Vyplňte si kvíz o výstavě „Zrcadla do historie“

Verze pro tisk |

Výstava s názvem „Zrcadla do historie“ je unikátní venkovní výstavou zachycující podobu České Lípy před celoměstským požárem v roce 1820. Výstavní panely budou v českolipských ulicích k vidění až do konce října. Abyste si z výstavy odnesli nějaké vědomosti trvalejšího charakteru, můžete si zkusit vyplnit pracovní list, který k výstavě speciálně připravili organizátoři z Vlastivědného spolku Českolipska a našeho Regionálního turistického informačního centra.

Pracovní list je primárně určen žákům a studentům základních i středních škol, kteří mohou tento list vyplnit společně se svou třídou a využít k tomu organizované prohlídky s průvodcem. Pokud se vám ale nechce jít se spolužáky, můžete si pracovní list zdarma vyzvednout v našem infocentru a vyplnit si jej sami při procházce s rodinou. Nejen, že si odnesete spoustu vědomostí, ale za správně vyplněný pracovní list odevzdaný v našem infocentru na nám. T.G.M. získají úspěšní řešitelé i malou odměnu, kterou si sami vyberou. Organizovanou prohlídku s průvodcem pak mohou školy objednat na e-mailu menclova@mucl.cz.

Ale to není všechno, co si organizátoři v souvislosti s touto krásnou výstavou pro veřejnost přichystali. Vyhlásili totiž zároveň otevřenou výtvarnou a uměleckou soutěž. Ústředním tématem soutěže je požár v roce 1820 a podoba města před ním a po něm. Inspirací mohou být i stavby, místa a události z jednotlivých panelů výstavy. Soutěž je vyhlášena jako volná, umožňuje vytvořit díla všech možných uměleckých žánrů v jakékoliv hmotné nebo jiné formě. Mohou to být kresby, malby, fotomontáže, koláže, sochařské dílo nebo instalace, literární pojednání, povídka, fejeton, báseň nebo písnička či hudební skladba. 

Termín a místo pro odevzdání děl je Regionální turistické informační centrum na náměstí TGM čp. 2, a to do 20. října 2020. Odevzdané práce vyhodnotí odborná porota, výsledky budou vyhlášeny a úspěšní autoři odměněni při slavnostním ukončení výstavy v pátek 30. října od 17 hodin na náměstí T. G. M. Oceněné práce budou poté pro veřejnost postupně vystaveny v prostorách RTIC a na webu turistika.mucl.cz.

Pravidla výtvarné a umělecké soutěže:

Vlastivědný spolek Českolipska společně s Regionálním turistickým informačním centrem Česká Lípa a Odborem školství, kultury, sportu a cestovního ruchu Městského úřadu Česká Lípa vyhlašují otevřenou výtvarnou a uměleckou soutěž.

Ústředním tématem je požár v roce 1820 a podoba města před ním a po něm. Inspirací mohou být i stavby, místa a události z jednotlivých panelů výstavy.

Soutěž je vyhlášena jako volná umožňující vytvořit díla všech možných uměleckých žánrů v jakékoliv hmotné nebo jiné formě.

Možné formy a témata:
VÝTVARNÁ
– volná kresba, zákres do fotografie, dokreslení nějakého současného místa
– malba temperou, olejem, akvarel na papír, plátno nebo dřevo, maximálně do formátu A2
– fotomontáž elektronická nebo fotografická
– koláž
– sochařské dílo, plastika
– instalace, objekt
– architektonický návrh, projekt, studie

UMĚLECKÁ
¬¬¬¬– literární pojednání – povídka, fejeton, „zpráva do novin“
– audiovizuální dílo – videoreportáž, spot, klip
– veršovaný útvar – báseň, poem, melodram
– hudební ztvárnění – píseň, hudební skladba

Soutěžní kategorie:
I. děti do 10 let
II. děti a studenti od 11 do 18 let
III. dospělí a rodiny s dětmi

Datum odevzdání:
Nejdéle do úterý 20. října 2020.

Místo pro odevzdávání prací a případné dotazy:
Regionální turistické informační centrum Česká Lípa, náměstí TGM čp. 2,
kontaktní osoba Mgr. Květa Menclová

Odevzdané práce vyhodnotí odborná porota a výsledky budou vyhlášeny a úspěšní autoři odměněni při slavnostním ukončení výstavy v pátek 30. října od 17 hod. na náměstí TGM.

Oceněné práce budou poté pro veřejnost postupně vystaveny v prostorách RTIC, náměstí TGM čp. 2. a na webových stránkách turistika.mucl.cz.

alt
alt
alt
Nahoru