tis. lidí
https://www.youtube.com/watch?v=7ICn6e1XNt4

Tak jsem zvědav na vyjádření ČSOL a ČSBS. Bude vůbec nějaké?
Pochybuji. Mně ta diskuze vltavína připomíná tu scénku o aluminiovém klíčku...a vy jste ho tu ztratil? Ne, ale tady se líp hledá.

Nahoru

Re: INAUGURACE

A já už jsem ticho, rád se přivzdělám historií v podání pana Tichého a pana Beneše.

Nahoru

Inaugurace Chtějí setřít protiklad mezi zločincem a jeho oběti

Pan profesor Pavlíček dál pokračuje:
Co tedy byly dekrety prezidenta republiky, kdy a proč byly vydávány?
Důvody vydávání dekretů

Československý zahraniční odboj na Západě se od počátku války postavil po bok spojenců a vytvořil vojenské jednotky, které se účastnily ozbrojeného odporu proti německému agresorovi. Zahraničněpolitická reprezentace Československa postupně získávala mezinárodněprávní uznání. Teprve když bylo dosaženo ze strany britské vlády uznání tohoto odboje v červenci 1940 a uznání dr. Beneše jako hlavy tohoto zahraničního odboje, začal vydávat dekrety, které byly spolupodepisovány členy vlády v čele s jejím předsedou, kterým byl Msgr. Jan Šrámek. Prezident Beneš 21. 7. 1940 dekretem č. 1 zřídil Státní radu. Msgr. Šrámek jako předseda vlády jménem vlády podepisoval i další dekrety prezidenta republiky. Po jmenování britského vyslance 18. 7. 1941 postupně uznaly dr. Beneše jako prezidenta Československa i další velmoci a jiné státy. Jako mezinárodně uznaná československá vláda a dr. Beneš jako mezinárodně uznaný prezident republiky uskutečňovali řízení státních záležitostí těmi právními prostředky, které v době ústavní nouze, v níž československý stát a jeho orgány působily, mohli mít k dispozici. Po celou dobu vydávání dekretální normotvorby úzce souvisely tyto akty s mezinárodním postavením Československa jako člena protinacistické koalice. Válečná i poválečná opatření byla uskutečňována i po konzultaci s ostatními státy této koalice. Nově vytvářené normy mezinárodního práva tyto hodnoty vyjadřovaly a s ohledem na protinacistický postoj Československa získávalo Československo mezinárodní uznání. Za určitý neúspěch zahraniční politiky vlády prezidenta Beneše a Msgr. Šrámka představitelé zahraničního odboje považovali, že se jim nepodařilo získat uznání ze strany Vatikánu, který i nadále dal přednost udržovat diplomatické styky s vládou Msgr. Tisa na Slovensku.

Ústavní dekret č. 2 z 15. 10. 1940 o prozatímním výkonu moci zákonodárné stanovil, že dokud nebude možno provádět ustanovení Ústavní listiny z roku 1920 o moci zákonodárné (tj. dokud nebude možno, aby působilo Národní shromáždění), bude moc zákonodárnou vykonávat za souhlasu vlády prezident formou dekretů prezidenta republiky, a to vždy k návrhu vlády. Dekrety musel spolupodpisovat předseda vlády, případně členové vlády pověření výkonem činností, jež dekrety upravovaly.

Vedle prezidenta republiky a vlády republiky se na dekretech podílela Státní rada, která reprezentovala různé politické skupiny zahraničního odboje, a odbornou stránku zabezpečovala Právní rada, v níž významně působili i příslušníci německé menšiny. Z hlediska národnostního se tak na tvorbě dekretů podíleli Češi, Slováci, Němci, Židé i Rusíni.

V zahraničí až do března 1945 bylo vydáno 44 dekretů. Velká jejich část se týkala vedení války – polních soudů a postavení vojáků, včetně žen, v zahraničním vojsku, dále státních rozpočtů, ale i dokončení lékařského studia československých studentů ve Velké Británii nebo právního postavení organizace spojenecké zahraniční pomoci Československa – tzv. UNRA. Nejvýznamnějším dekretem té doby byl nepochybně ústavní dekret č. 11 z 3. 8. 1944 o obnovení právního pořádku. Stanovil, že jen to je právem, co pocházelo ze svobodné vůle československého lidu. Právem tedy zůstaly československé předpisy vydané do 29. 9. 1948 a předpisy zahraničního odboje, pokud již nebyly zrušeny nebo nebyly vydány na dobu kratší. O další platnosti dekretů mělo rozhodnout později v určené lhůtě Národní shromáždění.

Dále... snad někdy příště.

Nahoru

Re: INAUGURACE

Tak už to dejte všechno , nebo si udělejte vlastní okénko s panem profesorem marxismu - leninismu.
Nejcennější pro nás je připomínka Dekretu č.11 o obnovení právního pořádku v ČSR a co na něj navazovalo
Čl. I
Podle usnesení vlády republiky Československé ze dne 27. července 1945 zůstává ústavní dekret prezidenta republiky ze dne 3. srpna 1944, č. 11 Úř. věst. čsl., o obnovení právního pořádku, v platnosti, platí zatím jen v zemích České a Moravskoslezské a nabývá účinnosti dnem 5. května 1945
Tedy včetně Zákona o soudním řízení stanném
.
Myslím, že i pánové Beneš a Tichý by se rádi účastnili diskuze.

Nahoru

Chtějí setřít protiklad mezi zločincem a jeho oběti

Pan profesor Pavlíček dále pokračuje:

Předpisy vydané na okupovaném území mohly zůstat na přechodnou dobu použitelné, pokud se nepříčily demokratickým zásadám československé ústavy, ale s výjimkou trestních a některých dalších předpisů.

Správní a soudní rozhodnutí, tedy individuální akty, z doby nesvobody, zůstaly v zásadě v platnosti s ohledem na princip právní jistoty. Takové individuální akty mohly být zrušeny jen na návrh stran, pokud byly vydány podle předpisů odporujících principům československé ústavy (např. rozvody z důvodu rasového původu) nebo i z jiných důvodů. Takový návrh však musely strany učinit do dvou let.

Forma dekretů byla v té době užívána i jinými státy protinacistické koalice, zejména pokud měly jejich vlády sídlo v Londýně. Německý člen Právní rady Dr. Schwelb si v lednu 1945, když obsáhle komentoval zmíněný dekret o obnovení právního pořádku, všímal i judikatury britských soudů uznávající dekrety nizozemské královny, která je rovněž vydávala z důvodu ústavní nouze.

K dekretům, které měly připravit již normální ústavní poměry, patřily především dekrety upravující ustanovení a činnost Prozatímního národního shromáždění a dalších orgánů moci. Patřil k nim ústavní dekret z 4. 12. 1944 a ústavní dekret z 25. 2. 1945. Československá vláda ve svých aktech reagovala i na skutečnost, že sudetoněmecké ozbrojené jednotky Freikorpsu již před Mnichovem, od září 1938, z německého území útočily na československý stát, na Čechy, Židy a demokratické Němce, zabíjely je, terorizovaly a uskutečňovaly další akce, které byly charakterizovány jako otevřené akce vzpoury a války.

Druhé období dekretální normotvorby započalo na území Československa v dubnu 1945 a trvalo do 27. 10. 1945. V jeho průběhu bylo vydáno přes sto dalších dekretů. Tyto dekrety již byly vydávány za změněné státoprávní a vnitropolitické situace. Pokud měly platit i na území Slovenska, musely být vydány se souhlasem Slovenské národní rady. Dále se snížil vliv prezidenta republiky na obsah dekretů. Byla rovněž zrušena Státní rada i Právní rada. Mnohé dekrety vydávané na domácím území byly připravovány již v Londýně.

Dekrety reagovaly na připravovaná a přijatá rozhodnutí spojenců a upravovaly především poválečné poměry ve všech oblastech života státu. Tak byl 19. 6. 1945 znovu vydán dekret o potrestání nacistických zločinců a zrádců a jejich pomahačů, který nahradil obdobný dekret z 1. 2. 1945. V červenci 1945 byl vydán dekret o přísném trestání drancování.

Konfiskační opatření

Z dekretů, které jsou předmětem útoků v současné době, se zmíním o několika, které se týkají majetku.

Především jde o dekret prezidenta republiky o neplatnosti některých majetkoprávních jednání z doby nesvobody a o národní správě majetkových hodnot Němců, Maďarů, zrádců a kolaborantů a některých organizací a ústavů. Dekret přímo navazoval na ústavní dekret o obnovení právního pořádku a řešil obdobnou problematiku jako dekret č. 2 z roku 1945.

