Česká Lípa padla s Bohemians a záchrana se jí komplikuje

Verze pro tisk |

Naplnil se nejhorší možný scénář. Českolipští florbalisté totiž před výbornou diváckou kulisou nestačili na Bohemians a po porážce 5:7 klesli na 11. místo tabulky. Dostaly se před ně totiž Královské Vinohrady díky očekávané domácí výhře 5:1 nad Pardubicemi. O záchranu tak musí svěřenci trenérky Lenky Bartošové bojovat v posledním kole na půdě Brna a zároveň doufat v bodový zisk Bohemians proti Vinohradům.

Výhodu mít svůj osud v posledním kole ve vlastních rukou zaručoval České Lípě zisk jednoho bodu. Už po první třetině ovšem měli Klokani navrch. Hosté, kteří dlouhodobě na svého nedělního soupeře umí, šli do vedení už ve druhé minutě po pěkné kombinaci se zakončujícím Kielerem.

Pak sice Bříška dokázal rychle srovnat, ale záhy se trefil Buršík a Pražané opět odskočili. Ani napodruhé se však neradovali dlouho. Instinkt kanonýra tentokrát osvědčil Radek Krajcigr a dokázal srovnat. Přesto ještě v závěru úvodní dvacetiminutovky nachytal Dvořáka pohotový Krbec a zasunul balonek za záda českolipského gólmana.

Domácímu týmu pak nevyšla především druhá třetina. Úspěšnou spolupráci s Cabejškem si zopakoval Kieler a poprvé v zápase šli hosté do vedení o dvě branky. Ekl sice dokázal před polovinou zápasu snížit, ale za necelou minutu vrátil Bohemians dvoubrankový náskok dovršením hattricku Kieler a jednalo se o zlomový bod utkání.

Pražané dohráli prostřední část hry v obrovské pohodě a dokázali z ní vytěžit ještě jeden gól. Do listiny střelců se tentokrát zapsal Cabejšek a před třetí třetinou tak vedli Bohemians už 6:3. Nápor České Lípy se dostavil pozdě. Navíc přišel až za stavu 3:7, neboť krátce po návratu z kabin přidal další trefu Vojtěch Zezulka.

Severočeši pak nezužitkovali přesilovou hru, přesto snížili po proměněném trestném střílení v podání Krajcigra. Další obrovské šance ale zůstaly nevyužity. Soupeř sice také dvakrát orazil brankovou konstrukci, jinak se ale povětšinou jen bránil. Další snížení Jansy při vlastním oslabení už ale přišlo pozdě. K dramatizace zápasu pak nevedla ani hra bez brankáře a důležité body tak putovaly do hlavního města.

Přesto ještě Česká Lípa může do boje o přímou záchranu vstoupit. Potřebuje k tomu v neděli 24. února získat v Brně o jeden bod více než uhrají Vinohrady na půdě Bohemians. Případná výhra Vinohrad za tři body znamená definitivní pád do bojů o udržení.

„Soupeř potřeboval nutně zvítězit, aby si udržel šanci na play-off. Nám nevyšla především druhá třetina, kdy soupeř byl velmi produktivní, naopak my z mnoha šancí nebyli schopni skórovat. V poslední třetině už byla hra hodně divoká. Kluci se snažili, jak mohli, ale na více než 5:7 to nakonec nestačilo. Po výhře Vinohrad nad Pardubicemi hrajeme příští neděli o vše. V Brně musíme zvítězit,“ doplnila trenérka Lenka Bartošová.

FBC 4CLEAN Česká Lípa – FbŠ Bohemians 5:7 (2:3, 1:3, 2:1)
Branky: 6. Bříška, 9. a 50. Krajcigr, 32. Ekl, 58. Jansa – 2., 27. a 33. Kieler, 6. Buršík, 16. Krbec, 39. Cabejšek, 43. Zezulka.
Rozhodčí: Černý, Janoušek. Vyloučení: 2:1. Bez využití: V oslabení: 1:0. Střely na branku: 17:23. Diváci: 310.
 

alt
alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru