Českolipský Arsenal vybojoval v KP první bod

Ve čtvrtém kole krajského přeboru Libereckého kraje hostil českolipský Arsenal Mšeno a do utkání vyrazil se dvěma úkoly. Jednak získat první body v letošní sezóně a přitom konečně vstřelit gól. Stanovený cíl se svěřencům trenéra Jiřího Ješety podařilo splnit jen napůl. Za bezbrankovou remízu sice premiérový bod vydolovali, ovšem branka soupeře opět zůstala zakletá.

Kouč Ješeta se musel obejít bez služeb Jakuba Poláčka, který měl stop za červenou kartu, kterou dostal ve středečním utkání staršího dorostu. Na druhé straně českolipský lodivod přivítal v mužstvu i tři nové tváře. David Bečvařík naskočil po zranění hned do základu, Pavel Pohorský začal na lavičce a do hry se dostal v průběhu zápasu a roli náhradního brankáře zastal Petr Mečíř.

První šanci utkání zaknihoval v 8. minutě po centru Švorce Lietava, který však z velkého vápna hlavičkoval vedle. Poté začal seriál zahozených šancí v podání hráčů České Lípy. Nejprve Burian neuspěl tváří v tvář Kobachidzemu, vzápětí si na hostujícím gólmanovi vylámal zuby i Válek. Tři minuty nato Bečvařík sice Kobachidzeho překonal, jeho lob si však cestu do sítě nenašel.

Ve 27. minutě podklouzl Krámský, avšak Horák jeho zaváhání nepotrestal. Po delší odmlce se ke slovu dostala Jiskra, Douda s Mrklasem ale netrefili zařízení. V samotném závěru první půle měl další gól na kopačce Bečvařík, jenže i tentokrát nechal vyniknout Kobachidzeho a do kabin se tak oba týmy pakovaly za bezbrankového stavu.

Druhé dějství otevřel nepřesným pokusem Mrklas, chvíli slávy pak s díky odmítl také Burian. Na opačné straně hřiště musel být ve střehu i domácí brankář Kluch, jehož po kombinaci Krejčíka s Doudou prověřil Záveský. Největší šanci zápasu domácí spálili v 61. minutě, kdy Půlpán přihrál Bečvaříkovi, ten však před prázdnou brankou nezakončil přesně.

Své předchozí zaváhání mohl Bečvařík napravit o dvě minuty později, ovšem i v tomto případě byl úspěšnější Kobachidze. V 72. minutě byla k vidění zajímavá situace. Lietava, jehož deset minut po přestávce střídal Krejčík, protestoval z lavičky proti výroku rozhodčího tak vehementně, až mu sudí Nádeník ukázal žlutou kartu. Česká Lípa mohla o bod za bezbrankovou remízu přijít v posledních vteřinách utkání, jenže Krejčík mířil z dobré pozice těsně nad.

Jiří Ješeta (trenér České Lípy): „Konečně jsme získali bod, ale na druhou stranu jsme dva ztratili, protože jsme v průběhu zápasu měli aspoň jeden gól dát a proměnit šance, které jsme měli. Dokonce jsme jednou netrefili ani prázdnou bránu, asi jsme měli i smůlu. Ovšem za bod můžeme být rádi a budeme chtít, aby se to postupně zlepšovalo a bodový zisk byl lepší.“

ARSENAL Česká Lípa – FK Jiskra Mšeno-Jablonec nad Nisou 0:0

Rozhodčí:Nádeník - Poživil, Horáček M. ŽK: 2:2 (Kliment, Burian - Heinrich, Lietava). Diváci: 160

Česká Lípa:Kluch - Mígl (78. Pohorský), Moravčík, Müller, Půlpán - Horák (81. Čvančara), Válek, Kliment, Mitáč - Bečvařík, Burian (87. Šlechta). Trenér: Ješeta

Jiskra Mšeno:Kobachidze - Novotný, Heinrich, Krámský, Regenermel - Douda, Záveský, Vanc, Švorc - Mrklas, Lietava (55. Krejčík).