V Modlivém dolu zněly krásné hlasy

Verze pro tisk |

Neděle 20. srpna byl den, na který se členové husitského sboru z České Lípy a Nového Boru moc těšili. Těšili se nejen na nedělní mši, ale také na místo, kde se bude konat. Tímto místem byl právě Modlivý důl.

Začátek mše byl stanovený na devátou hodinu. Na parkoviště před restauraci Na Zámečku se sjížděly automobily přivážející účastníky různých věkových kategorií. Nikdo nechtěl nic zmeškat. Téměř všichni se rozhodli zdolat výstup ke kapli „po svých.“ A to i ti nejstarší. Všichni přišli včas, zdolali i poslední metu, schody, které vedou ke slavnostně vyzdobené kapli. Úžasná byla sounáležitost všech, kteří pomáhali těm starším i postiženému chlapci. 

Před kaplí již byly připraveny hudební nástroje a hlavně protagonisté této akce Marie a Petr Truncovi se svými pomocníky a zpěváky. Nakonec se stali zpěváky všichni přítomní. Všichni si nejen s chutí zazpívali, ale také si vyslechli zvláštní příběh jedné kananejské ženy, která měla zle posedlou dceru. Rozhodla se, že o její spásu poprosí Ježíše, syna Davidova, ačkoli ona sama je pohanka. Ježíš si ji vyzkoušel a našel u ní žádoucí vlastnosti a její dceru uzdravil. 

Mše skončila a spokojení účastníci, kterých bylo něco ke třiceti, se s potěšeným srdcem rozcházeli do svých domovů. 

alt
alt
alt
Nahoru