F.A.Zole prohrály s nováčkem

V pátek vstoupil českolipský futsalový tým F.A.Zole do nového ročníku 2. ligy – Západ. Přivítal nováčka soutěže COMBIX Ústí nad Labem, ale zápas nedopadl podle představ domácích.

F.A.Zole nastoupily v této sestavě: Chadraba – Kočí, Šídlo, Havlásek, Půlpán, Brož Vojtěch (kapitán), Brož Zdeněk, Válek, Burian, Malý, Švasta (náhradní brankář). Na první utkání s týmem, který do 2. ligy postoupil z Divize A, se přišlo podívat padesát diváků.

Hned od začátku se hrálo ve slušném tempu. Hosté dvakrát nebezpečně vypálili, ale v 5. minutě musel jejich brankář likvidovat střelu Vojty Brože k tyči a o chvíli později už nestačil na přímý kop Havláska, který využil špatně postavené zdi. V 7. minutě hosté vyrazili do brejku, první ránu Chadraba ještě vyrazil, avšak na dorážku byl krátký. F.A.Zole pak získávaly mírnou převahu. V 8. minutě hosté opět ukázali, že stavění zdi není jejich silnou disciplínou, a Havlásek po střetu ústeckého gólmana s Půlpánem, za který brankář obdržel žlutou kartu, prakticky totožnou střelou skóroval na 2:1. F.A.Zole byly v této fázi zápasu lepší, ačkoli šance přicházely na obou stranách. Zejména kombinace bratří Brožů ze 13. minuty volala po gólu. O čtyři minuty později však chybu domácích při bránění potrestal Martínek – 2:2. Do konce první půle už branka nepadla.

Gólová smršť se rozpoutala na začátku druhého poločasu. Vojta Brož trefil tyčku, vzápětí ústečtí z brejku strhli vedení na svou stranu, jenže o minutu později se o něj vlastní brankou připravili. Ve 22. minutě již rozvlnili tu správnou síť – 3:4. Ve 25. minutě po závaru před brankou hostí F.A.Zole reklamovaly ruku a nezakončily. Obě mužstva postupně přitvrzovala. Ve 28. minutě dostal červenou kartu Chadraba, když chytil ústeckého útočníka v šanci za dres. Do branky nastoupil Švasta a hned z penalty poprvé inkasoval. Domácí prohrávali o dva góly a ve 30. minutě bylo ještě hůř poté, co se z úhlu strefil Krpeš. Zápas nedohrál ani hostující gólman, neboť při bolestivém střetu přišel o zub. F.A.Zole na soupeře zatlačily a třikrát pálily nad. Ve 31. minutě Havlásek po pěkné narážečce pálil po zemi k tyči a snížil na 4:6. Přibývalo faulů a ve 35. minutě z penalty skóroval opět Havlásek, takže rozdíl byl pouze jednogólový. Zápas se lámal. Převaha F.A.Zolí k vyrovnání nevadla, zato hosté z protiútoku zvýšili na 5:7. Následovala powerplay domácích, ale Švasta si při jednom ze svých návratů do branky vybral slabší chvilku a nechal Martínka uzavřít na 5:8.

Celkově lze říct, že zápas byl pro F.A.Zole smolný. Dopustily se několika hloupých chyb v obraně a zapracovat by mohly také na koncovce. Střel mohlo být více a také přesnějších. Diváci dali několikrát hlasitě najevo svou nespokojenost s výkonem rozhodčích, což lze ale v utkání, které se pro domácí nevyvíjí dobře, očekávat. Ocenit je třeba individuální výkon Honzy Havláska.

Další utkání sehrají F.A.Zole opět ve Sportovní hale v České Lípě, a to v pátek 4. října od 20.30, kdy přivítají Gardenline Litoměřice.