Florbalisté ze ZŠ Slovanka postoupili do finále ČEPS cupu

Verze pro tisk |

Obrovský úspěch zaznamenali v úterý 26. března florbalisté z 1. stupně ZŠ Slovanka. Tým pod vedením trenéra Pavla Lebdušky totiž perfektně zvládl národní kolo ČEPS cupu v Praze, kam postoupili po výhře v krajském kole, a z druhého místa postoupili do celorepublikového finále. To se odehraje 15. dubna v Ostravě.

Tým složený ze žáků a jedné žačky z českolipské ZŠ Slovanka si v čele s kapitánem Mikešem Motejzíkem suverénně počínal již ve skupině, kterou po třech výhrách zcela jasně ovládl. Vítězně pak tým doputoval až do finále národního kola, ve kterém bohužel smolně na nájezdy prohrál s týmem z pražské ZŠ Fryčovická. Radost ale tento výsledek malým sportovcům rozhodně nezkazil, protože již postupem do finále si zajistili účast ve finále celorepublikovém.

„Měla jsem tu čest část pražského kola prožít s florbalisty a jsem hrozně ráda, že se týmu postup podařil. Děkuji trenérovi i řediteli školy za podporu těchto talentovaných žáků a děkuji také za perfektní reprezentaci školy a města. Vděk určitě patří také českolipskému florbalovému týmu FBC Česká Lípa, za který většina žáků z vítězného týmu ve svém volném čase hraje,“ uvedla starostka České Lípy Jitka Volfová.
 

alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru