24/2021

Verze pro tisk |

Znovu připomínám, že v i-novinách se nám už začíná plnit sekce program, ve které najdete divadelní i filmová představení, koncerty apod. Pokud také něco pořádáte, klidně se na mě obraťte, ať již jen s krátkými informacemi nebo s celou tiskovou zprávou.

Mně se teda teď nejvíce na facebooku zobrazuje koncert slovenského souboru Fíha Tralala (6. července na vodním hradě). Jejich popěvky má totiž ráda vnučka mé přítelkyně.

Na podobné kapely jsem nyní odborník. Hodně dobrý byznys. Úspěšné klipy mají na youtube i miliardy zhlédnutí. Takový Babyshark už překročil osm miliard. Já osobně mám nejraději tuto verzi, kterou sledují zejména tatínkové a dědečkové:

Ale zpět k Fíha Tralala – vstupenky jsou nyní od 350 do 450 korun. Upřímně: to nedám. Myslím, že by Bára vydržela tak deset minut. A to si fandím.

Co jiného nás v nejbližší době čeká?

-123 minut v Bílém černochovi (18. června)

Škola rocku na vodním hradě (25. června)

Optimik ve Cvikově (27. června)

MalemIrisch v Doksech na hlavní pláži (19. června)

Tento týden byla na náměstí TGM slavnostně zahájena venkovní výstava nazvaná Kus domova. Soubor fotografií, který bude výstavou představen veřejnosti vůbec poprvé, získal historik Tomáš Cidlina v roce 2019 během návštěvy u paní Helgy Heller. Ta společně se svým manželem Viktorem Hellerem věnovala velké úsilí tomu, aby v exilu roztroušení Českolipané udrželi vzájemné kontakty.

Výstavu jsem si prošel v sobotu a běhal mi mráz po zádech, zejména díky tomu, že se na ní objevují jména lidí, na které jsem narazil při tvorbě svého seriálu Českolipský pantheon. Bolí mě, že nyní nemám čas v seriálu pokračovat. Povinností spojených s koncem školního roku je zkrátka moc.

Naštěstí učíme zejména venku, takže respirátor používám minimálně. Jen pro pořádek: za celý měsíc jsme neměli jediného pozitivně testovaného. 

Proměna dokonalá v přímém přenosu

Školní ptačí hotely hlásí plnou obsazenost

Kousavec si nás našel sám

Ještě dvě podvečerní fotky z minulého víkendu:

V pátek večer Všudybud

V sobotu večer konečně prázdná Jizera

Nahoru

Komentáře

Re: 24/2021

Pane učiteli, možná jsem nepozorná, ale "pravidelné" otázky na starostku České Lípy již nejsou. Ráda se budu mýlit! Prosím pro příště o dotaz za mě a jistě mnohé další na paní starostku ČL - jaký je její názor (konkrétně, nikoliv diplomacie) na causy jejího nadřízeného a premiéra v jedné osobě, agenta Bureše - podvody, zlodějiny, ohýbání zákonů ČR a EU atd. atd. Je paní starostka ČL s tímto schopná žít, dívat se občanům upřímně do očí? V minulosti na stránkách I-N v tomto duchu byla řada dotazů (hlavně na HP), paní starostka nikdy nereagovala! Styděla se nebo nemá vlastní názor!? Kupodivu nereagovali ani její koaliční partneři - také koupení!? Děkuji, že se budete ptát!

Nahoru

Re: 24/2021

To: 14. Červen 2021 - 12:17 | Jana Tichá

Hmmm, policajt, státní zástupce, soudce a možná i kat v jednom ... :-)))

Nahoru

Re: 24/2021

Ale nepletete si to s funkcionáři zlaté éry komunismu? Tenkrát to tak chodilo. Ale co bylo, bylo, dnes komunisté obhajují oligarchy. Je přeci kapitalismus.

Nahoru

Re: 24/2021

To: 19. Červen 2021 - 16:40 | moldavit

Hezky kličkujete. A uhýbáte od podstaty příspěvku.
Ale není divu: takové názory jsou vlastě stejné jako vaše ...

Nahoru