Hudební tipy červen

Verze pro tisk |

Back Side Big Band
Moderní jazzový orchestr vznikl před 20 lety jako studentský projekt, aby se postupem let, nyní pod vedením Lenky Vašátkové, absolventky dirigentství na Ježkově konzervatoři, zařadil mezi divácky populární tělesa mající za sebou koncerty ve slavných domácích i zahraničních jazzových klubech. Repertoár big bandu obsahuje nejen standardy autorů swingové éry, ale též kompozice současných autorů či skladby v latinskoamerickém rytmu.
15. 6., U bílýho černocha

Majáles, toť jest Máj a Les
V posledním zastavení komorního koncertního cyklu Kruhu přátel hudby MHF Lípa Musica se představí zpěvák Michael Pospíšil a jeho soubor Il:Ritornello:II, navíc podpořený folklórním souborem Barunka. Akce se místo tradičního Centra textilního tisku odehraje v městském parku, kde dojde k znovuodhalení pomníku Eduarda Steffena, výtvarného umělce, jenž se v druhé půli 19. st. zasadil o založení městského parku, zalesnění Holého vrchu či postavení rozhledny na Špičáku.
19. 6., městský park, Česká Lípa

Jan Spálený Trio
Do České Lípy se vrací milovník Boba Dylana a Toma Waitse, multiinstrumentalista, zpěvák, skladatel a textař se svou komornější obdobou ASPM, v níž hrál od 80. letech s další ikonou české folkbluesové scény Petrem Kalandrou. Trio, v němž se prolnou zvuky elektrického piana, kornetu, tuby, trumpety či křídlovky, představí bluesové písně Jana Spáleného, kterým je třeba naslouchat, aby se rozvinula jejich autentická krása.
20. 6., U bílýho černocha

 

 

 

Nahoru