Musíme se bát obecného referenda?

Verze pro tisk |

Úvahy Martina Jaroše čtu rád. Tahle se mu taky povedla, a jeho varování přichází právě včas:

"Všichni víme, že jsme jediná země ve střední Evropě, která by při všelidovém hlasování asi fakt dala EU kopačky. Všude jinde by takové referendum pozici EU jen posílilo. Slováci, Maďaři, dokonce i ti Poláci Unii milují víc než Panenku Marii Częstochowskou. ... Jak je to možné? ... Je to jednoduché – za naprostou, ale totální devastaci image EU v Česku můžou naši drazí politici – paradoxně právě ti, co se teď referenda nejvíc bojí. ... Zmíním jen pět bodů, kde se naše politická garnitura provinila nejvíce.
...
4. NEINFORMOVANOST. Všichni u nás znají anekdoty jako křivé okurky (nařízení zrušeno v roce 2008) nebo zákaz zabijaček (vyslovená lež, EU zabijačky povoluje, pravidla nastavuje česká legislativa). Ale nikdo u nás nemluví o těch opravdu důležitých věcech – totiž, že hlavní výhodou je přístup na jednotný trh s 500 milióny lidí. A na tom stojí a padá náš vývoz a celá naše ekonomika. A fakt, který vám Tomio neřekne – bez tohoto trhu to prostě jako země nedáme a když odejdeme, tak nám přístup nikdo zadarmo nedá. Zapomeňte na nějakou EFTU a takové kecy. Norsko platí za přístup na trh skoro takové poplatky jako členský stát – a povinně musí přebírat drtivou většinu EU zákonů, ale nemůže je ovlivňovat! Říkají tomu faxová demokracie – zákony jim prostě chodí faxem. Švýcaři platí trochu méně, ale platí taky – a trvalo jim 20 let, než si dojednali více než 210 obchodních dohod s EU – u nás práce tak na 40 let. A i oni přebírají velkou část legislativy povinně a bez keců, včetně volného pohybu. Ale tyhle milé detaily vám nikdo z českých politiků neřekne. Kdo si myslí, že bychom odchod nějak hezky ekonomicky dojednali, je šílenec. Rozhodnutí Britů respektuju, Brusel občas určitou ťafku potřebuje, ale i ti Britové toho budou mít plné zuby a bude je to stát spoustu peněz. A to jsou silnější než my."

http://forum24.cz/martin-jaros-nejhorsi-neni-referendum-o-eu-ale-to-ze-se-ho-musime-bat/

Užitečné čtení!

Přehled témat Nové téma

Komentáře

Re: Musíme se bát obecného referenda?

"Referenda na celostátní úrovni existují v ústavách řady jiných zemí postavených na zastupitelské demokracii, ale používají se jen zcela výjimečně. Srovnávání s přímou demokracií ve Švýcarsku, v evropských poměrech ojedinělou, je zcela zavádějící. V zemi panují úplně jiné ústavní poměry, je zde slabá centrální vláda a silné postavení kantonů.
Přímá demokracie má ve Švýcarsku dlouhodobou tradici a po celá staletí se vyvíjela na obecní a kantonální úrovni, než se v roce 1848 referenda stala součástí ústavy pro celou konfederaci. V této alpské zemi panuje dlouhá historická kontinuita, vysoká míra decentralizace státní správy, jiná politická kultura a z toho vyplývající vysoká odpovědnost lidí, kteří se podrobně a do hloubky zajímají o politické dění.
Právě díky této tradici Švýcaři rozhodují spíše ve prospěch celku než ve svůj vlastní. Proto v referendech odmítají populární návrhy, jako je delší dovolená, zavedení základní mzdy nebo penzijní reforma spojená s ekonomicky problematickým zvýšením důchodů. Jak by asi podobná referenda, mající přímé dopady do podnikatelské sféry či veřejných rozpočtů, dopadla u nás? Co by se asi kolem těchto nákladných kampaní odehrávalo?"

http://forum24.cz/babis-si-hraje-s-ohnem-kyvl-kscm-a-okamurovi-na-zavazne-referendum/

Na článek Jiřího Sezemského upozorňuju NE proto, že je "zajímavý", ale protože s ním bez výhrad souhlasím!

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Ač se tomu sám upřímně divím, protože forum24 není objektivní portál, tak s tím článkem taky 100% souhlasím.

Žijeme v době vykloubené z kloubů a to nejsme bohužel ještě na konci toho marasmu....