Tento dekret v § 1 stanovil, že jakékoli majetkové převody a jakákoli majetková ujednání, ať se týkají majetku movitého či nemovitého, veřejného či soukromého, jsou neplatná, pokud byla uzavřena po 29. 9. 1938 pod tlakem okupace nebo národní, rasové nebo politické perzekuce. Tímto dekretem byl vrácen veškerý majetek zabavený Němci z důvodu arizace nebo z důvodu konfiskace vůči českým fyzickým a právnickým osobám, včetně majetku těch, kteří byli vystěhováni ze svých domů a obcí, z důvodů germanizačních opatření i majetek těch, kteří jej pozbyli v důsledku vynucených smluv.

Dále... snad někdy příště.
Jsem rád, že sledovanost je vynikající !!!!

Nahoru

Re: INAUGURACE

Je vynikající, jak p. Doškář propaguje člověka, který s dalšími způsobil za komunismu to, na co si neustále stěžuje. Jak byl taky postižen. Vyhazovy ze škol a p. Doškář nemohl studovat.
Senátor Jehlička jej vypodobnil jako člověka, který ohýbal kmen svého života podle větru, vanoucího z té či oné strany.
Dávám to sem proto, že původní diskuze byla o tom, jak jsme se vyrovnali s historií.
A k Benešovým dekretům a jak byli naplňovány. Jistě je cenné vědět o dekretu č. 11 z 3. 8. 1944 o obnovení právního pořádku, který vstoupil v platnost 5.5.1945. Zvláště k událostem na Novob náměstí 2.7. 1945.
Možná se i dostaneme k dekretu o Národních výborech. Revoluční byl úplně něco jiného. A jak se s členy Národního výboru zacházelo.

Pěkné je, že pan profesor píše..Tímto dekretem byl vrácen veškerý majetek zabavený Němci z důvodu arizace nebo z důvodu konfiskace ...
Jistě by nám mohl taky vysvětlit, jak je možné, že se dočteme

Ruská ambasáda... Nemovitost, která byla za války zkonfiskována Němci coby židovský majetek, věnoval po válce prezident Edvard Beneš Sovětskému svazu jako sídlo jeho velvyslanectví. .

Nahoru

: INAUGURACE Chtějí setřít protiklad mezi zločincem a jeho oběti

http://www.cepin.cz/cze/prednaska.php?ID=309

Václav Pavlíček: Dekrety, demokratické hodnoty a národní zájmy

Uvedený dekret vyvolal tehdy odpor na Slovensku v souvislosti s tím, že se vztahoval na arizační opatření prováděná slovenskými orgány a Slovenská národní rada nedala k jeho celostátní působnosti souhlas. Přesto, že tento souhlas chybí, konkrétní ustanovení o působnosti na Slovensku obsahoval. Spory o jeho celostátní působnosti trvaly.

Jeden z autorů, který útočí i na tento dekret, jej označuje za nacionalistický a tvrdí, že patřil k těm, které "zbavily tuto početnou etnickou skupinu politických a lidských práv, zbavily ji majetku, občanství a domova a že šlo o etnickou čistku" (MF Dnes 23. 2. 2002 – Co dnes s Benešovými dekrety). Sotva lze pochopit logiku pisatele, který považuje neplatnost aktů uzavřených pod tlakem okupace, národní, rasové nebo politické perzekuce za zbavení občanských a politických práv skupiny obyvatelů. Tato skupina obyvatelů se totiž zmocnila tohoto majetku jako arizátoři a germanizátoři, kteří využili nacistických zločinů k vlastnímu obohacení. Tento dekret postihl zločince, kteří potlačovali občanská a politická práva národů a ras a likvidovali subjekty těchto práv. Publikované argumenty ukazují zaměření tiskovin a publicistů, kteří šíří nenávist vůči československé státnosti a jejím představitelům a staví historickou pravdu na hlavu.

Ke změně vlastnických vztahů však došlo na základě dekretů prezidenta republiky č. 12 z 21. června 1945, o konfiskaci a urychleném rozdělení zemědělského majetku Němců, Maďarů, jakož i zrádců a nepřátel českého a slovenského národa. Dekret uskutečnil jeden z programových požadavků obsažených v Košickém vládním programu. Jeho smysl byl vyjádřen v jeho preambuli: "Vycházeje vstříc volání českých a slovenských rolníků a bezzemků po důsledném uskutečnění nové pozemkové reformy a veden snahou především jednou provždy vzíti českou a slovenskou půdu z rukou cizáckých německých a maďarských statkářů, jakož i z rukou zrádců republiky a dáti ji do rukou českého a slovenského rolnictva a bezzemků...".

Podle tohoto dekretu byl s okamžitou platností a bez náhrady konfiskován pro účely pozemkové reformy zemědělský majetek, jenž byl ve vlastnictví osob německé a maďarské národnosti bez ohledu na státní příslušnost, dále zrádců a nepřátel republiky jakékoliv národnosti a státní příslušnosti, projevivších toto nepřátelství zejména za krize a války v letech 1938 až 1945, a konečně akciových a jiných společností a korporací, jejichž správa úmyslně a záměrně sloužila německému vedení války a nacistickým účelům.

Označení těchto osob se provádělo veřejnou vyhláškou. Nekonfiskoval se majetek těm Němcům a Maďarům, kteří se aktivně zúčastnili boje za zachování celistvosti a osvobození Československé republiky. Interpretace tohoto ustanovení měla odpovídat ústavnímu dekretu o státním občanství těchto osob. Dekret dále specifikoval, koho je třeba považovat za zrádce a nepřítele Československé republiky. O těchto případech rozhodoval na návrh okresního národního výboru zemský národní výbor.

Konfiskace se zpravidla považuje za opatření trestněprávní, jímž dochází k vyvlastnění majetku. Předpokládá zjištění viny. Tato vina a trest byly vysloveny obecnou právní normou. V pochybnostech měly rozhodovat správní orgány. Konfiskace tedy nastávala ex lege, nikoliv individuálním rozhodnutím. Jako opatření tohoto druhu nepřecházelo vlastnictví zápisem do pozemkových knih (intabulační princip). Odchylné stanovisko zaujal Nejvyšší správní soud v nálezu Boh 1918/48. Považoval konfiskaci podle dekretu 108/1945 Sb. za zákonný důsledek skutečností v dekretu uvedených. Na těchto důsledcích ex lege by to nic neměnilo.

Dekret se vztahoval na majetek československých občanů i cizinců. Československými občany tehdy ještě byli ti, kteří občanství pozbyli podle pozdějšího ústavního dekretu o státním občanství.

K tomuto hromadnému vyvlastňovacímu aktu třeba ještě dodat, že ústavní listina z r. 1920 umožňovala v § 109 uskutečnit vyvlastnění na základě zákona i bez náhrady, za předpokladu, že tak bude v zákoně stanoveno.

Tímto dekretem byl vytvořen pozemkový fond, z něhož se měla přidělovat půda do vlastnictví deputátníkům, zemědělským dělníkům, malozemědělcům, mnohočetným zemědělským rodinám, obcím a okresům k veřejným účelům, stavebním, zemědělským a jiným družstvům nebo dělníkům, veřejným a soukromým zaměstnancům a maloživnostníkům. Konfiskovaný majetek měl být využit jak pro zemědělské účely, tak i pro stavbu domků nebo zřízení zahrady. Dekret tak navazoval na první pozemkovou reformu uskutečňovanou po vzniku Československa.

Na tento dekret dále navazoval dekret prezidenta republiky č. 28 z 20. července 1945 o osídlení zemědělské půdy Němců, Maďarů a jiných nepřátel státu českými, slovenskými a jinými slovanskými zemědělci.

Dále ...snad někdy příště.

Nahoru

Re: INAUGURACE

Takže se vraťme k historii. Profesoři marxismu-leninismu, jako Pavlíček, učili, že kriteriem teorie je praxe nebo
„kriteriem pravdy je společenská praxe“.
Tak se podívejme jak zde uváděné Dekrety vypadaly v praxi
Pan Doškář nám předepsal
...veden snahou především jednou provždy vzíti českou a slovenskou půdu z rukou cizáckých německých ...
Nekonfiskoval se majetek těm Němcům a Maďarům, kteří se aktivně zúčastnili boje za zachování celistvosti a osvobození Československé republiky.

Jeho spolupracovník Břeněk Henke píše ve Cvikovském zpravodaji
Můj děda Adolf , německý sociální demokrat , a babička Anna (antifašisté) vychovali své děti v dělnickém prostředí Cvikovska / Drnovce v duchu sociálně-antifašistickém! Fašistické Hitlerovo Německo tyto lidi nemělo rádo a ihned po Mnichovu to brzo tvrdě pocítili (hlavně děda, který byl gestapem uvězněn do pověstné Drážďanské věznice za svoji činnost a politické přesvědčení) a i když se po cca 2 měsících vrátil, ve svém neustal pak i celou válku. Obstáli a přežili kromě bratra mého otce, který se z povinné války nevrátil. Můj táta komunista / Interbrigadista ve Španělské občanské válce, pak nuceně nasazený do říšské válečné mašinérie v Pardubicích, odkud zběhl k odboji - partyzánům. S koncem války se hned vrátil do Drnovce. Dědu s babičkou - své rodiče, dokázal vrátit domů z nařízeného odsunu z internačního tábora za Rumburkem až na poslední minuty před odjezdem vlaku. Staří rodiče si to zasloužili, byli oba soukolím této země - děkuji táto. Cíl už si nepamatuji, že táta použil veškeré páky bylo jasné, domnívám se se starším bratrem Iljou, že mu pomohl sám Gottwald, se kterým se znal.

