Jak probíhal víkendový volejbal v Chocni a Brně? Přečtěte si trenérovu reportáž.

Choceň - LOKO 3:2 (17,-23, 27,-23,13)

hráno 130 minut

Hráli: Javůrek, German, Bajer, Poživil, Šén, Plachý, Ducháč, Brychta, Macháček, Pekárek, Kolařík, libero: Chocholouš

Domácí na nás vletěli jak uragán a když jsme prohrávali 8:2, vypadalo to na pěknou ostudu. Jenže jsme se zvedli a přestože jsme set ztratili, hráli jsme už vyrovnanou partii. Ve druhém setu se soupeři střídali ve vedení, a tak se rozhodovalo v koncovce, kterou jsme zvládli lépe a srovnali jsme na 1:1. Třetí set byl pro nás asi nejdůležitější. Znovu vyrovnaný průběh, ale do koncovky jsme šli s náskokem 23:20. Špatným útokem jsme o náskok přišli a následně jsme neproměnili čtyři setboly a set jsme prohráli 29:27. Ve čtvrtém setu jsme prohrávali 22:19, ale koncovku jsme zvládli lépe my a znovu jsme srovnali. Pátý znovu bitva o každý míč, za stavu 9:9 domácí získali dvoubodový náskok a ten udrželi až do konce.

Hodnocení zápasu trenérem:

Na zápas jsme jeli bez libera, a tak jsem na tento post napsal sebe s tím, že v průběhu zápasu je možné na tento post nasadit jiného hráče. Protože však byl celkem slušný příjem, tuto variantu jsme nevyužili. Hrálo se ve velmi bouřlivém prostředí, kde téměř nebylo slyšel vlastního slova. Dlužno podotknout, že diváci vytvořili krásnou atmosféru utkání a fandili velice korektně. Zápas byl kromě prvního setu vyrovnaný a oba týmy předváděly výborný volejbal, ale i fatální chyby. Pro nás byl zlomový třetí set, kdy jsme ztratili tříbodové vedení a ještě se zranil smečař Dominik Ducháč. Máme sice nečekaný bod, ale klidně mohly být tři.

SG Brno - LOKO 3:2 (18,-19,-27,17,13)

hráno 112 minut

Hráli: Javůrek, German, Bajer, Poživil, Šén, Plachý, Brychta, Macháček, Pekárek, Kolařík

V prvním setu jsme nezachytili nástup domácích a set jsme celkem jednoznačně ztratili. Ve druhém jsme výborně blokovali a srovnali na 1:1. Třetí set, to byla bitva a vyrovnanou koncovku jsme zvládli lépe. Jenže na konci se zranil universál Božka a ve čtvrtém setu jsme ho nezastoupili a set jsme znovu lehce ztratili. Pátý set byl vyrovnaný. My jsme nezvládli koncovku a zápas jsme prohráli.

I dnes jsme získali jeden bod a znovu mohly být klidně tři. Jenže odstoupením Božky jsme ztratili hlavní údernou sílu v útoku a to se později projevilo i na výsledku.