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda? Jako sebevraždy

Případné vystoupení České republiky z Evropské unie by bylo podle ekonomů, Hospodářské komory i Svazu průmyslu a dopravy ekonomickou sebevraždou. Odchod z EU by znamenal ztrátu stovek tisíc pracovních míst a česká ekonomika by se podle některých dostala na úroveň Běloruska.
„Odmítáme jakékoliv zpochybňování našeho členství v EU. Vysílá to negativní signál zahraničním investorům. Zpochybňování našeho členství v EU a z něj vyplývající nejistota by zahraniční investory mohlo vést k pozastavení plánovaných investic a v krajním případě i k odchodu ze země,“ řekl později Špicar.
„Vystoupení České republiky z EU by se dalo přirovnat k dobrovolné amputaci ruky. Vzdát se pohodlného přístupu na trh, kam vyvážíme více než 80 procent z celkového exportu, se jinak nazvat nedá,“ řekl hlavní ekonom Deloitte David Marek. „Vedle ekonomických přínosů je pro nás EU také důležitou právní pojistkou a do jisté míry nás tak může chránit před námi samými, což se někdy také může hodit,“ dodal ekonom.
https://www.euro.cz/politika/dopady-czexitu-ztrata-statisicu-pracovnich-mist-a-ekonomika-na-urovni-beloruska-1393154

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda? Jan Kysela v LN

Své k tomu říká taky profesor ústavního práva Jan Kysela:

LN: Okamura navíc plánuje, že by lidé mohli hlasovat o čemkoli a v referendu by mohli odhlasovat třeba vystoupení z EU nebo zavedení trestu smrti.
"Myslet si, že je něco bez dalšího správné jen proto, že to chce lid, mi připadá pošetilé. Kdo je lid? Já, můj soused, my oba, když se shodneme, všichni, většina, aktivní menšina? Oproti minulosti je znát, že argumenty pro referendum se proměnily. Zatímco dříve to bylo chápáno jako instrument, který zdokonalí demokracii, tak dnes je vnímáno spíše jako nástroj, jak prosadit určité změny, které by v parlamentu neměly šanci projít. To je velký posun. Výjimečně bych snad referendum pozitivně vnímal při „odšpuntování“ zkornatělého stranického systému, jenž nepřipustí reformu. My však máme stranický systém od roku 2010 téměř tekutý, takže občané jsou snadno slyšeni v četných volbách a v politických stranách."

Za důkladné prostudování stojí celý rozhovor:
https://www.lidovky.cz/zeman-i-babis-ignoruji-ustavni-rad-rika-cerstvy-profesor-ustavniho-prava-kysela-gpp-/zpravy-domov.aspx?c=A180206_125805_ln_domov_krku

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Další přímá volba, tedy referendum, bude na podzim komunální volby. Na to jsme dostatečně svéprávní abychom zvolili své zastupitele. Bohužel si už nemůžeme přímo zvolit radu nebo starostu. Na zvolení zastupitelů bude stačit jeden jediný volič. Pro platnost referenda je potřeba účast 35%. To je zločin, naprosto stejný, jako dva volební dny, jsme poslední zemí v EU, kde se volí dva dny. Všude to zvládnou za jediný den, zpravidla v neděli.
Přitom máme vše garantované Listinou základních práv a svobod.
Článek 21 Listiny základních práv a svobod říká: „Občané mají právo podílet se na správě veřejných věcí přímo nebo svobodnou volbou svých zástupců.“
Občané musí mít právo se vyjadřovat ke všem otázkám v referendu, musí mít právo zrušit v referendu všechna špatná rozhodnutí politiků na všech úrovní, včetně mezinárodních smluv, jako ve Švýcarsku.
https://www.novinky.cz/zahranicni/458781-svycarsko-chce-referendum-o-vztahu-s-evropskou-unii.html
Od roku 1995 to jde např. i v Bavorsku:
https://www.democracy-international.org/referendumsinbavaria.html
Jak vidíte není čeho se bát. Přebrání toho nejlepšího, švýcarského modelu referend, je tou nejlepší cestou pro Českou republiku.
Nenechme se okrádat a ohlupovat do nekonečna politiky.

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Náš Antonín bohužel nepřipomněl, že obecné referendum v mnoha obcích a městech proběhlo. Ta, která proběhla úspěšně lze spočítat na prstech jedné ruky.
Těch neúspěšných pro nezájem je přehršel. Např. nedávné referendum v České Lípě k velmi důležitým problémům města dopadlo katastrofálně, 15 procent voličů.
Švýcaři si každé čtyři roky odhlasují plné platby u zubaře ,nedávno odmítli jednotné dávky pro každého obyvatele z přebytku rozpočtu.
Jak by to dopadlo u nás? Jak by dopadlo referendum mezi žáky, zda chodit do školy?
Poslední události ukázaly, že demokraty tu příliš nemáme a těch kteří se rozhodují na základě pojmů a ne na základě dojmů je menšina.
A těch, kteří tu populisticky ovlivňují veřejné mínění tvrzením o nekonečném okrádání a ohlupování lidu politiky je taky dost. Jen působí dojmy, nikoliv pojmy.