Jak je možné, že antifašisté byli dáni do odsunu? A to zde, ve Cvikově kterému se říkalo Rudé, nebyl jediný případ

Kde jsou členové odbojové skupiny Waltro?

Jistě nám to pan badatel vysvětlí.

Nahoru

: INAUGURACE Chtějí setřít protiklad mezi zločincem a jeho oběti

Podle tohoto dekretu podmínkou získání přídělu nebylo státní občanství, ale příslušnost k českému, slovenskému nebo jinému slovanskému národu a státní a národní spolehlivost.

Oba tyto dekrety platily jen v českých zemích. Osídlení se ústředně řídilo podle dekretu prezidenta republiky č. 27 z 11. července 1945 o vnitřním osídlení. Dekret měl povahu organizační a působil celostátně.

Z podobných principů vycházel i dekret č. 108 z 25. října 1945 o konfiskaci nepřátelského majetku a Fondech národní obnovy. Byl vydán po dohodě se Slovenskou národní radou a měl celostátní platnost.

Pokud nepřátelský majetek nebyl zkonfiskován podle předchozích předpisů, znárodněn zestátněním, nebo zkonfiskován podle rozsudků trestních soudů, propadl konfiskaci dnem 30. října 1945, kdy konfiskační dekret nabyl účinnosti. Konfiskace i v tomto případě nastávala ex lege.

O tom, jsou-li splněny podmínky pro konfiskaci, rozhodoval v prvním stupni zpravidla ONV, jinak zemský národní výbor, na Slovensku příslušný orgán SNR. Konfiskační výměr měl jen povahu rozhodnutí deklaratorního. U fyzických osob německé a maďarské národnosti se dekret nevztahoval na ty, kteří zůstali věrni Československé republice, nikdy se neprovinili proti národům českému a slovenskému a buď se činně zúčastnili boje za její osvobození, nebo trpěli pod nacistickým nebo fašistickým terorem.

Z konfiskace byl vyjmut majetek, potřebný nevyhnutelně k ukojení životních potřeb nebo k osobnímu vykonávání zaměstnání fyzických osob, a majetek, jehož v době po 29. září 1938 pozbyly pod tlakem okupace nebo v důsledku národní, rasové nebo politické persekuce osoby, jejichž majetek se podle konfiskačního dekretu nekonfiskoval.

Prakticky všechny evropské státy, které byly ve válečném stavu s Německem nebo jeho spojenci, uskutečňovaly v době války a po ní konfiskační opatření vůči nepřátelskému majetku. Takovými opatřeními byl postižen majetek států, jejich občanů nebo právnických osob. Nizozemí tak učinilo nařízením exilové vlády z 20. října 1944. Dekret byl uplatněn vůči Německu, Japonsku a dalším nepřátelským státům, které jim byly postaveny na roveň. Konfiskací byly postiženi i všichni poddaní těchto států. Konfiskační předpisy byly vydávány až do roku 1950. Podobně postupovaly i Belgie a Lucembursko. Řecké konfiskační předpisy se nejprve vztahovaly na Itálii, později byly rozšířeny na Německo a Bulharsko. Řecké předpisy však umožňovaly, aby fyzické osoby mohly u soudu prokázat, aby na ně nebylo pohlíženo jako na nepřátelské osoby. Musely však prokázat současné splnění několika podmínek včetně toho, že nepreferovaly nepřátelskou státní příslušnost a v době války nevykazovaly žádné národu nepřátelské chování, nekolaborovaly s nepřítelem, neposkytovaly nepříteli žádné služby a nepodporovaly v Řecku nebo v jiném státě nepřátelské zájmy. V Rakousku bezprostředně po válce vydávaly takové předpisy vojenské orgány spojenců. Dekret č. 108/1945 byl připravován již v Londýně a v květnu 1944 předložen k připomínkovému řízení. Inspiroval se podobnými akty Spojených států, Velké Británie a Mexika ohledně nepřátelského majetku. V USA byly jenom od března 1942 do června 1943 zabaven nepřátelský majetek v hodnotě 375 mil. dolarů, 41 000 patentů a žádostí o udělení patentů a bylo převzato 318 podniků. V Mexiku byla učiněna podobná opatření zákonem o vlastnictví a obchodech nepřítele z 13. června 1942.

Dále ...snad někdy příště.

Nahoru

Re: INAUGURACE taky o obětech

Skutečně pozoruhodné
Podle tohoto dekretu... podmínkou získání přídělu nebylo státní občanství, ale příslušnost k českému, slovenskému nebo jinému slovanskému národu...
Na toto navázal asi republikán Miroslav Sládek. "Cikáni by měli být trestně odpovědni již od narození, neboť to je jejich největší zločin,"
Pokračovatelé, DSSS (dle MZ neonacisté) mají zastoupení ve vrcholových orgánech Slovanského výboru. Ten se taky zaštiťuje E. Benešem. Samozřejmě spolupracuje úzce s ČSBS.

Jak to pak vypadalo v praxi? Nejlepší ukázka je osazenstvo Vyšebrodského kláštera. Na tyto Sudetské Němce se dokonce obrátil sám president Beneš, aby mu ukryli státní zástavu ČSR. Ukryli ji na jednom statku. Nacisty byli všichni zavřeni a třetina se nevrátila. Za tento čin se jim dočkalo vděku - odsun do Rakouska. Po protestech opata nakonec rozhodl Beneš, že opat může zůstat.
... Dá se říci, že opat Tecelín se stal osobním přítelem prezidenta Beneše, který také ovládal obě řeči a vystupoval přátelsky k oběma národnostem (alespoň v posledních letech). Proto také opat Tecelín po Benešově emigraci ukryl prezidentskou zástavu na jednom statku po dobu války.
V Porta Coeli se zatím opat Tecelín po celou válku musel každý týden dostavit na Gestapo do Brna, ale přesto se snažil pomáhat potřebným ze všech sil, poslouchal zahraniční rozhlas a povzbuzoval své okolí a také vstoupil do odbojové organizace "Obrana národa" a vypomáhal informacemi organizaci "Svaz národní revoluce". Na konci války byli partizány v okolí Tišnova zastřeleni tři němečtí vojáci a generál Schörner přikázal zastřelit každého desátého muže z okolí. Opatu Tecelínovi se však podařil po napjatém vyjednávání s místním velitelem div - všichni muži byli propuštěni a posláni kopat zákopy. Za to mu později místní udělili čestné občanství.
Po válce se především se snažil na prvním místě získat potvrzení a podporu obnovené československé republiky.
Do toho však proti slibům obnovené republiky zasáhl masový odsud obyvatel německé národnosti pryč z republiky. Šikana a odsun bohužel už probíhaly od samého skončení války, třebaže oficiálně měl odsun nastat až na začátku r. 1946 a to přísně regulovaným a důstojným způsobem. Při této nenávisti se nerozlišovaly postoje, ale pouze to, kdo jakým jazykem hovoří. Proto na protinacistický postoj vyšebrodských řeholníků nebyl brán vůbec ohled a kvůli své rodné řeči byli odsunuti jako jejich farníci. Část z nich tváří v tvář ústrkům a pronásledování odešla do ciziny, zatímco druhá část byla nahrazena na farách českými světskými kněžími a hledala útočiště ve svém klášteře pod ochranou opata. Bratři, kteří se vraceli z války nebo ze zajetí se vzhledem k zuřícímu antigermanismu ani neodvážili vrátit na území Československa a rovnou hledali pomoc a místo v zahraničí. Opat Tecelín se zprvu domníval, že se splní prezidentovy sliby, a že v klášteře v soukromí ochrání své spolubratry německého původu, dokud živelná nenávist proti všemu německému v pohraničí neopadne. Hned od skončení války se snažil všem spolubratřím vyjednat vynětí z odsunu podle tzv. Benešových dekretů, avšak před odsunem to stihl jen u části z nich. Tento nepřátelský postoj se vůči vyšebrodským cisterciákům projevoval nejvíce tím, že jim státní úřady vytrvale odmítali přiznat občanství a orgány státní správy jim jasně dávaly najevo, že jsou osoby nežádoucí. Roku 1946 ve volbách zvítězili komunisté a uvedená nenávist hrozila dokonce zánikem kláštera. Tehdy větší část německých spolubratrů byla nucena odejít do vyhnanství v Rakousku či v Německu a tak se opat Tecelín rozhodl...
http://www.klastervyssibrod.cz/Historie/Klaster-za-1-republiky-a-po-zruseni-nacisty-1938-41-az-1945

Tak pane Doškáři, až budete dávat poctu historické presidentské standartě, vzpomeňte na hrdinné Sudetské Němce, kteří vlast nezradili. A jak s nimi za to Češi zatočili. Přesně jak to popisuje pan Pavlíček

Pokračování příště

Nahoru

Re: INAUGURACE někteří zločinci NSDAP nebyli po 2SV odsunuti

Tak pane Valtře sdělte zde veřejně , že se distancujete od nacistické minulosti Vašich předků a sdělte především občanům Cvikova , proč nebyli tito nacisté, konkretně dědeček Valter a babička Valtrová, jako nacističtí zločinci po 2SV odsunuti?.

