Démoni remizovali s Mělníkem a zůstávají nadále třetí

V rámci 8. kola druhé futsalové ligy skupiny Západ hostili českolipští Démoni Mělník a podle postavení obou celků v tabulce se očekával vyrovnaný a dramatický duel.

Domácí v úvodu utkání vedli o dva góly, jenže Olympik ještě do přestávky stav otočil ve svůj prospěch. V průběhu druhé půle si hosté dvakrát vypracovali dvoubrankový náskok, jenomže hostitelé se nevzdali a díky přesným trefám Michálka a Soukupa vydolovali alespoň bod za remízu 5:5.

Svěřenci trenéra Karla Kruliše vlétli do zápasu jako praví démoni a již ve třetí minutě se střelou na vzdálenější tyč prosadil Stanislav Bejda. Stejný hráč pak převzal od Palečka přesnou přihrávku a mělnickému brankáři Jenčovi zahrál na housle. Středočeši se vzpamatovali poměrně rychle a Petr Jurčovský díky teči snížil. O tři minuty později byl Bejda blízko k hattricku, ovšem tvrdou ránou rozezvučel pouze brankovou konstrukci. Ve zbytku prvního poločasu skórovali už jen mělničtí. V rozmezí jedné minuty dvakrát zakombinovala dvojice David Weiner – Petr Jurčovský, přičemž prvně jmenovaný dvěma góly otočil stav na 2:3.

V úvodu druhého dějství přesně zamířil Lukáš Lelek, a Démoni tak nabrali dvoubrankový deficit. Poté sice Milan Soukup dostal českolipské zpět na dostřel, ale Lukáš Lelek svým druhým gólem vrátil Mělníku potřebný klid. Avšak i tentokrát Olympik svůj náskok prohospodařil a slibné vedení neudržel.
Poslední pětiminutovka totiž byla plně v režii hostitelského celku. O kontaktní trefu se postaral gólman Marek Michálek, aby minutu nato vyrovnal na 5:5 Milan Soukup. V samotném závěru měl stoprocentní šanci domácí Šindelář, ale remízový stav už nezměnil.

FC Démoni Česká Lípa – SK Olympik Mělník 5:5 (2:3)

Branky a asistence: 3. Bejda, 9. Bejda (Paleček), 23. Soukup (Bejda), 35. Michálek, 36. Soukup (Kulha) – 11. Jurčovský (Weiner), 16. Weiner (Jurčovský), 17. Weiner (Jurčovský), 22. Lelek (Jurčovský), 30. Lelek (Němec).

Rozhodčí: Nagy, Milner. ŽK: Šindelář, Michálek, Soukup – Jurčovský. Diváci: 150

Démoni Česká Lípa: Michálek – Bejda, Šindelář, Kulha, Soukup, Paleček, Čvančara, Bažant. Trenér: Kruliš

Olympik Mělník: Jenč – Machulka, Lelek, Dvořák, Banovič, Volf, Němec, Jurčovský, Weiner, Šimandl. Trenér: Šuba