Osm statečných prohrálo až v prodloužení a s pohárem se loučí

Krátkou epizodu sehráli českolipští florbalisté v poháru ČFBU, kde narazili na ambiciózní Králův Dvůr, kterému podlehli na jejich hřišti gólem v prodloužení, 6:5.

Patrně klíčovým prvkem byla českolipská soupiska, která nastoupila v devíti mužích, ale v průběhu utkání odstoupil Šebera, a Lípa tak doháněla brankovou ztrátu jen s osmi muži do pole.

Králův Dvůr od začátku nechtěl udělat chybu a hrál velmi opatrně, na druhé straně pak hostující FBC se nikam, s ohledem na svoji soupisku, nehnalo, a diváci tak viděli nudný florbal, který připomínal spíše tréninkové tempo. Z letargického tempa probudil hráče až Kubert, když dvakrát v rozmezí jedné minuty dokázal dostat svoji schovanou střelu z půlky až za záda Ponomareva. Reagovat tak musela Česká Lípa, Jirsa si pohodlně vyjel až před brankoviště a naservíroval Mlejnkovi do prázdné, 2:1. O chviličku déle mohlo být srovnáno, nabídnutý volný úder ale FBC poslalo do zdi a rychlý kontr ukázkově zakončil Križko, kterému nabíjel Linhart. Do kabin se nakonec šlo za stavu 3:2, Tichý na konci obral u mantinelu exkladenského Šikolu a nachytal brankáře FBC na první tyči.

Ve druhé třetině padaly góly jenom do branky Králova Dvora, ti nejdříve měli šanci navýšit skóre v přesilové hře za tradiční faul Tichého, blok FBC však pracoval s přehledem a jak se využívá početní výhoda, mohla ukázat Lípa na druhé straně. Vyloučený Havlas tak sledoval přesilovkový kolotoč, který po minutě zakončil do prázdné Procházka, kterému přesně nabil Slaný. Posledně jmenovaný pak nalezl na konci třetiny navrátilce do sestavy Marhana, ten si ustoupil z brankoviště a střelou z první poslal Lípu poprvé do vedení, 3:4.

Poslední třetina se hrála již v osmi lidech na straně favorita z České Lípy, čehož využilo TBC dokonale, bleskový úder opět v rozmezí jedné minuty měla na svědomí dvojice Sluka – Križko, první nabíjel přes celou obrannou polovinu a druhý jmenovaný nekompromisně uklízel do branky ruského reprezentanta – 5:4. Českou Lípu však mnoho let drží početní výhody, druhou v zápase opět s přehledem proměnila, vyloučení Vágnera ukončil tahem Slaný a bylo srovnáno, 5:5. V posledních minutách si pak královodvorský brankář musel připadat jako v pohádce, nejprve Procházka neusměrnil míček do prázdné branky, o chvilku později trefil jen břevno, poté tyčku a nakonec nedokázal společně s Novákem dostat poskakující míček v malém brankovišti za záda mladého brankáře Sunkovského. Vrcholem pak byla tutová šance v posledních vteřinách, Vnuk odpálil míček z obranného pásma na zcela volného Jirsu, který se situací naložil prachbídně a nadvakrát nedokázal dostat míček do branky TBC.

V prodloužení se nakonec radoval Králův Dvůr, nenápadnou střelou v první minutě poslal postupovou radost na stranu TBC Sluka, jeho pokus proletěl celou obranou až k tyčce Ponomareva, 6:5. Česká Lípa tak ukončila svojí pouť pohárem již v prvním zápase.

Českou Lípu čeká již v sobotu v 19 hod. utkání s Pelhřimovem, které bude znamenat letošní domácí premiéru.

Sestava: Ponomarev – Slaný, Vnuk, Tichý, Novák, Marhan, Procházka, Šebera, Mlejnek, Jirsa

Trenéři: Stožický, Pazdera, Nágr