Nahoru

Re: INAUGURACE

Konkrétního zdůvodnění názoru, že se sudetští Němci lépe vypořádali se svoji historií, nežli Češi se zde již asi od přispěvatele Tichého nedočkáme. Je jednodušší opakovat fráze, nežli se dovídat nové informace a přijímat je.
Tak alespoň hezký pátek třináctého.

Nahoru

Re: INAUGURACE

Pane Tichý, tvrdit toto se dá jenom v pátek 13. a za soudobé politické situace ČR.
Můžete dát třeba toto
Bernd Pachal, místopředseda poslaneckého klubu AfD za berlínský obvod Marzahn-Hellersdorf, v lednu 2016 na svém facebookovém profilu napsal: (během protektorátu – pozn. red.) „Češi požívali v rozporu s tvrzením spojenecké propagandy a propagandy české exilové vlády větší autonomii než za Habsburků, a navíc se výrazně zvýšila jejich životní úroveň. V neposlední řadě to bylo dáno moudrou politikou říšského protektora Reinhardta Heydricha.“
B. Posselt se od této strany distancuje, považuje ji za neonacistickou a možný zdroj nacionálních konfliktů.
Prezident ČR, V.Klaus jezdí na sjezdy AfD, podporuje ji, pro německý tisk dává prohlášení, že by chtěl být členem této strany

Ale když V.Klaus zahajuje oslavy v režii ČSOL a dokonce pronáší..zejména velmi důrazně vystupuji proti tomu, když je minulost zneužívána k politickým hrátkám . Tak vida, myslel to upřímně, nebo jen říká,co je očekáváno.

No a ČSBS v čele s konfidentem Vodičkou má V. Klause jako obdobu a řečníka svých akcí. Nakonec taky dostal nějaká ocenění. Slušní lidé, jako Havlůjová jsou již z ČSBS dávno pryč
https://www.lidovky.cz/svaz-bojovniku-si-pripomene-masaryka-recnika-klause-uvede-byvaly-konfident-vb-vodicka-glu-/zpravy-domov.aspx?c=A180302_122357_ln_domov_jho

Takže myšlenkově spřízněným lidem tu... „Češi požívali v rozporu s tvrzením spojenecké propagandy a propagandy české exilové vlády větší autonomii než za Habsburků, a navíc se výrazně zvýšila jejich životní úroveň. V neposlední řadě to bylo dáno moudrou politikou říšského protektora Reinhardta Heydrich...
asi nevadí

Nahoru

Re: INAUGURACE konkretní příklad

Po pondělní demonstraci proti Babišovi se strhla od jeho příznivců na facebooku ze skupin Zeman náš prezident, My za MZ, MZ za nás, Rusko je náš opravdový přítel, klub přátel V. Putina apod nechutná honička na demožumpu, jak jí říkají.
Nedivte se, tohle píše ověřená osoba,.. matka, babička

Nedivím se, že komunisté v padesátých letech všechny takovéto lidi stříleli a věšeli
Ještě měli víc přitlačit a popravit celou linii rodu.
Podívejme se jak se nám tu rozmnožili
Pokud bych dostala možnost, tak bych je kosila všechny, i s dětma
Je mi jedno, že by vymřela půlka národa.
Tyto zrůdy nemají právo na život

Takto jsme se vypořádali s historií.

Nahoru

Re: INAUGURACE Pavel Kohout píše Zemanovi

Vraťme se k Zemanovi

O napětí se postaral sám premiér, když v úterní noci sdělil čekajícím žurnalistům v Lánech: „Pan prezident mně doporučil pokračovat v jednání s KSČ a SPD.“
Když se 1. ledna 1993 zrodila historicky první Česká republika, bylo to na zdechlině komunismu, který dorazila hnusná „normalizace“; radikály, kteří se jako klíšťata zakusují do každé svobodné společnosti, poté ze sněmovny vykázalo Jeho Veličenstvo Volič. Teď jsi ale poradil premiérovi, aby právě o ty dva pilíře opřel svou menšinovou vládu. Miloši, Ty ses rozhodl založit českou druhou republiku?
V ní má zřejmě platit, že každý obviněný smí své trestní stíhání označit za „účelovku“ a chovat se, jako by neexistovalo, zvlášť pokud drží ministerstvo policie. Nepodporovanou vládu posílí dva odborníci na demokracii – šéf komunistů, jejž to zachrání před lynčem vlastních straníků za ostudně prohrané volby, a boss extremistů, kterého z předešlé strany vyloučili spolupartajníci jako podvodníka; právě on se netají, že zařídí referendum, které nás osvobodí z žaláře národů EU, hlídaného žoldáky NATO. Mocnářství by pak
nejspíš založila dynastie Václavů Klausů pod jeho ochranou jakožto maršálka ozbrojených sil a předsedy Nové Státostrany Demokraticky Přímé Autokracie, krátce NSDPA.
Devadesátník požívá mnoho výhod. K největším patří tramvaj zdarma a životní zkušenost. Současná situace mu tudíž bledne při vzpomínce na hitlerovský i stalinský teror a německou i ruskou okupaci; proti nim je Klausovo i Tvé prezidentství aprílové počasí, občas nepříjemné, ale snadno přežitelné pod deštníkem Evropské unie a NATO. Ale jaký zmatek musí mít v hlavě naši mladí spoluobčané dospívající posledních patnáct let, když exprezident mimo službu i prezident v činné službě je buď doslova verbují k extremistům, či nesmyslně označují za extremisty ty z nich, kdo proti skutečným protestují na ulicích?
https://echo24.cz/a/S2hTt/ty-ses-rozhodl-zalozit-ceskou-druhou-republiku

Nahoru

Re: INAUGURACE

Tak čekám, kdy se ve všech novinách objeví další zpráva o trestním oznámení. Minimálně na šíření poplašné zprávy, dále vyzrazení utajovaných skutečností či prosazování zájmů cizí mocnosti. Maximálně na vlastizradu. A pořád nic, pořád nic, pořád nic.

Nahoru

Re: INAUGURACE

A na odlehčení
https://www.youtube.com/watch?v=1hcMjMfQ9OY

Nahoru

Re: (Inaugurace) - podpora senátorů STAN

Klub na Obranu demokracie podporuje snahu senátorů STAN o ústavní žalobu na prezidenta. Sdílíme názor senátorů, že prezident ohrozil bezpečnostní zájmy státu a zkresloval informace. A podle nás nejde jen o „případ novičok“, nýbrž o to, jak se prezident snaží orientovat českou zahraniční politiku na východní autokratické režimy (Rusko, Čína) a jak postupuje při vytváření vlády. Jeho postup by podle nás měl být prověřen s ohledem na to, zda a nakolik se na něj vztahují formulace čl. 65 odst. 2 Ústavy České republiky. Máme podezření, že se jeho aktivitami mění sama podstata politického a právního uspořádání naší země.

Prosíme občany, kteří s námi souhlasí, aby k naší výzvě připojili svůj podpis.
http://www.bohumildolezal.cz/pdf/podpora-senatoru-v-ustavni-zalobe.pdf
http://www.bohumildolezal.cz/

Způsob vládnutí, jaký se u nás zavedl, má v tuto chvíli s demokracií pramálo společného. To, co nám hrozí, je rozvrat a chaos. Politické vakuum se většinou vyplní tím nejhorším způsobem. Měli bychom tomu čelit všemi prostředky, které nám Ústava a zákony dávají k dispozici.
http://www.bohumildolezal.cz/texty/rs3721.html

Nahoru

Re: (Inaugurace) výzva má už 2764 (+ 1000) podpisů

K výzvě KODu se do pátku 25. května 2018 připojilo 2721 signatářů. Doplnili jsme o ně náš seznam. Pod naší výzvou je tedy zatím (včetně členů KOD) 2764 podpisů. Podepsali ji mj. katolický kněz, teolog a filozof Tomáš Halík, politička a herečka Táňa Fischerová, televizní hlasatelka, scénáristka a překladatelka Marta Skarlandtová, herec Marcel Vašinka, šéfredaktor Fóra 24 Pavel Šafr, malíř, grafik a sochař Viktor Karlík, písničkář a textař Jakub Noha a režiséři Martin Vadas a Martin Velda. Dalších cca 1000 podpisů, které jsme dodnes (do neděle 27. května do večera) obdrželi, zpracováváme a dáme co nejdřív k dispozici. A sběr podpisů pochopitelně pokračuje.

