XX. Zákupské slavnosti proběhnou 9.-10. září

Verze pro tisk |

Již podvacáté město Zákupy pořádá tradiční Zákupské slavnosti v prostorách státního zámku a v areálu koupaliště, letos u příležitosti 475. výročí povýšení Zákup na město a 430. výročí udělení městské pečeti a potvrzení městských práv císařem Rudolfem II.

V pátek 9. září můžete na nádvoří zámku navštívit koncert klarinetového kvarteta PH Quartet, na němž od 18 hodin zazní původní skladby pro klarinetové kvarteto, transkripce klasické hudby, úpravy jazzových, swingových a populárních skladeb.

V sobotu 10. září bude ve 13 hodin zahájen na koupališti hlavní program slavností s nabídkou kulturních zážitků a zábavy pro všechny věkové kategorie. Vystoupí Pavel Callta, Hodiny, Lipo, Aleš Brichta a další. Pro děti je připravena tradiční hasičská pěna, klaun, žonglérské dílny, pouťové atrakce, ohňostroj… V rámci slavností bude udělena i Prestižní cena města a uskuteční se slavnostní křest publikace „Povídání o Zákupech“ spojený s autogramiádou autora.

Ve dnech 9.-11. září bude na Státním zámku Zákupy denně od 9 do 16 hodin otevřena již potřetí výstava jiřinek, jejíž součástí bude i sobotní křest nové odrůdy.

Město Zákupy vás všechny srdečně zve. Přijďte s námi příjemně prožít páteční večer a sobotní den.

alt
alt
alt
Nahoru