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Ano, moldavit se bojí obecného referenda a zřejmě ví velmi dobře proč.
Pokud jsou volby platné, když přijde k volbám byť jen jediný volič a u referend požadujeme minimální účast, tak je to zločin!!
V Maďarsku proběhlo referendum k migraci zúčastnilo se ho 44% voličů, kteří z 98% hlasovali proti migrantům. Odpůrci referenda rozjeli obrovskou kampaň proti referendu a vyzvali obyvatelstvo, aby lidé k referendu nešli. Přitom stačilo, aby k referendu přišlo dalších 6% lidí kteří podporovali migraci a aby řekli NE a referendum by bylo platné a závazné pro Maďarskou vládu.
Referendum má být bez jakýchkoliv limitů a rozhodováno prostou většinou.
Ať hlasuje pouze v České Lípě oněch 15% zainteresovaných voličů a referendum musí být platné. Ti co nejsou zainteresovaní, tak ať nehlasují, ale ať nemohou svou neúčastí ovlivňovat výsledek referenda.
Na příkladu Maďarska je jasně vidět, jak zneužíván tzv. Paradox menšinového hlasu. Stačí se podívat na tento model, pokud by odevzdalo dalších 6% voličů v Maďarsko hlasy „NE“ tak paradoxně by to vedlo k závaznému přijetí rozhodnutí „ANO“.
Skuteční demokraté se tedy referend nebojí a umí přijmout většinovou volbu. Stejně, jako tomu bylo v přímé volbě prezidenta. Blíží se komunální volby, tak nám současní korytáři začnou opět nadbíhat a podbízet se. Na to, aby od nás dostali hlas přímo ve volbách, na to jsme dostatečně gramotní, ale na to, aby jsme se podíleli na správě veřejných věcí přímo, pomocí referend, již ne?

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda? Návrh Pirátů

My (co spolu mluvíme a přemýšlíme) se spíš obáváme anonymních "Antonínů", populistických Okamurů a podobných demagogů.
"Referendum má být bez jakýchkoliv limitů a rozhodováno prostou většinou?" Stačí přečíst si tuhle pitomost - a další výměna názorů je už předem vyloučena, protože neví, o čem mluví.

Pro ostatní čtenáře je tady (zatím pracovní?) materiál Pirátů:
https://docs.google.com/document/d/1v9LlAJlKniJUi4KXJwa6obtjN4M1ARQvEMAERAsPVGo/edit

"Piráti chtějí zavést ústavní referenda s časovým odstupem několika let, aby se občané nejdřív sžili s pravidly běžných referend. Prvky přímé demokracie je třeba zavádět postupně."

- a před koncem článku nepřehlédněte odkaz na přehledovou studii Parlamentního institutu (nikoli listů!) o všeobecném referendu ve státech EU. "Antonín" ovšem shrne problematiku do 10 slov, protože ústavní fungování demokratického státu vidí jako Hurvajs válku :o)

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

"Referendum má být bez jakýchkoliv limitů a rozhodováno prostou většinou?"
Tohle je opravdu pitomost, naprostá.

Včera jsem chvilku Poslouchal v TV Okamuru a je to děs, populista a narcis. Demagog jen pro svůj prospěch a zviditelnění.

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Moldavit se referend nebojí. Hodit někoho do vody bez průpravy a plav! je pošetlé. Následkem je smrt.
V Británii si s velkou radostí odhlasovali Brexit.
Za rok to podle průzkumů dopadá naopak. A desetitisíce Britů protestuje se slovy Zastavte brexit.
Podle zprávy vypracované londýnskou vládou bude stát Brexit 23 bilionů korun a paradoxně v chudých oblastech, tam kde hlasovali pro brexit nejvíce, je předpoklad propadu ekonomiky až o 16 %.
Ze by hlasovali rozumem za zhoršení své životní úrovně? Nebo poslechli úlitby Antonínů a jemu podobných?
Od starověku si lidské kmeny volili radu strších, moudřejších. Dospěli k tomu dlouholetými zkušenostmi.
Možná i proto, že neměli Toníky a internet.
Zastupitelstvo je občanům nejblíže. Podzimní volby budou referendem o jejich práci. V Novém Boru jistě opět podpoří pana Dvořáka přes veškerou snahu Mloše Nováka a spol. V tom referendu se vyjádří i na jeho adresu.

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Referendum předpokládá aktivní voliče se zájmem o věci veřejné, blaho obce a státu. Plamenní zastánci referend projevují svoji "angažovanost" v drtivé většině pouze nepřetržitým kverulantstvím z bezpečného přítmí anonymních virtuálních doupat. Vyžívají se v nezřídka pokleslých internetových diskusích, avšak drobná Masarykovská práce na zkrášlení veřejného prostoru je jim zcela cizí. V našem dvanáctitisícovém městě navštěvuje zasedání zastupitelstva často pouze jediný divák.

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda? A czexitu?

