Výstava fotografií: Ukrajinci v českých zemích

Verze pro tisk |

Novoborské kino hostí do konce května výstavu fotografií prof. Mgr. Jindřicha Štreita dr.h.c. s názvem Lidé z východu: Ukrajinci v českých zemích.

Výstavu fotografií kinu Nový Bor laskavě zapůjčilo Slezské zemské muzeum v Opavě.  Fotografie vznikaly pro Slezskou univerzitu v rámci projektu Ministerstva kultury ČR a současně vyšel k výstavě katalog autorů Ondřeje Koláře a Dušana Janáka: Lidé z východu: Ukrajinci v českých zemích od roku 1918.

Výstava fotografií dokumentárního fotografa a pedagoga Institutu tvůrčí fotografie Jindřicha Štreita dokumentuje současnou situaci ukrajinské menšiny v České republice. Zaměřuje se na dokumentaci pracovního, společenského a kulturního života představitelů jedné z nejpočetnějších a nejvýraznějších národnostních minorit u nás. Snímky návštěvníky zavedou do prostředí dělnických ubytoven, pekáren, vědeckého výzkumu, nemocnic i folklorních souborů.

Výstava je v Městském kině v Novém Boru k vidění každý den (po-pá 17 – 22, so-ne 15 – 22) včetně svátků až do konce května.

Nahoru