Hudební tipy duben

Verze pro tisk |

Uvira/Bruno/Hafizi (CZE/I/BG)
Mezinárodně obsazené trio založil mladý český pianista a skladatel Jan Uvira, člen Celuly Laca Decziho, před dvěma lety v Rotterdamu. Jedinečné kouzlo jejich hudby tkví do jisté míry právě v multikulturním nádechu. Soubor hraje moderní jazz, především pianistovy autorské kompozice. 
4. 4., U bílýho černocha

Václav Neckář a Bacily
Živoucí legenda české populární hudby, zpěvák Václav Neckář se představí se svou skupinou Bacily za doprovodu smyčcového kvarteta. Během koncertu zazní nejen písně z posledního alba Mezi svými, ale také další známé a velmi populární písně a balady z průřezu celé kariéry tohoto skvělého zpěváka.
13. 4., Jiráskovo divadlo

Jiří Šimek Trio
Jazzový kytarista Jiří Šimek natočil na počátku roku desku Electric Madness a nejen tu představí naživo v České Lípě. Opět uslyšíte fúzi jazzu, drum’n’bassu, country, rockové covery i vlastní tvorbu. Součástí tria bude vynikající pianista a hráč na legendární Moog syntezátor Martin Brunner.
13. 4., U bílýho černocha

MIG 21
Populární popová skupina s hercem Jiřím Macháčkem za mikrofonem letos slaví 20 let na hudební scéně a na koncertě představí kromě zlatého fondu svých písní i několik novinek, mimo jiné skladbu Svoboda není levná věc, která dala i název celému turné.
20. 4., KD Crystal

Musica Florea & Improvizace – (pra)zdroj hudebního umění
Kruh přátel hudby MHF Lípa Musica na svém čtvrtém koncertu představí soubor Musica Florea věnující se autentickému baroknímu repertoáru. Krásný prostor, sklenka vína, posezení s přáteli a na úvod koncertu několik slov o českolipském rodáku J. M. Elbelovi (1730–1798), významném opatovi kláštera v Oseku.
24. 4., Centrum textilního tisku

The Backwards
Přijďte zažít strhující výlet do hudební minulosti plné nezapomenutelných hitů pro několik generací fanoušků The Beatles. Slovenská legenda, držitel cen za nejlepší zvuk i image na prestižním Beatlefestu v New Yorku, přijíždí opět do České Lípy. 
26. 4., Jiráskovo divadlo

North Innergy
Za čtyřčlennou formací stojí děčínský rodák, jazzový a rockový kytarista Tomáš Bouda, studiový sólový hráč a skladetel filmové hudby. Nechte se unést progresivním a jazzovým rockem inspirovaným dálkami povrchových dolů a provoněným chemickým průmyslem.
27. 4., U bílýho černocha


  

Nahoru