O naší výzvě jsme informovali představitele demokratických politických stran. Odpověděli nám poslanci Jana Černochová, Petr Gazdík, Jan Farský a senátor Jiří Šesták.

Podrobněji zde:
http://www.bohumildolezal.cz/
http://klubod.cz/reakce-politiku-na-vyzvu-ustavnost-zemanova-zpusobu-vladnuti-je-treba-proverit/#more-2238

PS: Výzva má zatím 3540 ověřených signatářů a další přibývají.

Nahoru

Re: (Inaugurace) výzva má už 2764 (+ 1000) podpisů

:-)))

Nahoru

Re: (Inaugurace) výzva po dalších 2 dnech

Společně se členy Klubu na obranu demokracie má výzva již rovných 4600 signatářů a další přibývají. Výzvu podepsali mj. katolický kněz, teolog a filozof Tomáš Halík, výtvarník a bývalý ředitel Národní galerie Milan Knížák, umělecký ředitel Opery Národního divadla a Státní opery Petr Kofroň, bývalý rektor Jihočeské univerzity Libor Grubhoffer, spisovatel a hudebník Jan Burian, šéfredaktor Fora 24 Pavel Šafr, šéfredaktorka Revolver Revue Terezie Pokorná, bývalý synodní senior Českobratrské církve evangelické a býv. předseda Ekumenické rady církví Joel Ruml, herečka a politička Táňa Fischerová, malíř, grafik a sochař Viktor Karlík, komentátor a publicista Adam Drda, herci Daniela Bambasová, Barbora Hrzánová, Barbora Munzarová, Jana Plodková, Marcel Vašinka, televizní hlasatelka, moderátorka a scenáristka Marta Skarlandtová, televizní moderátorka Iveta Fialová, spisovatelka a zpěvačka Natálie Kocábová, písničkář a textař Jakub Noha, režiséři Martin Vadas a Martin Velda. Jména všech signatářů najdete na stránkách www.klubod.cz.
Podpisová akce na podporu snahy senátorů o ústavní žalobu na prezidenta pochopitelně pokračuje.

Nahoru

Re: (Inaugurace) výzva po dalších 2 dnech

:-)))))

Nahoru

Re: INAUGURACE

Tak teď už je to více, než kolik komunistů ročně zemře. .o))))

Podle poslnace Dolejše se stává komunistům osudný především vyšší věk. Například na Praze 6 je průměrný věk jeho spolustraníků 78 let. „Z toho vyplývá, že těch nad 80 let je hodně a tam bohužel statistika a mortalita fungují,“ dodal Dolejš.

Kdo teď bude funkcionáře živit?

Nahoru

Re: INAUGURACE

Hrušky s jablky. Až bude petentů o 2 848 790 více, bude to mít jaký takýs význam ...

Nahoru

Re: INAUGURACE Pohrdání zákony prezidentem

Očekávaná tisková konference nakonec splnila to, co novináři očekávali. Zeman podal důkaz o svém duševním stavu .

Zeman spáli trenýrky
Je mu jedno, že se dopouští přestupku do 50. tis Kč

Fyzická osoba se dopustí přestupku tím, že
a) v rozporu s § 16 odst. 4 spálí v otevřeném ohništi jiné materiály než suché rostlinné materiály neznečištěné chemickými látkami,

Jsem zvědav, zda ho hasiči nahlásí a dostane pokutu.
Náš prezident přichází do dětských let, máme se na co těšit. Brzo se připravte, bude veselo
https://www.youtube.com/watch?v=62Te6chEurM

Nahoru

Re: INAUGURACE Pohrdání zákony prezidentem

Anonymní "moldavite"!
Kdyby to udělal V. Havel, tak nejen Vy, ale mnozí další budete psát o "skvělém happeningu", nebo o "kousku absurdního dramatika", či že to "odpovídá naturelu pana prezidenta" - vše obdivně.
Ale cením tu práci, kterou jste si dal s vyhledáváním jakéhosi právního předpisu :-) Pokud jste to tedy neopsal od jiného snaživce.
Jinak prezidentovi je vaše "obvinění" z přestupku skutečně jedno, protože po dobu výkonu mandátu má imunitu, že.
Hezký den!!! ...

Nahoru

Re: INAUGURACE

Je to jednoduché
Před třemi roky jela kolem policiie a dcera pálila shrabané listí od třešně-byla napadena nějakou chorobou.
Zavolali hasiče, dceři vyhrožovali obrovskou pokutou. Listí prý nebylo dostatečně suché. Když viděli, jak je z toho špatná, nechali ji nakonec být. Tak jsem se trochu zajímal.
Jestli mi má být novodobý papalášismus , tak dobře známý z dob komunismu, ukradený ? To ne.
Ani prezident, natož okolí, včetně hasičů na prvním místě, nemají právo porušovat zákony. Skupina Ztohoven byla potrestána. Zeman opakovaně zneužívá imunity, vám se to líbí?
Prezident Havel by takový nápad nerealizoval, dodával úřadu prezidenta vážnost. Takže vaše připomínka je mimo.

Stejně jako tvrzení místních komunistů, že V. Havel seděl na klíně Heydricha.

Proč lžete, nebo místní OV KSČ to má zdokladované?

Nahoru

Re: INAUGURACE

Ono to má ještě jednu stránku. Jak prezident, tak umělci mají svoje nástroje, jak působit na veřejnost. A působí fakt divně, když prezident nadaný řadou pravomocí, řadu dalších si uzurpující, opatřený mohutným personálním aparátem, vlivný a mocný, se uchyluje k v podstatě nouzovým metodám těch, kteří jinými nedisponují. Kterým nic jiného nezbývá než využívat třeba happeningů. Mně to připadá podobné, jako kdyby boháč, který si může koupit k jídlu co chce, obědvat nejlepší jídla v nejlepší restauraci, najednou vytrhnul dítěti na ulici párek v rohlíku a sežral mu ho.

Nahoru

Re: INAUGURACE

Prezident by měl jít příkladem a dodržovat zákony a vyhlášky- toť obecně.
Státník,který díky rozpadající se osobnosti na sebe prozradí,jak mu vadí občanská společnost a jeden protest s trenkami ,žádný státník není a může si citovat Churchilla klidně celé dny. Státník si toho ani nevšimnenebo to jednou okomentuje a tím to končí. A ti Češi,bestie, už dělají vtipy typu,že je podle slov prezidenta konec politiky spodního prádla a nastupují pleny. Bylo to zapotřebí? Přeji všem hezké dny!!

Nahoru

Re: INAUGURACE

Se svým dotazem se, anonymní moldavite, musíte obrátit na místní OV KSČ. Ale podle mých informací tady žádná taková struktura není - nevím, třebas máte informace lepší ,,,
To, co by udělal nebo neudělal poslední prezident ČSSR, první a jediný prezident ČSFR a první prezident ČSR je Vaše pouhá spekulace. Nebudu zde rozmazávat ono mýtické ježdění na koloběžce.
A Vámi zmiňovanou fotografii znám, nevím, zde dítě na ní je skutečně V. Havel, ale jsem názoru, že tomu dítěti jsou tak 4 roky ... takže ať by to byl V. Havel nebo ne, tak ...

Nahoru

Re: Inaugurace aj. - zase o VH

Ach jo! Už je to tu zas podle receptu "Není šprochu..."?
Tohle je několik roků známo:

"Občas se na internetu – asi tak jako hlavu vystrkuje lochnesska z jezera – objeví zpráva o tom, jak říšský protektor Reinhard Heydrich choval na kolenou malého Václava Havla. Někdy je to v článcích, jindy a častěji s debatách, kde tuto informaci od sebe všichni roky navzájem opisují. Je zajímavé pokusit se dohledat, kde tahle fáma, kterou lidé posedlí nenávistí k Havlovi rádi opakují, začala."

http://forum24.cz/jan-jandourek-jak-pry-vasik-havel-sedel-heydrichovi-na-kolenou/

PS: A co by to vlastně mělo o 4letém klukovi "dokázat", i kdyby to byla pravda? Vůbec nic - to jen lidi posedlí kádrováním celých rodin desítky let zpátky hledají COKOLI, co (podle nich) aspoň trochu pošpiní třídního nepřítele.