"Vracíte se z Chorvatska, stojíte v několikahodinové úmorné frontě na hraničním přechodu Wullowitz − Dolní Dvořiště. Tenhle konec dovolené je tedy stylový, říkáte si. Byla drahá jako nikdy, protože česká koruna je proti euru slabá jak čaj. A za banální ošetření v nemocnici ve Splitu jste zaplatili majlant.
Jasně, měli jste se pojistit, mělo vám dojít, že v zemích EU už nemáte zdravotní péči zadarmo jako doma. Ale kdo si má všechno pamatovat, když to léta takhle fungovalo?!
Ten czexit nám byl čert dlužen, říkáte si, řadíte jedničku a pomalu se sunete vstříc k bytelně opevněným českým hranicím.
Tak takhle nějak by mohl zanedlouho vypadat konec léta, pokud Česko podlehne blouznivcům, kteří prosazují odchod z Evropské unie. Nižší komfort cestování, dražší dovolené, konec benefitů, které dnes považujeme za samozřejmé. A mnoho daleko zásadnějších problémů.
...
Ale možná ještě důležitější než vyčíslitelné ekonomické ztráty jsou ztráty civilizační. Kde je záruka, že by po czexitu mohli naši studenti pokračovat ve studiu v zahraničí v programech Erasmus jako 70 tisíc jejich předchůdců? Kde jsou záruky, že by se naši vědci mohli účastnit evropských projektů? Kde je záruka, že by nedošlo k odlivu mozků z Česka, jakési další vlně intelektuální emigrace, kterých jsme zažili během české historie více než málo? Nejsou nikde. Nikde.
Hrozící průšvihy jsou zjevné. Takže je otázka, co bychom czexitem, o kterém tak rád mluví Tomio Okamura či Václav Klaus mladší i starší, získali. Zcela jistě suverenitu nepřijmout ke dvanácti uprchlíkům, kteří u nás jsou na základě evropských kvót, ani jednoho dalšího.
Dále by se rostlinný tuk mohl u nás opět jmenovat pomazánkové máslo. A zachovali bychom si suverénní právo vymýšlet mnohem zamotanější předpisy, než nyní přicházejí z Bruselu.
Napadá ještě někoho něco?
Na závěr se vraťme k hypotetickému budoucímu poczexitovému dovolenkáři jedoucímu z Chorvatska. Už tak to má těžké, a to ještě chudák netuší, co mu přijde za účet za mobilní volání a data. Roaming je samozřejmě zpět a z Chorvatska se zase volá za podobné ceny jako z Botswany. Inu, suverenita něco stojí, že ano…"

https://archiv.ihned.cz/c1-66040130-nekorektnost-petra-honzejka-otravene-darky-od-fanousku-czexitu

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda? Jak se šíří hoaxy

Současným hitem "pošli to dál" a námětů blogerů je další boj se zblázněnou islamizovanou EU. Ta totiž odhlasovala další směrnici na podporu uprchlíků
https://www.krajskelisty.cz/stredocesky-kraj/18834-imigranti-je-jim-v-africe-vedro-tak-si-je-koukejte-nakyblovat-do-baraku-komentar-stepana-chaba.htm

Nakýblujte si domů imigranty je jím v Africe teplo

zásluhou Putina skončila válka v Sýrii, k nám chce Evropská unie ve velkém dovážet migranty prchající před důsledky klimatických změn. „Zkrátka – v Africe je vedro, přesuňme tedy všechny obyvatele Afriky do Evropy, kde zatím takové vedro není“.
. Gender jako právo na azyl,“ i to jsou schopni u nás vymyslet.
Válka v Sýrii díky Putinovi neskončila, teď jim sestřelili letadlo.
A ta směrnice? Kdo není líný najde si ji
http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-//EP//NONSGML+REPORT+A8-2017-0403+0+DOC+PDF+V0//CS
Téměř celá rezoluce především vyzývá k nalezení vhodných způsobů, jak pomoci ženám, které se stávají největšími oběťmi důsledků klimatických změn. Důraz je kladený především na jejich vzdělávání a rozvojovou pomoc, která má logicky naopak masivní imigraci bránit, protože právě nikdo nechce, aby nastala situace, že bychom tu měli ještě i „klimatické uprchlíky“. Tedy naprostý opak tvrzeného!

Pošlete to prosím svým známým! :o)))

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Referendum bez limitu a rozhodováno prostou většinou není pitomost, tak se volí ve Švýcarsku. V nejvíce demokratickém a nejbohatším a nejméně zadluženém státě Evropy. Švýcaři nejsou pitomci. Budeme vymýšlet nějaký paskvil, ala Piráti, když můžeme okamžitě převzít dokonalý systém, který již několik století funguje ve Švýcarsku? Vím, že demokracie Švýcarského typu není po chuti a smrdí zejména těm vystudovali za totality a mají stále totalitní marxistické myšlení. Lidé mají mít možnost hlasovat úplně a o všem co se jich týká a měli by mít možnost rozhodovat o všech aspektech svého života v referendech. Nesměli by zasahovat pouze do moci soudní. Tak jako ve Švýcarsku!!! Funguje to Švýcarsku bude to fungovat i v České republice!!! Pokud kdokoliv bude chtít vystoupit z EU nebo NATO a sežene potřebný počet podpisů pro dané referendum nechť se hlasuje. Já budu samozřejmě hlasovat pro setrvání. Jsem demokrat a jsem schopen respektovat rozhodnutí většiny. Zdá se že s tím mají moldavit, Jan Tichý, mbbb, Otakar Válek aj. problémy. Čeho se bojí? Bojí se, že jim občané zruší špatná rozhodnutí rady či zastupitelstva města, že si zvolí přímo starostu či hejtmana? Ano, musí mít strach, občané přeci nezvolili v prezidentské volbě jejich kandidáta Drahoše ačkoliv jim to permanentně lila do hlav veškerá masmédia. Zde je jasně vidět, že český volič nepodléhá vlivu sdělovacích prostředků a rozhoduje se sám a bez problému zvládne i referendum švýcarského typu.

