Arsenal opět jen remizoval, s Karlovými Vary 1:1

Ve 26. kole České fotbalové ligy hostili českolipští fotbalisté celek 1. FC Karlovy Vary. Obě mužstva dělil v tabulce pouze rozdíl ve skóre a vyrovnanost těchto soupeřů se projevila i v tomto zápase. Do vedení šli sice hosté, ale první poločas jinak patřil domácím.

V něm také Českolipští zásluhou Novotného vyrovnali. Ovšem od 60. minuty jako by jim došel dech a na hřišti prakticky existovaly jen Karlovy Vary. Žádný gól již však nepadl a stejně jako na podzim skončil souboj nerozhodně 1:1.
Jako první zahrozili Severočeši, jmenovitě Breite dvakrát nebezpečně vypálil, ale hostující gólman Četverik nemusel ani jednou zasahovat. V 8. minutě šly Vary do vedení, stoper Novotný vyrobil před vlastním pokutovým územím obrovskou chybu, která se snad nestává ani v žákovské kategorii. S kulatým nesmyslem tak dlouho kličkoval před Tomášem Vlčkem, až mu jej Vlček vypíchl a kličkou překonal i vyběhnuvšího Meiera – 0:1. Vzápětí však mohlo být vyrovnáno, Mičkal trefil pouze břevno. V 18. minutě se českolipští fanoušci dočkali, Pavel Runt pronikl až do vápna, kde byl nedovoleně zastaven Hrabáčem. Hlavní rozhodčí Libor Zeman ani na chvíli nezaváhal a ukázal na značku pokutového kopu. K penaltě se postavil Petr Novotný a bez problémů proměnil – 1:1. Odčinil tak svoji hrubku z úvodu utkání. Následně vyslal Bednář ze své kopačky dělovku, kterou Četverik vytěsnil konečky prstů na roh. Poté domácí velmi pěkně zakombinovali, ovšem konečná přihrávka Šafáře na Holečka postrádala přesnost. V těchto fázích hry měli balón na nohách pouze hráči Arsenalu a zatlačili soupeře na jejich polovině. Ze sevření vyrazil na zteč Gibala, jehož slabá střela ani nedoputovala k Meierovi. Autor první branky Vlček se chtěl prosadit individuálně, leč marně. Ve 40. minutě stáli při České Lípě všichni svatí, neboť Geňo napálil jen brankovou konstrukci Meierovy branky. V závěru poločasu byl faulován Breite, k odraženému míči se dostal Šafář a Četverik čaroval jako známý Harry Potter.
Po přestávce se v dobré příležitosti ocitl Mičkal, jeho pokus však těsně minul vzdálenější tyč. Pak se na stoprocentní šanci čekalo až do 64. minuty, kdy se Blažek vydal na výlet a svůj únik zakončil střelou do boční sítě. O něco později dal o sobě vědět také Gibala, nejprve hlavičkoval nepřesně, poté si se svým pokusem vylámal zuby na Meierovy. Od této chvíle převzali otěže zápasu do svých rukou fotbalisté z lázeňského města. Ohrozit Meiera mohl Geňo, ale míč byl příliš rychlý a utekl mu do zámezí. V 79. minutě poslal domácí trenér Hradiský do hry Kaňkovského, který spasil Českolipské před týdnem na Vltavínu. Ovšem během deseti minut se už neprosadil. Vzápětí upadl v pokutovém území Geňo, ale hlavní arbitr Zeman mu ukázal žlutou kartu za nafilmovaný pád. Nutno však podotknout, že penalta se pískat dala. Po rohu Tichoty zkoušel své štěstí Staněk, ale neměl správně seřízená mířidla. Tři body mohl zařídit Šafář, který se po rohovém kopu Runta dostal k balónu, nýbrž jeho dělovka minula břevno jen o centimetry. A tak si oba týmy připisují do tabulky bod za remízu 1:1.
Trenér Arsenalu Pavel Hradiský: „Je to velké zklamání, protože jsme dneska chtěli vyhrát. Nabudili jsme mužstvo, první půle byla z naší strany kvalitní. Bohužel jsme dostali hrozný gól po chybě Novotného, to se jen tak nevidí. Nevzdali jsme se, hráli jsme kombinačně po zemi, bohužel bez nějakých vyložených šancí. Byla tam otevřená krajní obrana soupeře, tak jsme toho využívali, byla tam penalta po faulu na Runta. Druhou půli jsme chtěli pokračovat, že se dostaneme do tlaku, ale kolem 60. minuty jsme psychicky odešli. Nedařilo se nám, Vary dobře bránily, vyrážely do brejků. Ještě jsme mohli nakonec prohrát, protože tam měly nebezpečné situace. Náš výkon byl do 60. minuty dobrý, ale ten závěr už byla křeč.“
V 81. minutě upadl v pokutovém území Geňo a rozhodčí ho odměnil žlutou kartou za nafilmovaný pád. Jak to viděl českolipský lodivod? „On tam upadl a rozhodčí mu dal žlutou za simulování. Viděl jsem to ze sedmdesáti metrů a tohle je věc rozhodčího, ten je vždycky blízko a vyřídí si to, jak chce.“
V současné době je zraněn Petr Řehák. Jak to s ním vypadá a jak dlouho bude ještě chybět? „Řehák má natažené kolenní vazy a měl by být asi čtrnáct dní mimo hru.“
ARSENAL Česká Lípa – 1. FC Karlovy Vary 1:1 (1:1)
Branky: 18. Novotný z pen. – 8. Vlček
Rozhodčí: Zeman – Váňa, Haltuf