Autor - Radmila Pokorná

Nový Bor opět reklamuje akáty na náměstí

30.5.2019 08:18 | Nový Bor

Město Nový Bor již podruhé reklamuje čtrnáct akátů, které byly vysazené na nám. Míru v rámci jeho předloňské kompletní rekonstrukce. Žádá jejich výměnu po sdružení firem SaM, a.s. a ZEPS, s. r. o. které mělo celou revitalizaci centra za 24 milionu korun na starosti včetně mobiliáře a zeleně.

V Novém Boru vznikla petice na podporu podzemního vedení 110 kV

27.5.2019 23:11 | Nový Bor

Petici za vedení velmi vysokého napětí 110 kV podzemním kabelem přes celé území CHKO Lužické hory a zejména přes novoborskou část Arnultovice a okolí vrchu Skalka mohou lidé podepisovat v Novém Boru, Radvanci i Sloupu v Čechách. Prostřednictvím petice její signatáři protestují proti plánovanému záměru společnosti ČEZ Distribuce, a.s. na výstavbu stožárů nadzemního vedení 110 kV na trase Česká Lípa – Nový Bor – Varnsdorf, k níž Ministerstvo životního prostředí ČR vydalo v rámci projednávání zákona o životním prostředí letos v březnu souhlasné stanovisko.

Nový Bor podal stížnost na Ministerstvo životního prostředí

7.5.2019 19:05 | Nový Bor

Město Nový Bor podalo stížnost na Ministerstvo životního prostředí ČR, Krajský úřad Libereckého kraje, Českou inspekci životního prostředí Liberec a Krajskou hygienickou stanici, pobočka Česká Lípa proti opakovanému porušování územního plánu (dále jen ÚP) několikanásobným navyšováním výroby ve společnosti SAND Profile, s.r.o., která podniká v městské části Arnultovice. Výtky směřuje na adresu Krajského úřadu Libereckého kraje, odbor životního prostředí a zemědělství (dále jen KÚ LK). Ten minulý rok povolil firmě v rozporu s ÚP města Nový Bor navýšení výroby tepelného zpracování syntetických polymerů (plasty, pryž) na 450 tun/rok až 950 tun/rok.

N. Bor odkoupí pozemek za ČEZ výměnou za podzemní vedení 110 kV

1.3.2019 10:08 | Nový Bor

Pokud ČEZ Distribuce, a.s. přistoupí na variantu podzemního vedení velmi vysokého napětí 110 kV přes novoborskou část Arnultovice, je město Nový Bor ochotné odkoupit soukromou nemovitost, která leží na trase vedení. Rozhodli o tom zastupitelé města na svém lednovém jednání.

Sociální služby na Novoborsku budou dostupnější

27.2.2019 11:01 | Nový Bor

Město Nový Bor iniciovalo založení fondu, který díky společnému financování obcí na Novoborsku pomůže rozšířit spektrum poskytovaných sociálních služeb, zkvalitní je a zároveň zajistí jejich lepší dostupnost lidem v regionu.

Sociální služby na Novoborsku budou dostupnější

27.2.2019 11:01 | Nový Bor

Město Nový Bor iniciovalo založení fondu, který díky společnému financování obcí na Novoborsku pomůže rozšířit spektrum poskytovaných sociálních služeb, zkvalitní je a zároveň zajistí jejich lepší dostupnost lidem v regionu.

Dobrovolníci naplní prázdný sklad potravin pro lidi v nouzi

25.2.2019 22:57 | Nový Bor

Naplnit prázdný sklad potravin pro lidi v nouzi se rozhodli lidé, které spojilo aktuální hlasování o Rákosníčkovo hřiště v Novém Boru. Sklad provozuje Farní charita Česká Lípa a jídlem z něj zásobuje klienty, mezi nimiž převažují matky s dětmi, z azylových domů v České Lípě a Dobranově. Ke sbírce, která proběhne ve středu 27. února od 15:30 do 16:30 hod. na nám. Míru v Novém Boru, se může připojit široká veřejnost.

Cesta skla v česko – polském příhraničí podpoří cestovní ruch

11.2.2019 09:16 | Nový Bor

Sklářské muzeum v Novém Boru, v zastoupení města Nový Bor, a Krkonošské muzeum v Jelení Hoře získala z Evropského fondu pro regionální rozvoj 1,193 milionu euro na společný projekt Cesta skla v česko-polském příhraničí. Ten staví na společné sklářské tradici a má za cíl podpořit cestovní ruch v obou regionech.

IGS 2018 doprovodí koncerty, zábava, performance a videomappingy

2.10.2018 07:28 | Nový Bor

Nejen na sklo ale i na zábavu bude opět lákat Mezinárodní sklářské sympozium IGS 2018, jehož 13. ročník pořádá město Nový Bor a Sklářské muzeum Nový Bor od 4. do 7. října ve spolupráci s místními sklářskými firmami a školami. Kromě možnosti vidět přímo při práci proslulé domácí i světové výtvarníky a designéry, sklářské sympozium přinese také bohatý doprovodný program.

Začala demolice ruiny v Nemocniční ulici v Novém Boru

1.10.2018 22:53 | Nový Bor

V Novém Boru začala demolice vybydlené ruiny v Nemocniční ulici. Bagr ho začal strhávat ve čtvrtek ráno. Do konce tohoto týdne by mohly být práce, které vysoutěžila společnost PB SCOM, s.r.o., hotové. Na jeho místě v budoucnu vyroste bytový dům.