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda? viz Švýcarsko?

V Respektu vyšel už 27. listopadu 2017 rozsáhlý 6-stránkový rozbor Snění o referendu s podtitulem Lidové hlasování nemusí být tak demokratické, jak se na první pohled zdá (bohužel dostupný jen pro předplatitele) s mnoha příklady a argumenty.
Zatím aspoň tento odstavec:

"Švýcarsko (je) v rámci západní Evropy skutečně výjimkou, a to výjimkou jedinou, což není náhoda. Důvodem je mimořádně dlouhý vývoj prvků přímé demokracie, který ve Švýcarsku začal dokonce dlouho před rokem 1848, kdy vznikla Švýcarská konfederace. Švýcarská zkušenost je tedy unikátní a nelze ji jen tak bez dalšího přenášet jinam."

I Piráti v návrhu počítají s tím, že bychom se nejdřív v komunálních podmínkách měli naučit s referendy zacházet - a teprve potom (za pár let?) zvažovat uzákonění referenda celostátního/obecného.

Mezitím tady kolega Bárta trefně zkarikoval "Antonínovo" hurvínkovské snění:
http://www.i-noviny.cz/den-k-hv/72018#.Wn15IVJy71J

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Pane Tichý, ve Švýcarsku dostaly ženy volební právo až v roce 1971 z 8,2 milionů lidí jsou jedna čtvrtina cizinci. Právní rámec umožňuje všem Švýcarům starším 18 let podílet se na způsobu, jakým je stát veden. Lidé mají ve Švýcarsku hlavní slovo, i pokud jde o klíčové vládní návrhy. Loni v květnu 58,2 procenta voličů odsouhlasilo plán kabinetu nalít miliardy dolarů v rámci dotací do obnovitelné energie a zároveň zakázat nové jaderné elektrárny a podpořit podniky závislé na vodní energii. Země se tak vydala vstříc zelené budoucnosti. V uplynulých letech Švýcaři naopak odmítli zavést šestitýdenní dovolenou nebo zavést minimální mzdu, v tomto případě bylo proti celých 76,9 voličů. Odmítli rovněž penzijní reformu, která měla zajistit nové generaci seniorů vyšší důchody.
Celkem 65 procent Švýcarů je se svou vládou spokojených, uvádí Cheryl A. Fainová ve své knize Modern Direct Democracy in Switzerland and the American West. Příklad Švýcarska ukazuje, že přímá demokracie má někdy zvláštní dopad – čím více moci mají lidé v rukou, tím méně využívají možnost svého práva využít.
Podle institutu International Idea v roce 2015 využilo možnost jít volit jen 48,4 procenta oprávněných švýcarských voličů. Demokracie lidi uspokojuje, i když svých práv zrovna nevyužívají, okomentoval to politolog Stefan Rey z Univerzity v Curychu.
Když vidíte co všechno dokáží ve Švýcarsku, kde žije jedna čtvrtina cizinců, kde lidé mluví třemi jazyky a kde byly ženy do roku 1971 bez volebního práva, tak si skutečně myslíte, že to nedokáží lidé v České republice. To, že o sobě mají tak bídné mínění někteří zde přispívající, neznamená, že to v České republice nezvládneme.

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Volte Pravý Blok - stranu za snadnou a rychlou ODVOLATELNOST politiků a státních úředníků PŘÍMO OBČANY, za NÍZKÉ daně, VYROVNANÝ rozpočet, MINIMALIZACI byrokracie, SPRAVEDLIVOU a NEZKORUMPOVANOU policii a justici, REFERENDA a PŘÍMOU demokracii...

Petr Cibulka píše podobné bláboly roky (bezvýsledně!), i tady jsme si diskuze o "vládě lidu" už odbyli...
Všiml si topič elektrárenský, že je tu jen 1, slovy: jediný?

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Pane Tichý, jediné co dokážete je urážet druhé. Článek 21 Listiny základních práv a svobod říká: „Občané mají právo podílet se na správě veřejných věcí přímo nebo svobodnou volbou svých zástupců.“
Plně chápu, že těm občanům co za totality vystudovali a zůstalo jim totalitní marxistické myšlení není po chuti Listina základních práv a svobod, ale urážet lidi jen proto, že chtějí naplnění toho k čemu se Česká republika přijetím Listiny zavázala je ubohé.
Pane Tichý, všiml jste si toho, že byl zvolen za prezidenta pan Miloš Zeman? Kolik diskutujících ho zde podporovalo? Pouze jediný, Josef Doškář!!!

