Hudební tipy říjen

Verze pro tisk |

DESmod
Jedna z nejžádanějších slovenských kapel a zároveň sedminásobně oceněný Slávik se za svou sedmnáctiletou kariéru žánrově posunul od metalu k melodickému rocku tak, že na poslední desce mají dokonce společnou píseň s kapelou Jelen. 
10. 10., KD Crystal

Eyal Lovett Trio
Izraelský jazzový klavírista a skladatel, jehož hudba je kombinací klasického jazzového klavírního tria, izraelské lidové hudby a tradiční hudby Středního východu, která Lovetta v mládí formovala. Jemný klavírista Lovett a jeho citlivé skladby, které vypráví příběhy. 
10. 10., U bílýho černocha

Viktor Chomiak s kapelou
Hudba mladého kytaristy a zpěváka se nese v duchu alternativního rocku a folku. Jde o atmosferické skladby s důrazem na dominantní kytarové pasáže. Aktuální objev pražské scény i svěží vítr pro milovníky náročnější hudby. 
12. 10., U bílýho černocha

Endru & Igor Ochepovsky 
Na jevišti divadla se odehraje v rámci Českolipského divadelního podzimu společné vystoupení zpěváka a muzikanta Endrua, několikanásobného mistra ČR v beatboxu, hudebního improvizátora a vokálního virtuosa s klavíristou a multiinstrumentalistou Igorem Ochepovskym. Bude to řádný páteční mejdan.
19. 10., Jiráskovo divadlo

Nedloubej se v nose
Koncert v divadle pro všechny malé smrkáče. Není nic lepšího než si přijít po obědě zapařit na jeviště divadla, které se promění na koncertní prostor s živou kapelou. Zapomeňte na Kašpárka v rohlíku. Nyní je tu kapela Nedloubej se v nose tvořená herci mosteckého Divadla rozmanitostí, kteří zpívají o denních strastech malých posluchačů.
20. 10., Jiráskovo divadlo

Slet bubeníků aneb Sto let slet
Letošní ročník bubenické seance pod vedením Pavla Fajta se nese v duchu 100 let od zániku Rakouska-Uherska. Zazní tak hymny všech onehdá nově vzniklých států, rytmicky, na základě slovních spojení a rytmu slov. Mikoláš Chadima pak na sebe vzal roli zpěváka, který vždy jako příslušník daného národa odzpívá hymnu v původním jazyce.
22. 10., Městské divadlo Nový Bor

David Koller Acoustic Tour
Jeden z nejrespektovanějších českých muzikantů se vydává za fanoušky, než se na sólové dráze lehce odmlčí kvůli závazkům ve znovu probuzené skupině Lucie. Publikum se může těšit na písně z celé jeho hudební kariéry v akustickém aranžmá jeho skvělé kapely.
25. 10., KD Crystal

Má vlast, cyklus symfonických básní
Oslavy sta let státnosti si lze jen velmi těžko představit bez klenotu, který nám závidí celý svět. Smetanovo dílo je plné české historie, české krajiny i českých pocitů a nemá ve světě mírou svého zdravého vlastenectví obdoby. Zahraje Moravská filharmonie Olomouc pod vedením dirigenta Štěpána Policera.
28. 10., Bazilika Všech svatých

Rudy Linka a další extradřída
Pravidelným hostem českolipského jazzového svatostánku je kytarista Rudy Linka, který tentokrát přiveze muzikanty par excellence. Prvním z nich je senegalský rodák Alune Wade, basista prosycený africkými rytmy, které přetavuje do groovy jazzové basy. Druhým pak Rudy Royston, podle časopisu DownBeat jeden z nejlepších jazzových bubeníků současnosti.
2. 11., U bílýho černocha


 

Nahoru