F.A.Zole podlehly Benešovu

V šestém kole futsalové 2. ligy – západ hostily českolipské F.A.Zole neoblíbeného soupeře FC Arsenal Benešov. Páteční večer nedopadl pro domácí dobře, neboť po matném výkonu ztratili všechny body.

Domácí do zápasu nastoupili v tomto složení: Chadraba – Vodrážka, Burian, Brož Vojtěch (kapitán), Šanda, Brož Zdeněk, Válek, Souček, Hanoušek. Nejlepší střelec soutěže Havlásek je kvůli zlomené lýtkové kosti dlouhodobě mimo hru a na hřišti by se měl objevit až ve druhé polovině sezóny, Půlpán je po operaci menisku, Kočí nemohl nastoupit kvůli pracovním povinnostem a Šídlo se kvůli problémům se zády ujal jen role hlasatele. Podstatné tedy bylo, jak F.A.Zole poskládají sestavu a zda v ní dokáží vyzrát na soupeře, s nímž mají dlouhodobě mizernou bilanci.

Úvodní fáze zápasu příliš futsalové krásy nepřinesla. Hned na začátku nebezpečně střílel Vodrážka, avšak neskóroval. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, F.A.Zole měly mírnou převahu, ale první branka padla teprve ve třinácté minutě, kdy se po Hanouškově asistenci prosadil z dorážky Souček. Do poločasu se už nic důležitého nestalo, a tak nejvíce vzruchu přinesly technické potíže s časomírou.

Ve druhé půli hra domácích celkově upadla a iniciativu převzal Benešov. Ve 24. minutě obrana F.A.Zolí nepokryla před brankou Lukáše – 1:1. Ve 31. minutě Šindelář střelou z levé strany do šibenice zajistil Benešovu vedení a jak se ukázalo, tento gól byl vítězný. O dvě minuty to bylo 1:3 po zásahu hostujícího Buriana. Hra F.A.Zolí poté působila značně chaoticky a scházel především rychlejší přechod do útoku. Když se domácí v závěru pokoušeli o power play, nevytvořili si solidní šanci. Naopak v posledních dvou minutách ještě dvakrát inkasovali z protiútoků do otevřené obrany.

O rozhovor jsme požádali trenéra F.A.Zolí Aleše Černína.

Co jste od zápasu očekávali a jak tomu odpovídala skutečnost na palubovce?

Benešov nepatří k našim oblíbeným soupeřům. Čekali jsme bojovný zápas. Šanci uspět jsme měli pouze v případě, že se hráči dodrží zvolenou taktiku, což se dařilo jen v prvním poločase. Druhý nám hrubě nevyšel, protože naší hře scházel systém a špatným výkonem jsme se prakticky porazili sami.

Jak moc byla znát absence Honzy Havláska?

Havlásek odehrál úvod sezóny ve výborné formě, vedl tabulky střelců celé soutěže a stal se tahounem mužstva. Tušili jsme, že jeho nepřítomnost na hřišti bude problém, ale ukázalo se, že situace dnes byla ještě vážnější, než jsme předpokládali. Klíčových hráčů nám chybělo několik, na což jsme po taktické stránce nedokázali reagovat. Druhý poločas byl hrozný.

Jak tuto situaci chcete řešit?

Především se musíme semknout a hrát zodpovědně jeden za druhého. V zápase s Benešovem nám chybělo víc zarputilosti a bojovnosti, přistoupili jsme na hru soupeře a to se nám vymstilo. Doufám, že příště to bude lepší a hráči dodrží taktické plány.

F.A.Zole klesly v tabulce na páté místo, ale na vedoucí Ústí nad Labem mají odstup pouhých tří bodů. V příštím kolem jedou do Písku a poté přivítají CF Litoměřice. Zápas se uskuteční v pátek 15. listopadu od 20.30 ve Sportovní hale v České Lípě.