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Je to tak, už je to jasné. "Soudruzi, jsem slepý, nevidím!"
Prostě topič.

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda? Před referendem o EU

„Mámo, zítra to tam hodíme. Jak nám zakázali to pomazánkový máslo! To jim spočítáme.“

„Karle, víš, že když vystoupíme z unie, tak nám o polovinu zvýší platy? Včera mi to přeposílala Máňa! To by bylo dobrý co?“

„Mamino, Pepa mi včera přeposílal mail, ve kterým se píše, že když nevystoupíme z unie, tak si budeme muset každá rodina vzít domů jednoho uprchlíka z Afriky. No já nevím, dyť voni jedí úplně něco jinýho než my. Já to tam asi hodim. A přepošlu to radši Miruně!“

„Jo a prosimtě, víš, že tudle Franta v hospodě říkal, že unie chystá zákaz tlustýho vepřovýho ? A že prej i guláš se nebude moct jíst! Tak to ne, zejtra s nima zatočíme. Ani kus žvance nám nenechaj! Jo a řekni to doma vašim, ať vědí, jak maj zejtra hlasovat!“

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

No, a hlavně se děti ve škole budou učit arabský číslice... :-)

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Debata pokračuje:

Zkuste si odpovědět kupříkladu na to, zda vás napadne jediný konkrétní celostátní problém, který bychom měli řešit referendem. A který bychom referendem vyřešili lépe než rozhodnutím vlády či parlamentu? Ostatně, slyšeli jste někdy jeden jediný takový příklad od zastánců referenda? Samozřejmě že neslyšeli, protože nic takového neexistuje.
Například nápad rozhodovat referendem o tom, kudy půjde dálnice, jak to zmínil před časem jeden z politických lídrů, mi připadá na hranici šílenství. Nevím, zda jen politického. A nastolovat otázku czexitu referendem, což dnes propagují SPD a KSČM, je v tomto čase krokem k politické velezradě českých národních zájmů.
http://forum24.cz/petr-fiala-predstava-ze-nam-referendum-chybi-je-iluze/

Piráti navrhují možnost odvolat prezidenta v ,,běžném referendu“ na základě petice se 100 až 250 tisíci podpisy. „Chceme přímou odvolatelnost přímo volených politiků. Mělo by se to týkat senátorů a starostů, pokud by byli přímo voleni, což v tuto chvíli nejsou. A analogicky i prezidenta,“ řekl Právu poslanec Mikuláš Ferjenčík, který za Piráty jednání o zákonu o obecném referendu s dalšími stranami vede.
http://forum24.cz/podle-piratu-by-lide-meli-mit-moznost-odvolat-prezidenta/

To myslí vážně?

PS Kousavý Honzejk stojí za přečetní celý:
https://nazory.ihned.cz/komentare/c1-66047720-ze-volici-nejsou-hloupi-nekteri-jsou

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

P.Honzejk vyjádřil v komentáři v HN "Že voliči nejsou hloupí? Někteří jsou" názorným příměrem, proč je správné zachovat všeobecné volební právo ve formě zastupitelské demokracie: "Aby bylo jasno: každý si může samozřejmě svobodně vybrat, jakým letadlem chce letět, ale to ještě neznamená, že je rozumné kohokoli pustit rovnou za knipl."

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Máme dvě naše instituce, soustřeďující špičkové české a moravské podnikatelské hráče, kteří zaměstnávají statisíce lidí a uzavírají miliardové obchody. A když tito lidé říkají, pozor, odchod z Evropské unie by pro nás byl katastrofální a důsledkem by byly statisíce nezaměstnaných, odliv mnoha továren za hranice a ekonomický pád někam na úroveň Běloruska, tak je musím brát vážně. Naopak amatéři, kteří v životě neřídili ani dvoreček, nic nedokázali, o ekonomice nemají ani ponětí a jenom vykřikuji czexit, czexit, mě nezajímají ani v nejmenším. Už z toho důvodu by obecné referendum o našem vystoupení z Evropské unie bylo totálním nesmyslem

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Heleďte, mě baví, jak pan Tonda dělá chytrýho a neuvádí citace, to hezké povídání o Švýcarsku si vypůjčil z webu ČT24, ale zcela typicky vybral jen to, co se mu hodilo do krámu. No, diskutujte si, když vás to baví, můj čas je příliš drahý na to, aby byl věnován trollům.
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/2277850-moc-v-rukou-lidu-prima-demokracie-funguje-ve-svycarsku-ci-oregonu-v-cesku-neslo-mini

Nahoru

referenda?Pallando-Tonda Vám neodpoví je vyřazen. Nevíme proč

Paní pallando, s TONDOU SI JIŽ NEPOPOVÍDÁTE. Tonda byl vyřazen. Bez vysvětlení.

