ZŠ Klíč navštívili pracovníci společnosti Maják

Verze pro tisk |

Ve středu 21. 6. 2017 navštívili 2. stupeň ZŠ a MŠ Klíč v České Lípě dva zástupci obecně prospěšné společnosti Maják o. p. s., která sídlí v Liberci a specializuje se na primární prevenci ve školách.

Tentokrát přijeli s programem „Máš na výběr,“ který se týká kouření. Cílem jednohodinové aktivity v 6., 7. a 8. třídě bylo to, aby se žáci vyjádřili k protikuřáckému zákonu a vůbec svůj postoj ke kuřáctví a nekuřáctví. Zástupce Majáku, který se představil jako Dan, rozdělil třídy na dvě skupiny. Jedna skupina představovala zástupce firmy, která produkuje cigarety, druhá skupina zástupce nekuřáků. 

Obě skupiny si měly připravit své argumenty. Zástupci firmy měli obhajovat kouření, nekuřácká skupina argumenty proti kouření. Argumenty zástupců společnosti byly například takové, že poskytují mnoha lidem zaměstnání a také to, že kouření vlastně lidi sbližuje. Zástupci nekuřáků si připravili argumenty proti kuřáctví. Jejich argumenty byly závažné, např. že když dospělí kouří, ovlivňuje to negativně i ostatní členy rodiny a poškozuje i okolí a životní prostředí. Vzniká závislost, která se navyšuje a narušuje i rozpočet domácností. 

Po výměně názorů kuřáků a nekuřáků nastoupil Dan jako soudce a vyslechl obě strany. Společnost, která vyrábí cigarety, obhajovala kuřáctví tím, že kouření uvolňuje stres, vyplňuje čas a sbližuje lidi. Nekuřáci argumentovali proti kouření tím, že poškozuje zdraví a ničí životní prostředí a zdraví lidí. Proto podporují nekuřácký zákon. Je na vás, na kterou stranu se postavíte. O vaše zdraví i životní prostředí.
 

alt
alt
Nahoru