Českolipský Arsenal se rozloučil s podzimní částí ČFL

Ke svému poslednímu podzimnímu zápasu si pozval českolipský Arsenal FK Varnsdorf, hrálo se na novém umělém trávníku v Heřmanicích. Výsledek není důležitý, všichni zúčastnění se přišli fotbalem bavit. Utkání sledovalo kolem devadesáti diváků, kteří viděli pět gólů.

Varnsdorf nakonec zvítězil 4:1. Prvních dvacet minut byla hra vyrovnaná, hráči předváděli dobrý pohyb, takže diváci byli spokojeni.  Ve dvacáté deváté zapoměli českolipští obránci na malém vápně po rohu  na Rudnytského a bylo to 0:1 pro Varnsdorf. Předtím Kučera trefil tyč Porcalovy branky.

Ve druhém poločase přidal další gól Vilkovský po cetru Pimpary – 0:2. Českolipským se podařilo snížit na 1:2, kdy na centr Broschinského si naskočil Gibala.  Tento hráč měl poté dvě šance, které neproměnil. Za to varnsdorfští své šance proměnili, nejprve přidal třetí gól v 74. minutě Červeňák. Skóre zakončil v 84. minutě Hemmer, který nastoupil za varnsdorfský tým.

Pavel Hradiský, asistent trenéra: "Dnešní zápas jsme pojali volněji, bez nějakých taktických záměrů. Chtěli jsme, aby si to kluci užili a hlavně se nikomu nic nestalo. Po celý zápas jsme byli fotbalovější, Lípa se zase vyznačovala větším nasazením. Na hřišti se vystřídalo všech dvacet hráčů, které jsme měli k dospozici. "

Branky: 56. Gibala - 29. Rudnytskyy, 50. Vilkovský, 74. Červeňák, 89. Hemmer. Rozhodčí Zadinová - Šecová, Simmerová. Diváků 90.

ARSENAL: Bojčuk - Broschinský, Patka, Štálík (46.Beran), Řehák - Finklár (75.Horák), Schön (67.Kaňkovský), Bohata, Kučera, Gibala - Novotný (46.Holeček). Trenér Radim Nečas.

Varnsdorf: Porcal (46.Kovář) - Jakobovský (46. Martan), Stehlík (46. Zieris), Kouřil, Dobrovolný - Kotiš (46. Pimpara), Breite (46. Tvaroha) - Mach (70. Hemmer), Daníček (46. Volf), Rudnytskyy (46. Červeňák) - Schubert (46. Vilkovský) . Trenér Zdenko Frťala.