Nahoru

Re: INAUGURACE

Aha, tak OV KSČM. Plně v duchu starý stroj a nová klika, to je naše republika.
To staré pod novým vedením zůstává. Nepodložené lži, kterými se bojuje proti všemožným "nepřátelům"
Richard Falbr, kádrový příslušník StB, taky přisoudil V. Havlovi "humanitární bombardování". No komunističtí estebáci to umí. To, že přelety nad ČR bombardérům povolil M. Zeman se nezmiňuje, nejde to do krámu.
Když už je prokázáno, že V. Havel na klíně neseděl Heydrichovi, přijde se s Henleinem. Přesně v duchu Zemanova, když se článek nenajde, neznamená to,že neexistuje.

A mýtické ježdění na koloběžce? Další lež, šířená hlavně pochybnými medii.

Ovšem Zeman ve svém challengeru je reálný.

Nahoru

Re: INAUGURACE zaznamenané výroky M. Zemana, dnešní modly KSČM

Komunisté jsou extremisté

"Komunistická strana byla a zůstává stranou extrému. A jako taková má ve společnosti své přirozené, i když okrajové místo. Nelze ji zrušit, jako nelze rušit horečku. Její volební výsledky budou měřítkem intenzity nemoci naší společnosti, sociální rakoviny, ze které se zvolna začínáme uzdravovat,
https://citaty.net/citaty/263254-milos-zeman-komunisticka-strana-se-chce-stat-moderni-levicovou/

Komunisté jsou horší než fašisté

Dnes bych ale řekl, že komunismus byl svým způsobem nebezpečnější než fašismus. A víte proč? Protože ty jeho ideály byly krásné, a kdo by je nepodepsal? Humanizace, všeobecná rovnost, plné rozvinutí lidských sil... Když si ale přečtete Mein Kampf a nejste úplně slepá, tak uvidíte, jak fašismus, respektive nacismus brutálně odhaluje svoje cíle. Takže v tomhle smyslu bych dnes fašismus s komunismem srovnal úplně jinak.
http://www.sds.cz/docs/prectete/rozhovor/kal_zema.html

Bylo by dobře, pane Chote dávat také odkazy jak Havel jezdí na koloběžce, sedí na klínu Henleinovi

Nahoru

Re: INAUGURACE

Vidím, že budu muset výrazně zlepšit srozumitelnost svých písemných výstupů. Alespoň pro některé diskutéry :-(((

Takže: Co by udělal či neudělal V. Havel je prostě jen Vaše spekulace - nic víc. Na tom trvám.
Ježdění na koloběžce (po chodbách Hradu ve funkci prezidenta) jsem označil slovem "mýtické", což podle slovníku znamená "bájné" - jen podotknu, že bývalá osobní sekretářka V. Havla ho v nějakém rozsahu potvrzuje (B. Štěpánová, spolek S.V.S. ... hledejte).
K fotografii dítěte na kolenou Heydricha jsem jasně napsal, že nevím, jestli ono dítě je malý V. Havel, a i kdyby, tak jeho "posaz" na kolenou vraha českého lidu jde evidentně za jeho rodiči - tak, jako u každého dítěte v tomto věku, nikoliv za ním osobně.
O Falbrovi nebo Henleinovi se nezmiňuji vůbec?!
Jinak na "kádrování celých" nikoliv rodin, ale celých skupin lidí (zde KSČM, či potažmo komunistů celkově) jsou zde jiní kádři, že ...

No, a nebo bude racionálnější nekrmit zdejší trolly v jejich nekonečných litaniích. Když mají problém s porozuměním psaného textu.

Ale jinak: hezký den!

Nahoru

Re: INAUGURACE

No prostě rudé zrůdy jsou zase na koni.
Doufám, že z něj brzo spadnou a vezmou s sebou do smrduté bažiny i toho samolibého hňupa, kterého někteří zaslepenci poslali zpátky do funkce.

Nahoru

Re: INAUGURACE

Mimochodem- včera si někteří z nás buď osobně,nebo v duchu připomněli 76 výročí hrdinné smrti parašutistů ,kteří se,jak známo, ukrývali v kryptě pravoslavného kostela v Resslově ulici. Ne tak pan prezident,ani slovo,ani nějaká malá tisková zpráva přes mluvčího- proč taky vzpomínat na hrdiny odboje ,že? Zato velmi důležitá účast na oslavě narozenin Václava Klause byla v médiích prezentována....
Přeji hezké dny

Nahoru

Re: INAUGURACE

Je zajímavé, čemu dává náš prezident přednost. I když atrakce pro důchodce, která objíždí regiony kde mu to zaplatí i s ansámblem, asi lidi omrzela. Již se ani neptají.

Nahoru

Re: INAUGURACE

18. Červen 2018 - 8:33 | F. Chot
Vidím, že budu muset výrazně zlepšit srozumitelnost svých písemných výstupů.
Budete muset. Hlavně z hlediska výrokové logiky.
….A Vámi zmiňovanou fotografii znám, nevím, zde dítě na ní je skutečně V. Havel,
Takže vy znáte fotografii na které sedí V. Havel na klíně Henleina, ale nevíte, jestli je to on. Nezdá se vám to nějaké divné ?

Jako kdybych řekl...znám fotografii, kde sedí F. Chot na klíně Gustava Husáka, ale nevím zda je to on.

Nahoru

Re: Inaugurace - citát dne z FB (Pavel Foretník)

"Neumím si představit Donalda Trumpa, jak pálí na zahradě Bílého domu trenky Roberta De Nira."

PS pro s. Chota: Heydrich přišel do Prahy v září ´41, to byl VH už 5letý, tedy skoro školák... Tak tady konečně přestaňte blouznit o neexistující fotografii.

Nahoru

Re: INAUGURACE a oblbování lidu CL komunisty

Je známo, že po různých diskuzích M.Zemana se objeví jejich rozbor, kde je usvědčen z x lží a manipulací.

Soudruzi z KSČM na to jdou podobně. Na svůj Fb profil dali článek z novinek..
Policie zadržela 9414 pachatelů znásilnění či sexuálního násilí. Z nich byli cizinci v 3489 případech
A dodali
Aneb krok do "Nové Evropy".

Přejdu to, že nevzpomněli jak v SRN kriminalita klesá.
Kdyby si prohlédli příslušné mapky, zjistili by i podíl cizinců z bývalého soc. prc. tábora.

Ale to nejdůležitější, podívejme se do jejich země zaslíbené, SSSR dnes Ruska.
Taková Volgogradská oblast ( 2.7 mil. obyvatel) se pyšní za 11 měsíců 692 vraždami, nebo pokusy o ně.
Přidáme-li 1/11 je to 760 vražd a pokusů za r. 2017

Srovnáme- li to s Německem cca 84 mil. obyvatel (tedy 31 krát více), muselo by tomu odpovídat 31 . 760 = 23 500 vražd a pokusů o ně. NESKUTEČNÉ!

A TO JE VOLGOGRADSKÁ OBLAST AŽ NA 19. MÍSTĚ Z RUSKÝCH OBLASTÍ!!!
SOUDRUZI, CO TO TU NAMLOUVÁTE?
KRÁČEJTE SI NA VÝCHOD, KRÁČEJTE.

https://m.v1.ru/text/gorod/385724621049856.html

.

Nahoru

Re: INAUGURACE a oblbování lidu CL komunisty

Nehauzírujte s čísly. Podle odkazu: "V uplynulém roce bylo zaznamenáno 113 takových zločinů ..." Tedy vražd a pokusů o vraždu - bez rozlišení.
A nikdo nikam nekráčí, Vy komiku!

Nahoru

Re: INAUGURACE a oblbování lidu CL komunisty

Ze země,. kde včera znamená zítra.

В итоге по преступлениям особой тяжести Волгоградская область оказалась на 31-м месте из 83 регионов. В нынешнем году в регионе задержаны целых 579 душегубов.
Jako výsledek, v případě zločinů se speciální závažností byla oblast Volgograd na 31. místě ze 83 regionů. Letos v tomto regionu bylo zadrženo zhruba 579 vrahů.
... покушений на убийства, — рассказали в правоохранительных органах. — За прошлый год в регионе было зафиксировано 113 таких преступлений, что почти на девять процентов больше показателей 2016 года.
V roce 2017 v regionu Volgograd došlo k nárůstu vražd a pokusů o atentát-V uplynulém roce bylo v regionu zaznamenáno 113 takových zločinů, což je téměř o 9% více než v roce 2016.
Еще более тревожная ситуация складывается с преступлениями террористической направленности. Их количество в регионе растёт уже два года подряд. Если в 2016 году было выявлено 21 такое преступление, то за неполный прошлый год, за вычетом декабря, данные по которому ещё не систематизированы, — уже 26.
Ještě hrozivější situace se vyvijí zločiny teroristické povahy. Jejich počet v regionu roste po dobu dvou let za sebou. Pokud v roce 2016 bylo zjištěno 21 takových zločinů, pak v neúplném v loňském roce, po odečtení prosince, jehož údaje ještě nebyly systematizovány, je jich již 26

Takže za 11 měsíců 2017
Zadrženo zhruba 579 vrahů.
113 pokusů o atentát
26 teroristických útoků.
To vše ve Volgogradě s 2,7 mil. obyvatel.
To vše v zemi komunistům zaslíbené
To vše naši komunisté zamlčují

Ještě že mají ty Němce, ale tam kriminalita klesá

Nahoru

Re: INAUGURACE

https://zpravy.idnes.cz/foto.aspx?r=zahranicni&c=A170119_122555_zahranicni_aha&foto=JB68c197_FO01092916.jpeg
Tak něco komického. Tu fotku pana s.Chota znám. ale nevím jestli je to on. I když-ta podoba.

