Autor - Eva Markgrafová

Česká Lípa pomůže malé Vanese a jejímu tatínkovi

30.8.2018 05:23 | Česká Lípa

Pomoc pro Vanesu a Lukáše je název nové veřejné sbírky, jejíž uspořádání v pondělí 27.8. odpoledne odsouhlasili českolipští radní. Výtěžek má pomoci malé Vanese Lepšíkové a jejímu tatínkovi, který se v liberecké nemocnici zotavuje z tragické dopravní nehody, kde zahynula jeho paní a maminka holčičky. Radní zároveň odsouhlasili pro rodinu finanční dar ve výši 20 tisíc korun, jako okamžitou finanční výpomoc.

Knihu Česká Lípa město na Ploučnici ocenil i Jindřich z Lipé

2.5.2018 05:39 | Česká Lípa

Na křtu nové knihy „Česká Lípa město na Ploučnici“, kterou vydalo město Česká Lípa, se během obhlídky svého panství zastavil také Jindřich z Lipé, zakladatel města. Významnou postavu z českolipských dějin ztvárnil herec Miroslav Kučaba a spolu s herečkou Janou Kolářovou z Divadelního klubu Jirásek zpestřili akt křtu v hudební kavárně v Doo-Bop Union organizovaný 26. dubna českolipskou radnicí. Kmotrem knihy, na které se podílelo 14 autorů, se stal dlouholetý sportovní komentátor České televize Pavel Čapek, rodák a patriot České Lípy.

Senioři probírali s radnicí dopravní značení i parkování

4.3.2018 10:41 | Česká Lípa

Nebezpečné parkování nebo přemíra dopravního značení v ulicích České Lípy. To jsou jen některá témata druhého setkání se seniory na českolipské radnici, kam ve středu 28.2. starostka Romana Žatecká přizvala také ředitele Městské policie Vladimíra Jeníka a vedoucí odboru správy majetku města Petru Novotnou.

Město Česká Lípa na školství vyčlenilo částku 111,3 mil. korun

2.3.2018 06:35 | Česká Lípa

V rozpočtu města Česká Lípa je pro letošní rok na oblast školství vyčleněna celková částka 111,3 milionu korun, která je určena na investice a provoz školských zařízení, bez mzdových nákladů.

Přijďte si poslechnout o vlastenectví

5.10.2017 05:14 | Česká Lípa

Město Česká Lípa ve spolupráci s Mgr. Zdeňkem Pokorným a Mgr. Ladislavem Smejkalem připravilo pro veřejnost cyklus přednášek. Jednou z nich bude i přednáška Zdeňka Pokorného na téma Vlastenectví a my – Ztratilo vlastenectví smysl? Na přednášku bývalého starosty a člověka, který šedesát let žije a pracuje v České Lípě a mnoho v ní ovlivnil, můžete zajít do Centra textilního tisku u vodního hradu ve čtvrtek 12. října v 17 hodin.

Česká Lípa pamatuje i na nevidomé turisty

24.8.2017 05:04 | Česká Lípa

Informační systém pro zrakově postižené turisty dokončilo v těchto dnech město Česká Lípa. Unikátní systém má nevidomým návštěvníkům usnadnit pohyb po několika významných památkách v historickém centru. Celý projekt radnice zrealizovala s finanční podporou ministerstva pro místní rozvoj (MMR). Součástí jsou informační majáčky, venkovní hmatové plány a reliéfní vyobrazení památek.

Propojka mezi Barvířskou a Wedrichovou ulicí je téměř hotová

21.8.2017 20:23 | Česká Lípa

Před dokončením je stavba nové komunikace, která v centru České Lípy propojí dvě ulice, Barvířskou a Wedrichovu. Investorem stavby za necelých 6 mil. Kč je město. Součástí stavebních úprav je také nový chodník ze zámkové dlažby vedoucí od křižovatky u budovy spořitelny až k výjezdu do Barvířské ulice, rozšíření stávající komunikace včetně parkovacích stání u spořitelny a veřejné osvětlení.

Česká Lípa vybudovala novou zastávku u školy na Špičáku

25.7.2017 05:37 | Česká Lípa

Město vychází vstříc školákům, kteří začnou dojíždět do Základní školy na Špičáku, a od září prodlužuje ranní trasu autobusové linky číslo 208.

V českolipském Sportareálu se vykoupete za nižší vstupné

17.7.2017 05:51 | Česká Lípa

Město Česká Lípa se rozhodlo, že do doby, než bude provedena technicky náročná oprava tobogánu ve Sportareálu, bude příspěvková organizace Sport jako kompenzaci za nefunkční atrakci účtovat od pátku 14. července návštěvníkům bazénu nižší vstupné.

V prodeji je nová pamětní medaile České Lípy

13.7.2017 05:30 | Česká Lípa

Mimořádnou emisi pamětních medailí k letošnímu 680. výročí první doložené písemné zmínky o městě Česká Lípa vydala českolipská radnice. Několik kusů její tombakové verze je od července také v prodeji Městského informačního centra na českolipském náměstí, kde si ji patrioti, sběratelé či turisté mohou zakoupit za 500,- Kč.