Již 100 let připraveni 7 - symbol a název střediska

Verze pro tisk |

Prázdninové vydání i-novin představuje již 7. pokračování putování historií Junáka - svazu skautů a skautek, střediska Řetěz z České Lípy.

Pokračujeme dále devadesátými lety. Roku 1996 byl vydán Almanach u příležitosti oslav 75. let skautingu v České Lípě. Jak jistě víte, zanedlouho vydáme také Almanach, ale již k výročí 100. let od našeho založení. V tomto roce, na den sesterství, uspořádalo středisko mimo jiné i Závody
světlušek, kterých se zúčastnilo 48 dětí a 17 činovníků. Soutěžilo se v obrázkové skládačce, přírodních znalostech, kimovce, hádankách, přišívání knoflíků, hodu na cíl, zatloukání hřebíků, překážkové dráze a lovu ryb.

Na začátku roku 1997 schválila středisková rada symbol a název střediska "ŘETĚZ".Pokřik i symbol se nám čas od času malinko pozmění. Symbol - znak má nově bílý podklad, modrý řetěz a černé olemování, namísto červeného.

V pokřiku bylo upraveno také několik slov:

"Ruku k ruce, pevná páska
ať nás spojí skautská láska.
Ať nehrajem nikdy v autu,
Česká Lípa - Řetěz skautů."

Název ale zůstává stále stejný. Řetěz je symbolem jednoty, pevnosti a trvanlivosti. Řetěz je silný tak, jako každý jeho díl.

Historické informace byly čerpány z připravovaného Almanachu, za jehož vznik děkujeme bratru Ladislavu Zahrádkovi (Bobovi)
Za celé středisko Řetěz, Česká Lípa sestra Kateřina Rosáková (Gugi)

Další díly si můžete přečíst zde: 1., 2., 3., 4., 5., 6.

Nahoru