Výškařům se dařilo

Verze pro tisk |

V sobotu 10. února uspořádali atleti z jablonného v Podještědí 28. ročník Jablonské laťky. Do závodu nastoupila i skupina závodníků z AC Česká Lípa.

V dívčích kategoriích vítězily domácí výškařky. V kategorii přípravka to byla Anežka Čižinská s 85 cm, v mladších žákyních Tereza Krbová 120 cm, a mezi staršími žákyněmi Simona Buštová se 130 cm. Napínavý závod předvedly dorostenky. Se 150 cm zvítězila domácí Pavlína Perglová, druhá byla na pokusy Vendula Bíková ze Cvikova a třetí Vendulka Ryšavá z AC Česká Lípa, obě zdolaly 145 cm.

V kategorii přípravka chlapci zvítězil mimoňský Daniel Mirončuk se 110 cm. Mladší žáky vyhrál českolipský Matouš Severa s výškou 115 cm. Kvalitní osobní rekord 165 cm si vytvořil Vojtěch Bogyo, také z AC Česká Lípa. Nejlepším dorostencem byl Jakub Mádlo z Jablonného, ten zdolal 160 cm, a o 10 cm méně skočil junior Alexand Bílek ze Cvikova. Vítězem kategorie mužů se stal domácí závodník Petr Šimon se 170 cm, druhý byl Radek Bekr v osobním rekordu 160 cm a třetí místo obsadil Miloslav Sviták mladší, oba z AC Česká Lípa.

V neděli nastoupil k závodu ve skoku vysokém Jablonci nad Nisou českolipský Josef Adámek, výkonem 204 cm zvítězil a vytvořil si nejlepší letošní výkon a zajistil si postup na MČR.

Nahoru