O vysvětlení měl zájem i pan Beneš. Kdybyste jste tu informaci dostala i Vy, neztrácela byste čas.
Fasccinuje mne ta kontrola ( ta ztráta času) zjišťováním, kde ty chytráci, trollové, hlupáci, vítači či nevítáči to opisují.
Když už tady jsem , podám informaci z dneška:Průzkum: ANO by získalo třetinu hlasů 35 %. Piráti posilují, ČSSD dál ztrácí
16. února 2018 15:07
Od podzimních parlamentních voleb hnutí ANO posílilo. Alespoň podle volebního modelu STEM, dle kterého by mu dala hlas bezmála třetina voličů. Zlepšila se i pozice Pirátů, kteří by získali 13 %. Třetí by skončila ODS s 11, za ní SPD s 9,5 a pátá by se umístila KSČM s devíti procenty hlasů.
Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/stem-volebni-preference-pruzkum-unor-2018-ano-kscm-spd-ods-pki-/domaci.aspx?c=A180216_144754_domaci_lre&utm_source=firebase&utm_medium=webnotifikace

Je to další rána válečným štváčům!
Toto bývala reakce ( odpůrců - za minulého režimmu) na reklamu u prodejny Potraviny " Kyselé zelí, opět na skladě!!!"

Nahoru

Re: referenda?Pallando-Tonda Vám neodpoví je vyřazen. ...

Asi vás zklamu, pane Doškáři, vyhledávání mi trvalo asi tak pět sekund, google pracuje rychle a ctrl+c, ctrl+v taky netrvá věčnost. Chápu, že vám ověřování faktů leckdy trvá mnohem déle, občas k němu potřebujete i nějakou tu cestu do archivu, ale odhalování internetových trollů je záležitost vteřin. Vám tedy nyní věnuji trochu času, tak si toho važte.

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Tonda se v duchu toho, co psal květ, převeksloval na Cl deník. Tam si místo vltavína notuje s Pavlem Danysem. Momentálně bojují proti bezbřehému multikulti, masopustu ve stylu brazilského karnevalu.

Vltavín...Fasccinuje mne ta kontrola ( ta ztráta času) zjišťováním, kde ty chytráci, trollové, hlupáci, vítači či nevítáči to opisují.
Asi proto vltavíne, že nepovažují za ztrátu času zjišťovat, zda jim někdo nevěší bulíky na nos. Někdo se rád dá ohlupovat, protože mu to vyhovuje, někdo ne. Je to jednoduché.

A proč byl vyhozen ten chudák Tonda? Asi to bude tím, že každá redakce má zájem o kvalitní blogy a diskuze a tak banuje ty, co nedodržují jejich pravidla. Vyhozen byl třeba Olšer na idnes a mnozí další. Jen připomenu pravidla na blogu idnes
má právo svobodně vyjadřovat své názory. Nesmí však při tom neoprávněně zasahovat do práv třetích osob, např. poškozovat jejich dobré jméno nebo zasahovat do jejich soukromí.
nesmí zveřejňovat informace nepravdivé, polopravdivé, neúplné nebo takové, jejichž pravdivost si nemohl dostatečně ověřit, zvláště pokud by mohly poškodit jiné osoby nebo skupiny osob, vyvolávat nebo eskalovat nenávistné nálady vůči jednotlivcům nebo skupinám osob.
Atd.
Stačí?

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda? Tohle mne vytočilo

Jací běžní lidé o nás budou rozhodovat v referendu? Tonda měl neúctu k V. Havlovi, tenhle František prodává TGM jako dekoraci na chalupu
https://ostatni.bazos.cz/inzerat/85442972/dekorace-na-chalupu.php

Obávám se, že pokud bude z Hradu znít jen spousta vulgarit a urážek, bude ještě hůř. Ani kladeči věnců tomu v říjnu nepomohou.

Nahoru

Tonda byl vyloučen, ale proč ? Jsme v hydeparku.. Proč vyloučen?

O vysvětlení měl zájem i pan Beneš. Kdybyste jste tu informaci dostala i Vy, neztrácela byste čas.
Fasccinuje mne ta kontrola ( ta ztráta času) zjišťováním, kde ty chytráci, trollové, hlupáci, vítači či nevítáči to opisují.
Paní Šepsová- Dvořáková ztratila jste drahocenných 5 vteřin, aby jste se věnovala trollům, přesněji zdrojům trollům, odkud čerpají své informace.
Jinak jste mne nezklamala. Odpověď jako vždy rychlá a slušná.

Odpovídala jste Tondovi, který má zakázaný přístup na Hydepark. Proč odpovídáte někomu, kdo nemůže odpovídat. Nemůže odpovídat - bez vysvětlení.
Jak možné , že přesto že neznáte mé schopnosti., posuzujete moje reakce.
Odvozujete je zřejmě podle pomalých reakcí svých dědečků a babiček, případně svých rodičů. Jste vedle jak jedle.
jinak Vám tímto sděluji, že si vůbec nevážím toho, že jste mi věnoval trochu času. Věnujete ho prosím třeba tatínkovi.

Jestli se nemýlím, Váš otec se proslavil výrokem : " Dělal si z huby sr.č. " Vynechal jsem písmenko á. Pak se opravil sdělením, " že si dělal s.áč z vlastní huby". Vynechal jsem písmenko r.

