Českolipští atleti navštívili partnerské město

O víkendu 21. až 23. dubna se skupina 32 převážně dětských atletů zúčastnila zájezdu do partnerského města Boleslawiec. Účast na mezinárodním závodu Běh mezi mosty zajistilo atletům ve spolupráci s polskými kolegy město Česká Lípa a atleti svému městu ostudu neudělali.

Po večerním příjezdu jsme byli ubytováni na ubytovně sportovně - rekreačního zařízení Mosir. Na sobotní krosový závod byly připraveny tratě pro děti na 1km a pro dospělé na 4,3km podél břehů řeky Bóbr. Naší běžci se ukázali ve výborném světle. Získali jsme 13 umístění na stupních vítězů. V kategorii dívek 10-12 let byla 1. Amálka Lorenzová, 3. Blažena Menšíková. V kategorii dívek 13-15 let obsadila 1. místo Vendulka Ryšavá, 2. místo Lucka Peškařová, 3. místo Bára Košťálová. V kategorii chlapci 10-12 let doběhl 1. Štěpán Pícha. Kategorii chlapců 13-15let ovládli 1. Petr Stránský, 2. Jirka Dlouhý a 3. Vojta Špetlík. V kategorii. žen 16-27 let zvítězila Adéla Veselá, 2. doběhla Štěpánka Bisová. V kategorii mužů 28-V kategorii 39 let obsadil 1. místo Tomáš Třešňák, a v kategorii 40-54 let doběhl 3. Petr Stránský starší, který byl zároveň vedoucím naší výpravy.

Po závodech připravili pořadatelé pro děti rafting po řece, pod vedením instruktorů polské armády. Odpoledne byla na programu prohlídka historického centra města, spojená s nákupy a večer nám uspořádali domácí bohatou grilovací párty s masem, klobásami, ražničim a dalšími pochutinami. V neděli před odjezdem jsme se vydali do termálních lázní.

Velké poděkování patří polským pořadatelům za krásný program, který pro nás připravili, a městu Česká Lípa, které se postaralo o dopravu a zajištění naší účasti. Atlety potěšilo nejen to, že se seznámili se svými kolegy v partnerském Boleslawci, což bylo hlavním účelem akce, ale i sportovní úspěch výpravy.