Divadelní tipy duben

Verze pro tisk |

U Kočičí bažiny
Jeden z nejzásadnějších amatérských souborů v ČR Rádobydivadlo Klapý, s nímž spolupracují divadelní profesionálové mnoha oborů, ale také členové českolipského amatérského souboru Divadelní klub Jirásek (Zborníková, Šťastná/Lačná), představí z kraje měsíce drama Mariny Carr z irského venkova postavené na půdorysu antického mýtu o Médeině pomstě.
4. 4., novoborské divadlo

Skleněný zvěřinec
Slavnou hru Skleněný zvěřinec napsal americký autor Tennessee Williams se silně autobiografickými prvky ze své vlastní rodiny. S humorem i dojetím a s tou největší upřímností líčí život opuštěné matky, v hlavní roli Simona Stašová, která svou láskou a touhou udělat své děti co možná nejšťastnějšími nadělá v rodině velikou paseku. 
7. 4., Jiráskovo divadlo

Kouzelná flétna
Nová pohádka novoborského ochotnického souboru Nopoď na motivy hry Stanislava Tomeka O čarovné flétně vypráví o statečném Vojtovi, zakleté princezně, čarodějnicích a zlé a chamtivé královně. Příběh o tom, že není všechno zlato, co se třpytí, a ne každý to s námi myslí dobře. Těšit se můžete na barevnou scénu a bohaté pohádkové kostýmy.
14. 4., novoborské divadlo

Chvilková slabost
Bravurní jímavá komedie Divadla v Rytířské a významného britského dramatika a herce 20. st. Donalda Churchilla, který se na českých jevištích zabydlel v 90. letech komediálním hitem Natěrač, zábavně i moudře vypráví o jednom rozvedeném páru v podání Petry Špalkové a Davida Matáska.
16. 4., novoborské divadlo

Moje hra
Komedie o životě, jakkoli hlavnímu hrdinovi jeho život právě protekl mezi prsty. Slavný spisovatel v podání Jiřího Bartošky je totiž značnou část představení na jevišti v rakvi, navíc v pokoji při smuteční oslavě s jeho šesti ženami života. Hra odkrývá s nadhledem, odzbrojující upřímností a především humorem zákoutí vztahu muže a ženy a otevírá řadu třináctých komnat.
26. 4., novoborské divadlo

Světáci
Kdo by neznal českou komedii o třech fasádnících od Velhartic pracujích v Praze, v tom zářivém, velikém hlavním městě plném lákadel, zábavy a bujarého nočního života. V divadelní úpravě a v režii Lumíra Olšovského se na jevišti objeví stálice Divadelní společnosti Háta Mahulena Bočanová, Adéla a Dalibor Gondíkovi, Martin Zounar, Aleš Háma či Jan Přeučil.
29. 4., KD Crystal


 

Nahoru