Sokolové měli slet

Verze pro tisk |

Generálkou na velkou přehlídku sportovního nadšení -  na XV. Všesokolský slet 5. a 6. července v Praze, byl nedělní krajský slet. v Turnově.  Na Stadionu Ludvíka Daňka nastoupilo na 500 cvičenců v 10 skladbách.

„Cvičenci všech tří žup Libereckého kraje tedy župy Ještědské, Jizerské a Krkonošské a jejich hosté ze žup Podkrkonošské, župy Podlipného, Fügnerovy a Jičínské předvedli skvělé výkony. Na všechny, od předškoláků po dospělé sokoly, jsem byl hrdý  a mají můj obdiv. Zdůrazňuji, že mají moji podporu i do dalších let,“ řekl náměstek hejtmana LK pro školství a sport Radek Cikl (ČSSD) s tím, že se ukazuje, i díky vysoké návštěvnosti krajského sletu, že hromadné tělovýchovné skladby mají úspěch a lidé je chtějí vidět.

Po slavnostním zahájení vystoupili nejprve senioři Staré gardy, poté bude následovalo několik skladeb pro děti, například Návštěvníci, Člověče, nezlob se nebo velmi povedená Ať žijí duchové, které nacvičili předškoláci a mladší žáci.

Za obzvlášť zdařilé označila Jarina Žitná, náčelnice Župy ještědské, skladby Česká suita pro ženy a seniorky a Chlapáci III, které diváky zaujaly secvičeností a nasazením. V obou zazněly prvky klasické hudby. V té pro muže se navíc objevil už tradičně motiv skladby z roku 1938, kterou tehdy Sokolové vyjádřili připravenost k obraně své vlasti. Krajský slet zakončil husitský chorál Kdož jsú boží bojovníci...

Na XV. Všesokolském sletu 5. a 6. července v Praze se představí kolem dvacet tisíc cvičenců.

Seznam skladeb:  „Jen pro ten dnešní den" - skladba pro starší cvičence,„Muzikantova písnička" - skladba pro rodiče s dětmi, „Návštěvníci" - skladba pro mladší žactvo, „Nebe nad hlavou" - skladba se švihadly pro dorostenky a mladší ženy, „Jonatán" - skladba pro mladší žákyně, „Dávej, ber" - skladba pro starší žáky a žákyně, „Člověče, nezlob se" - skladba pro předškolní děti, „Kontrasty" - skladba pro gymnaestrádu v Lausanne 2011, „Aerobic" - pódiová skladba pro dorostenky a ženy, „Ať žijí duchové" - skladba pro rodiče s dětmi a mladší žactvo, „Česká suita" - skladba pro ženy, „Chlapáci III" - skladba pro muže.

Nahoru