Poslední venkovní utkání Arsenalu nevyšlo

Českolipští přijeli do Chomutova na nově otevřený stadion s tím, že zde chtějí bodovat. Jenže domácí kapitán Pikl byl proti, dvěmi góly se postaral o zisk tří bodů. Do utkání nevstoupili domácí příliš šťastně - Jiří Ježdík se totiž dostal ve vápně k odraženému balonu a nedal Zaťkovi šanci - 0:1.

Hned po výkopu si českolipští vytvořili další tutovku - Dudka nacentroval na Sedláčka, jeho hlavičku, ale skvěle chytající dolman Zaťko ji vyrazil.
Chomutovu se podařilo vyrovnat ve 25. minutě. Kapitán Aleš PIKL se ve vápně dostal k míči a zkušeně ho napálil pod břevno - 1:1.Ve 32. minutě  se dostal do obrovské příležitosti Gibala, když šel sám na gólmanma Zaťka. Golman stačil jeho průnik likvidovat nohama.
Na 2:1 zvýšil opět Pikl, kdy z přímého trestného kopu prostřelil zeď i brankáře Procházku.
Dvoubrankové vedení mohl zajistit Szmek hlavičkou po centru Pikla, Procházka vytáhl dobrý zákrok.  V závěru utkání nebezpečně vystřelil Gibala, jeho střela těsně vedle.

Ve druhém poločase domácí první dvacet minut byli lepším mužstvem. V 54. minutě se Česlák  dostal přes obránce, ale jeho následná střela mířila mimo branku. Následovala velká šance České Lípy v 63. minutě. Daniel Dudka se po centru dostal ve vápně k hlavičce v blískosti branky, ale Zaťko jeho hlavičku vyrazil nad branku.V 75. minutě se po delší době  ozval také Chomutov. Ze strany mířil do růžku Dolejška, ale brankář Procházka jeho ránu dobrým zákrokem vyboxoval. Další neúspěšnou hlavičku hostujícího týmu  zařídil Schön, který v 78. minutě přestřelil bránu. Klid do chomutovských řad mohla přinést akce o minutu později. Ke střele se odhodlal Adjei, jenže Procházka stále držel naděje hostujícího celku. Ta přišla v 87. minutě, kdy se Sedláček dostal do vápna a namísto střely centroval  na Schöna, kterému stál v cestě gólman. V poslední minutě se blýskl svým zákrokem domácí gólman po trestném kopu Sedláčka,který mířil pod břevno.

Branky:25' a 34' Pikl - 7' Ježdík ,ŽK: Zaťko - Broschinský
Rozhodčí: Dobrý - Fišer, Svoboda, diváků: 502

FC Chomutov: Zaťko - Kaplan, Klimpl, Hyneš, Leibl - Adjei - Česlák (85' Herák), Pikl (69' Klimeš), Doksanský (90' Jelen), Dolejška - Szmek

Arsenal Česká Lípa: Procházka - Bína, Nesvadba, Patka, Broschinský - Sedláček, Kučera, Schön, Ježdík, Dudka (64' Suk) - Gibala (80' Finklár)

Ohlasy po utkání:

Domácí trenérRobert Vágner: „Náš výkon určitě nebyl optimální. První poločas jsme při útočení hráli bez pohybu, nasazení, bojovnosti a bez fotbalovosti. Ale dali jsme dva góly. Ve druhém poločase už jsme pokyny dvacet minut plnili, Česlák měl šanci na 3:1, kdybychom to proměnili, dopadlo by to lépe. Posledních 25 minut - zase jsme z toho vypadli. Dneska můžeme děkovat Radkovi Zaťkovi, že máme tři body, protože chytil dva tutové góly.

Radim Nečas (Česká Lípa, trenér): Samozřejmě jsme zde chtěli bodovat. Kombinačně jsme na tom byli slušně, ale rozhodlo proměňování šancí. Měli jsme čtyři šance, ale nedali je. Domácí byli efektivní, neměli jich tolik, ale když už jí měli tak jí proměnili. Pěkný gól dal Pikl. My věděli, že to takhle umí. Každopádně je to velká škoda, protože si myslím, že tady jsme bodovat měli.“