„A“ tým opět zvítězil. Tentokrát si podal Lomnici

HC Česká Lípa – HC Lomnice n. P. 7 : 4 (3:1, 1:1, 3:2)
Netradičně v neděli pokračovala letošní hokejová KLM. Na českolipský led zavítali hokejisté Lomnice. K vidění bylo bojovné utkání, ve kterém zůstaly všechny body domácím borcům. Vítězství se ale nerodilo snadno, jak by se mohlo zdát podle konečného výsledku.

Začátek zápasu přinesl nepřesnou hru obou týmů. Poněkud vlažnější úvod ukončila až přesilovka domácích v 6. minutě. V té se trefil přesně domácí Zelinger a domácí vedli. Pak se hrálo nahoru dolů, ale gólu se diváci dočkali až ve 13. minutě. To hosté zapomněli na Preusslera, ten si vyměnil puk se Zelingerem a přidal druhý úspěch domácích. Na konci 17. minuty se hezky trefil Češka a tribuny jásaly potřetí. V poslední minutě hráli českolipští v oslabení a devět vteřin před sirénou překonal Bohatého v domácí brance Špaček. 3:1.

Po pauze domácí opět dobývali lomnickou branku. Hosté poněkud přitvrdili hru a přidali na aktivitě. Domácí hráli přesilovku, ale lomnický gólman Dulák kryl všechny jejich pokusy. Poté byli hosté aktivnější, při Bohatém stálo několikrát i štěstí. Domácí poté faulovali a přišly dvě přesilovky po sobě. Ta druhá, v 37. minutě skončila druhým lomnickým gólem z hole Junka. Dvoubrankové vedení vrátil českolipským už po pár vteřinách Dvořák. Konec třetiny přinesl opět přesilovku Lomnice. Skóre 4:2 se ale zatím neměnilo.

Taktická porada v kabině domácích se jaksi protáhla a výsledkem byl dvouminutový trest pro pozdní příchod na led. Přesilovku 5 na 3 ještě českolipští zvládli, ale následně inkasovali z hole Knapa. Stejný hráč v 45. minutě dokonce vyrovnal. Domácí byli zjevně zaskočeni a přepustili lomnickým led. Českolipská přesilovka ve 49. minutě vypadala sice ze začátku nepřesně, ale nakonec skončila gólem. Podruhé v zápase se trefil Preussler. Hosté se nevzdávali a zle dotírali na českolipskou branku. V 55. minutě, když tlak Lomnice vrcholil, uvolnil Rašín Zelingera a ten mazácky zvýšil na 6:4. Domácí pak precizně ubránili další lomnickou přesilovku. Hosté se nedostali ani k power-play a jejich zmar umocnil deset vteřin před koncem zápasu sedmou brankou kapitán domácích Holčák.

Po 6. kole KLM se českolipští drží na druhém místě tabulky. Šelmy nyní čeká zápas na ledě Frýdlantu. Doma se představí v sobotu 11.11. v 16 hodin, kdy přivítají stávajícího lídra soutěže z Turnova.

Branky a nahrávky: 6 Zelinger (Dvořák), 13. Preussler (Zelinger), 17. Češka (Krupička), 37. Dvořák (Češka), 50. Preussler, 55. Zelinger (Rašín), 60. Holčák (Krupička, Češka) - 20. Špaček (Lemfeld, Kinčl), 37. Junek (Špaček), 41. Knap (Lemfeld, Syrovátka L), 45. Knap

Vyloučení: 7 - 5
Diváci: 127

Sestava České Lípy: Bohatý – Žák, Novák, Bulva, Dvořák, Křepelka, Pulda, Zelinger, Preussler, Rašín, Češka, Holčák, Krupička, Podávka, Šesták R.