HC Česká Lípa – HC Lomnice nad Popelkou 9:1 (5:0, 3:0, 1:0)

Druhé místo v tabulce, po první čtvrtině soutěže. Českolipský tým si pohrál se soupeřem z Lomnice a devět branek je dobrá pozvánka pro diváky na příští domácí utkání.

Hned po úvodní buly měla Lomnice snahu útočit a její střely zaměstnaly gólmana domácích Andrýska. Udeřilo ale na druhé straně. Po minutě a půl hry nepohrdnul Bauerovým pasem Novák a otevřel skóre. Českolipští hráči opanovali postupně led, ale jejich útoky odvraceli hosté vcelku bez problémů. Zlom přinesla přesilovka v desáté minutě. Lomnice sice oslabení ustála, ale jen několik vteřin po návratu vyloučeného hráče se z úhlu trefil Minařík. Natěšení domácí o dvě minuty později skórovali potřetí. Mezi nohy brankáře hostí se trefil Šesták. V brance hostů hned poté vystřídal Mrázka Vinklář. Hra se přiostřila a trestné lavice zahřálo hned několik hráčů z obou táborů. V osmnácté minutě při oslabení ujel domácí Preussler a vsítil čtvrtý gól. Vteřinu před přestávkou uzavřel snovou třetinu pro domácí, opět v oslabení a  po ukázkové souhře Holčák.

Po přestávce, v pokračující přesilovce se hosté snažili ohrozit domácí branku, leč domácí vše zvládli. Obraz hry se nezměnil, Lípa útočila a lomničtí se dostávali do šancí jen sporadicky. Ve 26. minutě ujel chybujícím obráncům Lomnice Bauer a zaznamenal již třetí gól českolipských v oslabení. Šanci korigovat výsledek dostali hostující hráči v polovině utkání, kdy jim byla nabídnuta přes minutu dlouhá přesilovka pěti proti třem. Po návratu prvního hříšníka ale ujel Peterka a nekompromisně zvýšil na 7:0. Mohlo být ještě lépe, když domácí Šesták dostal možnost trestného střílení. Gólman Vinklář byl ale proti dalšímu navýšení skóre. Hra Lomnice byla v těchto fázích zcela bezzubá. Pět minut před druhou přestávkou zvýšil na 8:0 Mišaga. Kromě několika boxerských vložek se v této části již nic nestalo.

Do třetí třetiny nastoupili lipští hokejisté minutu a čtyřicet vteřin trvající přesilovkou 5 na 3. Tento poměr sil ale změnu výsledku nepřinesl. Pět minut se hrálo prakticky na jednu bránu, Lomnice jen vyhazovala. Čestný úspěch hostů mohla přinést další přesilová hra. Ale již počtvrté se domácí radovali z gólu v oslabení. Zakončoval opět Peterka. Hosté poté trochu neunesli vývoj střetnutí a přibylo šarvátek a ostrých zákroků na obou stranách. Hosté se zatáhli a do útoků již skoro nevyráželi. Naopak lipští hráči chtěli splnit tribunami vyvolávaných „deset“ a hrnuli se do útoku. V obraně se tvořila okénka a jedno z nich využil dvě a půl minuty před koncem hostující Kotas a pokazil domácímu brankáři Andrýskovi čisté konto. Euforicky hrající domácí už v klidu dohráli utkání a před nadšeným publikem si užili i závěrečnou děkovačku. První čtvrtinu soutěže uzavřeli domácí vítězstvím 9:1.

V dalším kole hostuje náš tým v neděli 4.11. od 18. hodin v Liberci. Utkáme se silným soupeřem PSK Liberec, který zatím všechna utkání vyhrál a zaslouženě je v tabulce první.

Doma se HC Česká Lípa představí v sobotu 10.11.2012 od 15.15 hodin, proti Frýdlantu.

Branky a nahrávky: 2. Novák (Bauer), 12. Minařík (Šesták), 14. Šesták, 19. Preussler (Novák)

20. Holčák (Ulbricht), 26. Bauer, 31. Peterka (Řezáč), 35. Mišaga (Zikán), 47. K.Veber (Peterka, Holčák) – 58. Kotas (Kocourek)

Vyloučení: 13 – 8                                       Diváci: 190