Maratův Sade se po dvou letech vrací na prkna Jiráskova divadla

Verze pro tisk |

Představení Maratův Sade Divadelního klubu Jirásek Česká Lípa se po více než dvou letech znovu vrací na prkna českolipského Jiráskova divadla. Hru s výraznou společenskou výpovědí, která je nyní možná palčivější než kdy dřív, můžete navštívit v pátek 2. února od 19:00. Vstupné činí 120,- Kč, vstupenky budou k zakoupení v pokladně divadla před začátkem představení.

Hru Maratův Sade napsal na motivy francouzského originálu režisér Václav Klapka. Po sérii úsměvných her, na které jsou fanoušci „Jirásků“ zvyklí, přišli před třemi lety českolipští divadelníci s vážnou hrou, kde sice není nouze o úsměvné momenty, ale diváka při nich spíš zamrazí, než aby se mu ulevilo. Děj hry se odehrává v blázinci v městě Charenton, kde ošetřovatelé nacvičí s chovanci ústavu hru o zavraždění Jeana Paula Marata. K nelibosti místního ředitele se však hra poněkud vymkne z rukou a tak namísto terapeutického představení dostanou diváci naservírovány syrové společenské pravdy pronášené brutálně upřímným markýzem de Sade, který toho času právě v blázinci v Charentonu tráví své dny. 

Inscenaci, ve které jsou proti sobě postaveny takové ideály, jako je pravda, láska, víra ve vyšší dobro a sebeobětování proti těm nejnižším lidským pudům, vyvezli Jirásci nejen do mnoha měst v České republice, ale také za hranice. Nyní se s ní vracejí na domácí půdu, aby si ji mohli užít s domácím publikem a společně se postavili "na tu správnou stranu barikády." 

Těšíme se na vás!
 

alt
alt
alt
alt
alt
Nahoru