Masopustní veselí opět i v České Lípě

Verze pro tisk |

Již počtvrté v řadě, po druhé pak o víkendu, pořádá Farní charita Česká Lípa za účasti mnoha nadšenců v ulicích města Masopustní veselí. Loňský rok se na náměstí T. G. Masaryka kromě desítky masek pod vedením obecního Laufra v podání Petra Brambora Nárovce sešly i stovky nadšenců, kterým nejprve za bouřlivého jásotu předala paní starostka klíč od města, a nic tak nebránilo všeobecnému veselí, tančení a pití v ulicích v rámci nepřehlédnutelného průvodu.

Tak jako loni i letos průvod s živou hudbou zakončí své veselí na Škroupově náměstí před kavárnou Kocour, kde bude připraveno pro děti i dospělé divadelní představení souboru Krabice Teplice, který návštěvníci znají již z minulého roku. Po jeho konci pak budou moci účastníci uhasit při živé hudbě žízeň a hlad oblíbenými masopustními pochoutkami, zazpívat si, zatančit a zahrát si masopustní hry.

Nejinak tomu bude i v dalších městech. Kravaře (18.2.), Mimoň (4.3.), Úštěk (25.2.) i další města mají svou masopustní veselici pevně zakotvenou v každoročním kulturním programu. Takže neváhejte a bavte se.

Masopustní veselí Farní charity Česká Lípa, 26. 2., 14:00, náměstí T. G. Masaryka Česká Lípa

Nahoru