Česká Lípa se zapojila do projektu finanční gramotnosti

Verze pro tisk |

Odborná pomoc s domácím hospodařením, spořením či zodpovědným zadlužováním přilákala řadu obyvatel České Lípy na seminář neziskového vzdělávacího projektu Rozumíme penězům. Ten pro širokou veřejnost připravilo občanské sdružení AISIS ve spolupráci s lektory z GE Money Bank. Lekce se konala v prostorách Základní a mateřské školy Klíč a byla pro všechny zdarma.

„Stále častější zadlužování či nárůst exekucí jsou jedny z nejpalčivějších problémů, s nimiž se Češi potýkají. Mnohdy mají totiž omezené znalosti finančních produktů, nečtou smlouvy nebo si nevedou přehled o příjmech a výdajích,“ vysvětluje důvody pořádání seminářů finanční gramotnosti Stanislava Křížová, manažerka programu Rozumíme penězům ze sdružení AISIS. Podzimní přednášky vedou zkušení lektoři z GE Money Bank a konají se na základních školách po celé České republice.

V České Lípě se seminář uskutečnil v polovině října, a sice v prostorách Základní a mateřské školy Klíč. Na zdejší soukromé škole se finanční gramotnost běžně vyučuje, účastnili se jej tedy především rodiče žáků, příbuzní a zdejší učitelé a zaměstnanci. Tématem semináře, kterého se tentokrát účastnily pouze ženy, bylo zodpovědné zadlužování. „Účastníky nejvíce zajímalo, jak lépe hospodařit s rodinným rozpočtem, do čeho se vyplatí investovat, na co si dát pozor při výběru půjčky nebo hypotéky," přiblížila Stanislava Křížová. Metodiku pro finanční gramotnost postavili lektoři na základě programu Rozumíme penězům, realizovaným na základních školách již od roku 2006. Proškolením v oblasti financí již prošlo více než 21 tisíc žáků, přes 2500 pedagogů a další tisíce lidí produktivního věku z široké veřejnosti. Vzdělávání je pro všechny zcela zdarma.

Další seminář se v Libereckém kraji uskuteční až 25. listopadu na Základní škole Kaplického v Liberci.

Nahoru