Nahoru

Re: INAUGURACE

:-)

Nahoru

Re: INAUGURACE

A co je na tom komického? Běžné přivítání své doby...

Nahoru

Re: INAUGURACE

Bejt tam jiný ksichty, tak bych řekl běžné přivítání této doby.
Samolibý hradní stařec se opájí svou mocí a blahosklonně kyne plebsu, též se mu vysmívá, jakkoli se tváří, že mu záleží na jeho blahu.
Houby s octem na kyselo.
Vypráskat železnou tyčí.

Nahoru

Re: INAUGURACE

U příležitosti dnešní inaugurace a hlavně- u příležitosti 68. výročí vraždy dr.Milady Horákové a 70. výročí prvního dobrovolného spolknutí soc.-dem. komunistickou stranou (tehdy Fierlinger a spol., nyní Zimola, Foldyna a spol.), je vhodné připomenout si dopis na rozloučenou, který tato výjimečná žena adresovala nejen svým nejbližším..

Praha - Pankrác věznice
27. VI. 1950, 2 1/2 hod.

Moji nejmilejší,
ještě několik slov. Měla jsem z našeho setkání nesmírnou úlevu. Jen Věruška mi velmi leží na s...rdci a to budoucí, co vymění svůj život za život můj. - Je to zvláštní shoda okolností; když se měla narodit Jana, udělala jí místo na světě naše máma. Teď dělám tu výměnu životů zase já. Milovaná, předrahá sestřičko moje, budeš maminkou, někdo, kdo uvidí nový svět, se hlásí o své právo. Musíš pro něho a jen pro něho teď žít. Nedej mu do vínku srdce a nervy zatížené smutkem a jeho dekadencí. Přiveď na svět celého, zdravého a krásného člověka s pevnými nervy. Ať to bude děvče, nebo hoch, musí to být bojarský junák! Prosím Tě, Věruško, na kolenou, chraň ho, kvůli mně a pro lepší příští. Modlím se v těchto posledních chvílích za Tebe a šťastnou Tvou těžkou hodinku matky. Budeš mít teď dvě děti. Vás ostatní prosím: teď všechno pro ten nový život: Pepíčku, tolik na Tebe spoléhám. Jano, jsi statečné děvče - mám z Tebe radost - jen uplatni svoji statečnost za to, co buduje, a ne za to, co boří. - Jsem úplně klidná a připravená. Byl u mne pan farář, a i když nemohl přijít dr. Kučera, bylo mi to velikou posilou - prosila jsem jej, aby také a hlavně Vám věnoval teď svou pomoc. Opřete se o vše, co Vás chce a může podržet. Žijte, žijte! Jste taková krásná trojice. Dědeček přijde časem také o svou bolest - buďte s ním! Maminka Horáková se opře o svou víru. Má děvčátka ze Sadské, Věrka, Anička, Boženka, budou také s Vámi. Co Vás je, já jsem sama a musím si také pomoci. - Nikdy jsem nepochybovala o Vaší síle, ale překvapili jste mne. Bude to ještě bolet chvíli, ale pak už stále méně a méně. Jděte na louky a do lesů, tam ve vůni květů najdete kousek mne, jděte do polí, dívejte se na krásné a všude budeme spolu. Dívejte se na lidi kolem a v každém se něčím obrazím. Nejsem bezradná a zoufalá - nehraji, je to ve mně tak klidné, poněvadž mám klid ve svém svědomí. - Vyžádejte si dopis, který jsem Vám napsala, a v něm je celý můj odkaz. Je jen pro Vás, alespoň něco v životě, co patří pouze Vám a těm, které mám tolik ráda. Všechno se mi v posledních chvílích zdá jako neskutečné, a přeci počítám už jen minuty. Není to tak zlé - jen o Vás teď jde, ne už o mne. Buďte silní! Mám Vás tolik ráda a taková láska se přece nemůže ztratit, rozplynout. Nic se na světě neztrácí, všechno nějak vrůstá dál a ožívá znovu. - Jděte vždy jen s tím, co je blízko životu. Držte se jeden s druhým a opírejte se navzájem! Znovu opakuji: ten nový, blížící se život mne ohromně vyrovnal. - Mám už dohráno opona se spouští, ale už se zase nový kus začíná. Ať je v něm však jen slavný a vítězný hrdina - žádná už tragédie! Mám Vás tolik, tolik ráda. Líbám Vás a tisknu. Jsem v mysli a modlitbách jen a jen u Vás. Hrála jsem to snad špatně, ale myslela jsem to poctivě. To mi můžete věřit. Jsem pokorná a odevzdaná do vůle Boží - tuto zkoušku mi určil a já jí procházím s jediným přáním: abych splnila zákony Boží a zachovala své čestné lidské jméno. Neplačte - neteskněte moc - je mi to takhle lepší než pozvolna umírat. Dlouhou nesvobodu už by mé srdce nevydrželo. Takto se rozletím zase do polí a luk, strání a k rybníkům, na hory i v nížiny. Budu zase nespoutaná, a ten klid a mír. Dejte mi ho - bylo toho tolik, co bylo nutno překonávat - chci už jít. Nebraňte mi svým nářkem.
Musíte teď žít také za mne. Líbám Vás, líbám. S Bohem - vrátím se ve Vašem synovi nebo dceři. Už se zase vidím nově na světě. Bůh Vás posilni a teď abyste dobře to dítě postavili do světa. Janičko, miláčku, dceruško. Věro, sestřičko má, Pepíčku, táto můj, babinko, holčičky Věro, Aničko, Božko a Ty můj zatoulaný, drahý, jediný, krásný muži. Cítím; stojíte tu se mnou. Teď ještě pevný ruky stisk. - Ptáci už se probouzejí - začíná svítat. Jdu s hlavou vztyčenou - musí se umět i prohrát. To není hanba. I nepřítel nepozbyde úcty, je-li pravdivý a čestný. V boji se padá, a co je jiného život než boj. Buďte zdrávi! Jsem jen a jen Vaše

Nahoru

Re: INAUGURACE

Je neskutečné, že člen a funkcionář ČSBS veřejně píše...
Je třeba v této souvislosti se zmínit o skutečnosti, že touha po III. světové válce nebyla vlastní jen ukrajinským nacionalistům a hrdlořezům z wehrmachtu a waffen SS hitlerovského Německa, ale i občanům Československa jakými byla ... i doktorka Horáková, funkcionářka Československé strany národně socialistické
Více zde: https://www.klub-pohranici.cz/news/a64-vyroci-obrany-republiky/
Takhle si bojovníci za svobodu - někteří komunisté dodnes tu svobodu představují. I poprava byla provedena způsobem, pro který nemám slov. Nikoliv oběšena, ale doslova udušena taháním za nohy, když měla na krku škrtidlo. Čtvrt hodiny než zemřela.
Ano jsou mezi námi, plácají se po bedrech, dávají si medaile, předvádí se na "vlasteneckých akcích" a dělají jako by nic.
Dokonce mají tu drzost srovnávat tuto vraždu se sebevraždou dlužníka, který střílel na exekutory .
A proto Bďete!!!

Nahoru

Re: INAUGURACE - hádanka

Kdo sdílí na svém profilu tento komentář?

