MČR FSKA bylo na vysoké úrovni

V České Lípě se dne 27. 11. pilně stavělo, aby následujícího dne mohlo vypuknout mistrovství České republiky FSKA v karate.

Organizátorem celé akce byl karate klub SPORT RELAX, který připravil pro více jak 277 závodníků z 25 klubů výborné podmínky v českolipské sportovní hale.

Plné hlediště, skvělá divácká kulisa a atmosféra mezi závodníky pomáhala k výkonům karatistů od těch nejmenších dětí až po zkušené reprezentanty. Při zahajovacím ceremoniálu se slova ujal hlavní trenér a organizátor Pavel Znamenáček a zahájil MČR.

"MČR FSKA bylo na vysoké úrovni. Probíhalo na čtyřech tatami s vynikajícími sportovci a elitou v Kata, Duo týmech, Kata týmech a Modelových situacích.“

Karatisté z klubu Sport Relax vybojovali celkem 21 cenných kovů, a to 3× zlato, 6× stříbro a 12× bronz. Nejúspěšnějším klubem se stal Dragon Neratovice, druhým úspěšným klubem SKR Ústí nad Labem. Domácí klub Sport Relax se umístil na třetím místě i přesto, že řada závodníků z našeho klubu se nemohla zúčastnit, jak z důvodu konání ME seniorů v Anglii, tak i absence juniorských reprezentantů, kteří se účastnili soustředění s reprezentací v Písku. Naši závodníci však dokázali skvěle zabojovat a třetí místo v hodnocení klubů je toho důkazem.
Velmi mile překvapili s premiérovým startem na MČR Petr Zítko, Lukáš Lang, Natálie Pokorná a Viktorie Vlčková. Tito závodníci se medailově prosadili v individuálních disciplínách.

KATA individual:

V této kategorii na zlatou medaili, pohár a diplom sáhli Daniel Beránek, který obhájil vítězství kata starší žáci, a kata open a hattrick v master se povedl Boženě Pavlasové.
Stříbrné medaile vybojovali Petr Zítko, Jakub Pevný, Barbora Vlčková, Klára Stratilová, Natálie Pokorná a Barbora Znamenáčková.
Bronz si z České Lípy odvezli Lukáš Lang, Viktorie Vlčková, Tereza Fabiánová, Dan Kühnel, Jakub Scholz a Dora Blechová.

KATA DUO:

Zde jsme měli tři bronzové příčky, o které se postarali David Minárik a Tomáš Klinec, Barbora Vlčková a Anna Vorlíčková, Tereza Fabiánová a Klára Stratilová.

KATA TEAM:

V kata týmu měly premiéru mladší žákyně Adéla Znamenáčková, Viktorie Vlčková s Natálii Pokornou a vybojovaly bronzovou medaili. Zkušení borci ve starších žácích si taktéž odváží bronz v tomto složení David Minárik, Jakub Vavřinčík s Jakubem Scholzem a děvčata starší žákyně ve složení Anna Vorlíčková, Barbora Vlčková a Klára Stratilová.

Velmi děkuji všem partnerům a zejména městu Česká Lípa a Libereckému kraji za podporu a zavazujeme se dále rozvíjet mládežnický sport v České Lípě.