Radim Nečas: Rozhodlo neproměňování šancí

V neděli 11. 11. přivítal Arsenal Česká Lípa na svém stadionu celek FC Chomutov. V utkání hraném na těžkém terénu za občasného deště se nakonec oba týmy rozešly smírně 2:2. Všechny branky padly již v prvním poločase. Chomutov se ujal vedení v 16. minutě, když se po standartní situaci dokázal hlavou prosadit Horáček.

Chomutov se z vedení neradoval dlouho, když po pěkné akci Arsenalu byl ve vápně podražen Coufal a nařízený pokutový kop s přehledem proměnil Souza. Ve 28. minutě se na půlce ujal míče hostující Kůžel, došel s ním až před pokutové území a krásnou střelou vymetl Bojčukovy všechny „pavučinky“. Arsenal se nevzdal a ještě do přestávky dokázal vyrovnat, když se tváří v tvář brankáři dokázal křižnou střelou prosadit Kučera. V druhém poločase měla Česká Lípa více ze hry, vytvořila si spoustu brankových příležitostí a Chomutov přehrávala, avšak branku se jim vstřelit nepovedlo. Možná i proto, že druhou nařízenou penaltu v utkání Souza tentokrát neproměnil .

Ohlasy po utkání:

Trenér Chomutova - Luboš Urban:
Diváci mohli vidět zajímavé utkání, nahrálo tomu určitě počasí a špatná kvalita terénu. Na obou stranách vyčnívala především útočná fáze, v obraně dělaly oba týmy chyby, hlavně když se dostaly pod tlak. Dvakrát jsme vedli a dvakrát jsme o vedení přišli. Musím ale říci, že druhou půlí nás domácí zamkli. Dali tyč, nedali penaltu, tam jsme měli štěstí. Posledních 20 minut už to nebylo moc o fotbale, byl to hlavně boj, boj, boj. My jsme v Lípě vydolovali bod a toho si cením, protože my venku jsme „jaloví“.

Jeli jste si do Lípy pro nějaké body, nakonec máte jeden. Jste tedy spokojen?
Jsme v situaci, kde musíme všude sbírat body. Bod z České Lípy se počítá, protože to kluci odmakali, oddřeli a konečně se k nám přiklonilo i štěstí. Domácí jsou doma hodně silní, takže já si toho bodu vážím a teď to potřebujeme potvrdit doma se Zápy.

Na závěr p. Urban pochválil Miloše Gibalu, kterého ještě nedávno trénoval.

Trenér České Lípy Radim Nečas:
Utkání se pro nás nevyvíjelo moc dobře, defakto jsme si dali první gól sami, poté jsme vyrovnali, ale opět jsme o vedení přišli nádhernou střelou do šibenice. Velice si cením toho, že se nám povedlo ještě do přestávky vyrovnat. Samozřejmě druhou půlku jsme už hráli jednoznačně na vítězství, měli  jsme spoustu šancí, nedali jsme penaltu. Dnes rozhodlo to, že jsme tak 5 vyložených šancí neproměnili. Kdybychom byli klidnější v koncovce, tak jsme mohli vyhrát i vyšším rozdílem.

Dnes mezi nejlepší hráče patřili Souza a Gibala, vytvořili si spoustu šancí, ale v koncovce selhali. Mrzí to hodně?
Ono je hezké, že se do těch šancí dostaneme, ale velikost fotbalistů je v tom, že ty šance proměňují. A když ty šance nepromění, tak jsou neefektivní, a proto jsme ztratili ty dva body.

S bodem nejste tedy spokojen?
To stoprocentně nejsem, byli jsme lepším týmem a měli jsme vyhrát. Jak jsem řekl, rozhodlo neproměňování šancí.

S jakým cílem tedy pojedete do Karlových Varů?
Do každého utkání jdeme s cílem vyhrát, to znamená předvést dobrý výkon a hlavně přivézt nějaké body. Dneska jsme body ztratili, tak je určitě chceme z Karlových Varů zpátky.

Hodně fanoušků zajímá zranění Martina Abraháma, jak to s ním vypadá?
Martin se pomalu zapojuje do tréninku, takže zranění se mu téměř zahojilo. Bohužel má tréninkový výpadek, ale tento týden už by měl začít naplno trénovat a není vyloučeno, že by mohl zasáhnout do posledního kola.

Obránce Josef Štálík:
Utkání se mi hodnotí těžko, protože se nám nepodařilo zvítězit. Chomutov ze dvou šancí dal dva góly a my jsme měli tlak, ale když nedáme góly tak nemůžeme vyhrát.

S bodem nejseš asi spokojen?
Určitě ne, chtěli jsme vyhrát. Chtěli jsme z posledních tří utkání uhrát 9 bodů, což už se nám nepovede.

Kopali jste dnes dvě penalty, byl Souza určen nebo si věřil?
Souza byl určen a poté, co proměnil první, tak jsme mu všichni věřili i na tu druhou. Ale nemůžeme házet vinu na něho, měli jsme dát jiné góly (řekl smutným hlasem Štális).