Krajský přebor: Českolipský Arsenal slaví první výhru

Až v pátém utkání letošní sezóny se fotbalisté českolipského Arsenalu dočkali první výhry, kterou zaknihovali v domácím střetnutí proti Desné, již deklasovali vysoko 5:1. O tom, kdo získá tři body, bylo prakticky rozhodnuto už po poločase, jejž domácí ovládli 4:0. Dvěma brankami se pod premiérové vítězství Arsenalu podepsal David Bečvařík.

Trenér České Lípy Jiří Ješeta udělal oproti předchozímu zápasu dvě změny v sestavě. Do branky místo Karla Klucha poslal Petra Mečíře a na pravý kraj obrany vyslal Pavla Pohorského, přičemž Ladislav Mígl usedl pouze na lavičku náhradníků.

Hostitelé začali aktivně a po zásluze se ujali vedení. V šesté minutě Müllerovu stoprocentní šanci Doubek zlikvidoval, ale míč se odrazil k Davidu Bečvaříkovi, jenž hlavičkoval do prázdné branky – 1:0. Druhý gól měl záhy na kopačce Burian, který ale z velkého vápna přestřelil. Poté si dvě příležitosti vypracoval Bečvařík, ale Českolipským nakonec pomohl hostující Pavel Hudec, který si srazil Klimentův centr do vlastní sítě – 2:0.

Arsenal byl po celý první poločas lepším týmem a Desnou k brankáři Mečířovi prakticky nepouštěl. Ve 29. minutě napřáhl Válek, jehož ránu Doubek s námahou vyrazil. Deset minut nato Bečvařík přeloboval vyběhnuvšího Doubka, ale balón skončil těsně vedle tyče. Desná se o slovo přihlásila Vratislavem Kořínkem, s jehož zakončením neměl Mečíř problémy.

Naopak na druhé straně Doubek do přestávky ještě dvakrát kapituloval. Ve 40. minutě předložil Burian lahůdku před odkrytou klec Davidu Bečvaříkovi, který nemohl minout – 3:0. Tečku za úvodním dějstvím udělal Martin Válek, k němuž se po zákroku Doubka odrazil míč, a českolipský středopolař jej z dálky nekompromisně napálil do branky – 4:0.

V úvodu druhé půle si Desná vytvořila územní převahu, zatlačila domácí na jejich obranou polovinu, jenže gól z toho nevytěžila. Do největší šance se dostal Jech, jehož koncovka ale postrádala patřičnou razanci. Blízko k alespoň čestné trefě byli hosté v 67. minutě, kdy si Pipek položil gólmana Mečíře, ale balón do takřka prázdné klece nenasměroval.

Pak dali o sobě vědět po delší době také Českolipští, jenže Bečvařík dosažení hattricku odmítl. V 79. minutě se Desná přeci jen dočkala, z uctivé vzdálenosti se trefil Pavel Hudec, který tak alespoň částečně odčinil svého „vlastence“ z první půle – 4:1. Ovšem poslední slovo řekli svěřenci trenéra Ješety, Mitáč naservíroval pas Marku Burianovi, který už měl jednoduchou úlohu – 5:1.

Po dvou porážkách a dvou remízách se tak Česká Lípa v krajském přeboru dočkala prvního vítězství, na domácím hřišti smetla Desnou 5:1.

Jiří Ješeta (trenér České Lípy): „Konečně jsme poprvé zvítězili, ale poločasy byly z naší strany odlišné. V první půli jsme měli vést minimálně 8:0, ale opět jsme ukázali naši bolest, a sice neproměňování šancí. I když jsme si v kabině o přestávce říkali, že budeme hrát pořád stejně, tak jsme se nepochopitelně zatáhli dozadu a nechali hrát soupeře. Ve zbytku zápasu to už byla z naší strany holomajzna a neprodukovali jsme takový fotbal jako v úvodním dějství.“

ARSENAL Česká Lípa – TJ Desná 5:1 (4:0)

Branky:6. a 40.  Bečvařík, 18. Hudec vlastní, 43. Válek, 88. Burian - 79. Hudec. Rozhodčí: Špidlen - Vlk, Hrbáček. ŽK: 2:0 (Mitáč, Horák). Diváci: 160.

Česká Lípa:Mečíř - Pohorský (61. Picek O.), Müller, Rataj, Půlpán - Horák, Válek, Kliment (53. Šlechta), Mitáč - Bečvařík (77. Čvančara), Burian. Trenér: Ješeta

Desná:Doubek - Jech (63. Šindelář), Hudec, Křemen, Rác - Kopal, Kořínek P., Pipek, Kořínek V. - Sekanina (46. Blažek), Hlubuček.