... Židé jsou velmi nebezpeční, protože jim od mala vtloukají do hlav, že jsou vyvolení. Jejich hlavní pohled na svět je plný rasizmu a nenávisti vůči ostatním národům. Divím se, že svět ještě nezakázal židovské náboženství. Vždyť přeci není možné, aby žid považoval všechny ostatní národy za méněcenné. Nehovoříc o větách typu nejlepší z jinověrců (gójů) musí zemřít ....

a)Příznivec Okamury a SPD
b) komunista
c) člen ČSBS
d) funkcionář KČP
e) antipomníkář
f) funkcionář ČSOL- pokud doložil lustrační osvědčení
e) Adam B. Bartoš
f) Ortel doplnil text již dřívější skladby Sionismus
g) „Probuďte se válečníci, v naší Český zemi, sražte hvězdu šesticípou, co chce zářit na nebi. Probuďte se válečníci, bílý Evropy, sražte konečně na kolena, ty židovský psy. Jestliže si necháme dále, ničit naší zem, nebude už Čechů, budem otroky jen. Proto vezmem svý zbraně, pevně do rukou, vyženem je z Evropy, ať třeba chcípnou. Všude proudy krve, z nepřátelských židů, zhroutila se vláda, těchhle sionistů. Teď zvolíme si vůdce, nebudem stát stranou, záleží jen na nás, kdo nám bude vládnout.“
h) Výňatek z Mein Kampf prezentovaný členem DSSS

Nahoru

Re: Inaugurace - aspoň se zpožděním:

http://neviditelnypes.lidovky.cz/osobnost-kvetinu-na-hrob-emila-hachy-dvk-/p_politika.aspx?c=A180627_224645_p_politika_wag

Nahoru

Re: INAUGURACE

Nesmělo být vtesáno jméno do náhrobku. To je známo i tady.
Dnes jeden z místních antipomníkářů sdílí a hodnotí SUPER tento výrok E. Beneše z r. 1937
„Raději Hitler než Habsburk!“

Nahoru

Re: INAUGURACE

pořád dokola, prznění diskuse. Příznivci ohýbají pravdu doleva, odpůrci doprava. A pořád dokola....
Práce Luďka Frýborta nejsou nestranné a vyvážené, ale hlavně že zapadají do ideologie příznivců. Stejně tak citát, který EB s největší pravděpodobností takto nikdy neřekl a ani časově to moc nevychází. Ale známé géblsovské o stokrát opakované pravdě platí. Napadá mě zde paralera s jednou fotkou.... :-))

Chtěl jsem napsat, že je to tady k smíchu, ale je to spíš k pláči.

Hezké odpoledne!!!

Nahoru

Re: INAUGURACE

Jo, argumentace jak od Ovčáčka. Mimochodem to Goeblsovské se taky nikdy nenašlo.

K pláči to je, hlavně když tohle sdílí kandidát republikového výboru ČSOL. Také KSČM, KČP a funkcionář ČSBS.
Další Pravda a SUPER!

Po známém výroku prezidenta Beneše v roce 1937: „Raději Hitler než Habsburk!“, se Horáková stává obdivovatelkou „německého národního socialismu“. Fascinuje jí Hitlerova schopnost vyhladit nezaměstnanost a obrovský podíl žen v institucích nacistického Německa. … Bojovala houževnatě o to, aby umožnila českým ženám členství v nacistických organizacích protektorátu. Zatímco jí K.H. Frank celkem s úspěchem ignoroval a vyhazoval, zavěsila se na Emanuela Moravce...
V roce 1942, po atentátu na Heydricha se opět oba společně, náhle objevují v terezínské Malé pevnosti, kam byli jinak hromadně dopravovány protinacističtí odbojáři. Manželé Horákovi získávají dvě samostatné cely hned vedle sebe ve vězeňském traktu pro prominentní vězně. Ostatně, Bohuslav tam nebydlí a má svojí vlastní garsoniéru mimo koncentrační tábor...
Milada, údajná “vězeňkyně“, získává v malé pevnosti vedoucí zaměstnáni jakési „provozářky“. Je kompetentní pro rozdělování potravin a léků. Navíc kontroluje provoz gastronomie a nemocničního zařízení. Může se neomezeně pohybovat po táboře, opouštět ho a zase se vracet. O její chrup se stará zubař, jinak kompetentní pouze pro Wehrmacht a jednotky SS. Někdy přespává mimo - v bytě svého manžela. Do svojí cely v malé pevnosti si čas od času vodí dámské návštěvy.

Radši končím, abych si nekazil večer.

Nahoru

Re: Inaugurace / pane Beneši,

není přece tak podstatné, že to napsal Frýbort, ale jestli je to pravda:

Hácha se teprve po nátlaku okolí odhodlal k převzetí funkce prezidenta jako k oběti, v roce ´38 taky zemřela jeho žena a dcera se rozváděla. Dokud to i po 15. březnu šlo, byl v kontaktu s Benešem a Londýnem. Mnoha lidem pomohl, například vyreklamoval vysokoškoláky ze Sachsenhausenu. Na konci války už byl nemocný stařec, pravděpodobně neschopný zúčastnit se soudního přelíčení. Přesto ho nechali během "vyšetřovací vazby" umřít ve vězeňské nemocnici na Pankráci.

Celé roky nám propaganda vnucovala, že doc. JUDr.Emil Hácha byl druhej Moravec = zrádce národa.
Málokdo taky ví, že kromě odborných právnických prací vydal sbírku básní a přeložil proslulé Tři muže ve člunu (společně s bratrem).

Nahoru

Re: INAUGURACE

"není přece tak podstatné, že to napsal Frýbort, ale jestli je to pravda"

s tímhle mám morální problém

Nahoru

Re: INAUGURACE

To je přesně ono - Pravda není podstatná.
Podstatné je to, co vyhovuje propagandě, která je šířena
S tím mám taky dlouhodobý morální problém.
On se opět obdivuje a propaguje třídní boj, připomíná se přínos Vítězného února, zvou se ruští oficíři, aby vysvětlili mírumilovnost Rusů a Putina, haní Milada Horáková atd.
Při tom zdatně sekundují, alespoň zde, členové ČSOL.

Více zde: https://www.klub-pohranici.cz/sbor-narodni-bezpecnosti/
https://www.klub-pohranici.cz/news/zacali-jsme-spolecne-novy-rok/
http://severoceskapravda.cz/index.php/historie/462-holany-28-8-1938
http://severoceskapravda.cz/index.php/informace/1491-ze-setkání-na-králově-háji

To těžko zpochybníte.
Jen si pak nestěžujte.... nebát se bojovat za svobodu a demokracii, …,dnes je tento odkaz možná důležitější víc, nežli jindy.

Nahoru

Otevřený dopis Pavla Kohouta Miloši Zemanovi

stojí za pozorné přečtení:

"První dopis Tobě obsahoval podnět, abys podal ruku i voličům soupeře a rozpolcenou společnost pomohl opět spojit. Prohlásil ses však výlučně prezidentem spodních deseti milionů a – ač sám výstavní exemplář intelektuála – zametls všechny kdo Tě nevolili do virtuální Pražské kavárny, kam chci patřit i já, neboť byla Olympem humanismu a demokracie. Moudře´s ukončil jen pokus učinit dceru Kateřinu První Slečnou a zachránil jí tím soukromý život. Ani dál jsi nezodpověděl žádné mé psaní, až jsem se doporučeně optal, zajímá-li Tě vůbec názor asi jediného voliče z českých spisovatelů.
Schůzka na Hradě večer 24. 2. 2015 proběhla tristně. Řekl jsem, že Ti chci objasnit, proč Tě žádný z příznivců v Sázavě podruhé volit nebude. Řekls, že mi chceš v říjnu udělit vyznamenání. O ta dvě témata jsme zápolili přes pět hodin a tři lahve vína, jež umím dík otci pít jako zvlášť chutnou vodu. (Při sovětsko-československých obchodních jednáních v padesátých letech plnil funkci finálního přepíječe ruských opíječů našich delegací a naučil to i jediného syna.) Dodávám, že jsem odmítnutím té pocty ochránil Tebe i sebe: potkat v hradní čekárně pro vyznamenávané Ladislava Štaidla, předního signatáře ostudné Anticharty, byl bych Tě tam přenechal s tištěným seznamem laureátů naší společné ostudě..."

http://www.pavel-kohout.com/texty-detail/items/705.html

Nahoru

Re: INAUGURACE

Poněkud zastaralé, kde jste to vyhrabal a proč ?

Nahoru

Re: Otevřený dopis Pavla Kohouta Miloši Zemanovi

Jen doufám, že po tom popíjení nezplodil, tento sebestředný kariérista, zase nějaké "básně" ...

Nahoru

Dodatek pro Vševěda Zahradníka:

"Otevřený dopis spisovatele PK k šestému výročí první přímé volby prezidenta ČR, kdy dal svůj hlas Miloši Zemanovi" vyšel v pátek 25. ledna 2019 v Lidových novinách.

A ještě poznámka pro jízlivého s. Chota, který bohužel neprozřel dodnes: Pavel Kohout je jeden z mála poválečných svazáků, který svým dalším životem a dílem si už dávno hříchy mládí odpracoval ve službě demokracii a zdravému rozumu (a jako "kariérista" po listopadu 89 odmítl všechny nabízené funkce a důsledně vystupuje jen jako soukromá osoba).

Nahoru

Re: INAUGURACE

Tak pardon,vyhrabaly to Lidové noviny .

Nahoru