Autor - Lucie Johanovská

V únoru nabídne komorní cyklus KCHUN s videoartem

2.2.2018 08:09 | Lípa Musica

Únorové komorní hudební zastavení nového komorního cyklu pořádaného pod hlavičkou MHF Lípa Musica přinese setkání se známými tvářemi, jimiž jsou Martin Prokeš a Marek Šulc, kteří dohromady tvoří pěvecké duo Kchun. Jejich program nazvaný Purgatio, tedy očistec, se nechává inspirovat Božskou komedií Dante Alighieriho. Kromě zpěvu tvoří další složky představení mluvené slovo, ale také naživo malířem Atilou Vörösem prováděné kresby světlem, uváděné do pohybu pomoci videoartu Rudolfa Živce.

5. ročník soutěže Lípa Cantantes vyhlášen

30.1.2018 15:53 | Lípa Musica

Lípa Cantantes je pěvecká soutěž, kterou vyhlašuje Mezinárodní hudební festival Lípa Musica společně se Základní uměleckou školou Česká Lípa. Je určena dětem a mladistvým mezi 7-25 lety z Libereckého a Ústeckého kraje, kteří se věnují klasickému sólovému nebo komornímu zpěvu.

Komorní cyklus Lípy Musicy: sympatické zahájení v dámském tónu

24.1.2018 09:58 | Hudba

MHF Lípa Musica odstartoval v úterý 23. ledna novou koncertní řadu, která obohatí koncertní život v České Lípě i v zimní a jarní části umělecké sezóny. Protiváhou podzimního festivalového běhu se stává komorní cyklus, který se hlásí k zaniklé tradici Kruhu přátel hudby a bude v první polovině roku přinášet převážně v Centru textilního tisku setkání s komorní hudbou a něco navíc...

Kruh přátel hudby startuje už tento týden

4.1.2018 09:35 | Lípa Musica
MHF Lípa Musica pro milovníky klasické hudby připravil pro první polovinu roku zpestření v podobě obnovy Kruhu přátel hudby. V jeho rámci bude uvedeno od zimy do začátku léta šest komorních koncertů. Leitmotivem připravovaného koncertního cyklu by mohlo být heslo Lípa Musica České Lípě. Všech šest hudebních zastavení se totiž uskuteční v České Lípě, v Centru textilního tisku a Městském parku, a navíc každý koncert připomene i významnou osobnost, která se zapsala do historie města a jeho okolí, a to díky spolupráci s Vlastivědným spolkem Českolipska. Koncertní řadu 23. ledna otevře Kalabis Quintet.

Lípa Musica zahájila předprodej na nový koncertní cyklus

24.11.2017 11:30 | Lípa Musica

17. ročník Lípy Musicy zahájí Magdalena Kožená

14.11.2017 14:05 | Lípa Musica

Na závěrečném koncertu 16. ročníku MHF Lípa Musica, který byl současně prvním Koncertem pro Liberecký kraj, byla ústy paní Květy Vinklátové, radní Libereckého kraje pro resort kultury slavnostně odhalena hvězda 17. ročníku festivalu. Stane se jí další operní hvězda, světově proslulá mezzosopranistka Magdalena Kožená. Ta se představí na zahajovacím koncertu dne 17. září 2018 v Městském divadle v Jablonci v programu Il gardino dei sospiri za doprovodu Collegia 1704 Václava Lukse. Předprodej vstupenek na tento výjimečný galakoncert, který bude druhým pokračováním Koncertu pro Liberecký kraj pod zášitou a za podpory kraje, bude zahájen 27. listopadu.

Symbolický drážďanský epilog

14.11.2017 13:53 | Lípa Musica

Úplně poslední večer 16. ročníku MHF Lípa Musica se uskutečnil v neděli 12. listopadu v drážďanské katedrále Nejsvětější trojice, známém Hofkirche. Slavnostní festivalový epilog byl spojen s Dny česko-německé kultury pořádanými Nadací Most/Brücke za podpory Generálního konzulátu v Drážďanech se konal za účasti významných hostů z řad saské vlády včetně jejího premiéra, diplomatických a obchodních kruhů. Zaplněná katedrála se stala svědky česko-německé děkovné bohoslužby celebrované společně biskupem litoměřickým Mons. Janem Baxantem a emeritním biskupem drážďansko-míšenským Mons. Joachimem Reineltem. Druhou polovinu večera naplnila duchovní hudba ve výtečném podání souboru Schola Gregoriana Pragensis, který je bytostně spjat s festivalem Lípa Musica od jeho počátku, za doprovodu varhaníka Jaroslava Tůmy. Výtěžek koncertu ve výši 20.578,- Kč byl věnován na podporu aktivit Nadačního fondu Ozvěna, který podporuje sluchově handicapované děti, mladistvé a jejich rodiny. Výtěžek bude použit do nadačního jmění fondu a během roku z něj fond bude poskytovat příspěvky na základě přijatých žádostí.