Čvančara vzal odpovědnost na sebe

Fotbalisté rezervy Arsenalu minulý víkend nečekaně prohráli se zachraňujícími se Lučany 4:1, a tak tento nezdar chtěli napravit před vlastními fanoušky výhrou nad Velkými Hamry. Zpočátku to však vypadalo na druhé zaváhání v řadě, ovšem odpovědnost vzal na sebe Jakub Čvančara a dvěma brankami strhl vítězství na stranu Arsenalu, který tak zůstává i nadále na vedoucí pozici v tabulce I. A třídy.

V úvodu utkání se hrálo spíše na útočné polovině hostů. Hned ve 2. minutě vznikla před Dvořákem skrumáž po přímém kopu Sedlmajera, ale prozatím českolipská obrana úspěšně odolala. Na druhé straně vyslal propagační střelu na Míčka Švec. Poté nebezpečně pláchl po straně Cimpl, nacentroval před bránu, kde byl však Švec důsledně bráněn a k pořádnému zakončení se nedostal. V obrovské šanci se ocitl Šíma, který postupoval z úhlu sám na Míčka, ale pokusem mezi nohy si na něj nepřišel. Vzápětí byl ve vápně stažen Švec, rozhodčí Šubrt zůstal ledově klidný. Své štěstí zkoušel také Vodrážka, ale neměl přesně seřízená mířidla, a proto skončil míč mimo tři tyče Míčkovy svatyně. Ve 39. minutě se poprvé měnilo skóre, Urbanc tvrdě vypálil a gólman Dvořák měl co dělat, aby míč vytěsnil do zámezí. Z následného rohu se v pokutovém území prosadil Jakub Miček – 0:1.
Do druhého poločasu nastoupil místo Dostála Moravčík. Blízko druhému gólu byli hosté v 50. minutě, kdy Sedlmajer hlavičkoval jen těsně vedle. I nadále byly Velké Hamry aktivnější, před agilním Mičkem odvrátil nebezpečí až pohotový zákrok českolipského obránce. Hamry dobře bránily a vyrážely do rychlých protiútoků. Ovšem nevyvarovaly se také faulů a jeden z nich mohl ztrestat Slabashevich, ale jeho rána z trestného kopu se mezi tři tyče nevešla. Pak se Urbanc objevil nikým neatakovaný před Dvořákem, ale megašanci spálil, když poslal balón vysoko nad. Domácí byli v tu chvíli ve hře dopředu jaloví a vůbec neohrozili Míčka v hostující kleci. V 80. minutě se Čvančara dostal za obranu, ale v zakončení mu chyběl důraz. Jeho chvíle však měla teprve přijít. A přišla o čtyři minuty později, kdy po krásném centru vyrovnal na 1:1. Všem českolipským hráčům a příznivcům zatrnulo poté, co se brankář Dvořák špatně dohodl se spoluhráči na odehrání míče a málem z tohoto nedorozumění mohli Českolipští inkasovat. Nakonec však všechno stihli včas vyřešit. Hlavní sudí Šubrt nastavil dvě minuty a v té poslední nastavované vystřelil tři body pro Českou Lípu Jakub Čvančara, jenž měl v nohách ještě dopolední zápas s dorostem proti Libuši.
ARSENAL Česká Lípa B – Velké Hamry 2:1 (0:1)
Branky:  84. a 90+2. Čvančara – 39. Miček
Rozhodčí: Šubrt – Pöschko, Bukvička