HC Česká Lípa – PSK Liberec 3:7 (2:4, 1:2, 0:1)

Českolipští hráči v premiérovém utkání soutěže krajské ligy často chybovali a tak si soupeř z Liberce odváží oba body.

Sestava HC Česká Lípa:

Andrýsek Robert, Karásek Tomáš

Bauer David, Bureš Jakub, Holčák Lassig, Lassig Lukáš, Minařík Marcel, Mišaga Lukáš, Peterka Jaroslav, Preussler Milan, Rašín Lukáš, Řezáč Jan, Staněk Vojtěch, Šesták Václav, Ulbricht Radek, Veber Ondřej, Zikán Jan

Trenér. Richter František

Branky CL: Lassig (Peterka), Peterka (Minařík), Minařík (Peterka)

Počet diváků 160.

První soutěžní zápas v sezóně začal útočným hokejem. Již ve druhé minutě byl stav 1:1, když se trefili domácí Lassig a po něm hostující Černý v přesilovce. Liberečtí po vyrovnání sevřeli domácí tým na jeho polovině, v šesté minutě zachránila českolipské tyč. Po vyloučení Rašína hrál PSK přesilovku. Nejenže v ní nešla na bránu domácích ani jedna střela, ale dokonce v ní Liberec inkasoval po krásné Peterkově akci. Následující minuty přinesly tlak domácích, bohužel bez gólového efektu. Udeřilo na druhé straně a po ujetí hostujícího Češky bylo srovnáno na 2:2. Obrat dokonal za další dvě minuty Vozák. Minutu před sirénou byl vyloučen domácí Veber a ve chvíli, kdy už se oba týmy asi viděly v šatně, v čase 19:59, zvýšil na rozdíl dvou branek liberecký Češka. První třetina skončila 2 : 4.

Druhá třetina sotva začala a po vyloučení domácího kapitána PSK využil přesilovku a zvýšil svůj náskok na 2:5. Šancí snížit pohrdla hned dvojice domácích v šesté minutě, poté se vyznamenal domácí gólman při sólovém úniku jednoho z hostí. V polovině utkání se hrálo celé dvě minuty 4 na 4, avšak šance nepřišly ani na jedné straně. Ve třinácté minutě po chybě domácích ujel Šebesta a šestým gólem prakticky rozhodl o osudu utkání. V končící 14. minutě po ideální Peterkově přihrávce překonal hostujícího brankáře mazácky Minařík. Českolipští ožili a dostávali se častěji před branku libereckých. Poslední dvě minuty prostřední části vyrobili domácí několik individuálních chyb, které však soupeř naštěstí nepotrestal.

Odhodláni změnit nepříznivé skóre naskočili domácí do třetí části. Avšak hokej se odehrával hlavně ve středním pásmu. Po třech minutách hry zkompletoval liberecký Češka hattrick, když zasunul za záda domácího gólmana vyražený puk. Šance zmírnit nepříznivé skóre měli domácí v 5. minutě po vyloučení hostujícího Maděry. Z přesilovky ale nevytěžili nic než planý tlak. V desáté minutě si českolipští hokejisté vyzkoušeli hru ve dvojnásobném oslabení. Ačkoliv Liberec v této situaci vyslal na domácí bránu hned několik střel, skóre se neměnilo.  Bylo znát, že PSK se již do ničeho nežene, o osudu utkání bylo rozhodnuto a mnoho hokejové krásy v této fázi zápas příliš nepřinášel. Vzruch přinesla až 18. minuta a domácí přesilovka. Ani střely Bauera a Peterky brankou neskončily a PSK Liberec v pohodě dovedl utkání do vítězného závěru.

Další domácí utkání se hraje již tuto sobotu 6.10. do 15. hodin a  HC Česká Lípa hostí tým HC Frýdlant. Přijďte podpořit naše hráče v boji o první mistrovské body.

HC Česká Lípa – PSK Liberec 3:7 (2:4, 1:2,  0:1)