Mezinárodně úspěšný Sport Relax na Grand Prix North Bohemia

Karate klub Sport Relax Česká Lípa pod vedením trenéra Pavla Znamenáčka měl na 47. GP North Bohemia své svěřence a v konkurenci 360 závodníků zaznamenal velký medailový úspěch. Jako jediný karate klub z Českolipska hájil barvy našeho města a to se ziskem sedmi cenných kovů: 3× zlato, 3× stříbro, 1× bronz a celkově 6. místo z 50 klubů.

Především se dařilo v disciplíně kata, kde jsme vybojovali pět finálových kol a z toho i pět medailí, což je po dlouhé době krásný výsledek.

Jako první na tatami se ukázali starší žáci Daniel Beránek, Jakub Vavřinčík a David Minárik. Kuba s Davidem bojovali v silné konkurenci a vizitkou jsou tři vítězná kola. Zlatou medaili vybojoval Daniel Beránek a odváží si domů krásný pohár a zlatou medaili.

Adéla Šinerová po delší odmlce způsobenou zraněním ukázala svoji bojovnost a ozdobila ji stříbrná medaile ve starších žákyních.

Těžký los měla Barbora Znamenáčková, která v dorostenkách nakonec porazila dvě soupeřky z reprezentace a z Ústí si veze zlato. Barbora byla také pozvána na víkendové reprezentační soustředění do Jablonce nad Nisou.

Dalším překvapením bylo i povedené cvičení Milana Zítka v juniorech, který sice ve finále prohrál na praporky 1:4 s Jakubem Vavřičkou, ale stříbrná medaile GP je velkým úspěchem.

Poslední zlatou medaili a pohár v kategorii Masters si odváží Božena Pavlasová.

Druhou disciplínou jsou tradičně kata teamy a v žákyních si děvčata ve složení Anna Vorlíčková, Klára Stratilová a Barbora Vlčková vybojovala stříbrnou medaili.

V žácích se potom trojka ve složení David Minárik, Jakub Vavřinčík a Jakub Scholz se pochlubila bronzovou medailí.