Čmelák chystá Den otevřených dveří v Mokřadech Jablonné i letos

Verze pro tisk |

Spolek Čmelák - Společnost přátel přírody, který se už 23 let zabývá zejména praktickou ochranou přírody a revitalizací konkrétních lokalit, pořádá na jedné ze svých lokalit Mokřady Jablonné Den otevřených dveří. Přijďte se podívat, jak může vypadat místo cenné pro lidi i pro přírodu.

Jako každý rok vás čeká zajímavostmi a pohodou nabitý den. Organizátoři akce připravují unikátní bádání pro děti i dospělé a samozřejmě i tradiční exkurze. Mokřadem vás letos provedou pohádkové i nepohádkové bytosti, které se budou starat o to, aby vám v Mokřadech Jablonném v Podještědí nic nechybělo, aby nevyhasl táborák, na kterém si budete moci opéci něco k zakousnutí a abyste se mohli o mokřadu kdekoli a cokoli dozvědět.

Akce se koná 27. května 2017 od 10:00 do 17:00. Ke konci dne Čmelák oslaví 23. narozeniny a poohlédne se i po tom, co už má za sebou. Den otevřených dvěří je zdarma, je vhodný úplně pro všechny - od dětí až po seniory.

Souběžně se dnem otevřených dveří budou na Jablonném v Podještědí probíhat Zdislavina pouť a městské slavnosti. Oslavy budou probíhat na náměstí, které je pouhých 5 minut pěšky z Mokřadů Jablonné.

Více informací o mokřadech i to, jak přesně se k oblasti dostat najdete ZDE
 

Nahoru