Ve Svoru vznikne nová naučná stezka

Verze pro tisk |

Obec Svor v současné době realizuje projekt s názvem „Skřítci z přírody i hory přenesou/Naturzwerge versetzen Berge“ č.100259470. Projekt je financován z Programu spolupráce Česká republika – Svobodný stát Sasko 2014 – 2020. Projektovým partnerem je město Reichenbach. Cílem projektu je vybudovat na české i německé straně nové atrakce pro turisty.

Na české straně dojde k vybudování nové 1,9 km dlouhé „Naučné stezky za lilií zlatohlavou“ s odpočívadlem na nástupním místě a doprovodnou herní plochou pro dětské návštěvníky stezky, dále parkovací plochy pro turistické návštěvníky, webové stránky s panoramatickými fotografiemi obce Svor a QR kódy, zhotovení Questu (hledačky). Na německé straně bude výstupem vybudování 1,5 km dlouhé naučné stezky na vrch Rotstein, veřejně přístupná zážitková plocha s objevitelskou věží, vybudování parkovacího místa pro handicapované turisty.

Na české straně aktuálně probíhá výstavba přístupové komunikace včetně parkovacích míst pro turisty. Ukončení rekonstrukce je plánováno na září 2017. Naučná stezka za lilií zlatohlavou je již proznačena, její otevření je však závislé na rekonstrukci přístupové komunikace, která je její součástí. Předpokládané dokončení je říjen 2017. V současné době také probíhá příprava infotabulí a webových stránek, jejich dokončení je plánováno také na říjen 2017. Věříme, že vše bude hotové na jaře roku 2018, že projekt turisté ocení a že novou naučnou stezku využije řada milovníků přírody a kulturních zajímavostí, aby si rozšířili svoje vědomosti o obci Svor.
 

alt
alt
Nahoru