Florbalisté vstoupili vítězně do sezóny v Paskově!

Elitní tým FBC odbrzdil druhou prvoligovou sezónu ve slezském Paskově, kde ho čekali místní ještěři. Česká Lípa v prvním utkání do posledního písmenka naplnila svůj název týmu  Brzdy a k výhře se po dramatické koncovce, i přes mnoho neproměněných šancí, doslova protrápila.

Trenéři se museli spokojit jen s jedenácti statečnými, mezi kterými se dali ti zdraví spočítat na prstech jedné ruky. "Máme obrovskou marodku, v pátek se do toho zranil Pastor s kotníkem a Jansa, který leží v nemocnici s nepříjemnými problémy v tříslech, čekáme na testy, ale nevypadá to u něj vůbec dobře. Je nás nyní maximálně na dvě lajny, přes deset hráčů máme na marodce," objasňuje ztrátu dalších dvou hráčů trenér Stožický.

Paskov Saurians : FBC BRZDY CZ Česká Lípa 3:4 (0:1, 1:1, 2:2)

Začátek utkání v netradičních prostorech paskovské nafukovačky se nesl v opatrném duchu, nově složený domácí tým spíše čekal, s čím přijde favorit ze severu Čech, který po většinu utkání kontroloval hru a snažil se prokousat do dobře postaveného bloku Paskova. To se nejlépe dařilo v první třetině Jeřábkovi, který však nedokázal své šance zkrotit mezi tři tyče
brankáře Mikesky. Změna skóre tak přišla až díky přesilové hře, paskovský Kurečka si odpočinul na trestné třicet vteřin a během toho mohl sledovat českolipskou zbraň v podobě početní výhody, Motejzík nabil Vnukovi, který poslal Lípu do vedení, 0:1. Jednobrankový náskok si pak Lípa zkušeně pohlídala až do konce první třetiny.

I začátek prostřední části byl podobný té první, držení míčku v podání České Lípy a hledání mezírek v paskovské obraně, tu našel Jirsa, který se proháčkoval až do situace dva na jednoho, kdy našel v brankovišti kapitána Mlejnka, který pohodlně zvýšil na 0:2. Ještě lépe mohlo být o pár minut později, Česká Lípa měla možnost další přesilové hry, dvouminutový kolotoč však cíl nenašel a to, jak proměňovat podobné situace, ukázal Paskov o pár minut déle. Vyloučení Tichého potrestal z půlky Chalupa a nastartoval svůj tým k mnohem větší aktivitě, která nabrala na intenzitě na konci třetiny a především na začátku té poslední.

Hned na začátku třetí části Česká Lípa zazdila útočnou šanci, Růžička poslal do úniku Starého, který si poradil jak s tlakem obránců, tak i s brankářem Knolem a utěšenou střelou trefil vzdálený růžek branky FBC, 2:2. Natěšený soupeř se do zaskočené Lípy opřel ještě s větší silou a za dvě minuty byl ve vedení, zbytečné předržení míčku v rohu hřiště potrestal Matula, který si jednoduše vyjel od mantinelu do střeleckého úhlu a Knolovi nedal opět žádnou šanci, 3:2. Odskočit na dvoubrankový rozdíl mohli ještěři o minutu déle, jejich výhodu přerušil faulem Novák a Paskov měl další přesilovou hru, tu naštěstí FBC ubránil a mohl se nadechnout k závěrečnému náporu. Ten načal Bezouška rychlým únikem, od mantinelu se probil až do brankoviště, kde zatáhl za záchrannou brzdu Chalupa, a Česká Lípa šla do přesilové hry. Slibnou vzdálenost volného úderu od paskovské branky využil Slaný, rychle si vyměnil míček s Tichým a přesnou střelou k tyči nedal Mikeskovi šanci, 3:3. Ten mu vše vrátil o chvilku později, v další početní výhodě za faul na Motejzíka Slaného zázračně vychytal a uchoval naděje Paskova na zisk ligových bodů. Předzápasové papírové předpoklady nakonec naplnil Mlejnek, ten využil svojí sílu a v brejku naservíroval Jirsovi, který nadvakrát dostal míček za záda ležícího Mikesky. Česká Lípa poslední čtyři minuty ustála a mohla slavit první tři body do prvoligové tabulky.
Komentář trenéra: "První utkání v sezóně je vždy těžké, Paskov s novým týmem neměl co ztratit a nezahrál vůbec špatně, myslím, že to bude jiný Paskov než v loňské sezóně a vezme body i dobrým týmům. Na náš se hodně podepsala zdravotní situace, nemohli jsme hrát moc aktivně a cíl urvat první výhru jsme nakonec splnili."

Českou Lípu čeká již v úterý pohárové utkání na půdě Králova Dvora a v sobotu od 19 hod. v českolipské sportovní hale druhé ligové kolo proti Pelhřimovu.