Akademie na míče druhá

Verze pro tisk |

V neděli 26. května 2019 proběhl na ZŠ Čížkovice (okres Litoměřice) 3. ročník Čížkovického betonu starších žákyň v šestkovém volejbalu za účasti osmi družstev. Pořadatel se snažil vytvořit rodinné prostředí a to se mu určitě povedlo (řídící soutěže Jolana Jelínková). Krásná hala se dvěma hracími kurty, bufet s výrobky od babičky, milé, chápající, soutěžní volejbalové prostředí a bohaté ceny…

Vedle dvou domácích družstev VTK Čížkovice (kadetky a starší žákyně) hrála v soutěži dvě družstva SK Volejbal Ústí nad Labem, družstvo TJ Veros Chomutov, skoro domácí (10 km) TJ Sokol Mšené lázně, Volejbalová akademie Nový Bor a největší favorit SKTO Duchcov, účastník Českého poháru starších žákyň.

Hrálo se ve dvou základních skupinách po čtyřech družstvech (skupina A, B) systémem každý s každým na dva hrané sety do 21 bodů… Po odehrání základních skupin se hrály kříže. Finálový kříž (první dvě družstva ze základních skupin) A1x B2 a A2xB1 o postup do finále a útěcha (družstva na 3. a 4. místě v základních skupinách) A3xB4 a A4xB3. Vítězové křížů sehráli finále (útěchu o 5. místo) a poražení hráli o celkově 3. místo (7. místo). 

Ve finále se střetlo favorizované družstvo SKTO Duchcov a Volejbalová akademie Nový Bor z.s. Vyrovnaný zápas nakonec skončil smírem 1-1 (15-21 a 21- 18). Ale protože SKTO Duchcov měl lepší poměr míčů 35- 38 stal se vítězem 3. ročníku Čížkovického betonu.

Turnaj ukončilo slavnostní vyhlášení výsledků. Družstva na prvních třech místech získala diplom, medaile a med. Nahrávačkou turnaje byla vyhlášená novoborská To Tú Uyen Linda.

Konečné pořadí v turnaji:

1 SKTO Duchcov
2 Volejbalová akademie Nový Bor
3 TJ Veros Chomutov
4 SK Volejbal Ústí n.L. „A“
5 VTM Čížkovice „A“
6 VTM Čížkovice „B“
7 SK Volejbal Ústí n.L. „B“
8 TJ Sokol Mšené lázně

alt
alt
alt
alt
Nahoru