HC Česká Lípa – HC Frýdlant 7:5 (3:3, 2:2, 2:0)

V druhém kole si náš tým připisuje první tři body a v napínavém utkání posílá pozvánku pro diváky na další zápas. Dohromady padlo 12 branek, několikrát domácí tým vedl, soupeř utkání dorovnával i otočil, ale vedení 5 : 4 neudržel a obrat českolipských šelem znamenal první výhru v soutěži pro HC Česká Lípa.

Příští sobotu 13. října, hrajeme opět doma od 15. hodin a čeká nás další tým z Liberce, tentokrát vojáci - VTJ Liberec.

Přijďte podpořit naše borce!

Sestava HC Česká Lípa:

Andrýsek Robert, Karásek Tomáš

Bauer David, Bureš Jakub, Hau Jiří, Holčák Lassig, Minařík Marcel, Mišaga Lukáš, Novák Václav, Peterka Jaroslav, Preussler Milan, Rašín Lukáš, Řezáč Jan, Staněk Vojtěch, Šesták Václav, Ulbricht Radek, Veber Karel, Veber Ondřej

Trenér. Richter František

Branky a nahrávky: 2. Ulbricht (Preussler), 6. Řezáč (Veber O., Holčák), 13. Peterka, 29. Šesták (Staněk), 40. Bauer (Preussler, Veber K.), 43. Šesták (Minařík, Mišaga), 49. Minařík (Mišaga) – 2. Smetana (Šír, Pešek), 11. Peřina (Čap, Vološín), 17. Vološín (Peřina, Čap), 32. Vrkoslav (Čejka, Smetana), 32. Vološín (Peřina)

Vyloučení 4:10

Diváci: 170

Do utkání obě mužstva vstoupila s útočným hokejem. Hned po minutě hry v podstatě z první střely dostal domácí tým do vedení Ulbricht. Radost domácích fanoušků trvala jen 40 vteřin, poté zasunul puk mezi betony českolipského brankáře Smetana. Domácí šli opět do vedení v 6. minutě. Po nádherné souhře celé pětky mířil přesně Řezáč. Hra lehce přitvrdila a obě mužstva měla šance skórovat v přesilovkách. V době vzrůstajícího tlaku domácích to byli paradoxně hosté, kteří udeřili, když v polovině třetiny srovnal na 2:2 Peřina. Tento stav dlouho nevydržel, prosadil se domácí Peterka a Česká Lípa opět vedla. Tři minuty před koncem první části v signalizované výhodě srovnal Vološín. Domácí poté několikrát zahrozili, ale gólman hostí odolal.

Druhé dějství začalo náporem za strany hostů. Domácí se dostali před soupeřovu branku jen zřídka. A jejich střely většinou končily na bruslích a výstroji bránících hráčů Frýdlantu. Obrana hostů si v těchto chvílích pomohla faulem a po 20 vteřinách přesilovky šli domácí do vedení zásluhou Šestáka. Frýdlant přidal a ve 12. minutě se v rozmezí dvaceti vteřin trefili Brkoslav a Vološín. Rázem byl stav 4:5. V končící 13. minutě byl ve vyložené šanci faulován domácí Rašín, ale nařízené trestné střílení neproměnil. Frýdlant bránil, často i za cenu zakázaných uvolnění. 12 vteřin před koncem prostřední části ujel Bauer a blafákem vyškolil gólmana hostí. Po dvou třetinách byl stav 5:5

Hra se hnala dopředu i v poslední části. Diváci sledovali šance na obou stranách, ale gólu se dočkali až v přesilové hře domácích. Střelcem chytré branky byl Šesták. Poté se ocitli v šancích Rašín a Bauer, ale skóre se neměnilo. V čase 8:06 se k odraženému puku dostal Minařík a ranou pod víko zvýšil na 7:5. Došlo k malé šarvátce mezi Veberem a Peškem, oba byli vykázáni na trestnou lavici, ale hra 4 na 4 žádné zajímavé momenty nepřinesla. Frýdlantským, kteří měli pouze 11 borců do pole, docházely síly, často vyhazovali a faulovali.

V 16. minutě hráli domácí 23 vteřin 5 proti třem, ale skóre se již neměnilo. Nic na tom nezměnila ani závěrečná power-play hostů, posílená díky vyloučení Vebera o jednoho hráče. Domácí si zaslouženě připsali prémiové body v této sezóně.

PM/TK   foto: Půlčlověk