Zápas jsme měli pod kontrolou, říká Jiří Štajner

Verze pro tisk |

V šestém kole krajského přeboru se fotbalisté České Lípy střetli s Chrastavou, jejíž dres hájí někdejší prvoligový hráč, reprezentant a člen Klubu ligových kanonýrů Jiří Štajner, jenž se na vítězství Spartaku 4:0 podílel jednou asistencí. „Až na pár okamžiků v první půli jsme měli zápas pod kontrolou,“ hodnotí duel Štajner.

Chrastava splnila u Ploučnice roli favorita a zaslouženě zvítězila 4:0. „Až na pár okamžiků v první půli jsme měli zápas pod kontrolou. Dali jsme jako první gól a Lípa pak chodila do brejků. Po standardních situacích měla dva závary, ale to bylo všechno,“ ohlédl se za utkáním Jiří Štajner.

Populární „Štajny“ se však v České Lípě nepředstavil poprvé. V září 2012 odehrál za Liberec proti místnímu Arsenalu pohárový zápas, po kterém Slovan postoupil až na penalty. „Měl jsem to na paměti, ale tenkrát to byla úplně jiná partie. Lípa hrála třetí ligu a pro nás to bylo těžké střetnutí. Já jsem tady ale odehrál i nějaké druholigové zápasy, takže to tady znám.“
Na začátku letošního kalendářního roku hájil Jiří Štajner barvy České Lípy, nejednalo se však o fotbal, nýbrž o futsal, kde nastupoval ve druhé lize. „Nastoupil jsem asi jen do dvou nebo třech zápasů, takže jsem toho tady moc neodehrál,“ přiznal někdejší bundesligový fotbalista.

Před příchodem do Chrastavy hrál za Oberlausitz Neugersdorf. „Oberliga je čtvrtá nejvyšší soutěž, čili něco jako u nás divize. Do této ligy nespadá už jen Sasko, ale celé východní Německo a kvalita je tam úplně někde jinde,“ uzavřel Jiří Štajner.

Nahoru