Českolipským cyklistům se o víkendu dařilo

Po oba uplynulé víkendové dny byli aktivní jezdci českolipského silničářského týmu MS AUTO. Stály před nimi výzvy v podobě Krajských přeborů v časovce jednotlivců a pak závod Českolipské Kozly (v neděli 21. května), který klub pořádal a připravil pro veřejnost.

O titulu krajských přeborníků v jízdě proti chronometru se v sobotu 20. května rozhodovalo v Kladrubech nad Labem, kde vedle Libereckého kraje své vítěze hledal též Pardubický, Královéhradecký a Středočeský kraj. Pro časovkáře byl připraven rovinatý 15,2 km dlouhý okruh. Zatímco žáci jeli tento okruh jedenkrát, kadeti s juniory museli jet okruhy dva a pro muže byla připravena pořádná porce tří okruhů, tedy téměř 46 km. Podmínky cyklistům ještě ztěžoval nepříjemný vítr, hlavně na konci a začátku trasy.

Jako první odstartoval z členů ekipy jezdců MS AUTO mladičký Mikuláš Kmoch, který svoji kategorii mladších žáků ovládl při průměrné rychlosti 29,70 km/h. V kategorii starších žáků o prvenství bojovala dvojice Martin Lamač a David Anderle, z nichž nakonec rychlejší byl talentovaný Lamač (průměr 32,40 km/h). Kategorii kadetů ovládl na 30 km dlouhé trase Matěj Baláž. Dramatický byl závod mužů. Vítězství si z Kladrub odváží enormně silově vybavený Michal Guse (41,70 km/h) a druhé a třetí místo obsadili na dlouhé trati v rozmezí pouhých deseti vteřin Pavel Veselý a Josef Semerád (oba 40,50 km/h).

Patnáctý ročník oblíbené časovky do vrchu, nesoucí název Českolipské Kozly, se uskutečnil v České Lípě u koupaliště v Dubici o den později. Na dospělé kategorie čekalo stoupání o délce 8,2 km s cílem na vrcholu kopce v obci Taneček. Pro mládežnické a dětské kategorie byly připraveny zkrácené tratě, formou hromadného závodu.

Jako první se představili nejmladší cyklisté, kteří měli svůj závod v areálu parkoviště. Vynikající souboj předvedli zejména Dominik Makovec a Štěpán Kmoch, kteří si na trati nedarovali ani metr zadarmo. Krásný souboj o první místo pak svedli v cílovém stoupání na Kvítkov v rámci žákovských kategorií Martin Lamač a Mikuláš Kmoch, kdy o vítězství rozhodl zhruba 20 metrů před cílem Mikuláš Kmoch.

Hlavní závod byl ovlivněn ostrým větrem, takže se nedalo očekávat atakování rekordních časů, nicméně trasa opět prověřila schopnosti všech účastníků. Nejrychleji časovku zvládl devatenáctiletý Jakub Hrubý, člen KCL Kooperativa Liberec o pouhých 6 vteřin před domácím borcem Jaromírem Svobodou z pořádajícího klubu. Celému závodu vládla pohodová atmosféra, která účastníky provázela i při slavnostním vyhlašování. Sportovní klub MS AUTO tímto děkuje městu Česká Lípa za pomoc při realizaci tohoto závodu.

Na cyklisty klubu MS AUTO čeká nyní hromadný závod v Grabštejně, který je také započítáván do celkového hodnocení Českolipského silničního poháru. Českolipští cyklisté by opět měli obsadit všechny věkové kategorie, tudíž je předpoklad, že šňůra úspěchů bude i nadále pokračovat.

Výsledky časovky do vrchu Českolipské Kozly 2017:
Muži do 29 let: 1. J. Hrubý (KCL Kooperativa Liberec), 2. J. Svoboda, 3. D. Hašek (oba MS AUTO)
Muži do 39 let: 1. M. Živný (KCL Kooperativa Lbc ), 2. P. Pekárek (SK Blíževedly), 3. M. Živný (KCL Kooperativa Lbc), 4. P. Veselý (MS AUTO)
Muži do 49 let: 1. R. Reichelt (MS AUTO), 2. R. Suchánek (Bombardier Č. Lípa), 3. J. Semerád, 5. P. Nováček (oba MS AUTO)
Muži do 59 let: 1. J. Holas (Cyklopoint Jičín), 2. M. Spurný (CC Varnsdorf), 3. R. Kamenický (Rumburk)
Muži nad 60 let: 1. F. Charvát, 2. P. Blažek (oba KCL Kooperativa Liberec), 3. M. Hanus (MS AUTO)
Ženy: 1. J. Dubnová (KCL Kooperativa Liberec), 2. J. Mojžíšová (Podbořany)
Kadeti: 1. Adam Janda, 2. Matěj Baláž (oba MS AUTO)
Starší žáci: 1. M. Lamač, 2. D. Anderle (oba MS AUTO)
Mladší žáci: 1. M. Kmoch, 2. J. Vávra, 3. M. Makovcová (všichni MS AUTO)
Děti do 10 let: 1. Š. Kmoch, 2. D. Makovec (oba MS AUTO), 3. J. Nádvorník (CK Kolokrám)
Děti do 5 let: 1. D. Bartoš (Liberec), 2. O. Nádvorník (CK Kolokrám)