Některé vlastnosti jsou dědičné, někde se podepíše i výchova rodiče na vlastních dětech.

Kdybych se držel neslušné odpovědi Vašeho typu, mohl bych si vzpomenout na Vaše nedávné závažné onemocnění, ........

Mohlo mít velmi vážné důsledky....

Jsem upřímně přesvědčen, že nemělo a nemá

.Přes všechny tyto informace Tondovi je zakázán vstup do diskuse na hydeparku.

Hezký víkend!

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda? Ach jo...

TOMUHLE ve Stínadlech říkáte debata o referendu?
A nebylo vám zima?
Založte si kádrovací vlastní téma (s nulovou návštěvností :o)

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda - CHUDÁK TONDA

Zase to zde žije... Tak si říkám, po přečtení komentáře Josefa Doškáře (včera 20:11), komentáře nadmíru výživné úrovně a slušnosti tradičně úměrné velikosti autora, že "chudák Tonda" je vlastně klon JD, proto také má info o vyloučení chudáka T. přímo od zdroje, tedy od sebe sama. Lze očekávat, že počet dalších klonů bude vyšší než produkce kuřat agenta Bureše!

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Na závěr, ubezpečuji všechny čtenáře, že trvale odsuzuji všechny zločiny komunismu,...

Jedním ze zločinů komunismu byla tzv.odpovědnost dětí za činy rodičů. Prolustrovala se rodina do pátého kolena. Aby se nenašly nějaké ty hnidy!
Pro třídní nepřátele byly kriminály, pro potomky pak zákaz studia, tábory PTP umístěnky do dolů apod.
Citace...
Odvozujete je zřejmě podle pomalých reakcí svých dědečků a babiček, případně svých rodičů.Věnujete čas prosím třeba tatínkovi. Některé vlastnosti jsou dědičné, někde se podepíše i výchova rodiče na vlastních dětech.
A jsme doma.
Jen nevím zda se nedědí touha šťourat se cizích rodinách. Dokonce i nemoci mohou posloužit
Tak se podívejme

aby jste se věnovala trollům, přesněji zdrojům trollům, Zdrojům trollům? Neznám.

Jinak jste mne nezklamala. Odpověď jako vždy rychlá a slušná...dále...
Kdybych se držel neslušné odpovědi Vašeho typu...

Odpovídala jste Tondovi ....dále.... si vůbec nevážím toho, že jste mi věnoval trochu času. ...Pallando jsou dva?

Pokud se takto nelogicky vyjadřuje opakovaně žák, posílá se do pedagogicko- psychologické poradny. Jestli tam není lehká mozková disfunkce
V tomto případě?
Jsem upřímně přesvědčen, že nemělo a nemá

Nahoru

Musíme se bát obecného referenda? Diskuze na sjezdu lišek.

Každá liška svůj ohon chválí. V zajetí slov kniha od Karla Čapka je popisován mj. i sjezd lišek chválících si své ohony.
V našem případě jde o diskusi lišek chválících své ocasy V HYDEPARKU.

Genetické dědictví předků nevyčůráte

TONDA BYL VYŘAZEN Z DISKUSE NA HYDEPARKU.
DOZVÍME SE PROČ?

VÁM TO PANE ZAHRADNÍKU NEVADÍ. VÁM NEVADÍ TAJNÉ CENZUROVÁNÍ,
NEPŘIPOMÍNÁ VÁM TO období nacismu a komunismu.

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Jaký Tonda?

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda? TONDA

TONDA BLANÍK - podle některých prý velký kamarád JD a podle jiných jeho nejmilejší klon. Údajně ho kdesi cenzurovali, snad ne novoborské kino? Pravděpodobněji ale jde o TONDU ZÁPOTOCKÉHO, ten také pilně a "moudře" přispíval do různých médií...

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

"V našem případě jde o diskusi lišek chválících své ocasy v Hydeparku.".

Helemese,jaká dobrá Pepíkova sebekritika , Tak se zeptejte toho nějakýho Tondy rovnou kam zmizel, dyť ho znáte než se zase převeksluje.Je teda hodně vytíženej,předává informace, dělal to celej život. A neptejte se tady furt dokola jako ubrečenej kolovrat,člověče!!

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Mě to nevadí, co nějakej Tonda , kterýho vyřadili z Hydeparku , co by měl říkat Duka, kterýho chtějí vyobcovat z církve. Konečně to přestává bejt nuda , mě to teď připomíná 50.léta .

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

To máte pravdu. Komunisti a jim podobní se zase derou k moci. Kdy jste byl naposledy v kostele?

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Dneska Tondu umlčeli, zejtra si pro něj přijdou.

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Přišli už včera! Vrátili jsme se zdárně do doby, kdy zítra znamená včera...

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

No jestli si pro něj přijdou ? To myslíte, pane Zahradníku Babišův finančák? Je to možný.

Nahoru

Re: Musíme se bát obecného referenda?

Tyhle jsem zrovna nemyslel.

Nahoru