Hudební tipy únor

Verze pro tisk |

4TET
Legendární vokální čtyřtet založený před šestnácti lety z iniciativy populárního zpěváka Jiřího Korna. Skvělé vokální výkony, nepřehlédnutelný design kostýmů, překvapivé pojetí aranžmá, neotřelé harmonie i temperamentní herecké a taneční výkony všech aktérů. To je 4TET.
13. 2., KD Crystal Česká Lípa

Kchun
Druhé komorní hudební zastavení Klubu přátel hudby spolku Arbor a MHF Lípa Musica přinese setkání s pěvci Martinem Prokešem, Markem Šulcem a malířem Atilou Vörösem, jehož kresby světlem uvádí do pohybu čtvrtý člen uskupení, videoartista Rudolf Živec. Jejich program nazvaný Purgatio, tedy očistec, se nechává inspirovat Božskou komedií Dante Alighieriho.
20. 2., Centrum textilního tisku Česká Lípa

Punkový mejdan v pivovaru
Česká punková legenda N.V.Ú. neboli Nepřichází v úvahu má kořeny již v 80. letech minulého století. Energické koncerty podpořené frontmanem, malířem a vysokoškolským pedagogem Štěpánem Málkem jsou vyhledávanou atrakcí nejen milovníky oblíbeného tance pogo. Propocený večer zajistí také kapely z místního regionu – Ropucha, Liars a PoWčerejškU.
23. 2., pivovar Česká Kamenice

Weller – Parker – Drobka Trio (USA)
Dynamické hudební trio věnující se dle vlastních slov „nebojácnému průzkumu kapelové improvizace“. Seskupení tvoří tenor saxofon, kontrabas, bicí a otevřený a svobodný jazzový sound, přístupný i běžnému posluchači, který vstřebává a mixuje vlivy jazzu, funku, rocku a popu pro dospělé. Je libo výrazný groove či snadno zapamatovatelné melodie? Máte to mít.
27. 2., U bílýho černocha

Albert Vila Trio (ESP/CZ)
Přední španělský kytarista Albert Vila přiváží hudbu z alba The Unquiet Sky, které natočil nedávno v New Yorku. Na desce jej doprovázeli přední hráči světového jazzu a CD obsahuje silné kompozice, témata i harmonie a také úžasnou improvizaci všech zúčastněných. Pro své české turné si však Vila vybral elitní českou rytmickou sekci – bubeníka M. Nováka a kontrabasistu P. Dvorského.
28. 2., U bílýho černocha

Nahoru